Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6805065 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #27615 Dátum: 2013.10.30 12:24:38 »
Jobb tükörlap off...  :hug:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #27616 Dátum: 2013.10.30 12:41:08 »
Multimétered van? Keress +12V-ot valami vastag pozitivot javaslok, amit lebiztositasz a tükör felé, miután lemérted a fűtés maximális áramfelvételét!  :otlet:

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #27617 Dátum: 2013.10.30 13:01:06 »
Akkor ne a hátsó ablak fűtés gombjára kössem rá az egészet, hanem egy külön kör legyen?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #27618 Dátum: 2013.10.30 13:22:11 »
Hát szerintem ne, mert az a vezeték a hátsó ablakra van csak méretezve, nem kalkuláltak a plusz amperekkel. Fejből szerintem külön a biztosítéka a tükröknek!

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #27619 Dátum: 2013.10.30 14:11:51 »
Köszönöm szépen, így fogom.
Akkor kell egy kapcsoló, meg gondolom egy hőkioldó relét is be kellene kötni, nehogy úgy maradjon és szétolvadjon a fólia

Ilyenem van amúgy:
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=189149

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #27620 Dátum: 2013.10.30 17:39:09 »
Pedig ott van valami,mert minél kevesebb a benzin,annál jobban és gyakrabban csinálja a rángatást.
Próbálgasd. Ha levett/visszatett sapkával megszűnik a rángatás, akkor mindegy, hogy túlnyomás vagy vákuum okozza, de valóban ott a bibi. Megjegyzem, nálam nem rángatott, torpant, egyszerűen csak nem ment rendesen, mikor a benya már csak lötyögött az alján. Miután sapka ki/becsavargatással "megtáltosodott", szétkaptam a tanksakát, megpucoltam a rugót, fémlapot, műanyagházat (ez egy Avaloné, de ua.),

azóta semmi szisszenés levételnél, de ugyanúgy megy, ha két liter van benne, ha 40. (Mai tapasztalat M7)

roncsi22

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Carina
« Válasz #27621 Dátum: 2013.10.30 19:03:36 »
helo  ujbol abs el kapcsolatba ajeladó találtam csak jobb oldalit az  elenálása ugyan az  elvileg betudom teni a  bal oldalra ios igaz ha elforgatom egy  kicsit jol tudom valami megoldásal bele tudom rakni?

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #27622 Dátum: 2013.10.30 19:34:21 »
Sziasztok! Carina E 97-es uk verziónál az ablakemelőgombokban van izzó? Nekem a négy ajtó 7 gombja közül csak a vezetőoldali auto felirat világít. Ez normális? És műszerfalon kell lennie szélvédőfűtésvisszajelző lámpának? köszönöm.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #27623 Dátum: 2013.10.30 22:48:18 »
helo  ujbol abs el kapcsolatba ajeladó találtam csak jobb oldalit az  elenálása ugyan az  elvileg betudom teni a  bal oldalra ios igaz ha elforgatom egy  kicsit jol tudom valami megoldásal bele tudom rakni?

üdv roncsi22!
Ezt látni kell, nem fogja igy megmondani senki! Ha a fogazott tárcsára ugyanabba a pozicióba fel tudod szerelni, (távolság), akkor jó lehet!
Ha nincs más csinálni kell neki tartót.  ;)

---

Sziasztok! Carina E 97-es uk verziónál az ablakemelőgombokban van izzó? Nekem a négy ajtó 7 gombja közül csak a vezetőoldali auto felirat világít. Ez normális? És műszerfalon kell lennie szélvédőfűtésvisszajelző lámpának? köszönöm.

üdv!

A kapcsolóknál ebben az évjáratban csak auto felirat világol!   :yes:
Szélvédőfűtés-visszajelző csak a gombján jelez vissza, narancs szinnel!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #27624 Dátum: 2013.10.31 06:28:41 »
Miután sapka ki/becsavargatással "megtáltosodott", szétkaptam a tanksakát, megpucoltam a rugót, fémlapot, műanyagházat...
De jó utólag megtalálni:  :whistling:
Most caps for the gas tank feature a vent built into it that allows vapors to escape from the tank, while drawing fresh air in. When this vent becomes blocked or damaged, a vacuum may build up. The cap will be hard to pull off when fully unscrewed. You will also hear a loud pop or sucking noise when you do remove the cap. Cleaning buildup out of the cap vent or replacing the cap with a new unit stops the problem.

Read more: http://www.ehow.com/info_12218324_causes-gas-cap-vacuum.html#ixzz2jH4c5hjG

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #27625 Dátum: 2013.10.31 06:41:55 »
Akkor el van tömődve a szellőző?
De nyílván nem ezért rángat.
Biztos hogy kifelé jön a levegő a tankból,mert érzem a kezemen mintha kompresszoral fújnák.
Van hogy alig bírom megtankolni,mert a kúton a pisztoly kapcsol folyamatosan,mintha már tele lenne a tank.
Az EVAP rendszer meghibásodása okozta nyomásnövekedésről:
Failed EVAP Systems Build Pressure
Normal pressure in a fuel tank is kept stable through the evaporative emission control system (EVAP) system. High pressure can occur if any part of the EVAP system fails, becomes clogged or is restricted. The most common points of failure are a kinked fuel vapor line, a clogged EVAP canister or a failure in the purge control or vent solenoid. Failure to allow vapor pressure to move appropriately through the EVAP system raises the overall car gas tank pressure.

Tehát: a leggyakoribb meghibásodási lehetőségek a megtört tank szellőztető cső, az eltömődött EVAP tartály (gondolom aktívszéntartály), vagy a mágnesszelep.

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #27626 Dátum: 2013.10.31 07:23:30 »
Akkor ne a hátsó ablak fűtés gombjára kössem rá az egészet, hanem egy külön kör legyen?

Az ajtónál lévő csatlakozóknál ott van a vezeték vége. Ott a pozitív és a tükör fűtésnek saját negatív kábele is van.
A hátsó ablak fűtés gomb vezérli, de külön áramkörön, a szélvédő fűtésén. Ha tudsz szerezni egy osztott gombot, amin külön van a szélvédő fűtés, azt csak ki kell cserélni. Arra nem emlékszem hogy a relét kellet e beraknom, vagy a helyén volt-e. (Talán benne volt)
Valamikor hétvége - jövőhét folyamán elő tudom bányászni a feljegyzéseimet, talán még azt is megtudom mondani hogy a csatiba melyik az a két pont.

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #27627 Dátum: 2013.10.31 11:21:59 »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #27628 Dátum: 2013.10.31 11:57:44 »
Ha 1.8, akkor csakis  :yes: 4S-FE volt a kódja a normál 1.8-asnak, de az csak japán belpiacos volt :no:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #27629 Dátum: 2013.10.31 12:37:12 »
A nagytesó (Chaser)