Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6772826 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #26430 Dátum: 2013.06.26 10:59:48 »
...
CASCO-t köthetsz rá. ...
Üdv!

Amikor kerestem az enyémhez, nagyon nem volt ajánlat 15-16 éves kor fölött  :no:
Illetve egyet találtam, de pár hónapja azt sem láttam.
Milyen cég köt 19-20 éves kocsira casco-t? Tudsz valami jó ajánlatról?

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Carina
« Válasz #26431 Dátum: 2013.06.26 12:08:21 »
Azért nem egyszerű a döntés, mert lassan 3 éve így használom. A sájátommal járok be minden nap dolgozni és haza (napi 130 km). Eddig semmi baja nem volt, így a többlet a zsebemben maradt. Most viszont napi 200 km-t kell majd mennem, 70% autópálya. Persze lehet hogy csak papíron kell mennem, így még nagyobbra nyílik az olló. Mondjuk arra sincs garancia, hogy lassan nem jön-e elő rajta valami komolyabb probléma, ha eddig nem is volt...
Tényleg nem egyszerű, havi 90-100.000 lebeg a szemem előtt, amit gyakorlatilag azzal termelek meg ha gond nélkül tudom használni a saját autómat.

Sztem a sajátoddal menj :) Lényegében nem történik nagy változás, csak napi +70km, és egy rakás pluszpénz :) Már amúgy is sok km van benne, nem oszt nem szoroz hogy 500 helyett 600 lesz benne :) Ígyse úgyse veszik meg ennyivel :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Carina
« Válasz #26432 Dátum: 2013.06.26 12:40:33 »
Azért nem egyszerű a döntés, mert lassan 3 éve így használom. A sájátommal járok be minden nap dolgozni és haza (napi 130 km). Eddig semmi baja nem volt, így a többlet a zsebemben maradt. Most viszont napi 200 km-t kell majd mennem, 70% autópálya. Persze lehet hogy csak papíron kell mennem, így még nagyobbra nyílik az olló. Mondjuk arra sincs garancia, hogy lassan nem jön-e elő rajta valami komolyabb probléma, ha eddig nem is volt...
Tényleg nem egyszerű, havi 90-100.000 lebeg a szemem előtt, amit gyakorlatilag azzal termelek meg ha gond nélkül tudom használni a saját autómat.
Azért az autópálya ellenére neked nem feltétlenül kell 130-140-nel menned. Kényelmes 110-120-szal haladva nem sok időt vesztesz (20 perc/100km), ellenben mind a fogyasztásod, mind az autó valós költsége (kopás, esély a hiba előfordulására) kisebb lesz.
Úgy gondolom, hogy tisztában lehetsz az autód mostani állapotával, tehát, tudod, hogy fogy-e az olaj belőle, hogy áll a futóműve, fékei. Ha ezek rendben vannak, bírni fogja. Ha ezek közül bármelyik is sanszos, hogy cserélni kell, hamarabb eljön a beavatkozás ideje.

Egyedül tényleg az esetleges baleset veszélye lesz a több használattal magasabb és az éppen elég, ha nem Te vagy a hibás, az autód mégis lehet járóképtelen, ami a munkábajárásodat is befolyásolhatja.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Carina
« Válasz #26433 Dátum: 2013.06.26 13:17:42 »
Egyedül tényleg az esetleges baleset veszélye lesz a több használattal magasabb és az éppen elég, ha nem Te vagy a hibás, az autód mégis lehet járóképtelen, ami a munkábajárásodat is befolyásolhatja.
Azért úgy gondolom vagyok olyan nexusban a főnökeimmel, hogy erre az esetre tesznek valamit a fenekem alá.
S nem a cipőjük orrára gondolok...  ::)
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

chefbacsi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
  • Carina-e Xli Liftback 97' 4a-fe U.K.
Re:Carina
« Válasz #26434 Dátum: 2013.06.26 15:12:31 »
Helló.nálad legalább van földobva pénz a munkába járáshoz.nálunk nincs.havi 1000-1100 km-t megyek saját zsebböl.indok: van távólsági busz.igaz arra se adnak pénzt.kicsit off.ha kapnék km pénzt akkor már az auto alkatrészeket nem saját pénzböl kéne megvenni.1 havi pénzböl összejön 1garnitura lengéscsillapitó(neked) fél éve gyüjtök rá más egyébb alkatrésszel 1üt.lassan balesetveszélyes a gép de dolgozni járni kell.én a saját auto opciót választanám.indok:annyi pénzböl szépen ki lehet pofozni egy gépet.mire végzel a munkával megujjul a gép.(bocsi telorol irok és még nem ís droid-os)

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #26435 Dátum: 2013.06.26 18:21:37 »
Sziasztok!

