Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6602943 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #270 Dátum: 2004.04.30 20:53:58 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "squiddy"
Ezek szerint van ráncfelvarrott japó modell is? Ezt nem tudtam.

Van.


Megköszönnék némi konkrét infót , mert ebben a kérdésben én bizonytalan vagyok - bár én is úgy tudom , hogy van .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Carina
« Válasz #271 Dátum: 2004.04.30 21:38:38 »
Konkrét nincs, de még a fülembe cseng, hogy az indexen végig let tárgyalva a téma, és megállapítást nyert, hogy a modellváltás után is volt még japán gyártású Carina, de csak kevés. Talán a TD, de ez már TÉNYLEG találgatás...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #272 Dátum: 2004.04.30 22:23:51 »
Idézetet írta: "music"
Konkrét nincs, de még a fülembe cseng, hogy az indexen végig let tárgyalva a téma, és megállapítást nyert, hogy a modellváltás után is volt még japán gyártású Carina, de csak kevés. Talán a TD, de ez már TÉNYLEG találgatás...


Ja ... Nos , akkor mindkettőnk álláspontja egyformán "megalapozott"  :partyman:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Hard

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Carina
« Válasz #273 Dátum: 2004.04.30 22:40:11 »
Idézetet írta: "Palaczk"



Szerintem ez nem hiba (már amennyire így látatlanban meg lehet ítélni) , inkább tulajdonság ; ha a szilentblokkok rosszak lennének , akkor rossz úton kopogna a futómű . De ha gondolod , ellenőriztesd le egy futómű-szervízben , hogy valóban minden rendben van-e ?


Kopog is.  :(
Ezért  gondoltam, hogy okozhatja a silent is. Jövő  héten megcsináltatom, és  kiderül.
Hard

Toyota Previa 2001 és Toyota Prius gen2. 2008

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #274 Dátum: 2004.05.01 11:20:46 »
Idézetet írta: "Hard"
Idézetet írta: "Palaczk"



Szerintem ez nem hiba (már amennyire így látatlanban meg lehet ítélni) , inkább tulajdonság ; ha a szilentblokkok rosszak lennének , akkor rossz úton kopogna a futómű . De ha gondolod , ellenőriztesd le egy futómű-szervízben , hogy valóban minden rendben van-e ?


Kopog is.  :(
Ezért  gondoltam, hogy okozhatja a silent is. Jövő  héten megcsináltatom, és  kiderül.


Ja ... Hát igen , akkor éppenséggel lehet köze hozzá ! No , akkor várjuk ki a végét ... Azért érdekelne : csak a hátsók kopognak (azok szoktak előbb Carinán) vagy az elsők , vagy mindkettő ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #275 Dátum: 2004.05.01 19:33:09 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Hard"
Idézetet írta: "Palaczk"



Szerintem ez nem hiba (már amennyire így látatlanban meg lehet ítélni) , inkább tulajdonság ; ha a szilentblokkok rosszak lennének , akkor rossz úton kopogna a futómű . De ha gondolod , ellenőriztesd le egy futómű-szervízben , hogy valóban minden rendben van-e ?


Kopog is.  :(
Ezért  gondoltam, hogy okozhatja a silent is. Jövő  héten megcsináltatom, és  kiderül.


Ja ... Hát igen , akkor éppenséggel lehet köze hozzá ! No , akkor várjuk ki a végét ... Azért érdekelne : csak a hátsók kopognak (azok szoktak előbb Carinán) vagy az elsők , vagy mindkettő ?


Vagy ugye az örök téma a keresztstab gumibakjai.... :-) :axe:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #276 Dátum: 2004.05.01 21:20:45 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Ja ... Hát igen , akkor éppenséggel lehet köze hozzá ! No , akkor várjuk ki a végét ... Azért érdekelne : csak a hátsók kopognak (azok szoktak előbb Carinán) vagy az elsők , vagy mindkettő ?


Vagy ugye az örök téma a keresztstab gumibakjai.... :-) :axe:[/quote]

Igen - "hátsók" alatt én részben pontosan ezekre gondoltam  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #277 Dátum: 2004.05.03 08:08:24 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"
Ja ... Hát igen , akkor éppenséggel lehet köze hozzá ! No , akkor várjuk ki a végét ... Azért érdekelne : csak a hátsók kopognak (azok szoktak előbb Carinán) vagy az elsők , vagy mindkettő ?


Vagy ugye az örök téma a keresztstab gumibakjai.... :-) :axe:


Igen - "hátsók" alatt én részben pontosan ezekre gondoltam  :idea:[/quote]


 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Ezt csípem benned kedves Palaczk!

