Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6803397 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28770 Dátum: 2014.01.31 19:26:45 »
MINDENKITŐL KÉRDEM:
Tudtok valamit, hogy hol lehetne az ablakemelőket megzsírozni. Egyre lassabban megy fel. A végén leég a motor és csere. Jó lenne megelőzni.

Csinált már valaki komplett zörgésmentesítést?
Én az ősszel pucoltam meg a síneket
A villanymotorokat is ellenőrizni lehetne (talán pvivien csinálta? :hmmmm:)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28771 Dátum: 2014.01.31 19:44:33 »
Üdv  Dani! Köszi kérdésed. A fiam leamortizálta a jobb hátsó ajtót. Mind emellett a jobb küszöböm is rohadt. No és a két első ajtó alul is már átlátszik a rozsda kívülre. Szóval költeni kell rá.

de továbbra is ott tartok, hogy nem tudnék mit venni helyette. 1.5 millióért ugyancsak 200 ezer fölötti kilométerest, valószínűleg csereérett futóművel. Ezért kár lenne még 1 milliót hozzátenni a mostanihoz. Márciusban vizsgázik az autó Addig szeretnék első féktárcsát, betétet, hátsó fékbetétet cserélni. A dobot meg vagy szabályoztatni, vagy cserélni, attól függ milyen állapotban van.

Látom van motor előmelegítőd. Hány vattos? Elmaradtam az olvasással.

MINDENKITŐL KÉRDEM:
Tudtok valamit, hogy hol lehetne az ablakemelőket megzsírozni. Egyre lassabban megy fel. A végén leég a motor és csere. Jó lenne megelőzni.

Csinált már valaki komplett zörgésmentesítést?
Peti!

Örülök, hogy nagyobb gond nincsen  :yes:

Madmisi-nek nincs olyan ajtója, ami Neked jó? Most nem tudom, hogy liftback volt-e, vagy jó-e az az ajtó a tiédre?

Nem gondolkodtál még a KZoli-féle GTi-n? ;)
Nem gázos viszont, ha jól tudom.

Motormelegítő 550W-os Calix. kamikaze Defa-ja talán kicsit több.
Az eddigi legnagyobb hidegben is felmelegítette kézmelegre 2 óra alatt kb.
Munkahelyre jártam most vele (5km-re van...), de ott még nem melegítettem hazaindulás előtt. Így a legutóbbi átlagom elég sok lett, bár sokat pöfögtettem, mert gyereket orvoshoz kellett vinni, motormelegítő beszerelésénél hűtőfolyadékot kellett cserélni, akkor is sokat ment, szóval 8,77 lett az átlag, ez rengeteg. Majd kíváncsi leszek, mennyi lesz, ha hazafelé is melegíthetem, mert engedélyem van rá hála Istennek, de meg kell még valósítani.

Nálam a vezetőoldali sínt kellett pucolni, és szilikonzsírral kentem be, ahol súrlódik.
De a motort nem néztem meg, talán arra is ráfért volna a kenés  :hmmmm:

« Utoljára szerkesztve: 2014.01.31 19:49:19 írta vd1234 »

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28772 Dátum: 2014.01.31 19:51:44 »
Peti!

Nem gondolkodtál még a KZoli-féle GTi-n? ;)
Nem gázos viszont, ha jól tudom.

Motormelegítő 550W-os Calix. kamikaze Defa-ja talán kicsit több.
Az eddigi legnagyobb hidegben is felmelegítette kézmelegre 2 óra alatt kb.

Nálam a vezetőoldali sínt kellett pucolni, és szilikonzsírral kentem be, ahol súrlódik.
De a motort nem néztem meg, talán arra is ráfért volna a kenés  :hmmmm:

Én az ősszel pucoltam meg a síneket
A villanymotorokat is ellenőrizni lehetne (talán pvivien csinálta? :hmmmm:)

Én emlékeim szerint nyáron átnéztem, amikor beszereltem az e-tükröt. És nem találtam kívülről olyan tényezőt, amely lassítaná a felemelést. Ebből gondoltam, h a bowdwnjáratban lehet nagy-nagy szárazság. De hát az egy zárt csatorna. Lehet nem is tud kiszáradni. Nem láttam bejutási lehetőséget sehol.
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28773 Dátum: 2014.01.31 19:52:19 »
JApó tuning
Jók is!  :clap: Az utolsó fehér tetszik nekem legkevésbé...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28774 Dátum: 2014.01.31 19:58:08 »
Majd kíváncsi leszek, mennyi lesz, ha hazafelé is melegíthetem, mert engedélyem van rá hála Istennek, de meg kell még valósítani.

