Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6820416 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27750 Dátum: 2013.11.13 23:43:59 »
Üdv!
Bár nem nekem címezted az enyém is angol,bár mintha japó óra lenne benne.De ha ilyen mint a képen a jobb oldali engem érdekelne a fordulatszámmérő!!
http://kepfeltoltes.hu/view/130807/20130729_172536_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Szia!
Jó, hogy betetted a képet a két különböző műszerről, mert nem is gondoltam, hogy van többféle.
Megnéztem és sajnos a bal oldali van nekem, aminél nincs economy led...  :cry:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #27751 Dátum: 2013.11.14 00:15:33 »
Közben megejtettem pár telefont. Rövid ismérve, hogy figyeli a motorban az égést, hogy robbanás legyen s ne égés. De ez mindegy is. A gyári cikkszáma: 8961505010 remélem ezzel mindenki egyetért. Az új ára 56800,- , a miklósi telephelyen vagy egy elfekvőben, azt megkaphatnám 23800,- forintért. De, felhívtam a bontót is, holnapra megtudom mennyi píz egy bontott.

üdv!
A lényege, hogy megakadályozza a rendellenes robbanásokat a hengerekben, azáltal, hogy feszültséget generál az ECU felé, ő pedig visszaveszi az előgyújtást!

Amúgy a linkelt hirdetésben olvasható, én szem előtt tartanám!
Vadonat új alkatrész, csupán be volt csavarozva a helyére két perces próbára, miután kiderült hogy szakadt a vezeték és így nincsen szükség erre a jeladó egységre, mert tökéletes a régi.

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re:Carina
« Válasz #27752 Dátum: 2013.11.14 09:02:23 »
Sziasztok!

Köszönöm szépen a gyors segítséget, ötleteket. Kicsit elkalandoztak a gondolataim. Ha a kopp jeladó egy akusztikus jeladó, és az én kipufogóm a leömlő után a rezgéscsillapítónál lukas, illetve nem jól hegesztették meg a cserekor (jelenleg 2200-nál rezonál), azt nem érzékelheti fars jelnek? Egyenlőre nem veszek semmit sem, úgy látom még sok minden okozhatja ezt a hibát. Valóban mérni kellene, ezt belátom. Ugyan elektromos karbantartó vagyok, de az autószerelés annyira idegen nekem... Az egyik jó karosszériás ismerősöm ajánlott egy elektromos szerelőt, neki van "Game boy"-a amivel rá tud nézni az autóra... nem tudom, hogy azzal többet tud-e kiolvasni mint én a villogtatással, de nem tudom... belemerjek-e én nyúlni, vagy bízzam szakemberre. Ez a hézag állítás is... tudom mi az a hézagmérő, tudom hogy mérünk vele, de az ábrán még csak fel sem ismerem az alkatrészt, hogy mit és hol kéne mérni...annyira ismeretlen pálya ez nekem...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #27753 Dátum: 2013.11.14 11:20:44 »
üdv tomka1982!

Akkor inkább keress szakit, aki úgy áll hozzá, hogy meg is akarja csinálni, nem egyből rávágja, hogy cserés!
Oszcilloszkóp nagyon jó volna, azzal kiderülne, hogy jó-e!

---

Más...

Esedékes a műszaki pár nap múlva, úgy látszik nem éri meg alsókategóriás alkatrészeket beépíteni...
2 éve 2011. áprilisában cseréltem a bal első lengőkar hátsó szilentjét (Nipparts), a jobb oldali töredezett volt ugyan, de nem volt kiszakadva, tehát hagytam!
Most teljes nyugalommal voltam a balos szilent irányába, amig meg nem láttam... A külső pereme nem, viszont a belső perselyről elengedett a vulkanizálás, szabadon mozog...  :censored:ˇ~ 20 E km-t futott, kátyúkat, úthibákat mindig kerülöm, ha lehetséges... erre tessék...  :?:

Most kidobom mindkét oldalról, Delphi kerül be!

