Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6745797 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #28455 Dátum: 2014.01.04 21:04:20 »
Na akkor semmi gond, az a lényeg!  :clap:
A süvités lehet a hosszbordás szij vagy akár vizpumpa! Ha a szerelőd ilyenre figyelt, (folt) nem lehet kontár, hallgassa meg honnét jön!

Felniről van kép?

Már hallgatóztunk, hogy honnan jöhet, de nem sikerült behatárolni, tavasszal retry. Klíma bekapcsolása után jobban hallani.

Felni ilyen:



Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28456 Dátum: 2014.01.04 21:09:58 »
Egy ilyet be kellene iktatni idén!
Mit szóltok???
Ok!  :yes:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Roli

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Carina
« Válasz #28457 Dátum: 2014.01.04 21:18:51 »
Üdv!

Úgy álljanak, ahogy itt:
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1994_TOYOTA_CARINA+E_AT190L-AEMDKW_8714.html
A fülekre különösen figyelj!

Nekem volt, hogy rosszul rajzolták rá a szűrőre, hogyan kell beletenni.

Először érdemes kiporszívózni a helyét, szerintem elég koszos lehet.

A rajz szerint is a felsőt becsúsztatod vízszintesen, aztán feltolod.
Ezt tartod, majd betolod alá az alsót. Fedelet visszateszed, kész. Nekem ennyi szokott lenni, és nekem sem volt benne, amikor vettem.
Volt már, hogy nehezebben ment egyébként.


Köszi a gyors válaszod.Így csináltam én is ahogy a rajzon is van de olyan volt a felső szűrő mintha nem tartaná fent semmi, lifegett előre hátra, vagy van annak valami síne amibe belekellene csúsznia?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #28458 Dátum: 2014.01.05 09:09:16 »
üdv Roli!
Nincsen neki sin, maga a fűtésbox olyan kialakitású, hogy passzol bele.
A felső szűrőt úgy kell berakni, hogy a fül kifelé álljon, tehát azt fogod és lesz egy pozició, amikor teljesen feltoltad, hogy beakad és nem esik le. Ez nagyon minimális tartás, tehát könnyen le fog esni, de ha óvatosan tolod be az alsó szűrőt, akkor nem fog! Esetleg kézzel rásegitesz a felső szűrőnek, hogy ne essen be, amig az alsót benyomod.

---

netferry jók a felnik!!  :clap:
195/55 15?
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.05 09:16:51 írta kamikaze »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #28459 Dátum: 2014.01.05 10:12:31 »
netferry jók a felnik!!  :clap:
195/55 15?

Köszi! 195/60/R15-ösök a gumik.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

monster

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Carina
« Válasz #28460 Dátum: 2014.01.05 11:03:23 »
Üdv,
Következő történt ma délelőtt: Elindultam a kocsival. Mentem vele egy órát.  Körforgó után beértem egy kocsit ami kb 50-nel ment. Hármas majd balra ki aztán odaléptem. Na ekkor jött a gond. Szerintem 3ezernél járt a fordulat amikor fura zaj jött a motortérből. Mintha valahol valamit elengedett volna. Kissé rángatott is. Persze fékbe ugrottam aztán visszahúzódtam. Mikor már majdnem hazaértem, próbálgattam meghuzatni mindegyik sebességben de nem mutatta az előző jelenséget. Ötletek? :helpsmilie: (sport szűrőt és dobot használok már régóta de eddig nem volt gond)

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #28461 Dátum: 2014.01.05 11:06:13 »
üdv monster!

Jó volna tudni, pontosan milyen jellegű hang volt!
Ha nem jelentkezik a hiba, elég nehéz meghatározni mi okozhatja!
Esetleg ha jössz, megnézhetjük!  :)

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re:Carina
« Válasz #28462 Dátum: 2014.01.05 11:38:58 »
Sziasztok!

Eljött az ideje sajnos a kipufogórendszer részleges felújításának. Ami a katalizátor után van, minden kéne (közép és hátsó dob, meg csőszakaszok). Bárkinek bármi tippje, hogyan tudnám elfogadható áron, elfogadható minőségben cserélni ezeket? Ötletek, javaslatok? Mit ne tegyek, mit ne vegyek, hol ne vegyek? Kinek mi vált be, ki hol vette? Bontottat felejtsem el, újat, vagy újat de nem gyárit? Esetleg valaki épp nemrég cserélt és volna valami tapasztalata?

Köszönet!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #28463 Dátum: 2014.01.05 11:47:46 »
Sziasztok!

Eljött az ideje sajnos a kipufogórendszer részleges felújításának. Ami a katalizátor után van, minden kéne (közép és hátsó dob, meg csőszakaszok). Bárkinek bármi tippje, hogyan tudnám elfogadható áron, elfogadható minőségben cserélni ezeket? Ötletek, javaslatok? Mit ne tegyek, mit ne vegyek, hol ne vegyek? Kinek mi vált be, ki hol vette? Bontottat felejtsem el, újat, vagy újat de nem gyárit? Esetleg valaki épp nemrég cserélt és volna valami tapasztalata?