Igen, a munkahelyi melegítés 8 órás állás után éppoly fontos.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28775 Dátum: 2014.01.31 19:58:51 »
Jók is!  :clap: Az utolsó fehér tetszik nekem legkevésbé...
FUBA!
Benn van már a gerincegyengető a csomagtartóban?
Nekem is megfordult a fejemben, hogy kellene valami hasmasszírozó láda.
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28776 Dátum: 2014.01.31 19:59:37 »
Ma voltunk négyen Bp-en munkahelyi ügyben. Persze a Carinával, mi mással is...
Tolnánál mentünk fel az M6-ra. Elkezdtem gyorsítani, eléggé jöttek mögöttem is.
Elég gyorsan felgyorsultunk 130-ra (GPS szerint, óra szerint 140), egy Skoda nagyon nyomta, elmentem 140-ig, akkor már nem nyomta annyira.
Hazafelé egyszer megnyomtam neki jobban, akkor GPS szerint volt majdnem 160, óra szerint 170. Végig zöldben, néha villant a sárga, de akkor vissza is vettem egy hajszálnyit.
Hihetetlen, emelkedőkön is simán gyorsul 5-ben. Nem vigyáz az ember, és máris 160-on az óra...a jelek szerint nem csökkent a nyomatékossága hála Istennek. Ezek a magyar gyártású Hankook gumik meg eléggé halkan mennek  :yes: A Firestone ehhez képest búgott, mint az atom.
Sajnos nem tankoltam az út után, de amilyen gyorsan lehet, tankolok, és írok adatot.

Egyébként mindenkinek tudom ajánlani Bp-en a VIII. ker. Baross utca 5. alatti ÖMV kúti parkolót. Nagyon korrekten, rendesen viselkedtek, nem is drágálltam az árát, Pécsen sem lett volna olcsóbb. Eredetileg az ott levő parkolóházat néztem ki a neten, de azt csak bérlettel lehet használni...Pécsen voltam parkolóházban, ott simán be lehet menni. De nem bántam meg, tényleg tiszta normálisak voltak a benzinkutasok  :clap:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28777 Dátum: 2014.01.31 20:00:23 »
...
Márciusban vizsgázik az autó Addig szeretnék első féktárcsát, betétet, hátsó fékbetétet cserélni. A dobot meg vagy szabályoztatni, vagy cserélni, attól függ milyen állapotban van.
Ha összejön addig nálam a  fék tuning (az alkatrészeket lehet jövő héten veszem meg), lehet odaadnám jó áron valakinek az én fékeimet elöl-hátul kompletten, nem kell izgulni, most lett nemrég cserélve betét elől-hátul és még nem égettem meg, még csak bejárattam!  :D
A 14"-os gyári acélfelniket sem fogom tudni használni azután...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28778 Dátum: 2014.01.31 20:03:22 »
Ma voltunk négyen Bp-en munkahelyi ügyben. Persze a Carinával, mi mással is...
Tolnánál mentünk fel az M6-ra. Elkezdtem gyorsítani, eléggé jöttek mögöttem is.
Elég gyorsan felgyorsultunk 130-ra (GPS szerint, óra szerint 140), egy Skoda nagyon nyomta, elmentem 140-ig, akkor már nem nyomta annyira.
Hazafelé egyszer megnyomtam neki jobban, akkor GPS szerint volt majdnem 160, óra szerint 170. Végig zöldben, néha villant a sárga, de akkor vissza is vettem egy hajszálnyit.
Hihetetlen, emelkedőkön is simán gyorsul 5-ben. Nem vigyáz az ember, és máris 160-on az óra...a jelek szerint nem csökkent a nyomatékossága hála Istennek. Ezek a magyar gyártású Hankook gumik meg eléggé halkan mennek  :yes: A Firestone ehhez képest búgott, mint az atom.
Sajnos nem tankoltam az út után, de amilyen gyorsan lehet, tankolok, és írok adatot.

