Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6786963 alkalommal)

0 Felhasználó és 24 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27315 Dátum: 2013.09.23 21:48:52 »
Csak kiváncsi vagyok, és leírás nélkül nem tudom.
Nem szükséges, nem akarok többet nyitogatni. Mert büdös tőle az autó :D
Ja, meg olyan csúnya utána a kormány, meg a műszerfal jobb oldalt...

Na meg logót nyomtat a bőrünkre:
http://babetta.postr.hu/robbano-legzsak-utott-audi-logot-egy-sofor-karjaba

Mivel az én kocsimban nincs légzsák, ezért én gokártozás után nyomtattam az alkaromra egy Honda logót, kikászálódás közben rányomtam a karom a forró motorblokkra...  [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #27316 Dátum: 2013.09.23 22:08:12 »
Engem a légzsák nem bántott, viszont a kormány alatti műanyag burkolat , lenyílt' és mindkét térdemet elvágta, kb 2hétig fájt. Kollégáikat meg a biztonsági öv zúzta meg.
tényleg csúnya a műszerfal. Meg a kocsi eleje is :cry:

Szép a Honda jel, tetkó drága lett volna?  :lol: [rohog] :flowers:

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #27317 Dátum: 2013.09.24 13:05:15 »
üdv, rég jártam erre.
délután viszik műszakira a gépet, kíváncsi leszek. elvileg minden olyasmi patent, de valamit csak találnak már rajta! [rohog]

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27318 Dátum: 2013.09.24 13:49:34 »
üdv, rég jártam erre.
délután viszik műszakira a gépet, kíváncsi leszek. elvileg minden olyasmi patent, de valamit csak találnak már rajta! [rohog]
Hajrá! Enyém decemberben megy.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #27319 Dátum: 2013.09.24 20:55:34 »
a hátsó lengéscsillapítók határesetek voltak, de szerintem azt terhelve kéne mérni. és kék matricát kaptam [rohog]

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #27320 Dátum: 2013.09.24 21:44:50 »

Azt hiszem erről lemaradtam. Ma hívtam ,hogy holnap tudok érte menni azt mondta: már órai érte valakinek,  :cry: :cry:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27321 Dátum: 2013.09.24 22:06:38 »
Azt hiszem erről lemaradtam. Ma hívtam ,hogy holnap tudok érte menni azt mondta: már órai érte valakinek,  :cry: :cry:
:cry:
Látod látod, napfénytetős Carina kombi 120-ért...
Gyorsnak kell lenni, mert különben megelőznek.  :yes:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #27322 Dátum: 2013.09.24 22:08:53 »
:cry:
Látod látod, napfénytetős Carina kombi 120-ért...
Gyorsnak kell lenni, mert különben megelőznek.  :yes:


Gyors voltam. Tegnap este hívtam, akkor még nem ígérte oda senkinek. :hug:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27323 Dátum: 2013.09.24 22:18:45 »
a hátsó lengéscsillapítók határesetek voltak, de szerintem azt terhelve kéne mérni. és kék matricát kaptam [rohog]
:clap: Gratula, na akkor két évig had szaladjon akár még szmogriadóban is a kis Carinád!
Szerintem mindegy, hogy terhelve vagy terheletlenül teszik a mérőpadra a kocsit, a lengéscsillapító ha jó akkor jó így is-úgyis ha nem, akkor nem.
Vennem kell majd nekem is két hátsót. Előre már idén év elején vettem két Kayaba-t. Szerelőm nézte ma, hogy miért van úgy kidudorodva alul a gólyaláb? Mondom neki, mert hátul nekem még az eredeti gyári 20 éves lengéscsillapítók vannak benne, egyszer voltak felújítva 100eKm-körül, most meg 300eKm-van benne! Erre mondja, hogy elcseszték a "japók" túl jót/tartósat csináltak. Mondom neki, ne féljen, a 2000 utániakban már nem ilyen van, sőt ha jól tudom az angol Carinákban sem szétszedhető a gólyaláb, vagyis nem felújítható...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27324 Dátum: 2013.09.24 22:19:22 »

Gyors voltam. Tegnap este hívtam, akkor még nem ígérte oda senkinek. :hug:
és ma nem azt gondolta, hogy neked ígérte oda tegnap?  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #27325 Dátum: 2013.09.24 22:21:37 »
és ma nem azt gondolta, hogy neked ígérte oda tegnap?  :D


