Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6767234 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27165 Dátum: 2013.08.29 20:17:53 »
Hát nincs túlkínàlat 1.6-os kombiból. Azt hittem egyszerűbb dolgom lesz, tévedtem. Ezek szerint nyugaton sem válnak meg tőlük? Vagy már mindet áthordták keletre? Amelyek még papirosak azok annyiba kerülnek mint itthon :hmmmm:
Ahogyan én hallottam, Afrikába viszik a Toyotákat, ott van rá nagy kereslet, azért nincs nagyon öreg nyugaton sem...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Palu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Carina
« Válasz #27166 Dátum: 2013.08.29 22:20:46 »
Ahogyan én hallottam, Afrikába viszik a Toyotákat, ott van rá nagy kereslet, azért nincs nagyon öreg nyugaton sem...
Ez igaz, de én úgy tudom, inkább ez a kisbuszokra érvényes.

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #27167 Dátum: 2013.08.29 23:05:39 »
Ez igaz, de én úgy tudom, inkább ez a kisbuszokra érvényes.

A Busman-nak a Carina már nagybusz :D :D :D

Lehet itthon kell valami utódot néznem.   A forgalomból hogy lehet kivonatni? Csak ha elviszem bontóba????

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27168 Dátum: 2013.08.29 23:14:27 »
...

Lehet itthon kell valami utódot néznem.   A forgalomból hogy lehet kivonatni? Csak ha elviszem bontóba????
Üdv!

Igen, a válasz engem is érdekelne még mindig  :helpsmilie:

Zé Balázs! Te bontottál múltkor magyar gépet, nem? Mi a megoldás, el tudod mondani?

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #27169 Dátum: 2013.08.29 23:20:12 »

Itthon sincs nagy kínálat. :no: 

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #27170 Dátum: 2013.08.30 13:21:09 »
Üdv!

Igen, a válasz engem is érdekelne még mindig  :helpsmilie:

Zé Balázs! Te bontottál múltkor magyar gépet, nem? Mi a megoldás, el tudod mondani?
Magyarországi forgalmival rendelkező autót,csak regisztrált,autóbontótól kapott,bontási igazolás ellenében lehet,az okmányirodában,véglegesen kivonatni.Van lehetőség ideiglenes kivonásra is,de nem tudom pontosan hogy milyen időtartamra szól.Mielőtt bontóba viszed,érdemes egyeztetni a bontóssal hogy mit kér.Elviekben a fődaraboknak benne kell lenni az autóban(kaszni,motor,váltó)de a haver úgy vitte be,hogy teljesen lecsupaszította.Csak az üres kaszni,és az üres motorblokk volt benne,és így is kiadták az igazolást.Az a jó hogy ezekkel az autókkal szarakodnak ha meg kintről hozol autót,kidobhatod az árokpartra is,senkit nem érdekel.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Carina
« Válasz #27171 Dátum: 2013.08.30 14:09:57 »
Mi van akkor, ha ellopják?  :hmmmm:
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #27172 Dátum: 2013.08.30 20:10:18 »
Mi van akkor, ha ellopják?  :hmmmm:
Hát igen az ötlet jónak tűnik elsőre,de csak elsőre.Rendőrségi határozat kell a kivonáshoz.Be kell jelenteni a rendőröknél,akik elkezdik keresni,és gond van hogyha megtalálják.Csalás,hatóság félrevezetése.Még ha eltünteted az alváz,és a motorszámot,akkor is gyanús,ha olyan alkatrészeket találnak nálad,vagy valamelyik ismerősnél,vagy rokonnál,amit keresnek.Ja,és jó pár azonosító van még a kocsiban,különböző alkatrészeken,amit eredetvizsgán néznek.Ezt egy szakértő tudja hol van,te nem.Mérlegelni kell hogy megéri e a kockázat!

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #27173 Dátum: 2013.08.30 23:41:27 »
Halihó, ma éppen úton voltam, mikor arra lettem figyelmes, hogy a cd lejátszó ki be kapcsolgat, ránéztem a műszer falra és láttam, hogy nincs töltés... KIRÁLY! Szerintetek mi lehet a hiba, már pár nappal ezelőtt is figyelgettem, hogy a generátornak nagyon nagy a hangja, a szokásosnál is... Mértem 9,5 V töltést ad le emelt fordulaton is. Olyan a hangja mint mikor terhelés alatt van, nem is tudom leírni milyen az a hang... vonyító? Nem az ékszíj csúszás hangjáról beszélek. Szerintetek? Mi lehet a gáz? A szénkefék kb 2 éve voltak cserélve.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #27174 Dátum: 2013.08.31 08:25:30 »
Halihó, ma éppen úton voltam, mikor arra lettem figyelmes, hogy a cd lejátszó ki be kapcsolgat, ránéztem a műszer falra és láttam, hogy nincs töltés... KIRÁLY! Szerintetek mi lehet a hiba, már pár nappal ezelőtt is figyelgettem, hogy a generátornak nagyon nagy a hangja, a szokásosnál is... Mértem 9,5 V töltést ad le emelt fordulaton is. Olyan a hangja mint mikor terhelés alatt van, nem is tudom leírni milyen az a hang... vonyító? Nem az ékszíj csúszás hangjáról beszélek. Szerintetek? Mi lehet a gáz? A szénkefék kb 2 éve voltak cserélve.

Vagy csapágyas, vagy gerjesztőkörös.  Mindkét esetben célszerű felújítatni. Nem lesz olcsó.  Esetleg bontottra kicserélni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #27175 Dátum: 2013.08.31 10:19:49 »
üdv!
Ha csapágyas, attól elvileg még tölt, csak hangja lesz! Ez viszont egy folyamat, fokozatosan romlik, hangosabb lesz.
Valami más baj van nálad, menetzárlatra tippelek. Szét kell szedni és megmérni!
Az oké, hogy a szénkefék cserélve lettek, de mekkora volt még a csúszógyűrű?
Nagy futásteljesítménynél, főleg mikor már lekopik 1-2 szett szénkefe, elfogy a réz csúszógyűrű is és akkor cserés a forgórész, ami gyakorlatban a komplett generátor cseréjét jelenti, mert újan drága, bontottban meg külön nem lesz!
Majd ird meg azért mi volt!  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.31 10:42:01 írta kamikaze »

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #27176 Dátum: 2013.08.31 10:27:35 »
A forgórész kopott el, ott ahol a szénkefe átveszi a töltést, mondott fateerom valami szakszót, hogy mi kopott el, de már nem emlékszek :) Egy forgórész csere felétek milyen árban mozog? Bontóból 15k egy bontott generátor, de lehet nem lesz, akkor marad a felújítás.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #27177 Dátum: 2013.08.31 10:41:31 »
 :whistling:
Csúszógyűrű...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #27178 Dátum: 2013.08.31 11:03:54 »
Nem csúszógyűrű, hanem kollektor.>:D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Carina
« Válasz #27179 Dátum: 2013.08.31 11:48:05 »
szerintem meg nyeklőkar csappantyú...
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018