Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6606546 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Carina
« Válasz #285 Dátum: 2004.05.05 23:01:11 »
Már a többedik olyan Carinát látom, - még a régebbi, japán gyártású verzióból - amelyiknek fekete a lökhárítója. Ez milyen felszereltségi szintnél fordulhat elö?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #286 Dátum: 2004.05.05 23:21:45 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Szóval : Pécs-Balatonfenyves , 119 km ,

Csak nem ott van a nyaraló? Arrafelé elég ismerös vagyok...


De-de  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #287 Dátum: 2004.05.05 23:25:44 »
Idézetet írta: "music"
Már a többedik olyan Carinát látom, - még a régebbi, japán gyártású verzióból - amelyiknek fekete a lökhárítója. Ez milyen felszereltségi szintnél fordulhat elö?


A legeslegelején (92-ben) még csak a csúcsmodelleké volt színre fújt . Aztán piacfüggő lett a dolog : Németországban pl. még javában a modellfelújítás UTÁN is , az Avensis általi leváltásig (!) fekete lökhárítós volt ugyanaz az XLi , ami nálunk színrefújtat kapott . Más piacokon (pl. az olaszon) meg léteztek az XLi alatti alapkivitelek (pl. Si az olaszoknál) , és ezek kapták a nem-színrefújt , fekete lökhárítót (szintén akár modell-felújítás után is , nemcsak előtte) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Carina
« Válasz #288 Dátum: 2004.05.06 00:51:48 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Szóval : Pécs-Balatonfenyves , 119 km ,

Csak nem ott van a nyaraló? Arrafelé elég ismerös vagyok...


De-de  :D

Nohá, nohát. :shock:
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Carina
« Válasz #289 Dátum: 2004.05.06 00:54:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A legeslegelején (92-ben) még csak a csúcsmodelleké volt színre fújt . Aztán piacfüggo lett a dolog : Németországban pl. még javában a modellfelújítás UTÁN is , az Avensis általi leváltásig (!) fekete lökhárítós volt ugyanaz az XLi , ami nálunk színrefújtat kapott . Más piacokon (pl. az olaszon) meg léteztek az XLi alatti alapkivitelek (pl. Si az olaszoknál) , és ezek kapták a nem-színrefújt , fekete lökhárítót (szintén akár modell-felújítás után is , nemcsak elotte) .

Ez meglepö, sztem nem túl elönyösen néz ki így, mert túl nagy a fekete felület.
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #290 Dátum: 2004.05.06 08:53:22 »
Idézetet írta: "music"

Ez meglepö, sztem nem túl elönyösen néz ki így, mert túl nagy a fekete felület.

Ez így van, cserébe viszont kevésbe látszódnak a karcolások, horzsolások.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #291 Dátum: 2004.05.06 11:15:46 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Szóval : Pécs-Balatonfenyves , 119 km ,

Csak nem ott van a nyaraló? Arrafelé elég ismerös vagyok...


De-de  :D

Nohá, nohát. :shock:


Nekem igen sok érdekeltségem van arrafelé - barátném fonyódi , két legjobb barátomék nyaralója pedig , amelyekben nyáron elő szoktam fordulni , Fenyvesen , illetve Fonyódligeten található  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #292 Dátum: 2004.05.06 11:18:15 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "music"

Ez meglepö, sztem nem túl elönyösen néz ki így, mert túl nagy a fekete felület.

Ez így van, cserébe viszont kevésbe látszódnak a karcolások, horzsolások.


Na ja ... De tényleg csúf , főleg világos színű autón . Vannak régebbi kocsik , amelyeknek nem áll annyira rosszul a fekete lökhárító (pl. ilyen az én Camrym vagy Szonár Tercelje -bár ő lefestette- vagy egy csomó egyéb hetven-nyolcvanas évekbeli gép) - de ezeknek a modernebb autóknak szvsz szörnyű pocsékul áll a fekete lökhárító . A rekorder egyébként a Skoda Fabia ... Hogy abból milyen rút az a gagyi spórolós változat , az valami hajmeresztő  :pal2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Carina
« Válasz #293 Dátum: 2004.05.06 16:32:53 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "music"

Ez meglepö, sztem nem túl elönyösen néz ki így, mert túl nagy a fekete felület.

Ez így van, cserébe viszont kevésbe látszódnak a karcolások, horzsolások.

Ezt tudom, és már tapasztaltam egy-két alkalommal, csak a Carinának nagyon vastag a lökhárítója, és így elég feltünö. Böven megtenné egy védöcsík is.
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Carina
« Válasz #294 Dátum: 2004.05.06 16:35:18 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Na ja ... De tényleg csúf , f?leg világos szín? autón . Vannak régebbi kocsik , amelyeknek nem áll annyira rosszul a fekete lökhárító (pl. ilyen az én Camrym vagy Szonár Tercelje -bár ? lefestette- vagy egy csomó egyéb hetven-nyolcvanas évekbeli gép) - de ezeknek a modernebb autóknak szvsz szörny? pocsékul áll a fekete lökhárító . A rekorder egyébként a Skoda Fabia ... Hogy abból milyen rút az a gagyi spórolós változat , az valami hajmereszt?  :pal2:

NA ez igaz - Fabia - bár szerintem az az autó úgy csúf, ahogy van. Még az 5 ajtós elmegy, de a másik kettö rettenetes.
A Carinánál meg a sötétkéknél nyilván nem lenne zavaró, de a fehérnél nem elönyös.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #295 Dátum: 2004.05.06 19:01:03 »
Idézetet írta: "music"
NA ez igaz - Fabia - bár szerintem az az autó úgy csúf, ahogy van. Még az 5 ajtós elmegy, de a másik kettö rettenetes.
A Carinánál meg a sötétkéknél nyilván nem lenne zavaró, de a fehérnél nem elönyös.


