Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791471 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27375 Dátum: 2013.10.01 11:52:36 »
Eldőlt, délután megyünk az (150 paci alatti) 1-es kategória utolsó két futamán indulunk...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

shigaraki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Carina
« Válasz #27376 Dátum: 2013.10.01 17:47:06 »
Sziasztok!

Sűrgős segítséget szeretnék kérni tőletek, ugyanis még mindig szívok a kitámasztórúddal és a csonkállványab lévő szilentekkel.  kitámasztórúd szilentet sikerült venni, de sajnos ahogy ilyenkor szokás, a csonkállványba lévő szilent is szétrohadt. de mivel a kettő nem egyforma, így bajba kerültem, ideiglenesen bepréselték az új szilentet is a csonkállványba, de mondták hogy óvatosan vezessek vele...

Nem tudja valaki véletlenül, hogy milyen szilent való a csonkállványba?  Az már tuti, hogy nem egyforma a kitámasztórúdéval, sajnos az Intercar programja rosszul tudja, így négyet rendeltem belőle.

Ha tudtok segítsetek!!!    :helpsmilie:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27377 Dátum: 2013.10.01 18:22:25 »
Sziasztok!

Sűrgős segítséget szeretnék kérni tőletek, ugyanis még mindig szívok a kitámasztórúddal és a csonkállványab lévő szilentekkel.  kitámasztórúd szilentet sikerült venni, de sajnos ahogy ilyenkor szokás, a csonkállványba lévő szilent is szétrohadt. de mivel a kettő nem egyforma, így bajba kerültem, ideiglenesen bepréselték az új szilentet is a csonkállványba, de mondták hogy óvatosan vezessek vele...

Nem tudja valaki véletlenül, hogy milyen szilent való a csonkállványba?  Az már tuti, hogy nem egyforma a kitámasztórúdéval, sajnos az Intercar programja rosszul tudja, így négyet rendeltem belőle.

Ha tudtok segítsetek!!!    :helpsmilie:

Nem biztos, de mintha ezen az oldalon lett volna ilyen szilent, csak nem tudom, kinek kellett  :hmmmm:
http://www.reindeerparts.de/
Szerintem toyodiy-es cikkszám alatt próbálj keresni rajta!

shigaraki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Carina
« Válasz #27378 Dátum: 2013.10.01 19:36:53 »
Tudom, ki rendelt innen, de írta hogy nem építették be mert nem volt jó!!

A toyodiy-en csak a csonkállványnak van cikkszáma, a szilenteknek nincs, én úgy láttam

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #27379 Dátum: 2013.10.01 22:30:48 »
üdv shigaraki!
Szerintem a legbiztosabb, ha felhivsz vagy mégjobb ha bemész egy Toyota szervizbe és az alkatrészessel alvázszám alapján kikeresteted a szilentet, mondjon rá gyári számot (esetleg árat) és a gyári  szám alapján autósboltban keresnek neked hozzá utángyártott alkatrészt, ha létezik persze!
Előfordul ugyanis, hogy bizonyos alkatrészekből nincsen utánnyomott, csak a gyári!

shigaraki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Carina
« Válasz #27380 Dátum: 2013.10.02 00:27:22 »
üdv shigaraki!
Szerintem a legbiztosabb, ha felhivsz vagy mégjobb ha bemész egy Toyota szervizbe és az alkatrészessel alvázszám alapján kikeresteted a szilentet, mondjon rá gyári számot (esetleg árat) és a gyári  szám alapján autósboltban keresnek neked hozzá utángyártott alkatrészt, ha létezik persze!
Előfordul ugyanis, hogy bizonyos alkatrészekből nincsen utánnyomott, csak a gyári!

Sajnos ez az út nem járható, hiszen ez lenne a legegyszerűbb... nincs gyári száma mert csak a csonkállvánnyal vehető meg egyben potom 200 euro környékén/ db és hát ugye kettő kell...

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #27381 Dátum: 2013.10.03 19:05:54 »
Lehet, hogy nagy butaságot mondok, de ezeket a silenteket nem tudja legyártani esztergályos?

