Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6795780 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

Nfsman87

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Re:Carina
« Válasz #28845 Dátum: 2014.02.04 18:22:12 »



Üdv!

Nekem a E tetejénél még csak néha világít pár másodpercet, , a E közepénél világít folyamatosan.  ilyenkor 50-52 liter fér bele.

Hm... értem. Ma már az E jelzés közepénél járt a mutató, inkább elmentem tankolni, nehogy a próbálkozásból séta legyen :D Nem lehet ezt a visszajelzőt valahogy tesztelni? Honnan kaphatja a jelet?

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #28846 Dátum: 2014.02.04 20:51:36 »

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28847 Dátum: 2014.02.04 21:18:33 »
Kelendő a Carina!Vigyázzatok rá!

http://www.autoszektor.hu/hu/content/autolopas-end-288-toyota-carina-e-sedan

Sajnálom szegényt, remélem megtalálják! Nagyon vacak érzés, ha ellopják az ember autóját!  :taz: :gun_bandana:  :2guns:
Rejtett kapcsolót mindegyikbe! Vagy ilyeneket:  ;)
   
   
   

   
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.04 21:21:15 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28848 Dátum: 2014.02.05 09:31:45 »
És még egy - akár - gyöngyszem:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_wagon_1.6_xli-7289553
Az eredeti hűtőrács már elszállt róla.
viszont nem tudom feltűnt-e. hogy helyesen van a lóerő megadva. Ez elég ritka az angol verzióknál.
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28849 Dátum: 2014.02.05 16:11:06 »
Utolsó 900 kilométeren 7,16 lett az átlagfogyim.
Azért egy kezdőtől nem rossz, ugye?
Jelentem, a zenehallgatás bevált!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #28850 Dátum: 2014.02.05 18:28:38 »
Utolsó 900 kilométeren 7,16 lett az átlagfogyim.
Azért egy kezdőtől nem rossz, ugye?
Jelentem, a zenehallgatás bevált!



Jó zenét választottál?  Vigyázni kellene,  az altatódal veszélyes is lehet  :tt2: :D :D

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28851 Dátum: 2014.02.05 18:43:03 »
Utolsó 900 kilométeren 7,16 lett az átlagfogyim.
Azért egy kezdőtől nem rossz, ugye?
Jelentem, a zenehallgatás bevált!
:clap: A takarékosságot is tudod versenyszerűen űzni  :D
Jó zenét választottál?  Vigyázni kellene,  az altatódal veszélyes is lehet  :tt2: :D :D
Tényleg, miféle elfelejtett zenékre találtál rá? Ezek varázserővel bírnak :sorcerer:

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #28852 Dátum: 2014.02.05 18:57:00 »
Sziasztok
Igen nekem feltűnt,valszeg a forgalmijából írta ki az adatot
Egész pontosan a 73kW 97.82 LE-nek felel meg :D
Today Tomorrow Toyota

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28853 Dátum: 2014.02.05 19:17:37 »
Jó zenét választottál?  Vigyázni kellene,  az altatódal veszélyes is lehet  :tt2: :D :D
Tényleg, miféle elfelejtett zenékre találtál rá? Ezek varázserővel bírnak :sorcerer:
Zenében mindenevő vagyok. Mindegy milyen stílus, műfaj ha tetszik.
Ma pl. ezek indítottak be rendesen, ezeket dobta a véletlenszerű lejátszás, eszméletlen jól szóltak, bent tomboltam az autóban!
 


 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28854 Dátum: 2014.02.06 10:55:47 »
...
Csinált már valaki komplett zörgésmentesítést?
Szia Peti!
Én neki fogok állni, mert a gátlócserék után nem várt mellékhatásként felerősödött a zörgés egyedüli utaknál. Olyan, mintha kezdene szétrázódni a belseje, és csomagtartótól kezdve ajtóbelsőig jönnek zajok. Tavasszal nekiugrok, ha kell, leszerelek minden kárpitot, takaró műanyagot, és úgy teszek köröket, mert már nagyon unom, és biztosan nem kerül sokba ezek kiszűrése.

