Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6803400 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #28800 Dátum: 2014.02.01 21:10:01 »
Sziasztok
Gyerekek tényleg teljesen másképp viselkedik az autóm
A check engine-t azt sem tudom hol van azóta mióta a koppszenzoromat lecseréltem
Lehet nem érdekel benneteket,de gondoltam közlöm a dolgokat veletek :1eye:
Today Tomorrow Toyota

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28801 Dátum: 2014.02.01 21:22:52 »
Sziasztok
Gyerekek tényleg teljesen másképp viselkedik az autóm
A check engine-t azt sem tudom hol van azóta mióta a koppszenzoromat lecseréltem
Lehet nem érdekel benneteket,de gondoltam közlöm a dolgokat veletek :1eye:
Dehogynem érdekel!

Köszi az infót, hála Istennek, hogy meggyógyult a géped  :clap:

Nem ijedtél meg tőle, meg is lett az eredmény  :yes:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28802 Dátum: 2014.02.01 21:46:56 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28803 Dátum: 2014.02.01 21:48:10 »
Sziasztok
Gyerekek tényleg teljesen másképp viselkedik az autóm
A check engine-t azt sem tudom hol van azóta mióta a koppszenzoromat lecseréltem
Lehet nem érdekel benneteket,de gondoltam közlöm a dolgokat veletek :1eye:
Éljen! :clap:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28804 Dátum: 2014.02.02 07:48:45 »
Sziasztok
Gyerekek tényleg teljesen másképp viselkedik az autóm
A check engine-t azt sem tudom hol van azóta mióta a koppszenzoromat lecseréltem
Lehet nem érdekel benneteket,de gondoltam közlöm a dolgokat veletek :1eye:
Üdv! Muszáj végére járnod, mert itt már mindenkit frusztrál az eseted.
:clap:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #28805 Dátum: 2014.02.02 15:39:41 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28806 Dátum: 2014.02.02 16:13:36 »
Újabb kiegészités a Carinán :D
Ez nagyon találó dolog  :yes:
Egyelőre azonban kivárnék.

Miért?

1. Mert egyelőre nem akarok megint szerelgetni, ha nem muszáj, és a +90%-os Osram NB izzók nekem egyelőre jók. Maximum a +120%-os Megalight-ot tenném be.
2. A feszültség emelkedésével négyzetesen emelkedik a teljesítmény (ha az ellenállás változatlan, de itt kissé az is emelkedni fog). Közelítőleg tehát 5% feszültségemelkedés 10%-os teljesítményemelkedést idéz elő. Ezek a pluszos izzók már így is túlhúzottak, rövidebb élettartamúak, ezért kíváncsi vagyok, hogy meddig bírják majd  :hmmmm:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #28807 Dátum: 2014.02.02 17:10:05 »
A menetfény kicsit rásegit talán az élettartamukra!  :cool2:

szoked

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Carina
« Válasz #28808 Dátum: 2014.02.02 19:51:13 »
Sziasztok!

Két elég bosszantó problémát osztanék meg veletek Carinámmal kapcsolatban. ( Pár hete vette a verdát úgyhogy annyira még nem vagyok vele képben)

1. A kuplung benyomása valamint kiengedés közben nyikorgó hangot ad ki magából. Ettől eltekintve semmi probléma nincs veszi a sebességet simán megy csak a pedál ad ki ilyen hangot. Olyan mint a régi rozsdás ajtó amikor a széltől nyikorog  [rohog] de már az idegeimet eszi ment közben  :cry:

2. Hát hála istennek az is ilyen hang csak az meg a kormánynál hallom egy ponton mikor tekerem. Ez a két dolog amikor szinkronba "nyöszög" elég bosszantó.

Nincs valami tippetek mi lehet a gond  :helpsmilie:

Annyi még, hogy ezt kb. egy hete csinálja az előtt semmi nyoma nem volt ilyennek.

Előre is köszönöm. 

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #28809 Dátum: 2014.02.02 20:08:34 »
üdv szoked!

Gratula a géphez, jó döntés volt!
Ha jól látom sedan ;), mi az a fehéres csillogás a jobb fényszóróból led vagy xenon?

Kérdésedre:

A kuplungpedált a forgásponton meg kell fújni valami szórózsírral vagy olajzóspray-el, a kormánynál pedig vagy a kardánkerszt nyekereg (ezt a tűzfalon belül és kivül is megtalálod, érdemes figyelni rá, mert okozhat megszoruló kormányt is!) vagy ahogy a kormányrúd kilép a tűzfalon az utastérből, ott van egy gumiharang, ahogy abban forog a rúd, az tud nyekeregni. Gumibarát anyaggal, (szilikonspray, szilikonzsír, vazelin) kend meg!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28810 Dátum: 2014.02.02 20:19:15 »
...
a kormánynál pedig vagy a kardánkerszt nyekereg (ezt a tűzfalon belül és kivül is megtalálod, érdemes figyelni rá, mert okozhat megszoruló kormányt is!) vagy ahogy a kormányrúd kilép a tűzfalon az utastérből, ott van egy gumiharang, ahogy abban forog a rúd, az tud nyekeregni. Gumibarát anyaggal, (szilikonspray, szilikonzsír, vazelin) kend meg!

Nekem felül nyikorog a kormány, a keréknél, ilyenkor, hidegben.
Itt fölül van valami siklócsapágy, amit meg lehetne kenni? Vagy a kormánymagasság-állítás miatt valami más is?
Kormánykereket le kell venni hozzá?
Elég idegesítő, ott cincorog, mikor tekerem a kormányt hidegben.

szoked

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Carina
« Válasz #28811 Dátum: 2014.02.02 20:32:21 »
Köszönöm a segítséget remélem sikerül megoldani a problémát.  :yes:
Kedves kamikaze nem xenon hanem ledes helyzetjelző van benne  ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28812 Dátum: 2014.02.02 20:42:52 »
...
Kedves kamikaze nem xenon hanem ledes helyzetjelző van benne  ;)

68 LED-es?

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28813 Dátum: 2014.02.02 20:46:11 »
Csak óvatosan az M6-oson!  :D
Mondjuk a télnek megvan az a nagy előnye, hogy a hidegben járatni kellene az autóban a motort, hogy legyen fűtés, akkor viszont fogy a drága benzin, így hát nem nagyon áll villantós autó az út szélén, de a fixen telepített dobozkák ott vannak!
Állófűtés van bennük. Egyszer városban kifigyeltem.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28814 Dátum: 2014.02.02 20:49:52 »
Csak óvatosan az M6-oson!  :D
Mondjuk a télnek megvan az a nagy előnye, hogy a hidegben járatni kellene az autóban a motort, hogy legyen fűtés, akkor viszont fogy a drága benzin, így hát nem nagyon áll villantós autó az út szélén, de a fixen telepített dobozkák ott vannak!
Meg még valami: A haveromnak a mercin van egy komoly blokkoló. A következőt tapasztalta: Este, sötétben és esőben bejelzett a műszer, hogy mérnek. Ment, ment és ne,m látott semmi gázt. Majd 800 méter!! után látta meg a mérőt. Esőben sötétben. Úgyhogy senki ne legyen biztos a dolgában, ha nincs jól felszerelve.
Prius 2 - a mosolygós autó.