Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6803467 alkalommal)

0 Felhasználó és 30 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28815 Dátum: 2014.02.02 20:52:06 »
Sziasztok!
Két elég bosszantó problémát osztanék meg veletek Carinámmal kapcsolatban. ( Pár hete vette a verdát úgyhogy annyira még nem vagyok vele képben)
1. A kuplung benyomása valamint kiengedés közben nyikorgó hangot ad ki magából. Ettől eltekintve semmi probléma nincs veszi a sebességet simán megy csak a pedál ad ki ilyen hangot. Olyan mint a régi rozsdás ajtó amikor a széltől nyikorog  [rohog] de már az idegeimet eszi ment közben  :cry:
2. Hát hála istennek az is ilyen hang csak az meg a kormánynál hallom egy ponton mikor tekerem. Ez a két dolog amikor szinkronba "nyöszög" elég bosszantó.
Nincs valami tippetek mi lehet a gond  :helpsmilie:
Annyi még, hogy ezt kb. egy hete csinálja az előtt semmi nyoma nem volt ilyennek.
Előre is köszönöm. 

Nekem felül nyikorog a kormány, a keréknél, ilyenkor, hidegben.
Itt fölül van valami siklócsapágy, amit meg lehetne kenni? Vagy a kormánymagasság-állítás miatt valami más is?
Kormánykereket le kell venni hozzá?
Elég idegesítő, ott cincorog, mikor tekerem a kormányt hidegben.

Nekem is nyikorog hidegben a kormány, a műanyag borítóelemek dörzsölődnek össze a kormány tekerésekkor, én már megszoktam...  :D
A kuplungnál meg ahogyan kamikaze írta, zsírspray vagy wd40, lehet a visszahúzó rugó adja ki azt az idegesítő hangot a pedálnál.
Ennél nagyobb baja ne legyen a szekérnek! Jó autót vettél, ne izgulj! Üdv a fórumon.  :yes:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28816 Dátum: 2014.02.02 20:52:50 »
Sziasztok
Szia Ip
Igen kalapos jól emlékszik,én szedtem szét és raktam össze újra az ablakemelő mechanikámat még a nyár végén,mert már nekem is eléggé betegesen viselkedett,csak kézzel való rásegítéssel volt hajlandó felmenni :cry:
De megúntam a dolgot és nekiestem
Szétszedtem még a motorját is! Tele volt szénporral,és kiszáradtak a csapágyai  előbb utóbb le is égett volna! :hmmmm:
De alapos takarítás és csapágy olajzás után nagyon szépen mozgatta az üveget + ha már ott voltam megzsíroztam az összes sínt
Azóta is tökéletesen műxik  :clap:
Ezek szerint szét szedhető, összerakható sérülés nélkül?
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28817 Dátum: 2014.02.02 20:53:52 »
Állófűtés van bennük. Egyszer városban kifigyeltem.
Ajaj, az nem jó hír!  :D De, mégis kevesebbet látok, remélem még kevésben van csak!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28818 Dátum: 2014.02.02 20:59:47 »
Meg még valami: A haveromnak a mercin van egy komoly blokkoló. A következőt tapasztalta: Este, sötétben és esőben bejelzett a műszer, hogy mérnek. Ment, ment és ne,m látott semmi gázt. Majd 800 méter!! után látta meg a mérőt. Esőben sötétben. Úgyhogy senki ne legyen biztos a dolgában, ha nincs jól felszerelve.
Megvárom ezt a mostani 500 darabos beszerzést, aztán keresünk rá valami ellenszert. Nem lehet mindig mázlija az embernek...

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28819 Dátum: 2014.02.02 21:00:15 »
Meg még valami: A haveromnak a mercin van egy komoly blokkoló. A következőt tapasztalta: Este, sötétben és esőben bejelzett a műszer, hogy mérnek. Ment, ment és ne,m látott semmi gázt. Majd 800 méter!! után látta meg a mérőt. Esőben sötétben. Úgyhogy senki ne legyen biztos a dolgában, ha nincs jól felszerelve.

Üdv!

Mennyi idő alatt várható a csekk adott esetben?

FUBA:
Ez a kép mekkora már  [rohog]

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28820 Dátum: 2014.02.02 21:02:23 »
Üdv!

Mennyi idő alatt várható a csekk adott esetben?
hamar jön, mostanában 2 héten belül, de nem azért mondtam, hogy izgulj, de a tapasztalatom az, hogy az m6-os a legfertőzöttebb...

Itt egy profi, lábbal takar:


Szintén madár:


- Mivel fényképeznek a rendőr esküvőjén?
- Traffipax-al
- És miért csak az idősek látszanak rajta?
- Mert csak 60 felett fényképez
 [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.02 21:10:06 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28821 Dátum: 2014.02.02 21:05:25 »
hamar jön, mostanában 2 héten belül, de nem azért mondtam, hogy izgulj, de a tapasztalatom az, hogy az m6-os a legfertőzöttebb...
A múltkor mintha arról lett volna szó, hogy nem is. Azért már Dunaújváros közelében lehettünk emlékeim szerint.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28822 Dátum: 2014.02.02 21:11:21 »
Üdv!

Mennyi idő alatt várható a csekk adott esetben?

FUBA:
Ez a kép mekkora már  [rohog]
Max 2 hét de lehet hamarabb is. Ahogy bemér a műszer már műholdon fel is küldte a központba. Még haza sem értél már fel van dolgozva. A levél megírása már gyorsan megy.

