Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6795742 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #27930 Dátum: 2013.11.27 22:42:31 »
Fityo! Felkerült egy videó közvetlen befecskendezéses motor kokszáról. Tanulságos.
Ej ha!itt a szívósor a szelepfedelen megy keresztül?Ha igen gondolom ott nem tömített rendesen.Mindenesetre brutál!

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27931 Dátum: 2013.11.27 22:42:54 »
Sziasztok!

Lenne pár autó hifivel kapcsolatos kérdésem.
XLi a Carinám.
Gyári hangszórót szeretném valami minőségibbre cserélni.
Első ajtóban lévőt kiszedtem megnézni, de elég furcsa formájú méretű.

Mit lehet berakni ide?

Hátsó ajtóba lehet berakatni? Nekem nincs gyárilag hely itt.

Mi a javaslat?

A rádió fejegyéget hogy kell berakni, hogy ne feszítse a középkonzolt?
Szia Gekko!
Az első ajtókba 16 cm-es hangszórókat simán be lehet tenni, nekem is 16 cm-es koax van bent, de ha 16 cm-es szettet teszel ( külön hangváltó és a magas hangoknak csipogó a műszerfal sarkaiba) az még jobb. Lehet kell neki gyártani valami konzolt, de beszerelő műhelyekben simán megteszik ezt, ha te nem akarsz ezzel bajlódni. Sokkal jobb hangminőséget kapsz már ezzel, mint a gyárival. Fejegységet én kidobtam a Carinából már 0 km-es korában, mert nem tetszett ahogy szólt, érdemes neked is cserélni, simán belemegy bármelyik 1 DIN-es szabványú fejegység a gyári helyére, nem értem miért is feszítené a középkonzolt. Én nekem nincs a hátsó ajtókban semmi, én a kalaptartóba vágattam 2 szintén 16 cm-es hangszórókat, nekem sedan Carinám van, egész szép mélyeket kapsz a nagy csomagtartó miatt én úgy tapasztaltam. Igazi hifisták azt mondják (és igazuk van), hogy egy jó rendszerhez bőven elég egy minőségi 16 cm-es szett erősítővel meghajtva az első ajtókban, bitumen vagy más anyaggal az ajtókat szigetelve a nemkívánatos rezgések ellen, és egy hangláda a csomagtartóban szintén ugye mondanom sem kell, erősítőről meghajtva, no meg egy tuti fejegység. Ennyi!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #27932 Dátum: 2013.11.27 22:50:23 »

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #27933 Dátum: 2013.11.27 23:21:54 »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #27934 Dátum: 2013.11.27 23:22:07 »
Sziasztok!

Lenne pár autó hifivel kapcsolatos kérdésem.
XLi a Carinám.
Gyári hangszórót szeretném valami minőségibbre cserélni.
Első ajtóban lévőt kiszedtem megnézni, de elég furcsa formájú méretű.

Mit lehet berakni ide?

Hátsó ajtóba lehet berakatni? Nekem nincs gyárilag hely itt.

Mi a javaslat?

A rádió fejegyéget hogy kell berakni, hogy ne feszítse a középkonzolt?

Hali!

Simán megvalósítható! Én benyomtam egy Audio System MX165Plus komponens szettet az első ajtókba, 16.5-es és befért a gyári lyukba, nem kellett kiemelő keret sem. Csak arra kell figyelni, hogy a hangszóró mélysége jó legyen na meg a mágnes is beférjen, ennyi. Ehhez van egy Pioneer fejegység, simán bement az is, nem feszít semmit, rögzíteni se kellett külön, elég volt a hozzáadott beépítő keret. Illetve volt még egy pár hangszóró hátul a kalaptartóban és egy ideig ennyi volt a rendszer, egész jól szólt. Azóta utóbbiakat kikötöttem és bekerült egy zárt mélyláda hátra a csomagtartóba plusz egy erősítő és még jobb lett (igaz kellett a beállításokkal, fázisokkal játszani). Még tervezem első ajtókba meg a csomagtartókba rezgéscsillapítást.
Egyébként a hátsó ajtókban is elő van készítve a hely, csak alá kell nézni a kárpitnak és adja is magát.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #27935 Dátum: 2013.11.28 12:09:48 »
Sziasztok!

Lenne pár autó hifivel kapcsolatos kérdésem.
XLi a Carinám.
Gyári hangszórót szeretném valami minőségibbre cserélni.
Első ajtóban lévőt kiszedtem megnézni, de elég furcsa formájú méretű.