Köszönet!

Szia!
Ha nem magad akarod csinálni, akkor: Horváth kipufogó, Gyömrő. Korrekt, lelkiismeretes munka, elfogadható ár, széles választék, akár egyedi megoldásokkal is. Ez most nem reklám, hanem saját tapasztalat. Egyébként sok klubos kocsit is vittek már hozzá, idáig panaszról nem tudok.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28464 Dátum: 2014.01.05 16:40:31 »
Sziasztok!

Eljött az ideje sajnos a kipufogórendszer részleges felújításának. Ami a katalizátor után van, minden kéne (közép és hátsó dob, meg csőszakaszok). Bárkinek bármi tippje, hogyan tudnám elfogadható áron, elfogadható minőségben cserélni ezeket? Ötletek, javaslatok? Mit ne tegyek, mit ne vegyek, hol ne vegyek? Kinek mi vált be, ki hol vette? Bontottat felejtsem el, újat, vagy újat de nem gyárit? Esetleg valaki épp nemrég cserélt és volna valami tapasztalata?

Köszönet!

Szia tomka1982!

Eddig árultam (itt a fórumon is) a komplett középső és hátsó bontott hibátlan kipufogódobokat, amik nekem voltak tartalékba eltéve, de útban voltak, viszont múltkor a csápos emelővel felemelt Carinámnál észrevettem, hogy a hátsó kipufogó kezd szétmenni, ezért most már megtartom és tavasszal lecserélem.
Én nem beszélnélek le a bontott kipufogóról, ha találsz jó állapotút. Gyárin kívül nekem más tapasztalatom nincsen, mert ilyet én még nem tapasztaltam, hogy a 20 év és 300 ezer km alatt ne kelljen se középső, se hátsó kipufogódobot cserélnem!!! Én nem tudom a gyári milyen anyagból van, de ennél jobbat vagy ilyen jót nem tudom ki gyárt még! Pl. Opel Astra-n 150 ezer km alatt 2x cseréltem középső dobot és 3x hátsót és amikor eladtam akkor már a lamellák megint zörögtek a hátsóban! Nekem egyedül a flexi-csővel volt a Carinán gondom, mert nem bírták a nagy nyomást a nagy fordulatszám miatti terheléstől, azokat kellett már sokszor cserélnem, de ennyi...
Ha nem találsz megfelelő bontott cuccot, akkor érdemes megfogadni Trotter66 ajánlatát!
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.05 16:42:33 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #28465 Dátum: 2014.01.05 19:41:09 »
Egy ilyet be kellene iktatni idén!
Mit szóltok???






+1 :clap:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10276
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28466 Dátum: 2014.01.05 20:37:21 »
Üdv!

FUBA!

Leírnád, hogy milyen felniméretek kell legyenek Carinán 14 collnál, gyári 185/65 gumiméretnél?
Felírnám valahová...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #28467 Dátum: 2014.01.05 21:04:58 »
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.05 21:10:03 írta kamikaze »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10276
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28468 Dátum: 2014.01.05 21:06:53 »
Azért még reménykedem elutasító válaszig  :whistling:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28469 Dátum: 2014.01.05 21:14:02 »
Üdv!

FUBA!

Leírnád, hogy milyen felniméretek kell legyenek Carinán 14 collnál, gyári 185/65 gumiméretnél?
Felírnám valahová...
A gyári acélfelnik mérete:
5x100 (5 csavaros 100mm-es körosztóval)
14" magas
6" széles
KF: 54,1mm (középfurat)
Az ET számra nem emlékszem pontosan, vagy 49-es vagy 45-ös, de inkább az első...

Ha alufelnit szeretnél a gyári acélfelnik helyett, akkor 6 és 7" közötti szélességűt keress, 7"-nál a minimum ET szám 35 legyen vagy nagyobb, hogy ne érjen bele a hátsó sárvédőkbe, keskenyebb felniknél annyival lehet kisebb az ET mint amennyivel keskenyebb a felni mm-ben...
Ha nem gyári Toyota alufelniket szerzel, akkor a KF nagyobb lesz mint 54,1mm ezért központosító gyűrűket (tehermentesítő gyűrűk) kell hozzá beszerezni, hogy ne a tőcsavarok tartsák a kerekeket, hanem a tengelycsonk. Én most pont ilyenekre vadászok az új felnijeimhez...
Itt egy jó weboldal, ahol az adatokat megadva kiszámolja, hogy mennyivel lesz az új felni kijjebb vagy beljebb a régi felnihez képest:
http://www.autogumibolt.hu/autogumi/gumiszerviz/etkalkulator


"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...