Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6803462 alkalommal)

0 Felhasználó és 29 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28785 Dátum: 2014.01.31 20:22:54 »
:yes: 288mm átmérővel! Elöl csak 276 mm-es lesz ha összejön...
Majd leírom az átalakítás részleteit, ha sikerül.
Belelendültél! :D De ezek után el kellene gondolkodni, hogy a mostani sleeper/rat jellege már dizájnelem lesz!  ;)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28786 Dátum: 2014.01.31 20:23:16 »
  :clap: ::) Ezt ki kéne próbálni egy találkán :cool2:
Ok!
Szoktátok nézni a Carina találkozó témát?

lp elcsórtam a videódat és kitettem ide  :D :
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1259.msg576079#msg576079

Írtam is ott, hogy kéne egy ilyen mókát szervezni:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1259.msg576370#msg576370

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28787 Dátum: 2014.01.31 20:27:43 »
Belelendültél! :D De ezek után el kellene gondolkodni, hogy a mostani sleeper/rat jellege már dizájnelem lesz!  ;)
bezony! Aztán jön még az autóra tavasszal a frissen beszerzett 17-es japán Kosei felnigarnitúra.  :whistling:
Pimpelem a szeretett Carinámat.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28788 Dátum: 2014.01.31 20:38:14 »
Ma voltunk négyen Bp-en munkahelyi ügyben. Persze a Carinával, mi mással is...
Tolnánál mentünk fel az M6-ra. Elkezdtem gyorsítani, eléggé jöttek mögöttem is.
Elég gyorsan felgyorsultunk 130-ra (GPS szerint, óra szerint 140), egy Skoda nagyon nyomta, elmentem 140-ig, akkor már nem nyomta annyira.
Hazafelé egyszer megnyomtam neki jobban, akkor GPS szerint volt majdnem 160, óra szerint 170. Végig zöldben, néha villant a sárga, de akkor vissza is vettem egy hajszálnyit.
Hihetetlen, emelkedőkön is simán gyorsul 5-ben. Nem vigyáz az ember, és máris 160-on az óra...a jelek szerint nem csökkent a nyomatékossága hála Istennek. Ezek a magyar gyártású Hankook gumik meg eléggé halkan mennek  :yes: A Firestone ehhez képest búgott, mint az atom.
Sajnos nem tankoltam az út után, de amilyen gyorsan lehet, tankolok, és írok adatot.

Egyébként mindenkinek tudom ajánlani Bp-en a VIII. ker. Baross utca 5. alatti ÖMV kúti parkolót. Nagyon korrekten, rendesen viselkedtek, nem is drágálltam az árát, Pécsen sem lett volna olcsóbb. Eredetileg az ott levő parkolóházat néztem ki a neten, de azt csak bérlettel lehet használni...Pécsen voltam parkolóházban, ott simán be lehet menni. De nem bántam meg, tényleg tiszta normálisak voltak a benzinkutasok  :clap:
Csak óvatosan az M6-oson!  :D
Mondjuk a télnek megvan az a nagy előnye, hogy a hidegben járatni kellene az autóban a motort, hogy legyen fűtés, akkor viszont fogy a drága benzin, így hát nem nagyon áll villantós autó az út szélén, de a fixen telepített dobozkák ott vannak!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28789 Dátum: 2014.01.31 20:48:16 »
Csak óvatosan az M6-oson!  :D
Mondjuk a télnek megvan az a nagy előnye, hogy a hidegben járatni kellene az autóban a motort, hogy legyen fűtés, akkor viszont fogy a drága benzin, így hát nem nagyon áll villantós autó az út szélén, de a fixen telepített dobozkák ott vannak!

Ez igaz. De csomóan mentek, talán ott nem volt  :hmmmm:

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #28790 Dátum: 2014.01.31 21:12:29 »
Sziasztok
Szia Ip
Igen kalapos jól emlékszik,én szedtem szét és raktam össze újra az ablakemelő mechanikámat még a nyár végén,mert már nekem is eléggé betegesen viselkedett,csak kézzel való rásegítéssel volt hajlandó felmenni :cry:
De megúntam a dolgot és nekiestem
Szétszedtem még a motorját is! Tele volt szénporral,és kiszáradtak a csapágyai  előbb utóbb le is égett volna! :hmmmm:
De alapos takarítás és csapágy olajzás után nagyon szépen mozgatta az üveget + ha már ott voltam megzsíroztam az összes sínt
Azóta is tökéletesen műxik  :clap:
Today Tomorrow Toyota

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28791 Dátum: 2014.02.01 18:08:02 »
Sziasztok
Szia Ip
Igen kalapos jól emlékszik,én szedtem szét és raktam össze újra az ablakemelő mechanikámat még a nyár végén,mert már nekem is eléggé betegesen viselkedett,csak kézzel való rásegítéssel volt hajlandó felmenni :cry:
De megúntam a dolgot és nekiestem
Szétszedtem még a motorját is! Tele volt szénporral,és kiszáradtak a csapágyai  előbb utóbb le is égett volna! :hmmmm:
De alapos takarítás és csapágy olajzás után nagyon szépen mozgatta az üveget + ha már ott voltam megzsíroztam az összes sínt
Azóta is tökéletesen műxik  :clap:
Üdv!

