Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791480 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re: Carina
« Válasz #27420 Dátum: 2013.10.06 16:46:30 »

Jut eszembe: miért is érdemes a szoknya alá nézni.


Háát bizony.érdemes!  :D :devil:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27421 Dátum: 2013.10.06 17:04:48 »
Kombi skoda fabia,g astra,mondeo 2002-től amihez van dögivel bontott cucc
Nem véletlenül van hozzá  :whistling:

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #27422 Dátum: 2013.10.06 17:21:50 »


Részvétem!

Köszi:-)
Ez még abszolult nem biztos,hogy lecserélem.Sok mindennek össze kell hozzá jönnie...

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #27423 Dátum: 2013.10.06 17:25:41 »
Nem véletlenül van hozzá  :whistling:
Na igen.De az enyémhez sajnos az sincs.vagy ha véletlen van is az nem olcsó.Mondjuk a mondeó kiesett csak rosszat olvastam róla.Fábiát meg halálra fényezik,hogy milyen jó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27424 Dátum: 2013.10.06 17:43:29 »
Na igen.De az enyémhez sajnos az sincs.vagy ha véletlen van is az nem olcsó.Mondjuk a mondeó kiesett csak rosszat olvastam róla.Fábiát meg halálra fényezik,hogy milyen jó.
Mert belefutottál egy szegénykeverékesbe. Amikor vettem, én sem tudtam, hogy van olyan  :surrender:
Japán Denso-s gép jutott nekem hála Istennek, ahogy nézem, ehhez olcsóbb és könnyebben beszerezhető az alkatrész. Annyival meg nem fogyaszt többet  :excl:
Esetleg kérdezd meg a Fabia-ról murray-t, azt hiszem ő azt vett (mondjuk szekálják miatta, de van tapasztalata benne legalább).

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #27425 Dátum: 2013.10.06 19:22:39 »
Mert belefutottál egy szegénykeverékesbe. Amikor vettem, én sem tudtam, hogy van olyan  :surrender:
Japán Denso-s gép jutott nekem hála Istennek, ahogy nézem, ehhez olcsóbb és könnyebben beszerezhető az alkatrész. Annyival meg nem fogyaszt többet  :excl:
Esetleg kérdezd meg a Fabia-ról murray-t, azt hiszem ő azt vett (mondjuk szekálják miatta, de van tapasztalata benne legalább).
Van benne valami.ha nem szegénykeverékes lenne még ennél is jobban szeretném.fábia tulajokat ismerek nem szidják csak az 1,2-est,hogy klímával nagyon gyenge.

GMIKI

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Carina
« Válasz #27426 Dátum: 2013.10.06 19:40:25 »
Üdv! Köszönöm szépen a választ! A kiegyenlítő tartályban nem bugyog a víz, a termosztátot szerintem kicserélem és meglátjuk.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27427 Dátum: 2013.10.06 19:56:43 »
Üdv! Köszönöm szépen a választ! A kiegyenlítő tartályban nem bugyog a víz, a termosztátot szerintem kicserélem és meglátjuk.
Először én kivenném a termosztátot a termosztát házból és alapjáraton így járatnám álló helyzetben amíg üzem meleg nem lenne és megnézném, hogy így van-e fűtés (szerintem lesz).
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #27428 Dátum: 2013.10.06 20:07:24 »
Van benne valami.ha nem szegénykeverékes lenne még ennél is jobban szeretném.fábia tulajokat ismerek nem szidják csak az 1,2-est,hogy klímával nagyon gyenge.
Méretben, kényelemben, menetkomfortban visszalépés mindegyik. Fabiáról és G Astráról van tapasztalatom barátaim révén. Előbbi az 1.4-es mpi motorral is kehes, utóbbi Ecotec motorjai hírhedtek az olajevésről. Konkrét példány hasonló korú és futásteljesítményű gép, mint az enyém, rendszeresen szervizelve, pár éve hasonló árban voltak, de "el kophatatlan" messze nem bírta úgy a gyűrődést: most örülne, ha 100 rugóért beszámolnák (H-ra akar upgrade-elni) - én nagyon csúnyán néznék arra, aki csak a háromszorosát kínálná az enyémért.  :nono:

