Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6782659 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #26655 Dátum: 2013.07.11 14:41:25 »
Szívesen, de Rád ez vonatkozik
:D
Ha az oldal megvan, már elboldogulok rajta általában  :flowers:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #26656 Dátum: 2013.07.11 14:43:18 »
Bocsesz :flowers: Gondoltam, csak a rend kedvéjért  :surrender: :innocent:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #26657 Dátum: 2013.07.11 14:58:14 »
Bocsesz :flowers: Gondoltam, csak a rend kedvéjért  :surrender: :innocent:
Nehogymár bocsánatot kérj!  :hug:

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #26658 Dátum: 2013.07.11 20:56:45 »
Azt hiszem, meg kell tudnom, hogyan lehet jól íbéjezni.
OFF
Már régóta gondolkodok, hogy vitaminokat sokkal olcsóbban lehetne behozni a gyártó honlapján keresztül (viszonylag sokat fogyasztunk belőlük), de annyi kockázatról hallottam, hogy nem mertem bevállalni...Lehet, hogy mégis kellene?
ON
Nekem egész jól müxik ez az íbéj. Nyiss egy PayPal számlát és arról utald a pénz az eladónak. A PayPal vissza adja a lét ha nem akar árút adni a cég.
Multkor rossz üzit adtam meg a PayPal befizetésemre. Azt hittem ugrott a 10E forintom. Mivel KP fizettem be a PayPAl számlámra, még az Unicredit is azt mondta, hogy bottal üthetem a nyomát, mert nem bankszámláról utaltam, így nem látják honnan jött a lé.
3-4 hét múlva csöngetett a postás és hozta kp-ben a lét, a PayPal-tól (visszatért a hitem). Egész jól működik:
Az Ebay is és még az Allegro.pl is. Mindkettőről rendeltem már.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #26660 Dátum: 2013.07.11 21:28:49 »
 :punk: :punk: :punk:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #26661 Dátum: 2013.07.11 21:34:25 »
Nekem egész jól müxik ez az íbéj. Nyiss egy PayPal számlát és arról utald a pénz az eladónak. A PayPal vissza adja a lét ha nem akar árút adni a cég.
Multkor rossz üzit adtam meg a PayPal befizetésemre. Azt hittem ugrott a 10E forintom. Mivel KP fizettem be a PayPAl számlámra, még az Unicredit is azt mondta, hogy bottal üthetem a nyomát, mert nem bankszámláról utaltam, így nem látják honnan jött a lé.
3-4 hét múlva csöngetett a postás és hozta kp-ben a lét, a PayPal-tól (visszatért a hitem). Egész jól működik:
Az Ebay is és még az Allegro.pl is. Mindkettőről rendeltem már.
Köszi!
Arról mik a tapasztalataid, hogy esetleg eltűnnek csomagok, vagy csomagokból egyes cuccok (kis hazánkban...) ?

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #26662 Dátum: 2013.07.11 22:44:58 »
Hát a motor mellet döntöttem.
Agyalok,hogy tudnék egy rögtönzött benzin nyomásmérőt csinálni.Levegős óra jó lehet hozzá?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #26663 Dátum: 2013.07.11 22:50:42 »
Hát a motor mellet döntöttem.
Agyalok,hogy tudnék egy rögtönzött benzin nyomásmérőt csinálni.Levegős óra jó lehet hozzá?
Ameddig megméred, biztos nem megy tönkre. Szerintem benzinre nem nagyon lehet kapni.
Ha a tömlőben marad levegő, és nem tud belefolyni a benzin (mert pl. magasabban tartod), akkor úgy is megméri, mert a diag. csatlakozónál elvileg be lehet kapcsolni a benzinpumpát, akkor meg ott lesz egy nyomás folyamatosan. Szerintem.

