Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6803536 alkalommal)

0 Felhasználó és 40 vendég van a témában

szoked

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Carina
« Válasz #28830 Dátum: 2014.02.03 16:17:18 »
Sziasztok !
Egy felverődő kőnek hála most fényszóró vásárlás előtt állok. A fényszóróm carello gyártmányú és kicsit sárgás az irányjelzőkhöz képest szóval ha már rááldozom a pénzt akkor szeretnék ugyan olyan fehéret mint az irányjelző. Teszek fel képet a mostani állapotról és ha tudnátok segíteni hogy hol tudok ilyen fehér fényszórókat beszerezni azt megköszönném. Ja annyi még hogy olyan kéne ami ne m elektromosan állítható hanem mechanikus.
A toyota.alkatresz oldalon néztem de ott nem találtam fehér üvegűt és manuálisan állíthatót.
Előre is köszönöm a segítséget.  ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28831 Dátum: 2014.02.03 16:31:22 »
A légzsák nélküli, vagy a mechanikus indítású légzsákos (általában japán gyártás, csak vezető oldalon van lufi) kormánykeréknél a duda jelét egy csúszó mechanizmus viszi át a (mozgó) kormánykerékről a kormányoszlopon lévő, (fixen álló) rugós csúszkán keresztül. Itt van a nyikorgás forrása.

Megoldás: a kormányoszlopon lévő alsó és felső műanyag takaró elemet levéve könnyen hozzá lehet férni egy, WD40-el átitatott fültisztító pálcikával a kormánykerék hátulján lévő réz gyűrűhöz: -> meg kell kenni.

Ha nem légzsákos a kormánykerék, akkor egy egy kereszthornyú csavart kitekervén kijön a kormány "közepe", majd pedig egy 19-es dugókulccsal le lehet venni a kormánykereket a kormányoszlopról (csak aztán a visszarakáskor figyelni kell, hogy jól álljon a kormány). Így könnyebben meg lehet takarítani / kenni a mechanizmust. Mechanikus légzsákos kormánynál ez kicsit komplikáltabb, és egyben veszélyesebb is...

Az utasoldali légzsákkal ellátott Carináknál ('96 után, van visszajelző a műszerfalon, elektromos indítású a kioldás; szenzor a középső könyöklő alatt egybként) már egy spirál viszi át a légzsák és a duda elektromos jelét is; azoknál már nincsen csúszka (és nyikorgás).
Van viszont az alsó kormánykardánnál kikopás / lötyögés - de ez már egy másik téma.
Üdv!

Levettem az oszlop felső műanyagát, lepucoltam a gyűrűt, megkentem WD40-nel. Ahogy írtad  :yes:
Ha még lesz hidegebb, kíváncsi vagyok, hogy előjön-e?
Sajnos a kormány közepének levételéhez nem találtam meg a csavarokat. Ezek hol találhatók? Egy hatlapú-csillag csavart találtam a kormány agyrészén alul, kivettem, de semmit nem értem vele  :no:

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #28832 Dátum: 2014.02.03 16:38:54 »
Ez roppant érdekes hiszen ha jól értelek ez a csavar fogja a kormánykerék belsődet :yes:
De nem kell ennyire szétkapni:egyszerűen leveszed a burkolatokat,és bár kissé nehézkesen de hozzáférsz a körcsúszkához ;)
A kormányt forgatva lepucolod és bekened gyógyszertári vazelinnel ,soha többet nem fog nyiszogni!!! :D :D
Today Tomorrow Toyota