« Utoljára szerkesztve: 2013.11.14 11:31:45 írta kamikaze »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #27754 Dátum: 2013.11.14 17:00:49 »
Ha kb. 80 000-rel többet mutat az óra a két év előtti műszakihoz képest, az ugye nem baj a vizsgán?  :hmmmm:  :lol: (és még mindig hol van ez a valósághoz!  [rohog]  [rohog])

Szabolcsnak hála, :flowers: újból csal a km órám!  :clap:  :clap:  :clap:
Nem gondoltam volna, hogy ennek még örülni fogok.  ::) Egyébiránt minden műszer hibátlanul működik: a vízhőmérő kiakadása tehát a fólia szálszakadása miatt volt  :hug:

És ha ezután komolyan veszem a sebességmérő állását, lehet, hogy jelentősen csökken a fogyim is  :otlet:  ;)  :D 

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #27755 Dátum: 2013.11.14 17:04:42 »
Végre megsasoltam Szabolcs "új", gépét: a valódi japán sleeper car.  :cool2:
Becsületes melósautó, de olyan finom a motor járása, mint egy DOXA - vagy inkább SEIKO  :D

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #27756 Dátum: 2013.11.14 17:13:07 »
Sziasztok!

Köszönöm szépen a gyors segítséget, ötleteket. Kicsit elkalandoztak a gondolataim. Ha a kopp jeladó egy akusztikus jeladó, és az én kipufogóm a leömlő után a rezgéscsillapítónál lukas, illetve nem jól hegesztették meg a cserekor (jelenleg 2200-nál rezonál), azt nem érzékelheti fars jelnek? Egyenlőre nem veszek semmit sem, úgy látom még sok minden okozhatja ezt a hibát. Valóban mérni kellene, ezt belátom.
Kellene egy tisztességes szerelő :yes:
A kipuf. viszont kizárt, hogy belejátsszon: gyári hiba a leömlő csatlakozójának rezgése. Nálam is rezonál 1700-on, illetve 2300 körül, ez nem ok. Ha viszont lyukas a lambdaszonda előtt, az már komolyan bezavar! :otlet:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #27757 Dátum: 2013.11.14 20:16:26 »
Kis izzót a középkonzolnál a kapcsolóba még nem tudtam szerezni.
Ha kell, szólj! 100Ft körüli áron van a közeli elektrotechnikai boltban. Levélben is el tudom küldeni.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Carina
« Válasz #27758 Dátum: 2013.11.14 20:51:35 »
hogy néz ki az izzó pontosan? milyen a mérete?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10289
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27759 Dátum: 2013.11.14 21:00:51 »
Üdv!

Kalapos:

Örülök, hogy jó lett a műszercsoportod  :clap:

Köszönöm a segítő szándékot is  :flowers: Ma el tudtam jutni egy elektronikai boltba Szekszárdon, minta nélkül vettem 3 db-ot, két fajtából.
Öcsémnél volt a minta Pécsen, most nemrég mondta, hogy megvan, de még nem láttam őket. Szerintem jó lehet valamelyik  :otlet:

Ma volt teszt, 5 személlyel, rendes terhelés. Nagyon szépen ment hála Istennek, van benne erő is, csendes is, egy jobb emelkedőn simán ment 130-cal, négyben max. fél gázon gyorsult is innen  :cool2: Mindenkinek feltűnt a menetrögzítő kamera, ami végre nem hullott le a helyéről kétpercenként, tetszett a dolog, hogy bizonyítható adott esetben, hogy ki a hunyó  :excl:

A fogyasztás a műszer alapján mintha több lenne, de ebben az is benne lehet, hogy eléggé ült a hátulja, és akkor mást mutat a műszer  :hmmmm:

Motortérbe még nem néztem be. Holnap majd ellenőrzöm. Jó lenne már véget vetni ezeknek az ellenőrzéseknek, és csak menni vele, és csak menni  ::)  :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.14 21:03:07 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10289
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27760 Dátum: 2013.11.14 21:07:10 »
kamikaze:

