Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791387 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #27405 Dátum: 2013.10.05 20:37:31 »
Nem. Várom a szerelő hívását, de jövő héten megkérdezem már, hogy miért nem akarják elkezdeni, lehet lecserélik ezt a karosszéria lakatost is, mint az előzőt és nem akarja, hogy elkezdje az enyémet, na majd kiderül...


Most nekem is kijut a javításból, holnap ha minden jól megy Kamikaze közreműködésével bekerül a termosztát a carinába, viszont baj van a dyna-val is: csöppenti az olajat! Még ilyet ! alig van túl a 400 ezren és már csöppent, :D :D
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.05 20:39:18 írta Szabolcs »

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #27406 Dátum: 2013.10.05 20:48:37 »
Kicsi kocsi újra száguld!!!
1 jó sárga 3 jó kék injektorral!
Köszi Balázs,köszi FLInt köszi nem fórumozós srác aki eladta a gyári injektorját!!!
Számít valamit ,hogy 5W30-as olajat raktam bele?Melegen egy picit füstöl.
De ezt leszámítva jó lett.Megszűnt a motorféknél lévő kicsi "rángatózás" is(szerintem attól lehetett,hogy a kevésbé rossz injektor eresztett nyomás alatt lehúzott csatinál.)
Vagy lehet betett neki az audi injektor és tele a kipufogó rendszer(azért füstöl).Bár elégé kékes....


Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #27407 Dátum: 2013.10.05 20:57:49 »
Kicsi kocsi újra száguld!!!
1 jó sárga 3 jó kék injektorral!
Köszi Balázs,köszi FLInt köszi nem fórumozós srác aki eladta a gyári injektorját!!!
Számít valamit ,hogy 5W30-as olajat raktam bele?Melegen egy picit füstöl.
De ezt leszámítva jó lett.Megszűnt a motorféknél lévő kicsi "rángatózás" is(szerintem attól lehetett,hogy a kevésbé rossz injektor eresztett nyomás alatt lehúzott csatinál.)
Vagy lehet betett neki az audi injektor és tele a kipufogó rendszer(azért füstöl).Bár elégé kékes....

 :clap: :clap: gratula a javításhoz. Kicsit kalandos volt.
Akkor megmenekült a bontótól????







GMIKI

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Carina
« Válasz #27408 Dátum: 2013.10.05 21:54:07 »
Sziasztok!

Ritkán járok erre, az autóval kapcsolatos dolgaimat szeretem egyedül megoldani, de most elakadtam és remélem tudtok segíteni egy pár hasznos infóval. Egy '95-ös 1.6 16V 4A-FE motorkódú Carine -ről van szó. A problémám az hogy nincs fűtésem de semmi. Még csak langyos sincs.
Próbálkoztam már a fűtőradiátorral, ki lett szedve, kitisztítva, kisavazva. Az tökéletes. Leszedtem a termosztát házat, belenéztem, semmi dugulás. A fűtéscsapra gyanakodtam, ezért kiszedtem, jelenleg nincs benne, a víz közvetlen a motorról jön és megy vissza, ez most nem lekapcsolható, de fűtés semmi. Üzem meleg motornál már minden cső forró, a fűtés két csöve még mindig jég hideg. De sehol nem látom a hibát.
Valakinek volt már ilyen baja?

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #27409 Dátum: 2013.10.05 22:14:23 »

 :clap: :clap: gratula a javításhoz. Kicsit kalandos volt.
Akkor megmenekült a bontótól????
Igen!Bár a japker még ajánlatot se küldött.
De eladási szándékom valószínűleg lesz  decemberben.

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #27410 Dátum: 2013.10.05 22:15:37 »
Igen!Bár a japker még ajánlatot se küldött.
De eladási szándékom valószínűleg lesz  decemberben.


Mire cseréled?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27411 Dátum: 2013.10.05 23:06:46 »
Sziasztok!

Ritkán járok erre, az autóval kapcsolatos dolgaimat szeretem egyedül megoldani, de most elakadtam és remélem tudtok segíteni egy pár hasznos infóval. Egy '95-ös 1.6 16V 4A-FE motorkódú Carine -ről van szó. A problémám az hogy nincs fűtésem de semmi. Még csak langyos sincs.
Próbálkoztam már a fűtőradiátorral, ki lett szedve, kitisztítva, kisavazva. Az tökéletes. Leszedtem a termosztát házat, belenéztem, semmi dugulás. A fűtéscsapra gyanakodtam, ezért kiszedtem, jelenleg nincs benne, a víz közvetlen a motorról jön és megy vissza, ez most nem lekapcsolható, de fűtés semmi. Üzem meleg motornál már minden cső forró, a fűtés két csöve még mindig jég hideg. De sehol nem látom a hibát.
Valakinek volt már ilyen baja?
Szia GMIKI!
Ilyen gondom még sosem volt. Van benne hűtővíz egyáltalán? (ez volt a vicc része a válaszomnak)   ;)
Nem lehet az, hogy ha nincs is dugulás a termosztátnál, mégis beragadt lezárt állapotban? Vagy nem vette ki valaki és rakta bele fordítva? Én kivenném egy próba erejéig...
Másik tippem a vízpumpa nem tekeri a hűtővizet valami miatt.
Harmadik tippem hűtősapka nagyon nem tömít, így nincs meg az üzemi nyomás, mondjuk nekem volt ilyen, de akkor is fűtött...
Negyedik legrosszabb lehetőség: hengerfejes az autód. Nem bugyog a kiegyenlítő tartályban a hűtővized?
Most nem jut több eszembe...
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.05 23:17:38 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #27412 Dátum: 2013.10.06 09:18:47 »

