Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6806037 alkalommal)

0 Felhasználó és 29 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Carina
« Válasz #26130 Dátum: 2013.06.04 08:59:39 »
Fékcső: van egy 23 éves Civicünk, most csinálgatom műszakira, hát ezen is rendesen rozsdás volt a hátsó kis fém fékcső. Egyébként minden tiszta felületi rozsda a futómű körül, mert fű fölött állt.. Kiváncsiságból rákerestem, mennyibe kerülnek a fékcsövek, és eléggé ledöbbentem, horror árak.. ilyen 7-8 ezres tételek. Ezen mondjuk az utastérben futnak a fémcsövek, csak hátul ami kijön a kerékdobba, az volt rendesen revés. Hát lecsiszoltam, és majd lekenem alvázvédővel..

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re:Carina
« Válasz #26131 Dátum: 2013.06.04 09:44:54 »
Egyedi hátsó (középső) lámpa valakinek? Csak hová tegyük akkor a rendszámot, mert nekünk nincs a rendszámnak hely a hátsó lökhárítón, pedig gondolkodtam rajta, hogy megveszem...
http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/fenyszoro_bura_izzo/toyota_carina_e_csomagterfedel_hatso_lampa_corona_1761776585.html

Ettől a sráctól vettem a kocsit, ajánlotta már akkor is a lámpát. Nekem nem kellett.. :D A 4 alufelniért meg elég irreális árat mondott :(
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.04 09:57:52 írta Kasu »

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #26132 Dátum: 2013.06.04 13:02:45 »
Üdv!
Szerintem meg csak érzéki csalódás: kikopnak mellőlük a kortársak :hug:
Hát csak meg kell nézni, hány 93-as, 94-es golf szaladgál. Pedig nem túlzok, ha azt mondom annó 10x annyi volt belőlük mint Carinából.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #26133 Dátum: 2013.06.04 13:04:00 »
Ha veszel egy autót akkor jobban észreveszed az azonos márkát. Addig nemigen figyeled őket. Amíg meg nem vettük a Carinát addig észre sem vettem hogy mennyi van Szentendrén. Pedig néhány éve az alpolgármesteré ugyanolyan volt minta miénk. Mivel párom az Önkormányzathoz jár be dolgozni vele. Egyszer le is mosta a közterületes véletlenül az alpolgi-é helyett.  :lol:
Lehet ezért cserélt a polgármester. :D
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #26134 Dátum: 2013.06.04 13:06:50 »
Újabb fejlemény fékcső ügyben:
1. A rézcsőnek 1000 Ft métere peremezéssel, csavarral. Ehhez jön a munkadíj, amiben lehet sz*pás is, a bontásnál.
2. Vannak autók aminek a fémcsövén gyárilag van toldás.
3. A vizsgán elfogadják a toldást.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #26135 Dátum: 2013.06.04 16:02:55 »
Kamikaze! Használod még a xado olajat?
Prius 2 - a mosolygós autó.

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #26136 Dátum: 2013.06.04 18:52:41 »
Újabb fejlemény fékcső ügyben:
1. A rézcsőnek 1000 Ft métere peremezéssel, csavarral. Ehhez jön a munkadíj, amiben lehet sz*pás is, a bontásnál.
2. Vannak autók aminek a fémcsövén gyárilag van toldás.
3. A vizsgán elfogadják a toldást.
Hol lehet ennyiért rézcsövet csináltatni?Munkadíj nem számít:) magam csinálom a cserét.Toldani nem fogok az egész szar(bár ami a kocsi alján van abban a "csatornában" egész elfogadható.
De a fék nem játék tehát csere az egész.Ha már úgy is alá kell menjek esetleg ha valakinek van jó állapotú kipufógó rendszere és olcsón meg akar válni tőle ne tartsa magába ::)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #26137 Dátum: 2013.06.04 19:15:59 »
Apropó, kedves FUBA! Nem tudnád esetleg elhozni a találkozóra a paneleket? :otlet:
Voltam ott, ahol tároljuk és elcsodálkoztam, hogy mennyire be lett építve a 4 ajtó a többi cucc közé, nem bírtam hozzáférni, hogy lefotózhassam.
Sajnos a bal első ajtón van sérülés, tehát kamikaze-nak az szerintem nem felelne meg!  :no:
Ha szombat délelőtt még eljutok ismét oda, akkor leszerelem neked a kárpitokat és elviszem, de nem ígérem meg biztosra...
Mennyire nehéz leszerelni amúgy a kárpitot? Mennyire kell vigyázni a patentokra? Lehet-e ügyesen kiszedni őket, hogy ne törjenek el?
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #26138 Dátum: 2013.06.04 19:22:56 »
Hol lehet ennyiért rézcsövet csináltatni?Munkadíj nem számít:) magam csinálom a cserét.Toldani nem fogok az egész szar(bár ami a kocsi alján van abban a "csatornában" egész elfogadható.
De a fék nem játék tehát csere az egész.Ha már úgy is alá kell menjek esetleg ha valakinek van jó állapotú kipufógó rendszere és olcsón meg akar válni tőle ne tartsa magába ::)
Van jó állapotú középső és hátsó kipufogó dobom, tehát a katalizátor utáni teljes rendszer hátrafelé (ráadásul az 5 ajtós Carinához való, bár nem tudom van-e különbség a kombi és a sedán meg a liftback között).
Ha eljössz a találkozóra elvinném neked, akkor csak rávenném magam, hogy összeszedjem a cuccokat és akkor kalapos is nagyobb eséllyel megkaphatná a kárpitokat, mert több dologért már inkább kirándulok egyet.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #26139 Dátum: 2013.06.04 20:44:53 »
Mennyire nehéz leszerelni amúgy a kárpitot? Mennyire kell vigyázni a patentokra? Lehet-e ügyesen kiszedni őket, hogy ne törjenek el?
Nagyon egyszerű 1.04-nél mutatja. Jó esetben nem kell feszegetni semmit, persze roncsolódhatnak a bolhák, de vagy féltucatszor leszedtem már az összeset, ritka az ilyen. (itt egy Camryn mutatja 1.30-nál - ez profibb bánásmód ;))