Köszi a leírást, illetve az ismétlést!  :clap:
Megnézem majd az enyémet is, ha megint nehezen megy  :yes:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28792 Dátum: 2014.02.01 18:10:41 »
Ma ránéztem az olajra, hűtőfolyadékra a tegnapi, összesen kb. 3 óra kb. 4000-es fordulaton való pályázás után...
Az olajszint változatlan, hála Istennek! Phhhhh.... :)
A hűtőfolyadék szintje 1-2mm-t csökkent, lehetett még kis levegő benne. Most a csövek mintha keményebbek lennének. Majd figyelem, változik-e a szintje.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28793 Dátum: 2014.02.01 18:19:09 »
Az olajszint változatlan, hála Istennek! Phhhhh.... :)
:clap:  ::) Remélem, ez most már csak a maradék gőz volt! Nincs ott semmi hiba! :hug:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28794 Dátum: 2014.02.01 18:21:09 »
Ok!
Szoktátok nézni a Carina találkozó témát?
...
Írtam is ott, hogy kéne egy ilyen mókát szervezni:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1259.msg576370#msg576370
Két dolog hibádzik hozzá errefelé: hó és idő....

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28795 Dátum: 2014.02.01 18:28:24 »
:clap:  ::) Remélem, ez most már csak a maradék gőz volt! Nincs ott semmi hiba! :hug:

Hát remélem én is nagyon...
Öcsém most mondja, hogy egyik ismerős hengerfejezte a Peugeot-jukat. Tökjó volt meg minden, aztán elkezdte ereszteni a hűtőfolyadékot. Kiderült, hogy az egyik hengerfejcsavarnál repedt el a blokk. Maradt benne annyi folyadék, hogy elrepesztette...Én még papírtörlővel is itatgattam ki  :1eye:

Tegnap kicsit hízott a májam azért: azt mondta egyik kollégám (2010-es 1.4-es G-Astra Caravan-ja van, neki teszük be az Eneos PH 5w30-at, ami már nekem is itt figyel a Carina mellett  :whistling: ), hogy az ő autója nem bírta volna ezt a tempót  :eek:
Többiek is megjegyezték, hogy "faltuk a kilométereket"  :D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28796 Dátum: 2014.02.01 18:32:45 »
Hazafelé azért átfutott az agyamon, hogy "Nem néztem meg Pesten, hogy hogy áll a motorolaj szintje"... de aztán elhessegettem a gondolatot :1eye:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28797 Dátum: 2014.02.01 18:47:24 »
Hát remélem én is nagyon...
Öcsém most mondja, hogy egyik ismerős hengerfejezte a Peugeot-jukat. Tökjó volt meg minden, aztán elkezdte ereszteni a hűtőfolyadékot. Kiderült, hogy az egyik hengerfejcsavarnál repedt el a blokk. Maradt benne annyi folyadék, hogy elrepesztette...Én még papírtörlővel is itatgattam ki  :1eye:
Sose pironkodj az alaposságod miatt!  :nono:
Tegnap kicsit hízott a májam azért: azt mondta egyik kollégám (2010-es 1.4-es G-Astra Caravan-ja van, neki teszük be az Eneos PH 5w30-at, ami már nekem is itt figyel a Carina mellett  :whistling: ), hogy az ő autója nem bírta volna ezt a tempót  :eek:
Többiek is megjegyezték, hogy "faltuk a kilométereket"  :D
:eek:
A Carina nemhiába utazóautó. Nyári teszt úgy nézet ki, hogy amikor öt felnőttel, dugig rakott csomagtartóval 30+fokban letekertünk már 450km-t (egy ebédszünettel), akkor jött az erdélyi autópályán kb. 30km (valós) 160-as tekerés hegynek fel-völgynek le (így ugyebár olcsóbb, mint alagutat fúrni...). Tetszett az utasoknak (én meg tudtam, hogy ott nem radaroznak). Vízhőmérséklet mérője középen, fogyasztás evvel a kikormolással együtt lett 6.7 L, olajban 8000e km, szint maxon...:hug:
Egyszerűen fölösleges kár lenne lecserélnem...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28798 Dátum: 2014.02.01 19:10:44 »
Sose pironkodj az alaposságod miatt!  :nono: :eek:
A Carina nemhiába utazóautó. Nyári teszt úgy nézet ki, hogy amikor öt felnőttel, dugig rakott csomagtartóval 30+fokban letekertünk már 450km-t (egy ebédszünettel), akkor jött az erdélyi autópályán kb. 30km (valós) 160-as tekerés hegynek fel-völgynek le (így ugyebár olcsóbb, mint alagutat fúrni...). Tetszett az utasoknak (én meg tudtam, hogy ott nem radaroznak). Vízhőmérséklet mérője középen, fogyasztás evvel a kikormolással együtt lett 6.7 L, olajban 8000e km, szint maxon...:hug:
Egyszerűen fölösleges kár lenne lecserélnem...

Csak azért mondtam, hogy megérte a papírral szórakozni  ;)
Igen, kollégám is azt hozta fel, hogy "felforrt volna a víz". Nekem meg meg sem mozdult a közepéről, szintén  :)
A főnököm elég fázós, ott ült mellettem, elég érdekes volt, amikor nekiállt vetkőzni, pedig nem tekertem fel teljesen a fűtést  :D

Azért jól nyomod Zoli, jó állapotú ott nagyon minden, 6,7-tel...szerintem nekem többet evett volna  :otlet:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28799 Dátum: 2014.02.01 19:23:12 »
...
Azért jól nyomod Zoli, jó állapotú ott nagyon minden, 6,7-tel...szerintem nekem többet evett volna  :otlet:
  :D Hogy pontos legyek, a fenti sprint ellenére lett ilyen jó a fogyi úgy, hogy az M3-ason egy furgon mögött szélárnyékban mentem 110-el, 4-es 90-el, Erdélyben 80 (lakott településen belül/kívül), előttem egy "nyúllal", végig klímázva. Ebbe már belefért Ezután szükséges volt egy kis élvezkedés ;)
De köszönöm a Kicsikém nevében!  ::) (és persze az előző tulajoknak, akik márkaszervizbe hordták)  :)
Amennyire lehet, mi is vigyázunk egymásra... :wub: (remélem, én is megérdemlem  :D)