Akkor a Nipparts felejtős szilentben  :ph34r:
Jó munkát a szereléshez, kíváncsi vagyok a tapasztalatokra  :yes:

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #27761 Dátum: 2013.11.14 22:07:01 »
Ha kb. 80 000-rel többet mutat az óra a két év előtti műszakihoz képest, az ugye nem baj a vizsgán?  :hmmmm:  :lol: (és még mindig hol van ez a valósághoz!  [rohog]  [rohog])

Szabolcsnak hála, :flowers: újból csal a km órám!  :clap:  :clap:  :clap:
Nem gondoltam volna, hogy ennek még örülni fogok.  ::) Egyébiránt minden műszer hibátlanul működik: a vízhőmérő kiakadása tehát a fólia szálszakadása miatt volt  :hug:

És ha ezután komolyan veszem a sebességmérő állását, lehet, hogy jelentősen csökken a fogyim is  :otlet:  ;)  :D

Üdv.
Már be is szerelted?
Én azt tapasztaltam, hogy +10-et mutat.  Azt hittem hogy a gumiméret miatt.

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #27762 Dátum: 2013.11.14 22:10:49 »
Végre megsasoltam Szabolcs "új", gépét: a valódi japán sleeper car.  :cool2:
Becsületes melósautó, de olyan finom a motor járása, mint egy DOXA - vagy inkább SEIKO  :D


Hát még ha majd hangszigetelem is : :D :D :flowers:

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #27763 Dátum: 2013.11.14 22:11:51 »
Kis izzót a középkonzolnál a kapcsolóba még nem tudtam szerezni.

épp arra gondoltam ma, hogy jó volna ezeket az izzókat tételesen összeírni, lemérni, lefényképezni, és berakni a leírásos topikba, mert elég sok fajta van és némelyiket elég macerás kiszedni meg beszerezni a megfelelőt. a gyári rajzokon és gyári számok alapján nem egyértelmű, én is vettem az alapján párat, ami nem lett jó vagy egyáltalán nem is volt kapható pontosan olyan.
ma kesztyűtartóban is kicseréltem az izzót, az is ez a bedugós fajta rizsszem izzó. 1.2 wattos.
még az egyik rendszámtábla világítás izzóm van kiégve, most azt is szedhetem szét, hogy megnézzem, milyen kell bele, aztán rakjam össze, menjek el valami boltba venni, aztán megint szét és össze... :wacko: ezért lenne hasznos egy tételes leírás méretekkel, fényképekkel. pár képet meg méretet tudok mondani az eddigiekről.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10289
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27764 Dátum: 2013.11.14 22:14:53 »
épp arra gondoltam ma, hogy jó volna ezeket az izzókat tételesen összeírni, lemérni, lefényképezni, és berakni a leírásos topikba, mert elég sok fajta van és némelyiket elég macerás kiszedni meg beszerezni a megfelelőt. a gyári rajzokon és gyári számok alapján nem egyértelmű, én is vettem az alapján párat, ami nem lett jó vagy egyáltalán nem is volt kapható pontosan olyan.
ma kesztyűtartóban is kicseréltem az izzót, az is ez a bedugós fajta rizsszem izzó. 1.2 wattos.
még az egyik rendszámtábla világítás izzóm van kiégve, most azt is szedhetem szét, hogy megnézzem, milyen kell bele, aztán rakjam össze, menjek el valami boltba venni, aztán megint szét és össze... :wacko: ezért lenne hasznos egy tételes leírás méretekkel, fényképekkel. pár képet meg méretet tudok mondani az eddigiekről.

Jó ötlet  :yes:

A kesztyűtartó elvileg T5-ös, oda LED-et tettem, a rendszámtáblavilágítás T10-es, oda is LED került (több LED-es, vateráról), brutális  :D