Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6795812 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28860 Dátum: 2014.02.07 08:35:44 »
...A jeladónak elvileg a tankban lévő szintjelzőn kellene lennie.
Ugyanis amikor a nyák szálszakadása miatt teljesen meghaltak a műszereim (a benzin szintmérő is, ami gyújtás nélkül is mutat), a tankvisszajelző akkor is felgyulladt.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28861 Dátum: 2014.02.07 08:41:32 »
Sziasztok!

Mivel ez a topic jobban pörög, ezért itt is bepróbálkozok...
Carina E tulajdonos szeretnék lenni, ha lehetséges, akkor ráadásul boldog tulajdonos, amennyire ez az autón csak múlhat.  Tehát valami korrekt állapotúra vadásznék, 5 ajtósra, vagy kombira, lehetőleg vonóhoroggal, de ez nem feltétel. Annál inkább az lenne a működő légkondi és légzsákok, nem baj ha ABS is rendelkezésre állna. Szín és futott km mindegy, ha az állapota jó és viszonylag rozsdamentes a kasztni.
Ha bárki tud ilyenről a környezetében, vagy netán megválna a sajátjától, akkor légyszi jelezzétek!
Köszönöm,
Máté

u.i.:
Pl. ezt az autót ismeritek, tudtok róla bármit?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_1.6_xli-7296383
Mit tudtok elképzelni, a műszerfalon miért lehet CB rádió, ha nem taxi?
Üdv!
Ha tudunk, segítünk, de ilyen esetben nehéz...a konkrét példány nem fórumosé. Rossz képek - több nem állapítható meg bizonyosan róla, de ára miatt érdemes lenne megnézni. Ötajtósból és wagonból nincs nagy kínálat.

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #28862 Dátum: 2014.02.07 10:04:11 »
Köszönöm a választ! Levélben kaptam nagyobb képeket, nekem tetszik a portéka. Csak az a cb rádió nem tetszik. :)
Úgy érted, hogy ennyiért megéri, ha tényleg mindene működik és nem egy többször összetört rozsdakupac?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28863 Dátum: 2014.02.07 10:22:11 »
Köszönöm a választ! Levélben kaptam nagyobb képeket, nekem tetszik a portéka. Csak az a cb rádió nem tetszik. :)
Úgy érted, hogy ennyiért megéri, ha tényleg mindene működik és nem egy többször összetört rozsdakupac?
Üdv!
Nem nagyon követtem mostanában az árakat, de ha jó állapotú kocsit találsz (értsd: kuplung, fékek, gátlók, lengőkarok, kerékcsapágyak nem csereérettek, olajat nem zabálja), hátsó kerékívek nem rozsdásak (leghamarabb ott jön elő), akkor korrekt árú lenne ezért. Ha esetleg volna hozzá másik (jó állapotú) kerékgarnitúra, akkor már csábító is lenne. Természetesen általánosságban beszélek.
Egy tipp: rendszám alapján valamelyik szakszervizben leinformálható lehet a szervizmúltja (ha odavitték) :otlet:, ha nem bízol a tapasztalatodban, megvétel előtt pedig érdemes lehet egy állapotfelmérést csináltatni.
Itt például kiderül, hogy volt egy sikertelen zöldkártya vizsgája 2006-ban - esetleg rákérdezhetsz, miért?

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #28864 Dátum: 2014.02.07 10:27:33 »
A bal hátsó íven van már egy kicsi rozsda, de nem vészes. Mindenesetre elmegyek megnézni, amikor már jó idő lesz, mert esőben minden autó csillog és az úton lévő víz miatti menetzaj elnyomja a fülelendő hangokat. :)
Köszi a választ még egyszer.

Nfsman87

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Re:Carina
« Válasz #28865 Dátum: 2014.02.07 19:34:12 »
Üdv!
Ezt a T10-est kell kicserélni - akkor is, ha látszólag minden rendben vele. Megvizsgálni, biztosan jól érintkezik-e? Érdemes megnézni a nyákot is, előfordult már a történelemben, hogy szakadt volt a szál valamiért...A jeladónak elvileg a tankban lévő szintjelzőn kellene lennie.

Köszönöm a tippeket, kiüríteni semmiképp nem akartam a tankot, tudom, hogy sok dolognak árthat. Az izzó ellenőrzése pedig már megvolt, ellenőriztem az izzót, világít, fel is cseréltem két foglalatot a biztonság kedvéért (az egyik indexével cseréltem, ami a csere után is működött) szóval maradhat a nyák szakadása... de ilyet nem tapasztaltam. Így elvileg marad máshol a vezeték sérülése, vagy a szintjelző jeladójánál lehet a hiba. A tankhoz hogy férek hozzá? a hátsó ülést kell felhajtani?

TheBigTJ

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Carina
« Válasz #28866 Dátum: 2014.02.07 20:48:42 »
Sziasztok!

Keresek Carina II-höz veztőoldali ablaküveget és kárpitot a következő színben: (tenyérnyi darab is elég...)
Esetleg bontót, ahol fellelhető ez a típus....

Köszi

TheBigTJ

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Carina
« Válasz #28867 Dátum: 2014.02.07 20:51:42 »
plusz küzdök egy olyan problémával, hogy fel fel villan az ajtó nyitás érzékelő menet közben, és a beltéri világítás is ég olyankor egy pillanatra.
ajtó nyitás kapcsolókat átnéztem, azok rendben vannak....
ha a műszerfalon ég a nyitva maradt ajtó ikon, akkor 3 nap alatt leszívja az akksit...