De vannak szerencsés esetek is: Pont én jártam így. Az asszony átment a piroson, és lefotózták. Jött a papír. hogy megindult a bírság eljárás, megnézhetem a police.hu honlapon. Ott volt a fénykép is meg hogy 100ezer forint. És képzeljétek el. 2 hónap múlva jött egy papír, hogy letelt az eljárási idő és mivel nem adták ki a határozatot, így törölték az eljárást.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #28823 Dátum: 2014.02.02 21:28:09 »
Üdv!

Mennyi idő alatt várható a csekk adott esetben?




Nekem 3 nap múlva  megérkezett. Hiába kell a lóvé  :hug: 
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.02 21:30:20 írta Szabolcs »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28824 Dátum: 2014.02.02 21:34:05 »
Gyerekek! Mit lehet csinálni?? Nagyon mennek ezek a Carinák  :cool2:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28825 Dátum: 2014.02.02 21:38:27 »
Gyerekek! Mit lehet csinálni?? Nagyon mennek ezek a Carinák  :cool2:
Bizony, ha az 1.6-os így megy, nem csoda ha KZoli el akarja adni a GTi-t...  :lol:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

szoked

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Carina
« Válasz #28826 Dátum: 2014.02.02 22:22:54 »
68 LED-es?


W5W T10 Led jégfehér helyzetjelző 9 SMD engem is meglepett a teljesítménye  ;)

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Carina
« Válasz #28827 Dátum: 2014.02.02 22:34:29 »
A légzsák nélküli, vagy a mechanikus indítású légzsákos (általában japán gyártás, csak vezető oldalon van lufi) kormánykeréknél a duda jelét egy csúszó mechanizmus viszi át a (mozgó) kormánykerékről a kormányoszlopon lévő, (fixen álló) rugós csúszkán keresztül. Itt van a nyikorgás forrása.

Megoldás: a kormányoszlopon lévő alsó és felső műanyag takaró elemet levéve könnyen hozzá lehet férni egy, WD40-el átitatott fültisztító pálcikával a kormánykerék hátulján lévő réz gyűrűhöz: -> meg kell kenni.

Ha nem légzsákos a kormánykerék, akkor egy egy kereszthornyú csavart kitekervén kijön a kormány "közepe", majd pedig egy 19-es dugókulccsal le lehet venni a kormánykereket a kormányoszlopról (csak aztán a visszarakáskor figyelni kell, hogy jól álljon a kormány). Így könnyebben meg lehet takarítani / kenni a mechanizmust. Mechanikus légzsákos kormánynál ez kicsit komplikáltabb, és egyben veszélyesebb is...

Az utasoldali légzsákkal ellátott Carináknál ('96 után, van visszajelző a műszerfalon, elektromos indítású a kioldás; szenzor a középső könyöklő alatt egybként) már egy spirál viszi át a légzsák és a duda elektromos jelét is; azoknál már nincsen csúszka (és nyikorgás).
Van viszont az alsó kormánykardánnál kikopás / lötyögés - de ez már egy másik téma.

Nekem felül nyikorog a kormány, a keréknél, ilyenkor, hidegben.
Itt fölül van valami siklócsapágy, amit meg lehetne kenni? Vagy a kormánymagasság-állítás miatt valami más is?
Kormánykereket le kell venni hozzá?
Elég idegesítő, ott cincorog, mikor tekerem a kormányt hidegben.
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #28828 Dátum: 2014.02.02 22:56:50 »

W5W T10 Led jégfehér helyzetjelző 9 SMD engem is meglepett a teljesítménye  ;)

Ilyen?
Nekem is ez van! :D jóféle

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28829 Dátum: 2014.02.02 23:20:18 »
A légzsák nélküli, vagy a mechanikus indítású légzsákos (általában japán gyártás, csak vezető oldalon van lufi) kormánykeréknél a duda jelét egy csúszó mechanizmus viszi át a (mozgó) kormánykerékről a kormányoszlopon lévő, (fixen álló) rugós csúszkán keresztül. Itt van a nyikorgás forrása.

Megoldás: a kormányoszlopon lévő alsó és felső műanyag takaró elemet levéve könnyen hozzá lehet férni egy, WD40-el átitatott fültisztító pálcikával a kormánykerék hátulján lévő réz gyűrűhöz: -> meg kell kenni.

Ha nem légzsákos a kormánykerék, akkor egy egy kereszthornyú csavart kitekervén kijön a kormány "közepe", majd pedig egy 19-es dugókulccsal le lehet venni a kormánykereket a kormányoszlopról (csak aztán a visszarakáskor figyelni kell, hogy jól álljon a kormány). Így könnyebben meg lehet takarítani / kenni a mechanizmust. Mechanikus légzsákos kormánynál ez kicsit komplikáltabb, és egyben veszélyesebb is...

Az utasoldali légzsákkal ellátott Carináknál ('96 után, van visszajelző a műszerfalon, elektromos indítású a kioldás; szenzor a középső könyöklő alatt egybként) már egy spirál viszi át a légzsák és a duda elektromos jelét is; azoknál már nincsen csúszka (és nyikorgás).
Van viszont az alsó kormánykardánnál kikopás / lötyögés - de ez már egy másik téma.


Köszönöm Balázs, nagyon jó kis leírás!  :clap:
Nem rakod be oda?

Nekem a háromküllős japán van, légzsák nélkül.
A kormányt nem tudta beállítani a gumis srác középre, akkor azt is megpróbálom  :yes:

Ilyen?
Nekem is ez van! :D jóféle
Nekem meg elvileg ilyen:


A rendszámtáblavilágításé meg ilyesmi: