Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6767407 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28500 Dátum: 2014.01.09 20:25:03 »
Ez szegénykeverékes motor, látszik a nyomásszabályzón, meg ott van a szelepfedél bal sarkán a matrica, hogy csak iridium gyertya használható hozzá!
Azt sem tudtam, hogy az az  ::)

totya810612

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Carina
« Válasz #28501 Dátum: 2014.01.09 20:45:02 »
Üdv.
A képeken valóban nagyon szörnyűnek tűnnek a gyújtás alkatrészek ezeket még felcsiszolás előtt csináltam. Az elosztóban lévő csúcsokat kicsit feszegettem is, de stabilak voltak. Természetesen hallgatva a véleményekre mihamarabb szerzek új fedelet és rotort. Egyébként a gyertyákat cseréltem már platina betétes denso-ra. Vicces módon bosch 3 pólusú gyertyával vettem az autót. Utána került bele sima ngk majd itt a fórumon okosodva és megismerve az autót került bele nemrég a denso. A matricát a hengerfejen nyáron vettem észre és elolvasva rajt is van a lényeg a gyertyákat illetőleg.
Abban viszont segíthetnétek hogy milyen márkájú rotort és elosztó fedelet merjek megvenni !!!!
Egy darabig írogattam a javítási összegeket de aztán nagy számok jöttek ki. Nem hiszem hogy mostanában eladnám ezt az autót.
 
Totya

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28502 Dátum: 2014.01.09 21:59:26 »
"Pici" felni:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28503 Dátum: 2014.01.09 22:05:46 »
 :eek:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28504 Dátum: 2014.01.09 22:09:52 »
4 kipufogós Lexus utánzat, de nekem nem tetszik...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28505 Dátum: 2014.01.09 22:18:10 »
Hát igen, ha megjelenik egy tuning Carina a parkolóban, a sűtő-főző mamák kezében megáll a fakanál, otthagynak mindent és lemennek megnézni a csodát  :lol: :
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28506 Dátum: 2014.01.09 22:21:48 »
Este meg megszaporodnak az ufo bejelentések:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28507 Dátum: 2014.01.09 22:23:09 »
Nappal meg a mókus költözik be:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28508 Dátum: 2014.01.09 22:24:21 »
a nyóckerben viszont ellopják a mélyládát a csomiból, no meg az ovál hangszórókat a kalaptartóból...:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #28509 Dátum: 2014.01.09 22:25:08 »
1.Nagyon 18-as nak néz ki,,de lehet hogy kell is,ha nem kamuból vannak,a plusz levegőnyílások.
2.Ezzel a széthúzott gumikkal valahogy nem tudtam megbarátkozni.
3.A fehér autót imádom.A dupla puff is nagyon bejön.És ezzel a négyessel is meg tudnék barátkozni.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28510 Dátum: 2014.01.09 22:27:34 »
1.Nagyon 18-as nak néz ki,,de lehet hogy kell is,ha nem kamuból vannak,a plusz levegőnyílások.
2.Ezzel a széthúzott gumikkal valahogy nem tudtam megbarátkozni.
3.A fehér autót imádom.A dupla puff is nagyon bejön.És ezzel a négyessel is meg tudnék barátkozni.
1. az inkább 19...

Itt a nózija a négyeskének, nekem már sok egy picit...
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.09 22:30:23 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28511 Dátum: 2014.01.09 22:34:40 »
Merci utánzás Toyota emblémával?  [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #28512 Dátum: 2014.01.09 22:42:36 »
Jól van máá Fuba, ne fájdítsd a szívünket!  :wacko:

Az első nagy kerekekkel szép!
A Coronák hátulja mint KITT-nek!
A bőrbelső meg...  :wub:  ::)  :yes:

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #28513 Dátum: 2014.01.09 22:59:06 »
Akkor már ketten vagyunk mániásak?  :flowers:

Ez nem rossz, lefűzni a számlákat  :otlet:

Sajnos én nem szoktam ezt, pedig jól jön, ha az ember el akarja az autót.
Volt számla a gyűrűzésnél, gyújtásalkatrészekről, lengéscsillapítókról, stabilizátorkarokról, szilentekről, vízpumpáról, olajokról, szűrőkről, stb., stb....
Valószínűleg azért nem csináltam, mert nem akarom eladni  :hmmmm:

De azért jó szokás, szerintem ezután én is rászokok  :yes:

Igazi autóbuziként,egyszerüen hobbiból,fűzöm  a számlákat.Ha veszek autót nálam egy nagy piros pont az ilyesmi,és amikor eladtam,a vevőim is értékelték,hogy minden javitás fel volt jegyezve,és hozzá meg voltak a számlák.Nem akartam eladni én sem,de úgy alakult,hogy a két kedvencemet is el kellett adni.A GSI-t vitte a házasságkötés,aCelicát a válás.

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #28514 Dátum: 2014.01.09 23:04:58 »
1.Lehet hogy 19,mert nagyon peres a gumi.
Az aranyszínű,határeset,de azért elnézegetném az udvaron.
A Merci-Toyota az gyilkos.