Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6781343 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #28155 Dátum: 2013.12.13 17:55:11 »
Olajat most néztem, 3000 km után kb. 2 deci hiányzik, de az is nagyjából a szelepfedélnél folyt ki.

Hihetetlen, nem kell töltögetni az olajat a motorba  :D

Még csak ennyi km ment a motorba generál óta? :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28156 Dátum: 2013.12.13 18:20:50 »
Még csak ennyi km ment a motorba generál óta? :)
Dehogy. A májusi olajcsere óta.
Gyűrűzés óta (kb. 1,5 év) már benne van kemény 6000 km.
Azért merem így elnyomni 6000-ig, meg terhelni is jobban már   :D

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #28157 Dátum: 2013.12.13 22:51:07 »
Azért az olajkontroll lámpa kialvása sokmindentől függ a szűrőn kivül is!

- külső hőmérséklet
- olaj minősége
- olaj kora
- olajszivattyú állapota
- motor kopottsága
- olajjáratok és a motor tisztasága
- olajgomba "szórása"
- + amit kifelejtettem  :D

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #28158 Dátum: 2013.12.13 22:56:05 »
Xado revitalizáló olajról mi a véleményetek?Használt már valaki?

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #28159 Dátum: 2013.12.13 23:09:46 »
Dehogy. A májusi olajcsere óta.
Gyűrűzés óta (kb. 1,5 év) már benne van kemény 6000 km.
Azért merem így elnyomni 6000-ig, meg terhelni is jobban már   :D
Heej, nehezen tekeredik az az óra :) Enyém nemrég fordult át 200ezer-be (vajon hanyadjára?  :devil:)! 2 hónap híján 4 éve van nálam, belement 45ezer km. Szépen elvan az Eneos PH 5w40-el is. Kapott hangrendszert, tavasszal zajcsillapítást is fog, rozsdátlanítani is kéne már.
Múltkoriban M3-ason Miskolc felől nyomtam végig 140-el, itt Pest megye fele megjelent egy másik Carina is, de tolta neki az is rendesen, többet is láttam már így haladni, nyugalmat áraszt ja de mellette sportos autó is ez kérem :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #28160 Dátum: 2013.12.13 23:13:47 »
Mit mond? :)

Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #28161 Dátum: 2013.12.14 06:07:16 »
Még azt sem tududom kivenni,hogy ez milyen nyelv [rohog]
Ez viszont egy szakbarbár  :banging::http://www.youtube.com/watch?v=0k20GffEEas#t=10
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.14 06:39:13 írta pvivien79 »
Today Tomorrow Toyota

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28162 Dátum: 2013.12.14 08:47:38 »
Xado revitalizáló olajról mi a véleményetek?Használt már valaki?
Üdv, fityo!
Többen is. Pl. Kamikaze most is azt használ, én meg az összes szóba jöhető adalákát, olaját használtam már. Szervóban, váltóban most is az van. Bár volt, akinek
nem volt érzékelhető javulás tőle, én csak jót tudnék írni róla. De nem teszem, mert még idejönnek az olajos topicból a szakértők, akik elmagyarázzák az "igazságot" Valahogy így, mint a 7. perctől:


Sajnos, én nem láthatok ilyen tisztán, mert engem megzavar, hogy ismerem az anyag hatását :surrender:
Ha érdekel, itt és itt érdemes tájékozódnod. Ugyanezekről a tapasztalatokról tudok én beszámolni.
Aki nem hiszi, járjon utána!  :hug:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28163 Dátum: 2013.12.14 10:29:09 »
...megjelent egy másik Carina is, de tolta neki az is rendesen, többet is láttam már így haladni, nyugalmat áraszt ja de mellette sportos autó is ez kérem :)
Bizony, rendkívül sportos és jól fogyaszt mellette, 11.43 liter/100km-nél nem bírtam feljebb vinni az átlagfogyit az utolsó előtti tankolásnál 446 km alatt!
Kicsit ideges voltam a hónap elején...
Most viszont visszavettem és zenét hallgatva próbálok hangsebesség alá bemenni, így az utolsó tankolásom átlaga: 7.92l/100km 558km alatt.
Na ezért építem a hifit az autóba!  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28164 Dátum: 2013.12.14 10:37:39 »
Mit mond? :)


