Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6797221 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #26040 Dátum: 2013.05.30 23:21:00 »
az korrekt.. :eek:

szerk:
4070-et raktál rá???<br ***

Igen.
Kavicsbányából vittem kulékövet amikor a tavamat csináltam, kértem a rakodógépest,hogy 28-30 mázsát rakjon fel. Aztán rááltam a hidmérlegre, innen a pontos súly.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #26041 Dátum: 2013.05.30 23:29:31 »
Háát nincs túljelentkezés a találkozóra!
Megint elmarad?

Én 10 résztvevő esetén megyek csak :excl:

---

Gratula! Az nagyon jó! :yes: (legalábbis Nekem végre megnyugtató Kamikaze frusztráló adatai után :D) Télen volt 9.6 is full várossal. Most gyújtás rendberakása után, nyári gumin 2.5-ös nyomással, 2800-as fordulaton krúzolással megint 6.7 lett :)Hja, a benzinár emelkedése óta nem divat már a száguldás. M7-esen valós 120 az átlag. :hug:

üdv!
utolsó adat:
50 liter / 869 km - 5.7
Ez nagyon vegyes volt, a városi megállok-elinduloktól kezdve a 140-es tempo, hegymászással bezárólag minden volt benne.  :yes:
Elég macerás dolog ez a motor-előmelegítő, de használom, amikor csak lehet!
Ha előre tudom, hogy menni kell, beállitom az időkapcsolót és hadd fűtsön!  ;)
Nekem is kellene már lassan megint egy "hypermiler kör", ahol nem forgatom 3000 fölé és felhúzom a vitorlákat!  [rohog]

Bemelegítés  :D
---

Kamikaze-nak jó adatai vannak tényleg, de a leírt körülmények mellett szerintem nem tudná tartani őket  ;)
A fennt említett terheléssel ritkán üzemel a kocsi!

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Carina
« Válasz #26042 Dátum: 2013.05.31 10:38:34 »
Sziasztok!

Rég nem jártam itt a fórumon, sajnos időm, elfoglaltságom nem igazán engedte, de most felnéztem egy kicsit, hátha tudtok segíteni, tanácsot adni.
Van egy '94-es, 116LE-s Japán 1,6-os XLi Carinám és a kipufogó rendszere a végét járja. Sajnos sosem volt pénzem, hogy már az első alkalommal megvegyem az új komplett rendszert, ezért heggesztve volt (kétszer valahol az első csonknál), de ezúttal a közepén, ahol a gumibakos rögzítés van, na az után ami következik illesztés, ott van szétrohadva. Ezúttal a karosszérialakatos már azt tanácsolta, hogy szerinte nem igazán érdemes összeheggeszteni, mert tulságosan merev lesz és hamarosan másutt is szétremegi magát.

Nézegettem itt a fórumon, hogy vajon van-e valakinek bontottan, de nem találtam, de pl. azt sem tudom, hogy vajon mennyire éri meg lecserélni egy (várhatóan) hasonló korú, tizen-húszéves rendszerre.
Egy ismerősömnek van a Bár**nál valamilyen szintű kedvezménye, egyelőre nem jutott oda, hogy megnézze nekem az árakat, így én, regisztráció nélkül ellátogattam a honlapjukra és összeválogattam (ahogy tudtam) amit, tudtam, de valami nagyon nem stimmel, mert pl. csak a katalizátoros része majdnem 110ezer ft. Összesen lenne vagy 210ezer, amit picit nonszensznek találok, mert ezért - oké, hogy használtan - de komplett kocsit veszek (melynek ki tudja, még akár évekig is jó lehet a kipufogó rendszere).

A fentiekkel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek:
  • Keressek bontottan, itt-ott az országban - ez esetben tudnátok-e nekem javasolni weboldalakat, címeket, telefonszámokat, esetleg tippet, hogy így mibe fájhat?
  • Nézzem meg a Bár**nál (másutt?) újonnan - ha így, akkor tudnátok-e egy hozzávetőleges árat mondani a komplett rendszerre (nyugodtan lehet hasrautésszerűen, de ez a 220e ft körüli összeg szerintem nem stimmel)
  • Heggesztessem mégis össze? -  egyszerűbb, nagyságrendekkel olcsóbb (konkrétan ezt tudnám csak csuklóból kifizetni) de igeiglenesen mégis megoldás lehet (ez olyan 6-7ezer ft lenne)