Hátha valaki tudna valami okosat hozzászólni....
Köszi
TJ

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28868 Dátum: 2014.02.07 21:35:08 »
plusz küzdök egy olyan problémával, hogy fel fel villan az ajtó nyitás érzékelő menet közben, és a beltéri világítás is ég olyankor egy pillanatra.
ajtó nyitás kapcsolókat átnéztem, azok rendben vannak....
ha a műszerfalon ég a nyitva maradt ajtó ikon, akkor 3 nap alatt leszívja az akksit...


Hátha valaki tudna valami okosat hozzászólni....
Köszi
TJ
Csomagtartó nyitás kapcsoló?  :hmmmm:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Nfsman87

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Re:Carina
« Válasz #28869 Dátum: 2014.02.07 21:44:31 »
plusz küzdök egy olyan problémával, hogy fel fel villan az ajtó nyitás érzékelő menet közben, és a beltéri világítás is ég olyankor egy pillanatra.
ajtó nyitás kapcsolókat átnéztem, azok rendben vannak....
ha a műszerfalon ég a nyitva maradt ajtó ikon, akkor 3 nap alatt leszívja az akksit...


Hátha valaki tudna valami okosat hozzászólni....
Köszi
TJ

Helló!

Ha nyitás nélkül meghúzod kifelé az ajtókat (a csomagtartót is) akkor van holtjátékuk/felvillan a lámpa? Lehet csak az idő során kicsit megkopott a zárszerkezet és nem húzza be annyira valamelyik ajtót, hogy fixen nyomja azt a kapcsolót... azon meg lehet elvileg állítani, hogy mennyire húzza be a zárszerkezet az ajtókat

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Carina
« Válasz #28870 Dátum: 2014.02.07 21:55:44 »
... azon meg lehet elvileg állítani, hogy mennyire húzza be a zárszerkezet az ajtókat.
Hali! Hogy lehet rajta állítani? Nekem elég fixnek tűnik a zár pozíciója az ajtóban, a rögzítőcsavarjai nem nagyon biztosítanak állítási lehetőséget. A zár ütközőfülnél ugyanez a helyzet. Jobb első ajtóm az ajtócsere óta nehezen záródik és sajnos nem tudok javítani a helyzeten.  :cry:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28871 Dátum: 2014.02.07 22:18:12 »
Szia Peti!
Én neki fogok állni, mert a gátlócserék után nem várt mellékhatásként felerősödött a zörgés egyedüli utaknál. Olyan, mintha kezdene szétrázódni a belseje, és csomagtartótól kezdve ajtóbelsőig jönnek zajok. Tavasszal nekiugrok, ha kell, leszerelek minden kárpitot, takaró műanyagot, és úgy teszek köröket, mert már nagyon unom, és biztosan nem kerül sokba ezek kiszűrése.
Amikor megvettem, 3 éve, nem zörgött benne semmi. Most meg komplett szinkronstúdió van belül.
Még a biztonsági öv magasság állító gombja is zörög. A kalaptartó? Pfff. Az nagyon. Nem is értem. Van az a gumipogácsa rajta, amit le kellene szorítania a csomagtartó ajtónak. Na ez már majdnem 1 centire van tőle. Pedig a kalaptartó nincs behajolva. Aztán zörög az ajtókban a zárszerkezetet mozgató rudazatok. Nekem zörög a rádióm is, mert Beckerék nem alkalmaznak beépítőkeretet, közvetlen a műszerfal műanyag szélébe kapaszkodik, így sokkal kevesebb a tartása a konzolosan rázkódó mozgásnál. Aztán zörög a csomitartó ajtó műa. kárpitja. Egyik ötletem a ragtapasz, ami tompít is és hézagol is olyan helyekre, ahol nem látszik.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28872 Dátum: 2014.02.07 22:21:55 »
üdv!

Nem érdemes szárazra járatni a tankot, mert az üzemanyagszivattyút a benzin keni/hűti, ha úgy esik, meg is szorulhat, leég..
  :nono:
 
Ha nem világít az alsó vonal alatt meredekebb dombokon sem, akkor izzót kellene ellenőrizni, biztos, hogy jót néztél?
Igazából nem ártana, ha  a benzinszint lámpa is kigyulladna ellenőrzésre mint a többi hibajelző lámpa. Nem is tudom eddig, hogy nem jutott senki eszébe.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28873 Dátum: 2014.02.07 22:28:20 »
Csomagtartó nyitás kapcsoló?  :hmmmm:
Ezt már bekapta valaki itt a fórumon.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28874 Dátum: 2014.02.07 22:32:46 »
Hali! Hogy lehet rajta állítani? Nekem elég fixnek tűnik a zár pozíciója az ajtóban, a rögzítőcsavarjai nem nagyon biztosítanak állítási lehetőséget. A zár ütközőfülnél ugyanez a helyzet. Jobb első ajtóm az ajtócsere óta nehezen záródik és sajnos nem tudok javítani a helyzeten.  :cry:
De, a "B" oszlopon lévő fülek rögzítőin lehet állítani. Viszont gyakori probléma, hogy a gumigéder ki van lapulva, és belóg az ajtó terébe. És amikor csukjuk az ajtót a kárpit, ott felül közvetlen az üveg alatt viszi be magával a gumigédert. Ez ad annyi szorulást, hogy erősen kell bevágni az ajtót. Lehúzott ablaknál jól meg lehet figyelni.
Prius 2 - a mosolygós autó.