Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6797052 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #25965 Dátum: 2013.05.28 22:14:51 »
A VAS elkészült  :sorcerer:, bár még nem 100%-os de jövő héttől napi használatba kerül.
Legyen meg jövő héten a műszaki és gurulgassak vele.
Gratula minden Carina-feltámasztónak! :clap:
Nem lenne kedvetek bemutatni őket a találkozón? ::)

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #25966 Dátum: 2013.05.28 22:22:27 »

Mit csináltál vele, hogy ennyi ideig állt? :O Enyém is készülőben van, de már jövő héten járnia kell az utakon :D

Amikor megvettem már akkor állt ca. 1,5 évet és nálam is kb. ennyit.
Hát ez nagy projekt volt.
A pénzt is össze kellett rá rakni, ami nem kevés volt: az autó telibe lett fényezve, gyári 15" felnik porfestve, motor kiszedve, összes tömítés cserélve, vízpumpa, hűtő csere, vezérlés, gyertyák, összes olaj, újra vezetékezése a fékrendszernek (rézcső), kuplung tárcsa csere, mind a 4 rugó, lengéscsillapító is cserélve. Futóműbe csak gyári alkatrészek voltak, amire több hetet kellett várni mert ez nem egy sima Carina...

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re:Carina
« Válasz #25967 Dátum: 2013.05.28 22:25:49 »
Gratula minden Carina-feltámasztónak! :clap:
Nem lenne kedvetek bemutatni őket a találkozón? ::)

Enyém közel sem lesz tökéletes, de ennyi pénzből amennyinél tartunk most....nem is olyan lesz amit szégyelnem kellene :D Legalább is remélem, a motoron fog múlni majd hogy muzsikál :D

Karádi Miklós

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Carina
« Válasz #25968 Dátum: 2013.05.28 22:27:36 »
De az enyém csak a kinti végállásában kattog folyamatosan. Olyan minta a fogaskerekek el lennének kopva és ezért nem tud megállni a végállásban. Ez normális lenne? Befele nincs semmi baj csak kint, a végállásban.
Enyém sem kattog befelé,de az sem hiba lenne inkább tipus függő. Semmi baja az antennádnak szerintem.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #25969 Dátum: 2013.05.28 22:27:36 »
...újra vezetékezése a fékrendszernek (rézcső)...
Ez érdekelne. Mennyibe volt a teljes rendszer?

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #25970 Dátum: 2013.05.28 22:38:05 »
Sajnos a pontos összeget most nem tudom megmondani de várom a tételes listát a srácoktól még.
De újra lett csövezve mert sok helyen szét volt rohadva a vezetékrendszer az eldugott helyeken és újra lett vezetékezve a rendszer, saját kezűleg lettek a csövek meghajlítva. Ha van pontos infóm, küldöm.
 

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #25971 Dátum: 2013.05.28 22:42:51 »
Amikor megvettem már akkor állt ca. 1,5 évet és nálam is kb. ennyit.
Hát ez nagy projekt volt.
A pénzt is össze kellett rá rakni, ami nem kevés volt: az autó telibe lett fényezve, gyári 15" felnik porfestve, motor kiszedve, összes tömítés cserélve, vízpumpa, hűtő csere, vezérlés, gyertyák, összes olaj, újra vezetékezése a fékrendszernek (rézcső), kuplung tárcsa csere, mind a 4 rugó, lengéscsillapító is cserélve. Futóműbe csak gyári alkatrészek voltak, amire több hetet kellett várni mert ez nem egy sima Carina...

Üdv.

Akkor nem occso Carina!!
,ez nem egy sima Carina...'.   Hanem?  kicsit bővebben! Lécci lécci!

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #25972 Dátum: 2013.05.28 22:52:19 »
Hát mégegyszer már nem vágnék bele de már nem volt visszaút ezért mondtam azt, hogy akkor legyen normálisan befejezve.
Semmi extra nem került az autóra, "csak" a gyári állapotot próbáltam meg visszaállítani (amennyire lehetett).
Ez egy GTi Carina és ez drágította meg a kiadásokat.

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #25973 Dátum: 2013.05.28 22:56:45 »
Hát mégegyszer már nem vágnék bele de már nem volt visszaút ezért mondtam azt, hogy akkor legyen normálisan befejezve.
Semmi extra nem került az autóra, "csak" a gyári állapotot próbáltam meg visszaállítani (amennyire lehetett).
Ez egy GTi Carina és ez drágította meg a kiadásokat.

Találkozón láthatjuk? Gratulálok a kitartáshoz!

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #25974 Dátum: 2013.05.28 23:01:22 »
Köszönöm! Remélem el tudok menni a találkozóra, jó lenne.

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #25975 Dátum: 2013.05.28 23:09:39 »

KZoli

158 Lovas? Jól tudom?
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.28 23:28:13 írta Szabolcs »

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #25976 Dátum: 2013.05.28 23:56:21 »
Gratula minden Carina-feltámasztónak! :clap:
Nem lenne kedvetek bemutatni őket a találkozón? ::)


Nincs túljelenkezês most sem :no:

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re:Carina
« Válasz #25977 Dátum: 2013.05.29 00:22:34 »
Nem tudok még semmit, hogy akkor mit fogok csinálni de valószínűleg a munka közbe fog szólni. Ha az időm és a pénztárcám engedi illetve Carina is úgy akarja szívesen elmegyek :)


Most látom hogy a kifejezett Carinás találkozóról van szó. Engem az össznépi toyotás jobban érdekel,csak Carinák az snassz nekem :(
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.29 00:27:34 írta kasu0707 »

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #25978 Dátum: 2013.05.29 00:35:28 »
Hát mégegyszer már nem vágnék bele de már nem volt visszaút ezért mondtam azt, hogy akkor legyen normálisan befejezve.
Semmi extra nem került az autóra, "csak" a gyári állapotot próbáltam meg visszaállítani (amennyire lehetett).
Ez egy GTi Carina és ez drágította meg a kiadásokat.

 :ph34r: :eek: jóóó most kezdett el enni a sárga irigység!!! vigyázz a kicsikére... hjajjj mit nem adnék egy ilyen GTi-ért

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #25979 Dátum: 2013.05.29 07:43:21 »
A VAS elkészült  :sorcerer:, bár még nem 100%-os de jövő héttől napi használatba kerül. Képeket most nem tudok róla feltenni de teszek fel amint tudok.
Kicsit sokáig tartott a helyreállítás (ca. 1,5év) és ca. 3 év "pihenés" után újra a pályán lesz a VAS.
Nem lett elkapkodva a dolog és bele sem merek gondolni, hogy mennyibe állt meg... lényeg hogy újra menni fog az utakon.  :wub:

Rögtön egy kérdésem lenne
A rádió antennám mikor kimegy akkor folyamatosan kattog a végállásnál a motor. Olyan mintha nem érzékelné a végállást.
Nektek volt ilyen problémátok? Illetve ahogy körbenéztem a neten, a Carinákon szinte kivétel nélkül az első szélvédőnél van a rádió antenna.
Lehet ez is valami sajátossága a típusnak...
Ez is Celica!Az enyémben is ilyen volt,és meghalt nekem is a végállás.Azért kattog mert nem érzékeli,és tolná tovább kifelé.Én amikor a felénél járt,széthúztam a csatit,és úgy maradt.Már nem volt megnézni eladás előtt.Bztos hogy hibás!Szép csendben kellene mozognia,és meg kell állnia,lent,és fent,nem kattoghat!