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #28833 Dátum: 2014.02.03 18:05:25 »
Sziasztok !
Egy felverődő kőnek hála most fényszóró vásárlás előtt állok. A fényszóróm carello gyártmányú és kicsit sárgás az irányjelzőkhöz képest szóval ha már rááldozom a pénzt akkor szeretnék ugyan olyan fehéret mint az irányjelző. Teszek fel képet a mostani állapotról és ha tudnátok segíteni hogy hol tudok ilyen fehér fényszórókat beszerezni azt megköszönném. Ja annyi még hogy olyan kéne ami ne m elektromosan állítható hanem mechanikus.
A toyota.alkatresz oldalon néztem de ott nem találtam fehér üvegűt és manuálisan állíthatót.
Előre is köszönöm a segítséget.  ;)
Helló!
Most látom,hogy Nyíregyházi vagy!Én Kemecsén lakom,de Nyíregyen dolgozom.Tudok neked segíteni alkatrészbeszerzésben,és javítok autókat,igy szereléseket is meg tudunk oldani,ha szükséges.Több helyen van kedvezményem.Pl a Bárdinál,25-30%-ot tudok neked adni,mindenféle alkatrészre,olajra.Hívhatsz,vagy beugorhatsz a melóhelyemre,de ezt privátban.
Néztem a lámpát,Bárdinál van utángyártott.10E-ft helyett,7E forintért tudnám darabját.Szép fehér,Depo márka.A havernak ilyen van az autójában,évek óta,nincs vele gond.Ja és ha adsz az ilyenekre,tudok neked oldalsó fehér indexeket.Kb 1000ft darabja,tipustól függően.

http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/CARINA/1993/1_6/BENZIN/karosszeria-lampak-bowdenek/lampatestek-es-alkatreszeik/fenyszoro-bura-es-tartozek

http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/COROLLA/1998/1_6/BENZIN/karosszeria-lampak-bowdenek/lampatestek-es-alkatreszeik/iranyjelzo-bura-tartozek/


szoked

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Carina
« Válasz #28834 Dátum: 2014.02.03 18:39:55 »
Helló!
Most látom,hogy Nyíregyházi vagy!Én Kemecsén lakom,de Nyíregyen dolgozom.Tudok neked segíteni alkatrészbeszerzésben,és javítok autókat,igy szereléseket is meg tudunk oldani,ha szükséges.Több helyen van kedvezményem.Pl a Bárdinál,25-30%-ot tudok neked adni,mindenféle alkatrészre,olajra.Hívhatsz,vagy beugorhatsz a melóhelyemre,de ezt privátban.
Néztem a lámpát,Bárdinál van utángyártott.10E-ft helyett,7E forintért tudnám darabját.Szép fehér,Depo márka.A havernak ilyen van az autójában,évek óta,nincs vele gond.Ja és ha adsz az ilyenekre,tudok neked oldalsó fehér indexeket.Kb 1000ft darabja,tipustól függően.

http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/CARINA/1993/1_6/BENZIN/karosszeria-lampak-bowdenek/lampatestek-es-alkatreszeik/fenyszoro-bura-es-tartozek

http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/COROLLA/1998/1_6/BENZIN/karosszeria-lampak-bowdenek/lampatestek-es-alkatreszeik/iranyjelzo-bura-tartozek/


A szokedavid5@gmail.com  emailcímre írj már nekem és ott megbeszéljük a részleteket.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #28835 Dátum: 2014.02.04 13:12:48 »
Nektek mi ugrik be elsőre?

Níd for Spíd ándergránd kettő!  [rohog]

Carina eladó

Nfsman87

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Re:Carina
« Válasz #28836 Dátum: 2014.02.04 13:15:57 »
Üdv mindenkinek!

A tegnapi nap folyamán gazdagabb lettem egy 1992-es Toyota Carina 1.6 GLI-vel :) egy 1990-es Ford Fiestáról váltottam, hát... elmondhatatlan a különbség, hiába csak 2 év van a két autó között. Maximálisan elégedett vagyok a vassal, kora ellenére majdnem minden hibátlanul működik rajta. A majdnem oka viszont szinte elhanyagolható :D csak az alacsony üzemanyagszint kis sárga visszajelzője nem akar világítani (a tulaj elmondása szerint). Az izzót kivettem tegnap, az hibátlanul működik, szóval talán máshol lehet a baj. Nem tudja valaki véletlenül, hogy honnan kapja a jelet az izzó? a mutató felől, vagy a tankban az úszótól? Mondjuk azt sem tudom, hogy pontosan mikor gyullad ki a lámpa, az E-betű fölött van még a szint 1-2mm-rel.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28837 Dátum: 2014.02.04 13:45:32 »
Nektek mi ugrik be elsőre?