Ahogy korábban ígértem, mellékelve pár kép az autóról.

Grat! Nem semmi! GTi-t látni Magyarországon ritka lehetőség, főleg birtokolni. Ezzel az autóval érdemes lesz foglalkozni, csak gondolom nehéz találni alkatrészeket. Motorja rendben van? Milyen érzés a másik Carina-hoz képest vezetni?
Egy menő 16-os alut alápakolnék tényleg sokat dobna optikailag, a mostani meg jó lenne téli használatra :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #26436 Dátum: 2013.06.26 19:44:05 »
Nyomulnak még ma is Carina-val versenyen :) 61. helyezést értek el vele (kategóriában 7. a 10-ből ha jól látom).

http://www.rallycross-photo.com/heuvelklim/2013_uitslagen/130512_falperra.html

Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #26437 Dátum: 2013.06.26 20:07:23 »
Üdv!

KZoli!

Nagyon szép lett a kocsi! Én is kíváncsi vagyok a menetteljesítményére  :cool2:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #26438 Dátum: 2013.06.26 20:15:45 »
Nyomulnak még ma is Carina-val versenyen :) 61. helyezést értek el vele (kategóriában 7. a 10-ből ha jól látom).

...

Ma megint újabb élményeim vannak  :D Mentem Pécsre ügyeket intézni, szerpentin meg minden. Hihetetlenül fogják az autót az új gumik meg az első Kayabák. Jött mögöttem egy Ford (megint egy-két éves gép), de a kanyarokban úgy elmaradt, hogy csuda  ;) Mondjuk emelkedőkön is, a kettőn együtt meg pláne...
Én meg élvezem, ahogy alig billen a kocsi, meg pl. jobb kanyarban úthiba volt a jobb keréknél, de úgy rajta maradt, hogy megdöbbentem  :eek: Azért Pécsen a villanyrendőrnél gyorsan másik kanyarodósávban el kellett menjen mellettem  :lol:

Szóval egy jól hangolt Carina ma is meglepő tud lenni - még 1.6-os motorral is  :yes: Igaz, FUBA?  ;)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #26439 Dátum: 2013.06.26 20:24:12 »
Nyomulnak még ma is Carina-val versenyen :) 61. helyezést értek el vele (kategóriában 7. a 10-ből ha jól látom).
http://www.rallycross-photo.com/heuvelklim/2013_uitslagen/130512_falperra.html
Már én is be akartam linkelni!  :clap:
Az érdekes számomra viszont, hogy versenycélokra pl. a BTCC-ben is mindig a sedan kasztnival mentek, noha GTi csak 5 ajtós verzióban volt, ha jól tudom. Gondolom a sedan-nak merevebb eleve a karosszériája a hátsó ülés mögötti keresztmerevítő miatt.
http://www.motorsport.com/btcc/news/btcc-toyota-carina-e-specifications/

