Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6786542 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28080 Dátum: 2013.12.07 19:26:00 »
Más téma.

Gondolkodok rajta, hogy veszek a szelepfedél csavarokhoz való tömítő alátétet a márkaszervizben, mert az Elringek kezdenek szétmenni, és külön nem kaptam, csak a felső tömítéskészletben. Meg amúgy sem drágák.

Most viszont elég jól tömít a szelepfedelem, sokkal kevesebb olaj folyik ki, talán nem is az elosztó o-gyűrűje a ludas. Ha ilyenkor nekiállok cserélgetni őket, akkor az nem túl egészséges szerintem  :hmmmm: A gond az, hogy a mostaniak fémes pereme már nekiér az alumíniumnak  :otlet:

A másik, hogy a motort váltóval összekötő csavarok közül a legalsó hiányzik, még a gyűrűzésnél vettem észre  :eek:
Ilyen csavart is kellene vennem, de nem egyértelmű, hogy melyik az:
Itt a 31105G valamelyik.

Vagy csavarboltban van ilyesmi? Nem normál menetnek tűnik.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28081 Dátum: 2013.12.07 19:28:27 »
Nagyon valószínű, hogy a G6-os Coriból való :yes:. Évekkel ezelőtt volt itt téma ez a csere lehetőség - azt viszont tudni kell, hogy ebben a fokozatkiosztás a gyorsulást szolgálja: rövidek az elsők, a 6-os tk. a mi ötösünknek felel meg.
Egyetértek Danival: elkelne nálunk is egy autópályás 6. fokozat, mondjuk 2800 körüli (valós)130-cal :yes:

Szerintem simán bírná, legfeljebb vissza 5-be  :D

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28082 Dátum: 2013.12.07 19:30:18 »
Nemrég még arról írtál, hogy téged nem érdekel a HIFI, mert már úgysem hallanád a különbséget ;) - nagyon tetszik ez a fejegység: két előnye kapásból van, amit nagyon hiányolok Sonymból: a FLAC lejátszása, és az erősítő kimenet  ::) :hug: :D
:D Hát ha feltekerem a hangerőt akkor hallom még a különbséget! Már ott tartok, hogy kell erősítő is meg mélyláda stb. Szeretek zenét hallgatni és erre igazán már csak a kocsiba, munkába menet és hazafelé van igazán lehetőségem. Otthon a gyerekektől már nem lehet nyugodtan zenét hallgatni, fülhallgatóval meg nem hallom ha kérdeznek valamit.  :lol:

Az utolsó Carina talin, nagyon tetszett rip74 hifije, ott elindult bennem az igény valami hasonlóra!

A kérdés most az, hogy amit pénzt félretettem a Carinára, most 18"-os felnikre költsem vagy erősítőre+mélyládára?  :hmmmm:  :surrender:
Jövő héten majd kiderül...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28083 Dátum: 2013.12.07 19:34:35 »
Jól néz ki ez a Kenwood, elég modern  :yes:

Nekem ez van, nincs USB:
http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/DEH-P3600MP/page.html

Azt hiszem, de lehet, hogy 3630...

A színe is megy akkor a műszerfalhoz??  :D


FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28084 Dátum: 2013.12.07 20:16:18 »
Jól néz ki ez a Kenwood, elég modern  :yes:

Nekem ez van, nincs USB:
http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/DEH-P3600MP/page.html

Azt hiszem, de lehet, hogy 3630...

