Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6803522 alkalommal)

0 Felhasználó és 35 vendég van a témában

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #28695 Dátum: 2014.01.22 13:57:50 »
Hívtam ma a biztosítót, ma utaltak 275.000-et azt mondták hogy nincs még lezárva lehetséges hogy kapunk még rá, de sok mindenre nem számítok.



 :clap:   Javítás vagy csere? Melyik a gazdaságosabb?

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re:Carina
« Válasz #28696 Dátum: 2014.01.22 16:31:03 »
Csere, de elég sivár a felhozatal :(

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28697 Dátum: 2014.01.22 16:47:57 »
Csere, de elég sivár a felhozatal :(
Nem a GTI lesz?

SziroGab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Carina
« Válasz #28698 Dátum: 2014.01.23 12:09:04 »
Sziasztok!

3 éve vagyok elégedett tulaja egy Carina E-nek, de az oldalon új vagyok. Mi is átestünk az angol összeszerelésű Carina-k alap bajain (pl. injektorok cseréje, trafó csere) Sajnos nekem összejött egy teljes motor felújítás is, az előző tulaj hanyagsága miatt. Őrületes olaj fogyasztása volt az autónak és az lett a vége, h átégett a hengerfej tömítés a 2. és 3. henger között. Szóval úgy voltam vele, ha már szétszedjük, rakjuk rendbe teljesen. Hibátlanul működik az autó, 5500 km-t tettem meg vele azóta.

Most lehetőségem lenne rá, hogy behozassak egy Corolla 1.6 G6 4A-FE 6 sebes váltót. Az én gépem szintén ilyen motorral gurul, de nekem a 98 Le-s változatú van, ez pedig 110 Le.

A kérdésem az lenne, hogy több bontó által elmondottak alapján is tényleg passzolna a váltó az én autómba? Esetleg milyen átalakításokat kellene eszközölnöm az autón? Vezetett-e már valaki közületek ilyen Corolla-t, vagy átalakított Carina-t? És milyen tapasztalatai voltak vele?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!  ::)

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #28699 Dátum: 2014.01.23 12:39:12 »
Szia! Üdv a fórumon!

Ha jól emlékszek nem rég írta le itt egy fórumtárs, hogy az a 6-os váltó igazából nem sokat ér, ugyanis annak a 6. sebessége is rövidebb mint a miénkben az 5. seb. Tehát többet kellene váltogatnod, és utazó sebességben még többet is forogna a gép.

Ha csak álmodtam ezt az egészet, javítsatok ki!! :)

SziroGab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Carina
« Válasz #28700 Dátum: 2014.01.23 13:45:49 »
Értem. Köszi!

Most beszéltem telefonon egy Corolla G6 tulajjal és ő is téged erősített meg. Így marad az eredeti.


FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28701 Dátum: 2014.01.23 16:13:40 »
A kérdésem az lenne, hogy több bontó által elmondottak alapján is tényleg passzolna a váltó az én autómba? Esetleg milyen átalakításokat kellene eszközölnöm az autón? Vezetett-e már valaki közületek ilyen Corolla-t, vagy átalakított Carina-t? És milyen tapasztalatai voltak vele?
Én azért csak felhívnám és megkérdezném ezt a Carina tulajdonost, aki átalakította így az autóját és most árulja éppen:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_1.6_xli_egyedi__6_sebesseges_valto-7159815
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28702 Dátum: 2014.01.23 22:26:21 »
Üdv!

Ma reggel kipróbáltam a motormelegítőt. Eddig semmi probléma hála Istennek  :)
Olyan másfél órát ment, kb. 40 fok körüli lehetett a blokk.
Amikor elkezdett fűteni, lehet hallani a sistergést, ez a leírása szerint természetes. Ilyenkor hirtelen a fűtőbetét is melegebb, mint később.
Elég gyorsan elmúlik a hang, gondolom, ahogy elkezd keringeni a folyadék.

A hatása a várt volt: sokkal hamarabb elérte az üzemi hőfokot, eleve alacsonyabb fordulaton járt a motor.
Most másfél órára állítottam a kapcsolóórát, holnap reggel elvileg fűteni fog újra.
Most, ahogy jönnek a nagyobb hidegek, azért kíváncsi leszek, hogyan muzsikál.