Persze megkérhetnénk ZéBalázst, hogy hozzon mindenféle patentből, nekem is elkelne olyan, ami a a hátsó kis ablak melletti műanyag idomot tartja (legutóbb elvesztett egyet a szerelőm)+ a csomagtartó idomának rögzítői is sérültek.
:otlet: Jó alkalom a boltolásra, szerintem a felajánlásokat, kereséséseket dobjuk be az adok-veszekbe!

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #26140 Dátum: 2013.06.04 21:07:35 »
Van jó állapotú középső és hátsó kipufogó dobom, tehát a katalizátor utáni teljes rendszer hátrafelé (ráadásul az 5 ajtós Carinához való, bár nem tudom van-e különbség a kombi és a sedán meg a liftback között).
Ha eljössz a találkozóra elvinném neked, akkor csak rávenném magam, hogy összeszedjem a cuccokat és akkor kalapos is nagyobb eséllyel megkaphatná a kárpitokat, mert több dologért már inkább kirándulok egyet.
Sajnos nem tudom megígérni,hogy ott leszek a talin.Meló van ezerrel és ez alól a hétvége se kivétel!+ még az autó is szar egyenlőre.Írd ide vagy privátba mit kérsz a kipuffért.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #26141 Dátum: 2013.06.04 21:30:40 »
Hol lehet ennyiért rézcsövet csináltatni?Munkadíj nem számít:) magam csinálom a cserét.Toldani nem fogok az egész szar(bár ami a kocsi alján van abban a "csatornában" egész elfogadható.
De a fék nem játék tehát csere az egész.Ha már úgy is alá kell menjek esetleg ha valakinek van jó állapotú kipufógó rendszere és olcsón meg akar válni tőle ne tartsa magába ::)
Debrecenben van egy fékcentrum, ott adják 1000-ért. Ha kell méterre ideadják és én meghajtogatom, de ők is meghajtogatják,, ha elviszem a mintát.
Én sem láttam még az egészet, így a csatornában lévőt sem. De összeadva biztos lesz 15 méter, hanem több. Igaz a rézcső szerintem még hosszabb életű, mint az acél. Innentől már életfogytig szól.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #26142 Dátum: 2013.06.04 21:37:18 »

Mennyire nehéz leszerelni amúgy a kárpitot? Mennyire kell vigyázni a patentokra? Lehet-e ügyesen kiszedni őket, hogy ne törjenek el?
Ki kell csavarni az ajtóbehúzó mélyedésében, a kilincs mögött, és ott ahol a műszerfal takarja. Utána, ott ahol a hangszór van (4 db) Patent van 1 a Boszlop felöl, 1 az A oszlop felöl, 2 alul, és 2 az ablak és a kárpit találkozásánál. Itt a farost lemezre van felragasztva két műanyag, ami tartja magát a patentot. Nekem ez jött le a farostról, de sima barkács ragasztó kellően visszatette, azóta többször szedtem le nem rogyott meg. Amúgy a kis kerek patentok nem törnek, jó anyagból vannak.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #26143 Dátum: 2013.06.04 22:18:50 »
Megfelelő a lêtszám a talihoz???

rip74

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Carina
« Válasz #26144 Dátum: 2013.06.04 22:37:53 »
Gondolom, ha mindenki eljön, aki ígérte :-)