A színe is megy akkor a műszerfalhoz??  :D
Na azért ez sem egy régi darab. Látnátok azt a Pioneer-t amit a kocsival vettem 20 éve, mert kidobtam a gyári fejet már a legelején. Akkor az egy vagyon volt és egy csúcskészülék, bár még kazettás magnós volt, de nagyon szépen szólt. Sajnos a gombjai sorban tönkrementek, egy ideig javítgattam őket, de egy idő után CD-s Pioneer fejre cseréltem, de az nem is volt már olyan csúcs. A hátsó Pioneer hangszórókat is most kellett kiszedni múlt nyáron, addig bírták...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28085 Dátum: 2013.12.08 05:40:45 »
Sziasztok! Az ajtó becsukódást gátló szerelvény nálatok működik? Nálam mind a 4 ajtó olyan, hogy teljesen kinyitva nem állnak meg abban az állapotban, hanem csukódnak be. Persze vízszintes talajon nemigen, de nagyon zavaró! Mit lehet ezzel kezdeni? Általában ez 2 szakaszban szokott történni (egy kicsi megakadás) félig, és teljesen nyitott állapotban.
A műszerfalam csúnya recsegő-ropogó hangot hallat kátyúknál, és hirtelen irányváltoztatásnál, valami ötlet?
Szia! Az ajtóhatárolók elfáradása sajnos típushiba (szerencsére az egyik legnagyobb :D), mivel gumis megoldású. A kocsik zömét azonban rugós megoldással készítik. Nagyon köszi tothfeca a megoldásért :clap: Közben persze már azon agyalok, hogyan lehetne megtudni, hogy a méret lehetővé tenné-e egy rugósra cserélni :hmmmm:

A műszerfal ilyen mértékű zörgése nem normális dolog. Lehet, hogy valamikor szétszedték, és nem raktak vissza minden rögzítőt, csavart jól. :?: Lokalizálni kellene valahogy a hangot. Lehet, hogy csak a középkonzolt nem pattintották a helyére.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28086 Dátum: 2013.12.08 05:46:37 »
Inkább az a legnagyobb lelki/erkölcsi kérdés hogy megéri e a félig felújított (bár azóta érik a következő service pack) autómat lecserélni egy öregebb-re (vagy egy lestrapált Ave-ra) és kezdeni mindent elölről, vagy inkább nézzek alternatívákat, mint pl. kisebb átmérőjű sportkormány légzsákkal?
És az anyagi/kényelmi/praktikumi? Rá se ránts! (Vagy fordítva :))
A dilemmádat növelendő íme egy tapasztalt szagértő (megette a kenyere javát :D) elolvasandó irománya ;)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28087 Dátum: 2013.12.08 05:49:59 »
A kérdés most az, hogy amit pénzt félretettem a Carinára, most 18"-os felnikre költsem vagy erősítőre+mélyládára?  :hmmmm:  :surrender:
Az egyik belülről nem látszik... a másik kívülről is hallatszik :hmmmm: :D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28088 Dátum: 2013.12.08 08:47:08 »
És az anyagi/kényelmi/praktikumi? Rá se ránts! (Vagy fordítva :))
A dilemmádat növelendő íme egy tapasztalt szagértő (megette a kenyere javát :D) elolvasandó irománya ;)

Üdv!
Idézet belőle:

"Tanulság: Mindig be kell tartani az előírást, pláne japán autóknál, máskülönben elszegényedünk."

Ja, németeknél nem annyira kell??  :wacko:

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #28089 Dátum: 2013.12.08 10:37:55 »
Szia! Az ajtóhatárolók elfáradása sajnos típushiba (szerencsére az egyik legnagyobb :D), mivel gumis megoldású. A kocsik zömét azonban rugós megoldással készítik. Nagyon köszi tothfeca a megoldásért :clap: Közben persze már azon agyalok, hogyan lehetne megtudni, hogy a méret lehetővé tenné-e egy rugósra cserélni :hmmmm:

Nem lenne egyszerűbb egy a kocsiba való ajtóhatárolót beszerezni? Nem hiszem, hogy lehetséges ennek az átbarkácsolása a miénkbe , nameg ha a Carinánál típus hiba is, gondolom ennek is kell az idő, hogy elkopjon.