Sajnos nem  :no:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27326 Dátum: 2013.09.24 23:41:19 »
Sajnos nem  :no:
Kicsit más az árfekvése, de a színe stimmel:
http://aprod.hu/hirdetes/toyota-carina-e-kombi-1-6-ID1rQ2n.html

Itt meg egy eladó angliai jobb kormányos 2.0 GLI napfénytetővel  :cool2: :
http://www.desperateseller.co.uk/cars-for-sale/advert/32951836/106463

Itt meg egy eladó nigériai bal kormányos 1.6 (hogy került oda Svájcból?  :hmmmm:)
http://www.nairaland.com/1443621/registered-carina-e-wagon-forsale
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.24 23:58:06 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #27327 Dátum: 2013.09.25 21:25:00 »
 :clap: :clap:

Reggel megyek a kicsikéért!  Napfénytető :tt2: (remélem nem ázik be)

Roli

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Carina
« Válasz #27328 Dátum: 2013.09.25 21:43:37 »
Sziasztok! :surrender:
Szeretném kikérni a véleményeteket.1.6os Carinám van.Nektek melyik motorolaj jött be legjobban a Carinánál?Az egyik oldal azt írja hogy minnél kisebb a hideg oldali viszkozitás annál jobb, meg hogy tévhit hogy az öreg kopott motorokat sűrűbb olajjal kell hajtani a másik olajakkal foglalkozó oldal meg azt írja hogy igenis sűrűbb olajjal kell hajtani az öreg gépeket.Teljesen elbizonytalanítottak.
Másik kérdés: Autofitt program azt írja hogy a Carina váltójába  GL-4/5 75-90 olaj való.Belerakhatom a váltóba a GL4et meg a GL5öt is?Vagy csak a GL4-et?
Hol találom a pollenszűrőket a kocsiba?
Vettem gyertyákat a gépsárkányba :)  NGK  BKR6EYA11   A 11 ha jól tudom akkor az elektródahézagot jelöli.Viszont a könyve azt írja 0.8 Simán összeütöm az elektródahézagot 0.8ra azt jólvan?Vagy maradjon 11en?
Bocs a fárasztó kérdésekért kezdő Carinás vagyok 3hónapja vettem :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27329 Dátum: 2013.09.25 22:39:56 »
Sziasztok! :surrender:
Szeretném kikérni a véleményeteket.1.6os Carinám van.Nektek melyik motorolaj jött be legjobban a Carinánál?Az egyik oldal azt írja hogy minnél kisebb a hideg oldali viszkozitás annál jobb, meg hogy tévhit hogy az öreg kopott motorokat sűrűbb olajjal kell hajtani a másik olajakkal foglalkozó oldal meg azt írja hogy igenis sűrűbb olajjal kell hajtani az öreg gépeket.Teljesen elbizonytalanítottak.
Másik kérdés: Autofitt program azt írja hogy a Carina váltójába  GL-4/5 75-90 olaj való.Belerakhatom a váltóba a GL4et meg a GL5öt is?Vagy csak a GL4-et?
Hol találom a pollenszűrőket a kocsiba?
Vettem gyertyákat a gépsárkányba :)  NGK  BKR6EYA11   A 11 ha jól tudom akkor az elektródahézagot jelöli.Viszont a könyve azt írja 0.8 Simán összeütöm az elektródahézagot 0.8ra azt jólvan?Vagy maradjon 11en?
Bocs a fárasztó kérdésekért kezdő Carinás vagyok 3hónapja vettem :)
Üdv a fórumon!
Röviden írom, szerintem mi lehet:
Jó az 5w40 olaj, ha jó  a motor, de 5w30 A3/B4 is van néhányban. Az enyémben 5w40 van. Ha sikerül, jövőre 5w30 lesz, Eneos Premium Hyper.
Mehet a váltóba GL4 és GL5 is, én Eneos Premium Multi Gear 75w90 GL5-öt rakok bele a tervek szerint legközelebb.
Pollenszűrő a gázpedál mellett van jobbra, álló téglalap alakú fedél le, szűrő egyik fele kihúz, másik fele ezután lehúz és kihúz. Visszatenni fordított sorrendben kell, néha nem könnyű.
Ha 0,8 az előírt hézag, akkor óvatosan össze lehet ütni annyira, nehogy repedjen a porcelán.
Nincs fárasztó kérdés  :flowers:
Remélem segítettem  :)