Egyébként mindenkinek tudom ajánlani Bp-en a VIII. ker. Baross utca 5. alatti ÖMV kúti parkolót. Nagyon korrekten, rendesen viselkedtek, nem is drágálltam az árát, Pécsen sem lett volna olcsóbb. Eredetileg az ott levő parkolóházat néztem ki a neten, de azt csak bérlettel lehet használni...Pécsen voltam parkolóházban, ott simán be lehet menni. De nem bántam meg, tényleg tiszta normálisak voltak a benzinkutasok  :clap:
Dani, jól emlékszem, hogy akkor kerültek vissza a pacik az autóba, amikor meggyűrűzted?
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28779 Dátum: 2014.01.31 20:04:16 »
Ha összejön addig nálam a  fék tuning (az alkatrészeket lehet jövő héten veszem meg), lehet odaadnám jó áron valakinek az én fékeimet elöl-hátul kompletten, nem kell izgulni, most lett nemrég cserélve betét elől-hátul és még nem égettem meg, még csak bejárattam!  :D
A 14"-os gyári acélfelniket sem fogom tudni használni azután...
Hátul lesz féktárcsa?
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28780 Dátum: 2014.01.31 20:11:11 »
FUBA!
Benn van már a gerincegyengető a csomagtartóban?
Nekem is megfordult a fejemben, hogy kellene valami hasmasszírozó láda.
Naná, hogy benn figyel!  :D
Nagyon tetszik és meg fog térülni hamar az ára, mert azóta lassan járok munkába, mert élvezem a zenét napi 2x fél órában.
Az asszony 8 éves laptopja behalt, abból a hdd-t betettem a könyöklőbe egy USB-s adapterrel rajta az összes zenémmel amit összegyűjtögettem sok-sok év alatt (van vagy 100Gb) és véletlenszerű lejátszást bekapcsolva olyan számok jönnek elő, amikről nem is tudtam, hogy megvannak nekem!  [rohog]
Tesztelem, hogy bírja-e a rázkódást a 2,5"-os merevlemez, eddig még igen...
Rezegnek a hajhagymák mikor feltekerem a hangerőt, meg masszázsfotellé válik a Carina gyári ülése.  [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28781 Dátum: 2014.01.31 20:13:41 »
Én emlékeim szerint nyáron átnéztem, amikor beszereltem az e-tükröt. És nem találtam kívülről olyan tényezőt, amely lassítaná a felemelést. Ebből gondoltam, h a bowdwnjáratban lehet nagy-nagy szárazság. De hát az egy zárt csatorna. Lehet nem is tud kiszáradni. Nem láttam bejutási lehetőséget sehol.
Én a sín külső oldalát értem, ami nem látszik a párazáró fóliát levéve sem. Oda folyik be a sok kosz.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28782 Dátum: 2014.01.31 20:16:03 »
Naná, hogy benn figyel!  :D
Nagyon tetszik és meg fog térülni hamar az ára, mert azóta lassan járok munkába, mert élvezem a zenét napi 2x fél órában.
Az asszony 8 éves laptopja behalt, abból a hdd-t betettem a könyöklőbe egy USB-s adapterrel rajta az összes zenémmel amit összegyűjtögettem sok-sok év alatt (van vagy 100Gb) és véletlenszerű lejátszást bekapcsolva olyan számok jönnek elő, amikről nem is tudtam, hogy megvannak nekem!  [rohog]
Tesztelem, hogy bírja-e a rázkódást a 2,5"-os merevlemez, eddig még igen...
Rezegnek a hajhagymák mikor feltekerem a hangerőt, meg masszázsfotellé válik a Carina gyári ülése.  [rohog]
  :clap: ::) Ezt ki kéne próbálni egy találkán :cool2:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28783 Dátum: 2014.01.31 20:16:32 »
Hátul lesz féktárcsa?

 :yes: 288mm átmérővel! Elöl csak 276 mm-es lesz ha összejön...
Majd leírom az átalakítás részleteit, ha sikerül.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28784 Dátum: 2014.01.31 20:21:00 »
Dani, jól emlékszem, hogy akkor kerültek vissza a pacik az autóba, amikor meggyűrűzted?
Erősebb lett utána, igen, már alsóbb fordulaton is több a nyomaték, ami szerintem logikus is  :yes:
Mérés nem volt, de ahogy bekopnak a gyűrűk, egyre jobb  ;) Addig nem is igazán mertem nyomni, de most már igen.
Most már talán 6-7000 km után bekoptak, nekem nagyon tetszik  :cool2:

Majd holnap ránézek, olaj/hűtőfolyadék/kipufogó, ilyesmi.