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #27382 Dátum: 2013.10.03 19:55:48 »
Sziasztok Carinások!
Pénteken úgy néz ki, hogy megfuttatom Carinámat a Hungaroringen, holnap dől el, hogy péntek délelőtt vagy délután érek majd rá.
Az autóm (aki nem tudná) a 4 cm-es ültetés és 225/50R15-ös gumikon kívül szinte széria 1.6-os (no airbags, no abs, no sunroof etc.  :D ), tehát nem kell megijedni, ha másnak sincs hozzápiszkálva, az enyém sem egy versenyautó, újonnan volt 115 paci és 1085 kg.
Ha valakit érdekel és lenne kedve kijönni, szívesen találkoznék vele, az lenne a legjobb, ha feljönne a saját kocsijával a pályára is, de ez nem szokott sajnos összejönni.
Infó az autós nyílt napról:
http://www.hungaroring.hu/?id=2&sub_id=5&lang=hu
http://www.hungaroring.hu/src/pdf/autos_nyilt_nap_idoterv_1004.pdf
Ha kérdés van, csak írjatok.


FUBA.
Úgy tűnik Carina tali nem de jó játék lehet holnap.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.03 19:57:30 írta Szabolcs »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Carina
« Válasz #27383 Dátum: 2013.10.03 19:57:29 »
Sziasztok!

Sűrgős segítséget szeretnék kérni tőletek, ugyanis még mindig szívok a kitámasztórúddal és a csonkállványab lévő szilentekkel.  kitámasztórúd szilentet sikerült venni, de sajnos ahogy ilyenkor szokás, a csonkállványba lévő szilent is szétrohadt. de mivel a kettő nem egyforma, így bajba kerültem, ideiglenesen bepréselték az új szilentet is a csonkállványba, de mondták hogy óvatosan vezessek vele...

Nem tudja valaki véletlenül, hogy milyen szilent való a csonkállványba?  Az már tuti, hogy nem egyforma a kitámasztórúdéval, sajnos az Intercar programja rosszul tudja, így négyet rendeltem belőle.

Ha tudtok segítsetek!!!    :helpsmilie:

http://www.silentblock.hu/

Állítólag jó minőségben dolgoznak, és ki-be is préselik neked. Csak persze oda kell vinni..

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27384 Dátum: 2013.10.03 20:03:41 »

FUBA.
Úgy tűnik Carina tali nem de jó játék lehet holnap.
Nem baj, én így is jól fogok szórakozni, lehet majd lesz videó, remélem a kocsi majd kibírja, mondjuk csak a féktől tartok, az tuti túl fog melegedni.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #27385 Dátum: 2013.10.03 20:11:52 »
Nem baj, én így is jól fogok szórakozni, lehet majd lesz videó, remélem a kocsi majd kibírja, mondjuk csak a féktől tartok, az tuti túl fog melegedni.

Jó szórakozást! 

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27386 Dátum: 2013.10.03 20:56:48 »
Jó szórakozást!
Köszi, majd mesélek...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

maplacz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Carina
« Válasz #27387 Dátum: 2013.10.04 13:13:15 »
Sziasztok!

Toyotát szeretnék ismét, asszem a Camry nem nekem való, de a Carinához mindig visszatérek (mármint a használt hirdetésekhez, az elmúlt években 3 autót is vettem, mindig néztem a Carinát is aztán sajnos sosem az lett belőle).
Segítségetek kérném: mennyiért lehet most normális állapotú Carinát venni klímával? A kasztni és szín tök mindegy, az állapot a fontos.

Gondolom ez az ár nem mérvadó:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_1.6_xli-7285593

Előre is köszi a segítséget.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27388 Dátum: 2013.10.04 15:53:27 »
Köszi, majd mesélek...
Program ugrott. Fiam egész esete rókázott, elkapott valami fincsit az oviban. Én maradtam vele itthon, a Hungaroringre idén sem jutottam ki, hiába készültem rá nagyon...Várom a híreket, hogy öcsém megdöntötte-e a rekordját vagy sikerült-e elpasszolnia az előre megvett 2x20 percet valakinek?
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27389 Dátum: 2013.10.04 16:25:17 »
Sziasztok!

Toyotát szeretnék ismét, asszem a Camry nem nekem való, de a Carinához mindig visszatérek (mármint a használt hirdetésekhez, az elmúlt években 3 autót is vettem, mindig néztem a Carinát is aztán sajnos sosem az lett belőle).
Segítségetek kérném: mennyiért lehet most normális állapotú Carinát venni klímával? A kasztni és szín tök mindegy, az állapot a fontos.

Gondolom ez az ár nem mérvadó:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_1.6_xli-7285593

Előre is köszi a segítséget.
Mi lett a 3 autóval amit vettél?
Akár még a belinket Carina is nyugodtan megvehető és használható lehet, de természetesen alaposan át kell nézni. Vigyél magaddal egy olyan embert aki ért az autókhoz és használjátok a TC-s check list-et:

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...