Csak már összefutnánk. Remélem legkésőbb a nyári talin!

Apropó a City rallyra nem tudsz feljönni?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Hard

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Carina
« Válasz #278 Dátum: 2004.05.03 08:54:29 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Ja ... Hát igen , akkor éppenséggel lehet köze hozzá ! No , akkor várjuk ki a végét ... Azért érdekelne : csak a hátsók kopognak (azok szoktak előbb Carinán) vagy az elsők , vagy mindkettő ?


A hátsókkal szerintem minden rendben. (Legalábbis az enyémnél, a feleségem sedanjánál, néha azt is hallom.)
Az elsők, viszont zavarnak. Szerviz után minden kiderül.
Hard

Toyota Previa 2001 és Toyota Prius gen2. 2008

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Carina
« Válasz #279 Dátum: 2004.05.03 09:48:30 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja ... Hát igen , akkor éppenséggel lehet köze hozzá ! No , akkor várjuk ki a végét ... Azért érdekelne : csak a hátsók kopognak (azok szoktak el?bb Carinán) vagy az els?k , vagy mindkett? ?

Na, ez nekem érdekes. Miért a hátsók elöbb, ez nem túl logikus...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #280 Dátum: 2004.05.03 14:22:35 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja ... Hát igen , akkor éppenséggel lehet köze hozzá ! No , akkor várjuk ki a végét ... Azért érdekelne : csak a hátsók kopognak (azok szoktak el?bb Carinán) vagy az els?k , vagy mindkett? ?

Na, ez nekem érdekes. Miért a hátsók elöbb, ez nem túl logikus...


Megvan rá a logikus magyarázat : kissé alulméretezettre sikerült a konstrukció . Az első futóművel semmi gond (úgy általában , mert egyedi esetben persze lehet) - de a hátsó (azon belül is főleg a stabilizátor és környéke , hogy úgy mondjam) picit túl filigránra sikerült . Ezért aztán érthető , hogy a mi "príma" :shock:  útjainkon is ez , pontosabban az itteni szilentblokkok fáradnak el a legelőbb . De nemcsak nálunk van ez így : a német TÜV AutoReport (mely az egyes kocsitípusok műszaki vizsgán nyújtott szereplését összesíti és elemzi) szerint is ez a Carinák kevés típushibájának egyike  :idea:

Egyébként az én Camrymnek is van ilyen Achilles-pontja : a kormányösszekötők (szintén picike , vékony , filigrán) gömbfejei kábé 40-50 ezer km-t bírnak csak ezeken az utakon  :(
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #281 Dátum: 2004.05.03 14:24:46 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Csak már összefutnánk. Remélem legkésőbb a nyári talin!

Apropó a City rallyra nem tudsz feljönni?


 :D

A City-rallye sajnos kizárt , mert akkor már erőst tanulóban leszek (államvizsga június 3.-án) - de a nyári tali , amennyire most látom , igen valószínűnek tűnik - azt , hacsak valami qrva nagy *** nem jön közbe , úgysem hagyom ki  8)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Carina
« Válasz #282 Dátum: 2004.05.03 21:27:52 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Megvan rá a logikus magyarázat : kissé alulméretezettre sikerült a konstrukció . Az els? futóm?vel semmi gond (úgy általában , mert egyedi esetben persze lehet) - de a hátsó (azon belül is f?leg a stabilizátor és környéke , hogy úgy mondjam) picit túl filigránra sikerült. (

Aha. Az én igazságos agyammal mindig elfelejtem, hogy nem mindig minden egyforma...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #283 Dátum: 2004.05.05 14:34:40 »
Vasárnap megfuttattam kicsit a Carinát , elvégre mire való egy szép napos tavaszi délután - hát , sokmindenre  :wink:  ... de többek közt akár erre is  :D

Szóval : Pécs-Balatonfenyves , 119 km , háztól házig 80 perc , inkluzíve egy 4 perces megálló vasúti sorompó miatt - egyszóval egész jó szintet mentünk , ahhoz képest , hogy nem is afféle eszetlen száguldozás , inkább csak egy felszabadult joyride volt a dolog - mindenesetre csak én előztem egész úton , engem nem előztek  8)

Közben lemértem ismét a sebességmérőt is : óra szerint 140-nél 130-ra jött ki a tényleges sebesség .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Carina
« Válasz #284 Dátum: 2004.05.05 22:55:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Szóval : Pécs-Balatonfenyves , 119 km ,

Csak nem ott van a nyaraló? Arrafelé elég ismerös vagyok...
music