Mire cseréled?
Kombi skoda fabia,g astra,mondeo 2002-től amihez van dögivel bontott cucc

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #27413 Dátum: 2013.10.06 11:35:40 »
Most mér mondod, a küllőknél még kilátszik némi ezüst miután az eső lemosta!  [rohog]
:D

maplacz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Carina
« Válasz #27414 Dátum: 2013.10.06 11:37:06 »
Mi lett a 3 autóval amit vettél?
Akár még a belinket Carina is nyugodtan megvehető és használható lehet, de természetesen alaposan át kell nézni. Vigyél magaddal egy olyan embert aki ért az autókhoz és használjátok a TC-s check list-et:
Az első amit vettem egy Fiat Brava lett helyette (tudom, tudom), azt akkor adtam el amikor már olyan gondok voltak vele, hogy nem akartam rá költeni ill. volt olyan hibája is amivel ottmaradhattam volna az autópályán (és nem a leállósávban). Ismerősé volt, nem volt rossz vétel.
Utána jött egy 92es Mitsu Lancer EXE, ez istenkirály autó volt, de sajnos klíma nem volt benne, eladtam sajnos.
Majd jött a feketeleves...nem mondom mi, de azon buktam sokat. Az egész kocsi kuka volt a motor miatt.
Azóta nővérem kölcsön Micra-ját gyűröm és költöm rá a pénzt, mert az előző tulaj is nő volt és nővérem sem tud szépen, finoman vezetni.

Kösz a Checklist-es tippet, már csak olyan ember kell aki ért is ahhoz amit lát:) Nekem is van véleményem már az autókról, de sajnos a Mitsu óta megnőttek az elvárásaim viszont a fizetésem meg nem.
Szóval folyamatosan visszatérek a Carinához és már 10 éve nézegetem (talán, ha a Brava helyett azt vettem volna akkor a mai napig meglenne)

maplacz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Carina
« Válasz #27415 Dátum: 2013.10.06 11:45:17 »


Mi a baj a camry- val?   Szerintem 3-500 ezer közt vannak jó állapotúak. Kêrdés mennyit szánsz rà.

2000cm3 fölötti autót mégsem vennék bármennyire is szeretnék és tettszenek, túlnyomóan városban használnám, ez a legfőbb indokom. Az összeg amit írtál kb. reális, ennyit szánnék rá, nem véletlen, hogy hasonló árú Carinát linkeltem. Csodát nem várok, ne legyen motor v. nagyobb hibás, a kasztni ne rohadjon sok helyen és a beltér se lelakott munkásjellegű legyen, ennyi. Szerintem lehet találni, csak ki kell várni. A kereskedőktől kicsit fázom, de nézegetem fórumot hátha valakinek lesz ealdó példánya.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re: Carina
« Válasz #27416 Dátum: 2013.10.06 11:46:05 »
De a váltószoknya... khm... borzasztó nem illik az összképbe...  :surrender: :hug:
::) Nekem meg a szürke-a-feketén nem bejövős :hug:
Jut eszembe: miért is érdemes a szoknya alá nézni. Féktisztítóval lemostam a váltókar gömbcsuklóját, a váltórudakat (eléggé fekete volt), és befújtam teflon spray-vel. Azt korábban is sejtettem, hogy az 1-ből 2-be váltásnál itt fönt kell keresnem az akadás okát, és úgy is lett, most már minden fokozatba simán csusszan a kar.

Na meg ide is jött egy kis extra hangszigetelés... :D Ez volt az utolsó zug, ami eddig kimaradt :lol:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #27417 Dátum: 2013.10.06 11:53:37 »
...Üzem meleg motornál már minden cső forró, a fűtés két csöve még mindig jég hideg. De sehol nem látom a hibát.
Valakinek volt már ilyen baja?
Nekem, de csak a kapcsoló bovdenje akadt ki...de ez itt nem játszik, mert a fészlifteseknél már nincs külön fűtéscsap, csak terelőlemez. Azért érdemes lenne leellenőrizni az utastérbe bejövő csöveket is a gázpedál fölött. Tűzforróak bemelegedett motornál. Már gondoltam rá, hogy leburkoljam  :hmmmm:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #27418 Dátum: 2013.10.06 12:01:26 »
Kicsi kocsi újra száguld!!!
1 jó sárga 3 jó kék injektorral!
Köszi Balázs,köszi FLInt köszi nem fórumozós srác aki eladta a gyári injektorját!!!
Számít valamit ,hogy 5W30-as olajat raktam bele?Melegen egy picit füstöl.
Gratula! :clap: Nézegesd a nívópálcát, lehet, hogy melegen már túl híg ez neki.

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #27419 Dátum: 2013.10.06 16:39:04 »
Kombi skoda fabia,g astra,mondeo 2002-től amihez van dögivel bontott cucc



Részvétem!