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #28090 Dátum: 2013.12.08 11:27:09 »
Igaz ezeket a kocsikat nem lehet ily módon alakítgatni!
Meg kell nézni mennyibe kerül az új szerkezet,toyodiy-en vagy szakszervízben ,aztán mérlegelni :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.08 11:35:33 írta pvivien79 »
Today Tomorrow Toyota

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28091 Dátum: 2013.12.08 12:25:09 »
Igaz ezeket a kocsikat nem lehet ily módon alakítgatni!
Meg kell nézni mennyibe kerül az új szerkezet,toyodiy-en vagy szakszervízben ,aztán mérlegelni :hmmmm:
Netes alkatrészboltokban nem találtam még Avensisbe valót sem (T22-esé vsz. ua.), maradnak a szakszervizek. Kétféle típust ad meg a Toyodiy,~ 82€, a tapasztalat az, hogy a márkaszervizes árak kicsit magasabbak ezeknél.

Az egyáltalán nem biztos, hogy nem passzolna más márkáé. Ezek nem annyira speciális alkatrészek, ha a csavarok lyuktávolsága egyezik, nagy valószínűséggel csereszabatosak is lehetnek köztük (a stift miatt az 'A' oszlopon lévő rögzítési mód indifferens).

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #28092 Dátum: 2013.12.08 12:47:36 »
Netes alkatrészboltokban nem találtam még Avensisbe valót sem (T22-esé vsz. ua.), maradnak a szakszervizek. Kétféle típust ad meg a Toyodiy,~ 82€, a tapasztalat az, hogy a márkaszervizes árak kicsit magasabbak ezeknél.

Az egyáltalán nem biztos, hogy nem passzolna más márkáé. Ezek nem annyira speciális alkatrészek, ha a csavarok lyuktávolsága egyezik, nagy valószínűséggel csereszabatosak is lehetnek köztük (a stift miatt az 'A' oszlopon lévő rögzítési mód indifferens).

Szerintem meg pont egy ilyen alkatrész lehet a leg eltérőbb, mint mondtad a csavarok lyuktávolsága vagy a kasztnihoz való felfogatás módja, esetleg a csúszó rész hosszúsága...
82€-t szerintem semmiképp nem ér. Akkor már inkább a sufni tuning!

Gekko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Carina
« Válasz #28093 Dátum: 2013.12.08 19:02:09 »
Helló!Ötlet a rádióhoz.
Az alábbi képen látható,két gyári tartólemez,tuti megoldás.Nem csak gyári fejegységhez jó,mert sok lyuk van rajta,és könnyű megtalálni a megfelelőt.1din-hez is jó,de nekem 2-dines van berakva ezekkel a lemezekkel.
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1995_TOYOTA_CARINA+E_AT190L-AEMDKW_8601.html
Érdemes lenne átgondolni,a kalaptartót,mert tényleg sokkal szebben szól ott,mint az ajtóban.A helye ott is ki van alakítva,és találsz olyan hangszórót ami nem lóg túl mélyre,és talán nem fog zavarni pakoláskor.Mindenképp érdemes lenne a gyári kábeleket,valami minőségibbre cserélni,az is sokat javit a hangzáson.Igaz a kábelcsere,nekem még elmaradt,de sokat javitott a 4db 16,5-ös hangszóró.Két háromutas a kalaptartóba,kettő az első ajtóba,és két csipogó.

Nem rossz ez a gyári tartó elem, hol lehetne beszerezni?
Be van gyárilag előre húzva a kábel az ajtóba és a kalaptartóhoz ezek szerint?

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #28094 Dátum: 2013.12.09 01:50:39 »
Nem rossz ez a gyári tartó elem, hol lehetne beszerezni?
Be van gyárilag előre húzva a kábel az ajtóba és a kalaptartóhoz ezek szerint?
Én  a Toyotánál rendeltem,azt hiszem 5000ft körül volt a két darab.Vagy esetleg bontókban lehet próbálkozni.Utángyártottban nincs!