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re:Carina
« Válasz #28855 Dátum: 2014.02.06 20:24:54 »
Hm... értem. Ma már az E jelzés közepénél járt a mutató, inkább elmentem tankolni, nehogy a próbálkozásból séta legyen :D Nem lehet ezt a visszajelzőt valahogy tesztelni? Honnan kaphatja a jelet?


Lehet :D Kanna benzinnel a csomagtartóba és mész ameddig tudsz, mikor erős jobbos kanyarnál leáll akkor még óvatosan tudsz vele menni 3-4kilométert, ha addig nem világítja ki magát akkor érdemes szerintem komolyabb boncolásba ugrani :D

Nfsman87

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Re:Carina
« Válasz #28856 Dátum: 2014.02.06 21:31:38 »

Lehet :D Kanna benzinnel a csomagtartóba és mész ameddig tudsz, mikor erős jobbos kanyarnál leáll akkor még óvatosan tudsz vele menni 3-4kilométert, ha addig nem világítja ki magát akkor érdemes szerintem komolyabb boncolásba ugrani :D

XD hát ezen visítottam, kösz az instrukciót! Na amúgy a sztori úgy kerek a volt tulaj szerint, hogy ő is várta, hogy "ó, majd kigyullad a lámpion" aztán egy utca közepén lehőköltek a lovak... tehát nagy a sansz rá, hogy tényleg rossz, nem csak egyszeri alkalom volt. Akkor szerinted/szerintetek ne próbáljak szenteltvízzel ráolvasni valamit házi módszerekkel, hanem nézessem meg majd villanyásszal...?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #28857 Dátum: 2014.02.07 00:13:22 »
üdv!

Nem érdemes szárazra járatni a tankot, mert az üzemanyagszivattyút a benzin keni/hűti, ha úgy esik, meg is szorulhat, leég..
  :nono:
 
Ha nem világít az alsó vonal alatt meredekebb dombokon sem, akkor izzót kellene ellenőrizni, biztos, hogy jót néztél?

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #28858 Dátum: 2014.02.07 07:00:55 »
Sziasztok!

Mivel ez a topic jobban pörög, ezért itt is bepróbálkozok...
Carina E tulajdonos szeretnék lenni, ha lehetséges, akkor ráadásul boldog tulajdonos, amennyire ez az autón csak múlhat.  Tehát valami korrekt állapotúra vadásznék, 5 ajtósra, vagy kombira, lehetőleg vonóhoroggal, de ez nem feltétel. Annál inkább az lenne a működő légkondi és légzsákok, nem baj ha ABS is rendelkezésre állna. Szín és futott km mindegy, ha az állapota jó és viszonylag rozsdamentes a kasztni.
Ha bárki tud ilyenről a környezetében, vagy netán megválna a sajátjától, akkor légyszi jelezzétek!
Köszönöm,
Máté

u.i.:
Pl. ezt az autót ismeritek, tudtok róla bármit?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_1.6_xli-7296383
Mit tudtok elképzelni, a műszerfalon miért lehet CB rádió, ha nem taxi?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28859 Dátum: 2014.02.07 07:13:21 »
üdv!

Nem érdemes szárazra járatni a tankot, mert az üzemanyagszivattyút a benzin keni/hűti, ha úgy esik, meg is szorulhat, leég..
  :nono:
 
Ha nem világít az alsó vonal alatt meredekebb dombokon sem, akkor izzót kellene ellenőrizni, biztos, hogy jót néztél?
Üdv!
Ezt a T10-est kell kicserélni - akkor is, ha látszólag minden rendben vele. Megvizsgálni, biztosan jól érintkezik-e? Érdemes megnézni a nyákot is, előfordult már a történelemben, hogy szakadt volt a szál valamiért...A jeladónak elvileg a tankban lévő szintjelzőn kellene lennie.