Mit lehet berakni ide?

Hátsó ajtóba lehet berakatni? Nekem nincs gyárilag hely itt.

Mi a javaslat?

A rádió fejegyéget hogy kell berakni, hogy ne feszítse a középkonzolt?

Helló!
Tudnám javasolni, hogy ne koax hangszórót válassz hanem szettet és a csipogót tedd fel valahova fejmagasságba mert a magas hangok nehezebben terjednek.

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #27936 Dátum: 2013.11.28 12:25:04 »
Hát nem tudom.Nálam talán ennyire nincs lerakódás.

Nem is lesz.A cikkben és a videón látható motorok közvetlen befecskendezős motorok.Itt az üzemanyagot közvetlenül a hengerbe fecskendezik,a tiedben meg a szívócsőbe.Az előbbinél nem megy a szívócsőbe,és a szelepekre üzemanyag,nem(mossa) le a lerakódásokat.A tied még elviselhető,de lehet hogy nem ártana bele valami benzinadalék,főleg ha hosszabb útra mész.És tényleg nem árt néha megzavarni az autót,a nagy fordulat tisztán tartja ezeket a járatokat.Fubának szerintem nincs ilyen gondja,meg nekem se!Amikor csak lehet,megvan a nagy fordulat :D :D

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #27937 Dátum: 2013.11.28 14:32:10 »
Én azért óvatosan bánnék az adalékkal :hmmmm:
Valahol olvastam,hogyha lerakódás van az üzemanyagrendszerben azt is feloldja, aztán ne adj isten az injektorok bánják  :nono:
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.28 14:34:03 írta pvivien79 »
Today Tomorrow Toyota

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #27938 Dátum: 2013.11.28 14:43:19 »
Üdv Gekko
A fejegység rögzítésével kapcsolatban: csak ki tudod támasztani. Mégpedig úgy,hogy a középkonzolba lévő rekesz,és a fejegység közé beszorítasz egy hungarocell darabot.Nekem bevállt :D
Today Tomorrow Toyota

Gekko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Carina
« Válasz #27939 Dátum: 2013.11.28 19:20:52 »
Hogyhogy nincs helye ? A hátsó ajtókban a kárpit mögött van egy dekni az a hangsugárzó helye

Na ez jó hír! Én nem szeretném a kalaptartóba rakni, bár gondolom sokkal jobb lenne akusztikailag, de zavarna, hogy vigyázni kell rá, ha több cuccot szállítok.

Gekko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Carina
« Válasz #27940 Dátum: 2013.11.28 19:34:06 »
Szia Gekko!
Az első ajtókba 16 cm-es hangszórókat simán be lehet tenni, nekem is 16 cm-es koax van bent, de ha 16 cm-es szettet teszel ( külön hangváltó és a magas hangoknak csipogó a műszerfal sarkaiba) az még jobb. Lehet kell neki gyártani valami konzolt, de beszerelő műhelyekben simán megteszik ezt, ha te nem akarsz ezzel bajlódni. Sokkal jobb hangminőséget kapsz már ezzel, mint a gyárival. Fejegységet én kidobtam a Carinából már 0 km-es korában, mert nem tetszett ahogy szólt, érdemes neked is cserélni, simán belemegy bármelyik 1 DIN-es szabványú fejegység a gyári helyére, nem értem miért is feszítené a középkonzolt. Én nekem nincs a hátsó ajtókban semmi, én a kalaptartóba vágattam 2 szintén 16 cm-es hangszórókat, nekem sedan Carinám van, egész szép mélyeket kapsz a nagy csomagtartó miatt én úgy tapasztaltam. Igazi hifisták azt mondják (és igazuk van), hogy egy jó rendszerhez bőven elég egy minőségi 16 cm-es szett erősítővel meghajtva az első ajtókban, bitumen vagy más anyaggal az ajtókat szigetelve a nemkívánatos rezgések ellen, és egy hangláda a csomagtartóban szintén ugye mondanom sem kell, erősítőről meghajtva, no meg egy tuti fejegység. Ennyi!

Szia!

Köszi a tanácsokat!
Keresek akkor laposabb kivitelű hangszórókat előre. Én nem akarom túlspilázni a dolgot, csak úgy általában jobban szóljon. Persze lehet, hogy rákapok ezután és tényleg lesz ilyen erősítős bővítés. Szerencsére a gyári hangszórók mellett már volt 1-1 magas a tükör belső paneljén már amikor megvettem a kocsit.