Tudom sokan közületek mindenképp azt javasolnátok, hogy cseréljem, esetleg ráadásul újra, de sajnos az anyagi körülményeim egyáltalán nem engedik (viszont valamit ki kell találnom, mert sosem tudni mikor kellhet a jármű).
Ez sem kellene, hogy szempont legyen, de azt még hozzátenném, hogy igazából csak ha elengedhetetlenül szükség van rá, akkor használom (gyereket vinni/hozni itt helyben ha váratlanul kell, nagybevásárolni a közelben), kb. havi 10liter üzemanyagot égetek el vele és kb. évente négyszer ezen felül 500km családlátogatás céljából kicsit távolabb; tehát nem munkaeszköz, nem járom a világot (csak azért írtam le mindezt, mert ez utóbbi esetben nyílván más lenne a helyzet és szó nélkül cserélnék mindent, ahogy azt kell...).

Jelenleg azon a helyen, amiről írtam fentebb, kifúj (hallani a hangjából) de csak bizonyos fordulatszámokon és néha ilyenkor lemezhangot hallani (gondolom, ahogy beremegeteti a hátsó részt a nagy dobbal). Ideiglenes megoldásként, egy erős dróttal rögzítve lett (amennyire lehetett, és így most elvileg nem eshet az aszfaltra menet közben, hogy nagyobb kárt csináljon ezzel, de ez így nyílván nem megoldás...).
Tudom, tudom ...  :wacko: De ne bántsatok, a szükség törvényt bont...

Mit javasolnátok?
Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat.

Üdv
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #26043 Dátum: 2013.05.31 11:58:18 »
220 ezer? Miből van? Én nem tudom ennyiért had fujjon ki egy kicsit, vagy foltoztasd meg.
Hagyd így, emberek vagyonokat költenek, hogy ilyen sportos hangja legyen az autójuknak :lol:
Bp. 15.ker. Eötvös utca végén van egy kínai piac minden nap ott van egy ilyen autós pali ő gyárt kipuffogókat érdemes megkérdezni. Legyártja típus szerint azt hiszem alvázszám kell hozzá. Ismerősömnek bolti ár lett volna egy hátsó dobra 21 ezer itt meg 6500-ból elkêszült. Ha jársz arra vagy valaki ismerősöd akkor érdemes megkêrdezni.

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Carina
« Válasz #26044 Dátum: 2013.05.31 12:02:32 »
Bizony annyi (es csak durvan szamolva, ugyanis az aprobb alkatreszek (csavarok, tomitesek, anyak) nincsenek hozzaszamolva). A katalizator csak 110ezer...

Nem jarok arra, de valahogy megprobalom kideriteni, telefonszamot szerezni hozza es utanaerdeklodni - koszonom a tippet!  :hug:
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #26045 Dátum: 2013.05.31 12:08:47 »
Katalizátorból van univerzális olcsóbban, úgy tudom ,de vannak itt nálam hozzáértőbbek majd megmondjàk a tutit'
lehet ha pár oldalt visszaolvasgatsz rátalálsz.

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Carina
« Válasz #26046 Dátum: 2013.05.31 12:13:30 »
A "carina talaizátor" szófordulatokra rákerestem, összesen 14 találatot ki is dobott a fórum, de egyik sem releváns infó számomra, ebben a konkrét témában.
De bízom benne én is, hogy jön valaki nálamnál sokkal okosabb és megmondja a tutit :)
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #26047 Dátum: 2013.05.31 12:15:41 »
A "carina talaizátor" szófordulatokra rákerestem, összesen 14 találatot ki is dobott a fórum, de egyik sem releváns infó számomra, ebben a konkrét témában.
De bízom benne én is, hogy jön valaki nálamnál sokkal okosabb és megmondja a tutit :)

Azt hiszem LP cserélt nemrég.

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #26048 Dátum: 2013.05.31 13:11:47 »
Bizony annyi (es csak durvan szamolva, ugyanis az aprobb alkatreszek (csavarok, tomitesek, anyak) nincsenek hozzaszamolva). A katalizator csak 110ezer...