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #26664 Dátum: 2013.07.11 22:57:17 »
Ameddig megméred, biztos nem megy tönkre. Szerintem benzinre nem nagyon lehet kapni.
Ha a tömlőben marad levegő, és nem tud belefolyni a benzin (mert pl. magasabban tartod), akkor úgy is megméri, mert a diag. csatlakozónál elvileg be lehet kapcsolni a benzinpumpát, akkor meg ott lesz egy nyomás folyamatosan. Szerintem.
Kb úgy gondoltam,hogy a kerékfújó input részét kötném be az injektor sor elé egy hollandival.
És pont azért,hogy ne legyen levegő közötte járó motornál egy laza mozdulattal(mintha fújnék a kerékbe  :D)légteleníteném a "rendszert" majd lezárnám.
Működhet?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #26665 Dátum: 2013.07.11 23:02:49 »
Kb úgy gondoltam,hogy a kerékfújó input részét kötném be az injektor sor elé egy hollandival.
És pont azért,hogy ne legyen levegő közötte járó motornál egy laza mozdulattal(mintha fújnék a kerékbe  :D)légteleníteném a "rendszert" majd lezárnám.
Működhet?
Pont azt mondom, hogy nem kell elindítani a motort, nagyobb a balesetveszély. Diag. csatlakozóban össze lehet kötni a B+ és a FP pontokat, az indítja a pumpát, ha jól emlékszem. Megnéztem most, B+ és FP pólusokat rövidre zárni, gyújtást ráadni (de motort nem indítani). Ez indítja a benzinpumpát. Én nem próbáltam még, esetleg valaki? Mit találtál ki, hogy megcsapold a vezetéket?
Szerintem maradhat levegő a műszer előtt a csőben, a nyomás akkor is megjelenik a műszeren.

De légtelenítheted is. A veszély az, ha szétfröcsköl a benzin és esetleg begyullad.

Bármit csinálsz, szerezz egy poroltót előtte  :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.11 23:09:51 írta vd1234 »

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #26666 Dátum: 2013.07.11 23:09:01 »
Pont azt mondom, hogy nem kell elindítani a motort, nagyobb a balesetveszély. Diag. csatlakozóban össze lehet kötni a B+ és a FP pontokat, az indítja a pumpát, ha jól emlékszem. Mit találtál ki, hogy megcsapold a vezetéket?
Szerintem maradhat levegő a műszer előtt a csőben, a nyomás akkor is megjelenik a műszeren.
Az órát nem sajnálom feláldozni-e nemes cél érdekében,csak attól tartok,ha lesz előtte levegő nem a frankót fogja mutatni.
Simán megcsapolom,legalább látom milyen szép rozsdaszínű benzin jön ki  :D

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #26667 Dátum: 2013.07.11 23:09:36 »
fityo!
Működik a levegős órával is, nem marad ott levegő, simán felnyomja!
Awab bilincsekkel jól rögzitsd a csöveket az órára, T elágazóra és hajrá!
Járó motoron tudod csak tesztelni, ha rá van kötve az óra és alapjáratról odarántasz neki egy padlót, a nyomásnak azonnal emelkednie kell, ellenkező esetben, ha csökken, hiba van a rendszerben... dugulás, szűrő, gyenge pumpa...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #26668 Dátum: 2013.07.11 23:10:24 »
Az órát nem sajnálom feláldozni-e nemes cél érdekében,csak attól tartok,ha lesz előtte levegő nem a frankót fogja mutatni.
Simán megcsapolom,legalább látom milyen szép rozsdaszínű benzin jön ki  :D
Szerintem a frankót fogja, de tégy belátásod szerint  :yes:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #26669 Dátum: 2013.07.11 23:11:41 »
fityo!
Működik a levegős órával is, nem marad ott levegő, simán felnyomja!
Awab bilincsekkel jól rögzitsd a csöveket az órára, T elágazóra és hajrá!
Járó motoron tudod csak tesztelni, ha rá van kötve az óra és alapjáratról odarántasz neki egy padlót, a nyomásnak azonnal emelkednie kell, ellenkező esetben, ha csökken, hiba van a rendszerben... dugulás, szűrő, gyenge pumpa...
De akkor miért van nyomásszabályzó szelep az injektorsoron, amit vákuum vezérel? A javítási is azt írja, hogy a nyomás ellenőrzéséhez nem kell indítani a motort. Az előírt nyomást ilyen feltételekkel adták meg. Szerintem.

Szerk.:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Itt a leírás vonatkozó része.

Azért érdekelne ez a megcsapolás, amit mondotok, mármint a megvalósítása.

Egyébként a leírás szerint, amit nem tettem még ide, hallani kellene a visszaáramló benzint is.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.11 23:22:13 írta vd1234 »