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #26440 Dátum: 2013.06.26 20:28:35 »
Ma megint újabb élményeim vannak  :D Mentem Pécsre ügyeket intézni, szerpentin meg minden. Hihetetlenül fogják az autót az új gumik meg az első Kayabák. Jött mögöttem egy Ford (megint egy-két éves gép), de a kanyarokban úgy elmaradt, hogy csuda  ;) Mondjuk emelkedőkön is, a kettőn együtt meg pláne...
Én meg élvezem, ahogy alig billen a kocsi, meg pl. jobb kanyarban úthiba volt a jobb keréknél, de úgy rajta maradt, hogy megdöbbentem  :eek: Azért Pécsen a villanyrendőrnél gyorsan másik kanyarodósávban el kellett menjen mellettem  :lol:
Szóval egy jól hangolt Carina ma is meglepő tud lenni - még 1.6-os motorral is  :yes: Igaz, FUBA?  ;)
Ha jönnél kakucsra vinnélek egy kört!  ;)
De meglepő tud lenni ám! Összeakadtam tegnap egy fehér újfajta BMW M3-ral és felbosszantottam, hogy elmentem mellette. Jött is ahogy csak tudott, hogy visszaelőzzön, mondjuk ahol volt hely egyenesben nagyon elment sajnos, főleg hegynek felfelé, de csak utolértem később a kanyaroknál. Jó móka volt, én élveztem.  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #26441 Dátum: 2013.06.26 20:56:30 »
Gratulálok az autódhoz! Kifejezetten szimpatikus az olyan gazdi, aki függetlenül az autója korától, ahhoz stílusban és korban illő kiegészítőket választ. Nálad ez szerintem nagyon rendben van, de egy jó tanács:
Fényképezni mindig tisztára mosott autót szoktunk, nem esővert kocsit...  ;)
A felni is nagyon jó, abszolút ritkaság a látványa, az autó színe, pedig eleve nagyon "ottvan". A beltérrel is foglalkoztál?

Köszönöm!
Tudom, mindenkinek más az ízlése és mindenki másképp formálja az autóját.
Nálam a gyári állapot megőrzése a legfontosabb. És ez kortól független, sőt...
De persze minden téren nem lehet, de a kinézetben próbálom a gyári állapotot megtartani.
Számomra többet ér egy gyári állapotú autó mint egy agyontuningolt autó. Pláne ha egy ritka autóról van szó.
A belsővel még kicsit kell foglalkozni. Nincs nagy gáz de egy-két dolgot azért rendbe kell tenni ott is.
A lényeg, hogy már tudom használni az autót.  :szemez:

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #26442 Dátum: 2013.06.26 21:10:32 »
Grat! Nem semmi! GTi-t látni Magyarországon ritka lehetőség, főleg birtokolni. Ezzel az autóval érdemes lesz foglalkozni, csak gondolom nehéz találni alkatrészeket. Motorja rendben van? Milyen érzés a másik Carina-hoz képest vezetni?
Egy menő 16-os alut alápakolnék tényleg sokat dobna optikailag, a mostani meg jó lenne téli használatra :)

Köszönöm!
Hát az biztos, hogy nagyon ritka. Nem csak nálunk hanem máshol sincs túl sok belőle. Ezért sajnos az alkatrészek beszerzése sem egyszerű dolog. Ha pedig van, az nem olcsó. De annyira magával ragadott a Carina szerelem, hogy kell a Carina.  :wub:
Sajnos nálunk annyira nincs értékük, hogy rossz nézni őket. Nagyon igénytelenül bánnak velük, nem ezt érdemelnék  :censored:
Én azt tartom, hogy aki egy 20 éves autóra nem vigyáz, az az 5 éves autójára sem fog vigyázni. Ez szerintem nem autó életkor kérdése.

Motorjáról még nem tudok mondani még sok mindent. Mennem kell vele pár km-t mert sokáig állt és ez érződik még rajta. De napról napra visszarázódik a kislány az utakra. De van különbség a "normál" Carinához képest. A legelső a hangja, az nagyon tetszik. A futómű sem egyszerű, sokkal közvetlenebbül reagál a kormánymozdulatokra. A gyorsulása is jobb, ezt már most érezni...

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re: Re:Carina
« Válasz #26443 Dátum: 2013.06.26 22:36:39 »
Én :)
Most lebuktam :D


Majdnem kaptál találkozós reklàmot tőlem, aztán megláttam a klubbos rendszámtartót, így nem adtam :tt2:
Olvasd el a fórumon :D
Szêp autód van, nem volt időm körbejárni sajnos, de majd legközelebb megtekintem  :eek:

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #26444 Dátum: 2013.06.26 22:44:37 »
Sziasztok!

Ahogy korábban ígértem, mellékelve pár kép az autóról.



Naggggyon szép lett! Idézem egy barátomat: NA AZ ODAB*SZ!!  És tényleg oda!