Nem jarok arra, de valahogy megprobalom kideriteni, telefonszamot szerezni hozza es utanaerdeklodni - koszonom a tippet!  :hug:
Bárdi áraiból 30-40%-ot kell levonni mint kedvezmény. Mellesleg nézzkörül a neten: közép dob 13000; hátsó dob 19000; csavarok 200; rézanya 800; tömítések 250; katalizátort valaki 25000 ért vett;

Kantuly Péter

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Re:Carina
« Válasz #26049 Dátum: 2013.05.31 14:34:38 »
az 1.8as carina motort be lehet rakni az 1.6os helyére ugy hogy válto és minden más marad? Mert egy ilyet talaltam nyh.án a szilentbe.
140km/h alatt szédülök!!!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #26050 Dátum: 2013.05.31 19:24:23 »
  • Keressek bontottan, itt-ott az országban - ez esetben tudnátok-e nekem javasolni weboldalakat, címeket, telefonszámokat, esetleg tippet, hogy így mibe fájhat?
Üdv! Pár éve nekem cserélni kellett az egész rendszert, mert széttört a katalizátorom. Bontott Futaba került bele kompletten 30 000-ért+hegesztés 6500. A katalizátora hozza a jó értékeket. 40e-nél többet akkor sem adnék a cserére, ha matyó hímzést gravíroznának bele :hug:
Ez épp nem jó bele, csak az ár miatt tettem fel ;)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #26051 Dátum: 2013.05.31 19:38:34 »
Én azt olvastam a navigátorba, vagy valamelyikbe, hogy az univerzális katalizátir ugyanolyan jó mint a specifikus. Persze az univerzálisat nem lehet minden gépbe bele tenni, de a miénkbe simán belemegy. Többnyire azokba nem jó amelyeknek rögtön a leömlőnél van.
Szóval ez is olyan mint a CD mechanika, cagy a napelemek szilícium kristálya. Van néhány cég a világban aki gyártja a kerámiát és azt vásárolja mindenki.
Szóval én tettem bele 14 ezerért Bosal-t. lényeg, hogy ovális legyen, én és 50 mm-es csővel. Én 51-essel kaptam, szépen bele lehetett hegeszteni.
Azt tudtam meg, hogy a japán hátsó dobok tele vannak rozsdamentes csővel, ellenkezőleg az opelékkel, amelyekben kőzetgyapot van.
Szóval ha nem lukas a dob, nem kell azt cserélni. Az egyenes csöveket simán ki lehet váltani bármelyik kipufógosnál lévő csővel. Tudnak rá peremet is hegeszteni, de lehet rá hossz toldat is. Ha teljes cserére szánnám rá magam, csak a görbe csöveket venném. A leömlőt, meg ami utána van a lambda szondánál.

Egyébként egy luk behegesztése 1 évig kibírja és legfeljebb 1500-öt kérnek érte.
Azt tapasztaltam, hogy bár "nem volt baja" a katalizátoromnak mégis adott némi rezonáló hangot 2700 felett. Aztán azért cseréltem, mert el is tört és akkor más éktelenül csörgött is. Szóvval az új katalizátorral meg szűnt teljesen a hang. Hozzáteszem, hogy nekem nem volt lukas, mégis volt hangja a kopott kiégett katalizátor miatt.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #26052 Dátum: 2013.05.31 19:40:08 »
az 1.8as carina motort be lehet rakni az 1.6os helyére ugy hogy válto és minden más marad? Mert egy ilyet talaltam nyh.án a szilentbe.
Elvileg mások a váltóáttételek a 7A-FE-n, de ettől még a méretek passzolnának. Gond inkább abból adódik, hogy ez szegénykeverékes motor, más gyújtással, lambdaszondával, kipufogóval...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #26053 Dátum: 2013.05.31 19:40:44 »
Én 10 résztvevő esetén megyek csak :excl:

Én sem mennék 10 fő alatt. (Rajtam kívül.) 230 km elég sok.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #26054 Dátum: 2013.05.31 19:43:56 »
üdv!
utolsó adat:
50 liter / 869 km - 5.7
Ez nagyon vegyes volt, a városi megállok-elinduloktól kezdve a 140-es tempo, hegymászással bezárólag minden volt benne.  :yes:
Elég macerás dolog ez a motor-előmelegítő, de használom, amikor csak lehet!
Ha előre tudom, hogy menni kell, beállitom az időkapcsolót és hadd fűtsön!  ;)
Nekem is kellene már lassan megint egy "hypermiler kör", ahol nem forgatom 3000 fölé és felhúzom a vitorlákat!  [rohog]

Bemelegítés  :D
---
A fennt említett terheléssel ritkán üzemel a kocsi!
Mintha azt írtad volna, h 2 óra alatt melegszik fel 50 fokra. Az elég macerás lehet tényleg.
De sztem a jó fogyasztásod arányos lehet azzal, h nem eszi a géped az olajat sem. Én valszeg nem tudnék ennyit kihozni, de mostanában taposom neki amúgy is. Nem is tudnék éveken át egy stílusban vezetni. Nekem 6,0 alá nem ment, csak, ha toltam.
Prius 2 - a mosolygós autó.