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #27429 Dátum: 2013.10.06 20:48:15 »
Méretben, kényelemben, menetkomfortban visszalépés mindegyik. Fabiáról és G Astráról van tapasztalatom barátaim révén. Előbbi az 1.4-es mpi motorral is kehes, utóbbi Ecotec motorjai hírhedtek az olajevésről. Konkrét példány hasonló korú és futásteljesítményű gép, mint az enyém, rendszeresen szervizelve, pár éve hasonló árban voltak, de "el kophatatlan" messze nem bírta úgy a gyűrődést: most örülne, ha 100 rugóért beszámolnák (H-ra akar upgrade-elni) - én nagyon csúnyán néznék arra, aki csak a háromszorosát kínálná az enyémért.  :nono:
Nyilván itt is bele lehet nyúlni a rosszba.Vezettem fábiát (kolegáét) nem volt rossz.
Néztem egy konkrét példányt.Igaz még nem olvastam utána de még nem arról van szó,hogy holnap megy a carina.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/skoda/fabia/skoda_fabia_1.4_16v_elegance_100_le_elso_tulajdonostol-7289105
Sajnos nekem az extrák a gyengéim.Minél jobban felszerelt olcsón!Ez csábított a carina felé is úgy,hogy csak annyit tudtam róla,hogy a toyota legendásan megbízható.Ami igaz is ha volt gazdája.Sajnos amibe én nyúltam arról ez nem mondható el.Tolerált sok *** dolgot(gyertya,lambda,koppszenzort) na ki kell mondani,hogy én voltam a hülye,hogy megvettem.Legközelebb autószerelővel megyek vásárolni.
Ettől függetlenül amikor jól működik imádom!
Bár nagyjából nyomon követhető itt a fórumon,hogy mikor éreztem ezt az érzést!Ritkán!
És most kb 1,5 hónapot állt egy injektor probléma miatt mert nem beszerezhető hozzá???!!!(illetve aranyáron mérik)
Hát nem tudom.Túl sokat szívtam már vele,de legalább tudom,hogy lassan rendbe lesz ezért sajnálnám!!!!!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #27430 Dátum: 2013.10.06 21:06:51 »
...Hát nem tudom.Túl sokat szívtam már vele,de legalább tudom,hogy lassan rendbe lesz ezért sajnálnám!!!!!
Tény. Beleléptél. Hüledezve olvastuk, hogy mik derültek ki az előző kókányolásokról.  :no: Sikerült egy bonyolultabb, drágább, szétcseszett technikát kifognod. Nekünk valójában nincs tapasztalatunk ilyen szintű problémákról. Az más kérdés, hogy miért másnak hoznád rendbe :?: De megértem azt is, ha már nincs hozzá bizalamad.
A fenti gép meg nem ér: a napfénytető miatt még FUBának is bejövős lenne :D

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #27431 Dátum: 2013.10.06 21:24:15 »
Tény. Beleléptél. Hüledezve olvastuk, hogy mik derültek ki az előző kókányolásokról.  :no: Sikerült egy bonyolultabb, drágább, szétcseszett technikát kifognod. Nekünk valójában nincs tapasztalatunk ilyen szintű problémákról. Az más kérdés, hogy miért másnak hoznád rendbe :?: De megértem azt is, ha már nincs hozzá bizalamad.
A fenti gép meg nem ér: a napfénytető miatt még FUBának is bejövős lenne :D
Köszi az együttérzést!Tudtam,hogy lesz valaki aki megért :D
Az asszony már az első komolyabb beruházás után hurrogott!(270-ért és még áldozni is kell rá???WTF))
Na nőt sose avass be(nekem ez így jött le nem az általad leírtak miatt)Nem vagyok benne biztos,hogy annyira rossz lenne a szegénykeverékes.Az a 7,5-ös fogyasztás elég meggyőző városba(amikor minden jó).
Ez a lelkiekben legnagyobb teher,hogy másnak hoznám rendbe az autót.Ez nem azt jelenti,hogy nem világosítanám fel róla,hogy mivel áll szembe,hanem,hogy nem fizeti ki nekem senki,hogy mit áldoztam az autóra mire autó lett!!Ezután meg valószínűleg lelépne a vevőjelölt.Tehát ez az autó csak átverősen értékesíthető,az meg nem én vagyok..
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.06 21:25:54 írta fityo »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27432 Dátum: 2013.10.06 21:35:18 »
Köszi az együttérzést!Tudtam,hogy lesz valaki aki megért :D
Az asszony már az első komolyabb beruházás után hurrogott!(270-ért és még áldozni is kell rá???WTF))
Na nőt sose avass be(nekem ez így jött le nem az általad leírtak miatt)Nem vagyok benne biztos,hogy annyira rossz lenne a szegénykeverékes.Az a 7,5-ös fogyasztás elég meggyőző városba(amikor minden jó).
Ez a lelkiekben legnagyobb teher,hogy másnak hoznám rendbe az autót.Ez nem azt jelenti,hogy nem világosítanám fel róla,hogy mivel áll szembe,hanem,hogy nem fizeti ki nekem senki,hogy mit áldoztam az autóra mire autó lett!!Ezután meg valószínűleg lelépne a vevőjelölt.Tehát ez az autó csak átverősen értékesíthető,az meg nem én vagyok..
+1  :yes:
Szerintem akik itt csinálgatjuk a gépet, sosem kapjuk vissza a pénzt és energiát, amit ráfordítottunk.
Illetve egy módon: ha mi élvezzük a munka gyümölcsét.
Ezért osztom az egyik carinás "sorstárs" véleményét: "ez addig meglesz, amíg ki nem rohad alólam"  :otlet:
Egyébként az újak sem tudnak annyival többet nála, szerintem a legjobb ár/érték arányú gépek a piacon - erősen szubjektív lehet, de talán közel van a realitáshoz  :cool2:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #27433 Dátum: 2013.10.06 21:58:16 »
... nem fizeti ki nekem senki,hogy mit áldoztam az autóra mire autó lett!!
Abszolút megértelek, én lehet, már hamarabb feladtam volna: egy pontosítás csak, mivel félreérthető voltam: szét...-t írtam, nem el...-t: nem a technikára, hanem az állapotra utaltam.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27434 Dátum: 2013.10.06 22:30:05 »
A fenti gép meg nem ér: a napfénytető miatt még FUBának is bejövős lenne :D
Skoda fóbia-n még a napfénytető sem segít!  [rohog] Sosem vennék ilyen autót.  :no:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...