Munkahelyen megkérdezem, hogy fűthetek-e rá hazajövetel előtt  :)

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Carina
« Válasz #28703 Dátum: 2014.01.23 22:44:33 »
Sziasztok!
Szeretnék tetőcsomagtartót venni a 4 ajtós verdámra. Találtam is egy ajánlatot egy állítólag gyári típusra, de a hirdetésbe tett fotón, a tartórúdon egy 5 ajtósnak az ábrája látszik, ami elbizonytalanított a vételt illetően. A hirdető nem tudja, hogy jó-e az általa kínált tetőcsomagtartó a 4 ajtós változatra is. Tudna segíteni valaki?  :helpsmilie:
http://aprod.hu/hirdetes/toyota-carina-e-tetocsomagtarto-elado-ID1OfUn.html#2ae9fdc110
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.23 22:47:40 írta FLInt »
Toyotáról csak jót vagy semmit...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #28704 Dátum: 2014.01.23 23:00:04 »
Dani!

Ha munkahelyen is megoldható én is azzal járnék meloba :D, de sajna nem...  :)
Indításkor sistereg a legjobban, de utána is azért!  :D

Meg kellene mérnem, hogy mennyi idő alatt melegiti fel a blokkot a lehető legnagyobb hőfokra és akkor tudnék kalkulálni egy időintervallumot, hogy minimum mennyi kell ennek eléréséhez.
Ez az idő pont megfelelő erre, mert amennyi most kell, az enyhébb évszakban kevesebb lesz.
Elő is veszem a digitális hőmérőt holnap, aztán beszámolok!  :otlet:

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #28705 Dátum: 2014.01.24 11:13:18 »
Na most egy kicsit elegem van a szerelőkből...
Lengőkar szilenteket szeretnék cseréltetni, meg volt beszélve, hogy reggel 8:30-ra vihetem a kocsit, megcsinálja. Ott voltam, nem volt tthon, senki, felhívtam azt mondta délbe vigyem a kocsit, mert csak akkor tudja csinálni. Ez volt a 3. alkalom, hogy a szilent cserét átrakta, eléggé a bolondját járatja velem. Az eredeti megbeszélés az volt, hogy múlt hét hétfőn megcsinálja,ebből volt mármúlt hét szerda, e hét hétfő, szerda és most péntek... Sajna nem nagyon tudok a városban másik szerelőt aki megcsinálja :/

Közben elvittem a kocsit egy villamosság szerelőhöz, mondtam neki, hogy nézzük már meg az előgyújtást...
Válasz: MINEK?! Hát az nem tud elmászni.
Oké.. az ember természetes kiváncsisága megvan, de amúgy nem mindegy? Elmondtam neki, hogy alapjáraton mintha kicsit be be rángatna stb.
De nem bírtam rávenni, hogy megnézzük a gyújtást.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #28706 Dátum: 2014.01.24 12:01:37 »
tothfeca!

Rossz embereid vannak. ennyi...  :)

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #28707 Dátum: 2014.01.24 13:36:49 »
Ez nyíilvánvaló...

Annyi szóljon mellettük, hogy ha csinálnak valamit, azt rendesen megcsinálják, és olcsón

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28708 Dátum: 2014.01.24 14:14:53 »
...

Annyi szóljon mellettük, hogy ha csinálnak valamit, azt rendesen megcsinálják, és olcsón

Üdv!

Mi az, amit hajlandóak megcsinálni?  :?:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28709 Dátum: 2014.01.24 14:45:05 »
...Közben elvittem a kocsit egy villamosság szerelőhöz, mondtam neki, hogy nézzük már meg az előgyújtást...
Válasz: MINEK?! ...
Miért nem mondtad neki, hogy azért hogy ne halj éhen, meg mert valamelyik másik okos szerelő esetleg nem tudta, hogy hogyan kell ellenőrizni (T1-E1 összekapcs.) és rosszul állította be, ami nem mászott vissza a helyére magától, azért... :censored:
Ott kell hagyni az ilyen szerelőket vagy vissza kell pofázni, mert ha nem, akkor elkönyvelik, hogy nem értesz hozzá és indul a lehúzás, de ha visszaszólsz, akkor látja, hogy nem fog tudni palira venni (annyira).
Ez az elméletem.  ;)
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...