Níd for Spíd ándergránd kettő!  [rohog]

Carina eladó
Felrakták szegényt ide is:
http://jajjdecsunya.blog.hu/2014/01/17/elismero_tekintetek
Nekem is sok lett az optika, de szerintem mindenki csinálja meg olyanra az autóját, ami neki tetszik, hogy öröme legyen benne, aztán kit érdekel másnak mi a véleménye...
Szubjektív dolgokon kár vitatkozni. Látszik, hogy valami egyénit szeretett volna, de az is lett!  :) Egyet nem értek, miért adja el???
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28838 Dátum: 2014.02.04 13:48:44 »
Üdv mindenkinek!

A tegnapi nap folyamán gazdagabb lettem egy 1992-es Toyota Carina 1.6 GLI-vel :) egy 1990-es Ford Fiestáról váltottam, hát... elmondhatatlan a különbség, hiába csak 2 év van a két autó között. Maximálisan elégedett vagyok a vassal, kora ellenére majdnem minden hibátlanul működik rajta. A majdnem oka viszont szinte elhanyagolható :D csak az alacsony üzemanyagszint kis sárga visszajelzője nem akar világítani (a tulaj elmondása szerint). Az izzót kivettem tegnap, az hibátlanul működik, szóval talán máshol lehet a baj. Nem tudja valaki véletlenül, hogy honnan kapja a jelet az izzó? a mutató felől, vagy a tankban az úszótól? Mondjuk azt sem tudom, hogy pontosan mikor gyullad ki a lámpa, az E-betű fölött van még a szint 1-2mm-rel.

Előre is köszönöm a segítséget! :)
Üdv a fórumon és gratula a vashoz!
A kis sárga izzóhoz nem tudok hozzászólni, nekem 20 éve működik.
A tank 62 literes, akkor kezd világítani, amikor még kb. 10 liter benzin van a tankban...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Carina
« Válasz #28839 Dátum: 2014.02.04 14:05:56 »
Nektek mi ugrik be elsőre?

Níd for Spíd ándergránd kettő!  [rohog]

Carina eladó
Ez ilyen tipikus ízléstelen orosz tuning...  :wacko: Szerencsétlen autó...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Carina
« Válasz #28840 Dátum: 2014.02.04 15:32:48 »
Emberek, ez egy érdekes ajánlat. Illő is egy Carinához a futása, pillantsatok csak rá! És ehhez képest igen jól kinéző az állapota.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_wagon_1.6_xli_hihetetlen_ar-7580918

Mit szóltok hozzá?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Carina
« Válasz #28841 Dátum: 2014.02.04 15:36:05 »
Dízelből amúgy is viszonylag kevés van, így akár ez is érdekes lehet...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_2.0_xld-7576534
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Carina
« Válasz #28842 Dátum: 2014.02.04 15:38:17 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nfsman87

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Re:Carina
« Válasz #28843 Dátum: 2014.02.04 16:53:44 »
Üdv a fórumon és gratula a vashoz!
A kis sárga izzóhoz nem tudok hozzászólni, nekem 20 éve működik.
A tank 62 literes, akkor kezd világítani, amikor még kb. 10 liter benzin van a tankban...

Köszi a választ! :) Végülis nem tragikus a dolog, csak kicsit nyugtalanít, hogy pont ilyen kis apróság szórakozik... meg amúgy is utálom az elektromos hibákat, mert olyan "megfoghatatlan" jelenség :D most lehet vakarózni, hogy valami oxidáció, vezetékszakadás, biztosíték, stb szórakozik?!

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #28844 Dátum: 2014.02.04 17:54:53 »
Köszi a választ! :) Végülis nem tragikus a dolog, csak kicsit nyugtalanít, hogy pont ilyen kis apróság szórakozik... meg amúgy is utálom az elektromos hibákat, mert olyan "megfoghatatlan" jelenség :D most lehet vakarózni, hogy valami oxidáció, vezetékszakadás, biztosíték, stb szórakozik?!




Üdv!

Nekem a E tetejénél még csak néha világít pár másodpercet, , a E közepénél világít folyamatosan.  ilyenkor 50-52 liter fér bele.