Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6790854 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #28020 Dátum: 2013.12.01 20:10:23 »
Szia fityo
Ez bizony még fulladozik :hmmmm:
Hibakód van esetleg?
Múltkori videódból 2-t is kiolvastam:12-es,41-es. Az utóbbi okozhatja!Throttle Position Sensor signal
Szia!
Ecu reset óta nincs hibakód.A féktisztító miatt fullad.

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #28021 Dátum: 2013.12.01 20:12:51 »
Üdv!
Az biztos, de látszik, hogy van (és lenne még) mit... bár anno nálam durvább füst jött. Próbáld ki, hogy nem csak 1-2, de időnként 4-5 mp-ig is fújsz be kézzel nyitott pillangószeleppel.
Szia!
Próbáltam de majdnem lefullad a motor tőle.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28022 Dátum: 2013.12.02 06:09:51 »
Szia!
Próbáltam de majdnem lefullad a motor tőle.
Szia!
Ne sajnáld, semmi baja sem lesz! :hug: Én is többször álltam neki, fokról fokra megtapasztalva, hogyan hatékony a takarítás. Bár többen szívszélhűdést kaphattak volna, ha látják, mit csinálok, :eek: de ezen át kellett esnie. :yes:
Nem akartam elszúrni semmit, de újra és újra nekifogtam, mert doppingolt, hogy mindegyik után harapósabb lett a verda, s sokáig abbahagyáskor még bőven jött füst hátul. Én azért nem aggódtam amiatt, hogy netán nagyobb kokszdarabot leszakít, mert ez a szer szerintem csak a lerakódott szén felületét tudja oldani kissé. Ha a korábban belinkelt videót megnézed, ott késsel faragják a lerakódást! :excl:
Volt, hogy lefulladt, le is állítottam pucolás közben, jól telenyomtam féktisztítóval a szívószelepekkel szemben lévő vákuumszelepek felől, hogy eljusson a szelepszárakig, vártam, hogy hasson, majd újraindítva folytattam. Indítózás soká tartott, ki kellett nyomni a gázpedált, hogy párologjon - mint amikor a karburátor túlszívja magát - de ez semmi kárt nem okoz. ::)
Utána pedig azonnal érezhetőbb, élvezhetőbb lett a gázpedál realciója. :D

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #28023 Dátum: 2013.12.02 11:37:27 »
Sziasztok
Nagyon köszönöm,hogy ilyen sokat foglalkoztok velem,és az idegesítő problémámmal :flowers: :flowers:
Ma délelőtt beleraktam a másik szondámat ,és be is kötöttem.Délutánra megyek vele dolgozni,meg hajnalban a gyereket viszem iskolába
Kíváncsi vagyok mi lesz a reakció :hmmmm:
Ha ezzel is rángat,akkor talán semmi értelme a további méricskélésnek,egyértelműen vennem kell egy új szondát :yes:
Egyébként megnéztem a lukak ahol a külső levegőt kapja teljesen tiszták.
Majd írok az eredményről
További szép napot!
Today Tomorrow Toyota

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #28024 Dátum: 2013.12.02 17:05:01 »
Szia!
Ne sajnáld, semmi baja sem lesz! :hug: Én is többször álltam neki, fokról fokra megtapasztalva, hogyan hatékony a takarítás. Bár többen szívszélhűdést kaphattak volna, ha látják, mit csinálok, :eek: de ezen át kellett esnie. :yes:
Nem akartam elszúrni semmit, de újra és újra nekifogtam, mert doppingolt, hogy mindegyik után harapósabb lett a verda, s sokáig abbahagyáskor még bőven jött füst hátul. Én azért nem aggódtam amiatt, hogy netán nagyobb kokszdarabot leszakít, mert ez a szer szerintem csak a lerakódott szén felületét tudja oldani kissé. Ha a korábban belinkelt videót megnézed, ott késsel faragják a lerakódást! :excl:
Volt, hogy lefulladt, le is állítottam pucolás közben, jól telenyomtam féktisztítóval a szívószelepekkel szemben lévő vákuumszelepek felől, hogy eljusson a szelepszárakig, vártam, hogy hasson, majd újraindítva folytattam. Indítózás soká tartott, ki kellett nyomni a gázpedált, hogy párologjon - mint amikor a karburátor túlszívja magát - de ez semmi kárt nem okoz. ::)
Utána pedig azonnal érezhetőbb, élvezhetőbb lett a gázpedál realciója. :D
Én nem veszek észre nagyon változást.Viszont tegnap mikor jöttünk haza Ceglédről,előtte állítottam egy kicsit a folytószelepen.Mintha jobb lenne egy kicsit a gyorsulása zöld eco lámpánál is.(Eddig lustább volt,csak sárga eco-nál indult meg)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28025 Dátum: 2013.12.02 17:38:11 »
Én nem veszek észre nagyon változást.Viszont tegnap mikor jöttünk haza Ceglédről,előtte állítottam egy kicsit a folytószelepen.Mintha jobb lenne egy kicsit a gyorsulása zöld eco lámpánál is.(Eddig lustább volt,csak sárga eco-nál indult meg)
Fojtószelepen hogyan?

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #28026 Dátum: 2013.12.02 17:53:49 »
Fojtószelepen hogyan?
Van rajta  pár fok állítási lehetőség.A két rögzítő csavarjánál nút van marva(vagy úgy van öntve :D)
Még a jó múltkor beállítottam amit az autodata hozott (ha jól rémlik 0,3-0,8 volt közzé írta én 0,5-re állítottam) de szerintem most jobb.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28027 Dátum: 2013.12.02 18:27:41 »
Huhh, ez érdekelne. Meg tudnád valahogy mutatni (képen, doksin), hogy hogyan? A 4AFE/7AFE fojtószelepe azonos?

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #28028 Dátum: 2013.12.02 18:30:20 »
Huhh, ez érdekelne. Meg tudnád valahogy mutatni (képen, doksin), hogy hogyan? A 4AFE/7AFE fojtószelepe azonos?

Lehet látni itt is,hogy van némi állítási lehetőség.
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_199508_TOYOTA_CARINA+E_AT191L-BLMNKW_2211.html


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28030 Dátum: 2013.12.02 18:32:24 »
Fojtószelepen hogyan?
Fojtószelepállás-jeladó lesz az szerintem  ;)

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #28031 Dátum: 2013.12.02 18:32:38 »
Az általad linkelt hirdetés második képénél lehet látni a nút egy részét.

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #28032 Dátum: 2013.12.02 18:34:10 »
Fojtószelepállás-jeladó lesz az szerintem  ;)
Igen!Most nézem,hogy nem írtam oda,hogy érzékelő :D
De arra gondoltam [rohog]

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28033 Dátum: 2013.12.02 18:38:15 »
Az általad linkelt hirdetés második képénél lehet látni a nút egy részét.
Meg tudnád jelölni a képen?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28034 Dátum: 2013.12.02 18:39:39 »
Igen!Most nézem,hogy nem írtam oda,hogy érzékelő :D
De arra gondoltam [rohog]
NA! Akkóóó megnyugodtam  :lol: