Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6745292 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #27090 Dátum: 2013.08.16 21:35:23 »
Ha nem zörög, akkor nem hiszem, hogy ez lenne az ok.
Mi az ami nem zörög ezen az autón :D?

jasi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Carina
« Válasz #27091 Dátum: 2013.08.16 21:38:39 »
A tengelyek nem közelíthetők egymáshoz, de a foghézag csökkenthető. A szívóoldal vezérműtengelyen a fogaskerék két félből áll. Itt egy rugó nyomja őket egymáshoz képest, amit el lehet ugrasztani, ha kivételkor nem csavarják össze őket a leírt módon.
A tengelyeken van egy-egy hatlapú rész, azokat én megfognám 1-1 szerszámmal,  de előtte szerelés pozícióba forgatnám. Aztán az egyiket  tartanám, a másikat mozgatnám, mennyire lötyög? Ha nem rugalmas, akkor kivenni a szívóoldali tengelyt, és az em.pdf  105. oldalán leírtak szerint előfeszíteném. De végülis akkor is rossz, ha nem tudod a leírt módon beletenni a szervízcsavart összecsavarni a két felet, mert nem lesz lyukon, szerintem.
Nekem jó volt hála Istennek, nem ugrasztották el, ezért gondolkodok hangosan  ::)

jasi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Carina
« Válasz #27092 Dátum: 2013.08.16 21:42:28 »
Kösz iCapö!Igazad volt,megoldodott a kattogás a motorból!Ahogy mondtad ,elmenten egy speckó szerelőhöz .Mondtam neki ,hogy mire tippeltél,kivette a vezérműtengelyeket,és megfeszítve rakta együtt vissza őket.És hallaeluja olyan a hangja ,mint a gyárié!!!!!!Köszönöm!!!!!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10276
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27093 Dátum: 2013.08.16 21:48:09 »
Kösz iCapö!Igazad volt,megoldodott a kattogás a motorból!Ahogy mondtad ,elmenten egy speckó szerelőhöz .Mondtam neki ,hogy mire tippeltél,kivette a vezérműtengelyeket,és megfeszítve rakta együtt vissza őket.És hallaeluja olyan a hangja ,mint a gyárié!!!!!!Köszönöm!!!!!
Örülök, hála Istennek  :clap:
Elég a vd1234 is  ;)
Szerintem elég lett volna azt kivenni, amelyiken van a feszítő (a szívóoldali), szervizcsavarral kell rögzíteni, és amikor a helyén van, akkor kivenni a csavart.
Mennyi volt a mutatvány, ha publikus?

jasi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Carina
« Válasz #27094 Dátum: 2013.08.16 22:21:55 »
Testvériesen fizettem  5000huf.alig dolgozott rajt félórát.Toyota fan a szerelő!Van neki egy pipec celikája 94-es,full tuningos.gyönyörű!Addig azzal barátkoztam.ő azt mondta gti,de nem tudom ,hogy van -e belőle az .de tuti milla körül rakott bele lóvét!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10276
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27095 Dátum: 2013.08.16 22:56:35 »
Testvériesen fizettem  5000huf.alig dolgozott rajt félórát.Toyota fan a szerelő!Van neki egy pipec celikája 94-es,full tuningos.gyönyörű!Addig azzal barátkoztam.ő azt mondta gti,de nem tudom ,hogy van -e belőle az .de tuti milla körül rakott bele lóvét!
Na, az tényleg baráti  :yes: Nagyon megérte!
De biztos kivette mindkét vezérműtengelyt ehhez? Az kipufogóoldalin van a vezérműszíj, és így beleférni fél órába, ez bajnok idő  :excl:

jasi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Carina
« Válasz #27096 Dátum: 2013.08.16 23:06:23 »
Nem biztos ,hogy kivette,de elötte mondta,hogy lehet hogy mindkettőt kikell venni ,mert úgy tudja együtt visszarakni.én otthagytam ,mert ő is egy olyan szerelő,aki nem szereti a civilt a műhelyben,a lények ,hogy korrekt volt.mert utcán találkoztam vele,és megszólítottam,hogy nem ismer-e egy Toyota specielistát?!Mert látom,hogy celikája van,akkor mondta,hogy ha ő megfelel,akkor ismer:-)2-óra múlva már fogadott is.Ennyi.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10276
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27097 Dátum: 2013.08.16 23:15:40 »
OK, a lényeg, hogy pöpec a gép  :cool2:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #27098 Dátum: 2013.08.18 13:26:58 »
Tegnap igazi szereléssel egybekötött minitali volt Keriékkel és Zé Balázzsal.
Hasznos és tanulságos volt a szellőző-hűtő-fűtő konzol szétszerelése, különös tekintettel a japán, az angol, és az angol-japán átállás konzoljaira, továbbá a jobbkormányosok (japán-angol-ír) különbözőségeire.  (eltérő bowdenmegolások és rögzítőfülek, valamint műanyagház kialakítás különbségek) Arról nem is beszélve, hogy a fűtéscsaposak és amár nem fűtéscsaposak a jappó és az britt gyártásúakban is különböző konzolt kaptak. Balázsnak, van mindenfajta, de természetesen a miénk tök más volt.

Ettől eltekintve a kicsit romos angol bél ki lett cserélve egy másik angolra, de japó világításplexivel és rövidbowdennel.  Végül is a legózás minimális küzdéssel és némi reszelgetéssel tökéletes állapotot hozott, minden működik és világít, ahogyan azt kell.  Megérte.

Külön köszönet Balázsnak, hogy állt rendelkezésünkre!

Mellesleg le a kalappal a Toyota előtt, ha megtapasztalod, hogyan kell széthajintani, akkor pillanatok alatt célt érsz. Könnyen és logikusan szerelhető az egész hóbelevanc.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

aksamac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Carina
« Válasz #27099 Dátum: 2013.08.18 16:01:20 »
Költözés miatt eladó lett az autóm: Toyota Carina E 1.6 XLI Liftback ráncfelvarrott ///1997/4 – Benzin – 1587 cm³ – 78 kW (106 LE) - Türkiz (metál) kék - ///

Bővebbet az adok-veszekben.


Ákos
Carina E XLI 1.6 Liftback 1997

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Carina
« Válasz #27100 Dátum: 2013.08.18 16:58:03 »
költözés miatt? ? ? ??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #27101 Dátum: 2013.08.18 20:40:19 »
Tegnap igazi szereléssel egybekötött minitali volt Keriékkel és Zé Balázzsal.
Hasznos és tanulságos volt a szellőző-hűtő-fűtő konzol szétszerelése, különös tekintettel a japán, az angol, és az angol-japán átállás konzoljaira, továbbá a jobbkormányosok (japán-angol-ír) különbözőségeire.  (eltérő bowdenmegolások és rögzítőfülek, valamint műanyagház kialakítás különbségek) Arról nem is beszélve, hogy a fűtéscsaposak és amár nem fűtéscsaposak a jappó és az britt gyártásúakban is különböző konzolt kaptak. Balázsnak, van mindenfajta, de természetesen a miénk tök más volt.

Ettől eltekintve a kicsit romos angol bél ki lett cserélve egy másik angolra, de japó világításplexivel és rövidbowdennel.  Végül is a legózás minimális küzdéssel és némi reszelgetéssel tökéletes állapotot hozott, minden működik és világít, ahogyan azt kell.  Megérte.

Külön köszönet Balázsnak, hogy állt rendelkezésünkre!

Mellesleg le a kalappal a Toyota előtt, ha megtapasztalod, hogyan kell széthajintani, akkor pillanatok alatt célt érsz. Könnyen és logikusan szerelhető az egész hóbelevanc.

üdv Trotter!  :)

Hol és mit szereltetek? Tán egy Carinát? Kiét?  :hmmmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #27102 Dátum: 2013.08.19 07:55:00 »
üdv Trotter!  :)

Hol és mit szereltetek? Tán egy Carinát? Kiét?  :hmmmm:

Nálunk és Keriék Carinája lett update-ve.
Balázshoz csak cuccosért szaladtunk el.

Mester, szerinted más típus szerelését a Carina topicba tenném fel?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #27103 Dátum: 2013.08.19 11:34:27 »
Jó gondoltam, hogy egy Carina az alany, de érdekelt kié.  ;)

aksamac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Carina
« Válasz #27104 Dátum: 2013.08.19 12:34:17 »
Tartós határátlépéssel :-)

költözés miatt? ? ? ??
Carina E XLI 1.6 Liftback 1997