Nekem Fabiából csak az a virsligumis-feketelökhárítós "árérzékeny" kivitel szúrja a szememet - egyébként kifejezetten tetszetős (!) , ízléssel megtervezett kisautónak tartom . A Lancia Ypsilon megjelenéséig kinézet szempontjából a kedvencem volt a jelenleg is gyártott kiskocsik között . Ami a szedán változatot illeti : hát ja , nehéz szép lépcsőshátú kisautót csinálni , mert az arányok szinte törvényszerűen nem stimmelnek majd - ezzel együtt szerintem a Fabia szedán még a sikerültebbek közé tartozik - mindenképpen sokkal szebb , mint pl. a Renault Thalia vagy a Fiat Albea , vagy akár a lépcsőshátú Daewoo Kalos (bár az nagy felnikkel nem néz ki rosszul) . És a kombi : hát az az autó SZÉP ! Komolyan ! Úgy néz ki , mint egy Merci C-Klasse T-Modell kicsiben - szerintem kimondottan jól néz ki  :D - én alapban nem igazán csippantom a kiskocsikat , de egy ilyen autóban , 1.9 TDI vagy kétliteres benzines motorral , egész jól el tudnám képzelni magamat  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Carina
« Válasz #296 Dátum: 2004.05.06 21:16:43 »
Idézetet írta: "Palaczk"
És a kombi : hát az az autó SZÉP !


Szerintem is. Nekem ez a kombi tetszik a legjobban a kategóriában. (Őszintén szolva, ha nem Yaris lett volna, akkor Fabia kombi.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Carina
« Válasz #297 Dátum: 2004.05.06 23:25:55 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nekem Fabiából csak az a virsligumis-feketelökhárítós "árérzékeny" kivitel szúrja a szememet - egyébként kifejezetten tetszet?s (!) , ízléssel megtervezett kisautónak tartom . A Lancia Ypsilon megjelenéséig kinézet szempontjából a kedvencem volt a jelenleg is gyártott kiskocsik között . Ami a szedán változatot illeti : hát ja , nehéz szép lépcs?shátú kisautót csinálni , mert az arányok szinte törvényszer?en nem stimmelnek majd - ezzel együtt szerintem a Fabia szedán még a sikerültebbek közé tartozik - mindenképpen sokkal szebb , mint pl. a Renault Thalia vagy a Fiat Albea , vagy akár a lépcs?shátú Daewoo Kalos (bár az nagy felnikkel nem néz ki rosszul) . És a kombi : hát az az autó SZÉP ! Komolyan ! Úgy néz ki , mint egy Merci C-Klasse T-Modell kicsiben - szerintem kimondottan jól néz ki  :D - én alapban nem igazán csippantom a kiskocsikat , de egy ilyen autóban , 1.9 TDI vagy kétliteres benzines motorral , egész jól el tudnám képzelni magamat  :!:

Hát nem vagyunk egyformák... A Fabia kétségtelenül egyfajta ízléssel van megtervezve, csak nem az enyémmel. Például akármilyen csúnya autó, nekem szimpatikusabb a Fiat Multipla, mert annak van egyénisége, a Fabiából ez hiányzik.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #298 Dátum: 2004.05.07 10:38:29 »
Idézetet írta: "music"
kétségtelenül egyfajta ízléssel van megtervezve, csak nem az enyémmel. Például akármilyen csúnya autó, nekem szimpatikusabb a Fiat Multipla, mert annak van egyénisége, a Fabiából ez hiányzik.


Na ja , hát ízlések és pofonok . Szerintem a kis jószág nagyon is jól megkülönböztethető a kategória többi tagjától - az eleje jellegzetesen Skodás , a hátulja is jól megrajzolt , oldalról is van egy saját vonala . Szeretem ezt a fajta visszafogott eleganciát , nomeg nekem eleve szimpik a szögletes fényszórós autók  :)  ... Multipla : A Világ Legrondább Autója , mellette még a Yaris Verso is elbújhat  :lol:

Ja , van egyébként egy brit oldal , ahol (az oldal szerzője szerint) legrondább autókat gyűjtötték össze - mindegyiket osztályozzák egytől ötig (ötös a legrondább) , meg írnak hozzá egy rövid jellemzést is , nagyon jó , tudom ajánlani  :D  : http://www.uglycars.co.uk/index.html (bár néhány választásukkal én sem értek egyet...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

jamie@

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
kép
« Válasz #299 Dátum: 2004.05.07 13:38:33 »
Sziasztok,
lassan de biztosan halad az optikai tuningom,persze csak úgy szolídan,mert ez egy klasszikus formájú autó,nekem nem jön be az agyigtuning. :wink:
Múltkor kért valaki linket,hát feltettem,bár egy kicsit nagyok a képek valóságban nem 2cm-ről nézegeti az ember, de lesz még szebb is az autó.

Ez az "első tapasztalatom a carinával" hozzászólás nekem elég furcsának tűnt....én 2Millió körüli vectrát,passatot,borát próbáltam vétel előtt (nem egy astrát!)és ahogy beleültem,kerültem egyet,rögtön a carina mellett döntöttem. :D Talán egy rossz állapotú autóba ültél,vagy nem jönnek be a japán autók,nem tudom...de hogy hangos a motor....mellém ülve általános véleménye az embereknek:"hú,de csendes ez az autó" persze 3000 alatt,e felett inkább sportos hangja van,ami term. nagyobb hanggal jár.
Ok,ízlések-pofonok,azért itt a link :remélem tetszik nektek

http://kep.tar.hu/jamie5/index.phtml?aid=27645929

a "feldolgozás alatt" -ra katt!
öszi Helló