Nekem egy egyszerűbb de jól működő LG fejegységem van, az a keretével lett beépítve, de elrepedt a középkonzolom a súlyától az óra irányába és az új konzolt már nem szeretném így tönkretenni.
Állítólag a hátuljukba lehet egy menetes szárat hajtani, ami belül valahova betámaszt.

Kalaptartót én nem akarom bántani, ezért gondolkodtam a hátsó ajtóban.

Gekko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Carina
« Válasz #27941 Dátum: 2013.11.28 19:36:42 »
Üdv Gekko
A fejegység rögzítésével kapcsolatban: csak ki tudod támasztani. Mégpedig úgy,hogy a középkonzolba lévő rekesz,és a fejegység közé beszorítasz egy hungarocell darabot.Nekem bevállt :D

Nem is rossz ötlet!  :clap:
Hifi boltos azt mondta, h a fejegység hátuljába lehet menetes szárat csavarni, ami betámaszt hátul egy direkt erre kialakított helyre, de hoyg hogy mérem ki a távolságot és hogyan célzom be az ellen oldali támasztó helyet, azt még nem tudom. Lehet, hogy végül ezt is  rábízom valami szakemberre, ha rakatok hátra is hangszórót.

Gekko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Carina
« Válasz #27942 Dátum: 2013.11.28 19:42:35 »
Hali!

Simán megvalósítható! Én benyomtam egy Audio System MX165Plus komponens szettet az első ajtókba, 16.5-es és befért a gyári lyukba, nem kellett kiemelő keret sem. Csak arra kell figyelni, hogy a hangszóró mélysége jó legyen na meg a mágnes is beférjen, ennyi. Ehhez van egy Pioneer fejegység, simán bement az is, nem feszít semmit, rögzíteni se kellett külön, elég volt a hozzáadott beépítő keret. Illetve volt még egy pár hangszóró hátul a kalaptartóban és egy ideig ennyi volt a rendszer, egész jól szólt. Azóta utóbbiakat kikötöttem és bekerült egy zárt mélyláda hátra a csomagtartóba plusz egy erősítő és még jobb lett (igaz kellett a beállításokkal, fázisokkal játszani). Még tervezem első ajtókba meg a csomagtartókba rezgéscsillapítást.
Egyébként a hátsó ajtókban is elő van készítve a hely, csak alá kell nézni a kárpitnak és adja is magát.


Köszi a leírást!

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #27943 Dátum: 2013.11.28 19:54:13 »
Nem is rossz ötlet!  :clap:
Hifi boltos azt mondta, h a fejegység hátuljába lehet menetes szárat csavarni, ami betámaszt hátul egy direkt erre kialakított helyre, de hoyg hogy mérem ki a távolságot és hogyan célzom be az ellen oldali támasztó helyet, azt még nem tudom. Lehet, hogy végül ezt is  rábízom valami szakemberre, ha rakatok hátra is hangszórót.

Nagyon egyszerű kikapni a középkonzolt és akkor mindenhez simán hozzáférsz, nagyon könnyen szerelhető autó ez, tápkábelt is tök egyszerűen el lehet hozni az akkutól baloldalt. Nem is gondoltam, hogy ennyire egyszerű lesz, tartottam tőle, de belekezdtem és egyszer csak meg lett. Fejegység rögzítést is biztos könnyű megoldani.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #27944 Dátum: 2013.11.28 20:29:40 »
Nem is lesz.A cikkben és a videón látható motorok közvetlen befecskendezős motorok.Itt az üzemanyagot közvetlenül a hengerbe fecskendezik,a tiedben meg a szívócsőbe.Az előbbinél nem megy a szívócsőbe,és a szelepekre üzemanyag,nem(mossa) le a lerakódásokat.A tied még elviselhető,de lehet hogy nem ártana bele valami benzinadalék,főleg ha hosszabb útra mész.És tényleg nem árt néha megzavarni az autót,a nagy fordulat tisztán tartja ezeket a járatokat.Fubának szerintem nincs ilyen gondja,meg nekem se!Amikor csak lehet,megvan a nagy fordulat :D :D
Sajnos a szegénykeverékes ha minden igaz közvetlen befecskendezésű.Vagy legalábbis a hengerfejben van az injektor.De az is lehet,hogy a szívószelephez fecskendez.Nem tudom pontosan.Majd a szakértők megmondják