Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796498 alkalommal)

0 Felhasználó és 40 vendég van a témában

GMIKI

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Carina
« Válasz #27465 Dátum: 2013.10.09 21:22:13 »
Ezt ha valaki megsasolná nekem, meg is venném!!
Van nyiregyházi kollega???
Én Pécsről...

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Carina
« Válasz #27466 Dátum: 2013.10.09 23:02:13 »
Ezt ha valaki megsasolná nekem, meg is venném!!
Van nyiregyházi kollega???
Igen, vagyunk néhányan innen a sötét Szabolcs fővárosából. Ha hétvégén nem késő Neked, megnézhetem a gépsárkányt.  :yes:
P.Ü. ment.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.09 23:06:51 írta FLInt »
Toyotáról csak jót vagy semmit...

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #27467 Dátum: 2013.10.11 11:06:50 »
üdv,

kérdés: teljesen rendbe rakattam a fútóművet, legutóbb jobb hátsónál cseréltek szilentet, így most minden rendben van elvileg. 2 hete volt műszakin, megrángatták, minden rendben. azért múlt héten elvittem futóműveshez, mivel a jobb hátsója szét volt szedve és ki tudja, hogy rakták össze, és mivel akarok új nyári garnitúrát venni, nem szeretném, hogy lenyalja nekem egy hónap alatt. de a futóműves is megnézte géppel, nagyjából rendben volt, beállította azért pöpecre. azt mondta ő is, hogy minden rendben van. erre ahogy elhoztam a futóművestől, másnap csörög-csattog a jobb hátsó rész a legkisebb kátyúnál is. :censored: gyorsan megnéztük, de minden rendben van, minden csavar meghúzva, nem lötyög semmi, nem esett ki szilent, nem tört el a rugó, stb.
szerintetek mitől lehet? esetleg a toronykitámasztó bak adta meg magát? mert azt még nem nézték sosem. de most úgy is ki akarom venni a kalaptartót, az az alatt található, ugye?

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #27468 Dátum: 2013.10.11 13:18:10 »
na közben meg is lett a hiba: kézifék bowden rögzítő volt fellazulva. hogy bír az ennyire zörögni?! :lol:

monster

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Carina
« Válasz #27469 Dátum: 2013.10.12 16:21:10 »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a képen sárgával karikázott résznek mi a neve/funkciója?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27470 Dátum: 2013.10.12 16:43:32 »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a képen sárgával karikázott résznek mi a neve/funkciója?
Rezonátor cső.
A szívócsőben a gázlengést hangolja a szelepnyitásnak megfelelően, de a direkt-szűrővel már lehet elhangoltad, mert ha jól tudom még a sárvédőben is van egy hasonló rezonátor a levegőszűrő ház után/alatt. Én is használtam már direkt-szűrőt, ilyen esetben lehet a rezonátorcsövet is ki kellene iktatni, de ezt kísérletezve lehetne megtapasztalni, hogy mikor megy jobban/fogyaszt jobban vagy az is lehet, hogy kár az egész gyári rendszert megbolygatni, lehet jobb a hatásfok a gyári módszerrel, esetleg a légszűrő helyére érdemes sportbetétszűrőt tenni, ami a gyári légszűrővel megegyező méretű... Kinek, hogy tetszik.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

monster

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Carina
« Válasz #27471 Dátum: 2013.10.12 17:58:22 »
Rezonátor cső.
A szívócsőben a gázlengést hangolja a szelepnyitásnak megfelelően, de a direkt-szűrővel már lehet elhangoltad, mert ha jól tudom még a sárvédőben is van egy hasonló rezonátor a levegőszűrő ház után/alatt. Én is használtam már direkt-szűrőt, ilyen esetben lehet a rezonátorcsövet is ki kellene iktatni, de ezt kísérletezve lehetne megtapasztalni, hogy mikor megy jobban/fogyaszt jobban vagy az is lehet, hogy kár az egész gyári rendszert megbolygatni, lehet jobb a hatásfok a gyári módszerrel, esetleg a légszűrő helyére érdemes sportbetétszűrőt tenni, ami a gyári légszűrővel megegyező méretű... Kinek, hogy tetszik.