0:05-nél dán nyelven azt mondja, hogy a BMW-sek szeméből kiesik a csipa amikor piros csíkot látnak csak belőle, ahogyan elhúz mellettük.
1:05-nél meg az meséli, hogy az operabálon felszedett csajokkal hány napig szexel a kocsiban...
[rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28165 Dátum: 2013.12.14 11:38:34 »
0:05-nél dán nyelven azt mondja, hogy a BMW-sek szeméből kiesik a csipa amikor piros csíkot látnak csak belőle, ahogyan elhúz mellettük.
1:05-nél meg az meséli, hogy az operabálon felszedett csajokkal hány napig szexel a kocsiban...
[rohog]

De ez hollandusul nyomja  :D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28166 Dátum: 2013.12.14 11:41:36 »
Üdv, fityo!
Többen is. Pl. Kamikaze most is azt használ, én meg az összes szóba jöhető adalákát, olaját használtam már. Szervóban, váltóban most is az van. Bár volt, akinek
nem volt érzékelhető javulás tőle, én csak jót tudnék írni róla. De nem teszem, mert még idejönnek az olajos topicból a szakértők, akik elmagyarázzák az "igazságot" Valahogy így, mint a 7. perctől:
...
Sajnos, én nem láthatok ilyen tisztán, mert engem megzavar, hogy ismerem az anyag hatását :surrender:
Ha érdekel, itt és itt érdemes tájékozódnod. Ugyanezekről a tapasztalatokról tudok én beszámolni.
Aki nem hiszi, járjon utána!  :hug:

 [rohog] nagyon jó ide ez a rész  :lol:

Bár nálam nem használt, azért még nem vitatom, hogy máshol jó lehet. Talán hamisat vettem a vateráról  :hmmmm:

Az olajos szakértőknek pedig ne adj ötleteket (nyakig vízbe állítás, áram a herékbe)   :1eye:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Carina
« Válasz #28167 Dátum: 2013.12.14 11:55:29 »
engem megzavar, hogy ismerem az anyag hatását
Én nem ismerem a konkrét utólagos adalékolás hatását.
Örülnék, ha megosztanád velem, hogy mi történt. Egy táblázat tökéletesen megfelelne ilyen volt, ilyen lett oszlopokkal. A gyártó által kiemelten vizsgáltatott tulajdonságokon kívül az érdekelne, hogy milyen mértékben változik az olaj többi jellemző paramétere (viszkozitás, TBN ..., és esetleg a minősítésük).
Valamilyen -általam nem ismert okból- egyetlen utólagos adalékgyártótól sem találtam ilyet.

Egyes olajok kifejlesztése sok ezer mérnöki munkaórát és számtalan labortesztet vett igénybe, érdekelne, hogy mit és hogyan változtattak ezeken a bonyolult, összetett termékeken az utólagosan hozzátöltött adalékkal.

A gyári Xado olajokat nem keverném ide, azok rendelkeznek kiváló nemzetközi minősítésekkel, bár korrekt műszaki és biztonságtechnikai adatlapokat sajnos azokhoz sem találtam.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28168 Dátum: 2013.12.14 12:21:31 »
De ez hollandusul nyomja  :D
akkor lehet azért értem félre!  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28169 Dátum: 2013.12.14 14:06:19 »
Én nem ismerem a konkrét utólagos adalékolás hatását.
Örülnék, ha megosztanád velem, hogy mi történt. Egy táblázat tökéletesen megfelelne ilyen volt, ilyen lett oszlopokkal. [...]
Nem megmondtam  :hug:
... én csak jót tudnék írni róla. De nem teszem, mert még idejönnek az olajos topicból a szakértők, akik elmagyarázzák az "igazságot" ...
::) Így lenne ötösöm!  :D

Hogy ezt ne OFFoljuk szét, válasz az olajos topicban