Köszönöm szépen. Elgondolkodom ezen a szűrőbetéten. :)

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #27472 Dátum: 2013.10.12 21:33:12 »
Üdv mindenkinek!
Ez a kis jumper mindenkinek benne van a kocsijában?
http://kepfeltoltes.hu/view/131012/20131012_135647_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Szerintetek mennyit lehet úgy elkérni a verdáért,hogy nem árulni akarom hanem eladni?(de a lehető legkevesebbet bukjam a nem kevés befektetésre(most nagyon jól működik))

ssuti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Carina
« Válasz #27473 Dátum: 2013.10.12 23:19:12 »
Üdv mindenkinek!
Ez a kis jumper mindenkinek benne van a kocsijában?
http://kepfeltoltes.hu/view/131012/20131012_135647_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Szerintetek mennyit lehet úgy elkérni a verdáért,hogy nem árulni akarom hanem eladni?(de a lehető legkevesebbet bukjam a nem kevés befektetésre(most nagyon jól működik))

Benne van, ha jól emlékszem az ABS hibakód villogtatásnál ki is kellett venni

tuningrichy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Carina
« Válasz #27474 Dátum: 2013.10.13 15:11:01 »


Köszönöm szépen. Elgondolkodom ezen a szűrőbetéten. :)
Nekem megnött a fogyasztása a kocsinak, és a hülye surlódó hang ahogy szívta a levegöt, szerintem a japánok kikisérletezték nekünk a legjobbat, a carina amúgy se versenygép.
tuningrichy

tuningrichy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Carina
« Válasz #27475 Dátum: 2013.10.13 15:13:30 »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a képen sárgával karikázott résznek mi a neve/funkciója?
Ez egy levegö kiegyenlitö ha hirtelen gázt nyomsz innen pótolja, a hirtelen fellépö hiányt.
tuningrichy

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #27476 Dátum: 2013.10.14 08:30:40 »
Hát azért szerintem kb minden kocsinak megnő a fogyasztása egy sport légszűrő beépítése után, mivel a motor több levegőt kap, ehhez több üzemanyag is kell :) A hülye súrlódó hang pedig szerintem nagyon vagány, mélyebb tőle a kocsi hangja, főleg akkor szép ha sport kipufogó is van alatta.
http://tuningcars.us/albums/userpics/10001/normal_carina-t190-tuning_281629.jpg

A Carina sportgép :D
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.14 08:32:33 írta tothfeca »

tuningrichy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Carina
« Válasz #27477 Dátum: 2013.10.14 12:16:50 »
Hát azért szerintem kb minden kocsinak megnő a fogyasztása egy sport légszűrő beépítése után, mivel a motor több levegőt kap, ehhez több üzemanyag is kell :) A hülye súrlódó hang pedig szerintem nagyon vagány, mélyebb tőle a kocsi hangja, főleg akkor szép ha sport kipufogó is van alatta.
http://tuningcars.us/albums/userpics/10001/normal_carina-t190-tuning_281629.jpg

A Carina sportgép :D
nekem HD sport racing légszürö és HD fullsport racing 60-as kipuffrendszerrel van szerelve ezért irtam le mi a tapasztalatom de a gyári légszürövel is simán ment 200km/h.
tuningrichy

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #27478 Dátum: 2013.10.14 13:20:39 »
Sziasztok!

Kérdésem lenne:
Sedan - liftback - kombi hátsó ajtaja különbözik, ez világos, de a belső kárpit? Az egyforma felfogatásilag, formára?
Érdekelne karfás belső ajtókárpit, esetleg cserélném az angol benyúlos, fülesre, ha valaki ilyenre vágyik.  :)

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #27479 Dátum: 2013.10.14 13:35:31 »