Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6782564 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #25635 Dátum: 2013.05.06 18:13:28 »
Meg is csináltad a szegénykeverékes beépítését? Nem is mondod, csak így beszúrod ??  :otlet:
Kép vagy valami?  ::)

Mi lenne 0,8mm-es hézaggal?
Nem csináltam képet, mert szinte "semmi" nem látszik belőle, hacsak valakinek fel nem tűnik a denso trafó és a bosch pipa párosítás.
De meg figyeltem, hogy még itt a fórumon is gyakori a keverése ,mivel általában egy autósgazda csak az egyiket látja. De majd csinálok képet.
Hézag?
A gáznak eleve nagyobb szikra kell. És a szegénykeverékesnek is. Ezért van neki 1,3mm gyertyahézag. Nekünk meg csak 0,8 mm.
A gázosok az eredeti autóhoz járó hézagot összenyomják, hogy erőteljesebb legyen a szikra. Így jártam korábban 0,6-tal.
Most 1,1 mm. De ha a szegénykeverékes nagyobb szikrát ad 1,3-mal lehet nekem is fel kellene tornázni addig. De nem mertem erőltetni az eredtileg 0,8-as hézagot annyira. Lehet egy kis simogatás és előjáték használt volna neki. :D
de mitől nőhetett meg a fogyasztás, ha a gáz ecu statikus? Vagy pont azért?
Prius 2 - a mosolygós autó.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #25636 Dátum: 2013.05.06 18:54:39 »
üdv Carinások!

Akkor most hol lesz a találkozó? :hmmmm:
Fóti Auchan parkoló?

Itt vitassuk meg!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Carina
« Válasz #25637 Dátum: 2013.05.06 19:11:40 »
... azért érdekelne, hogy az a fajta fekvő gyereket is észrevesz-e, vagy csak állót?
Egy fekvő kisgyerek vékonyabb,mint egy szegélykő magassága. A szegélykövekre nem jeleznek a tolatóradarok.
Amennyiben 10-15 cm alatti dolgokat is érzékelni akarsz, a legjobb megoldás kamerával kombinálni a radart.
Barkács megoldás, a kissé lefelé fordított érzékelő beszerelés. (állítható fejűnél megfelelő beforgatással,
alátétezéssel, esetleg a lökhárító megfelelő állásszögű részére felszereléssel)
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.06 19:17:28 írta Agyarka »

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #25638 Dátum: 2013.05.06 19:37:21 »
A)   Menjünk Törökmezőre.
       A parkolót unom én is.

B) Valaki említett egy repteret, 2000 Ft belépővel. Abban az esetben, ha hajtani akarnánk.

Ebből a kettőből döntsünk.
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25639 Dátum: 2013.05.06 20:15:48 »
Egy fekvő kisgyerek vékonyabb,mint egy szegélykő magassága. A szegélykövekre nem jeleznek a tolatóradarok.
Amennyiben 10-15 cm alatti dolgokat is érzékelni akarsz, a legjobb megoldás kamerával kombinálni a radart.
Barkács megoldás, a kissé lefelé fordított érzékelő beszerelés. (állítható fejűnél megfelelő beforgatással,
alátétezéssel, esetleg a lökhárító megfelelő állásszögű részére felszereléssel)

Köszönöm szépen, ez nagy segítség, akkor inkább tolatókamerában gondolkodok!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25640 Dátum: 2013.05.06 20:16:17 »

Peti!

Hogyan oldottad meg azt a hibrid kábelt végül?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25641 Dátum: 2013.05.06 20:48:20 »
...
Most 1,1 mm. De ha a szegénykeverékes nagyobb szikrát ad 1,3-mal lehet nekem is fel kellene tornázni addig. De nem mertem erőltetni az eredtileg 0,8-as hézagot annyira.
...

Szerintem egy 0,8mm-es hézagot nyugodtan fel lehet tornászni 1,3-ra. Gond inkább csak akkor lehet, ha hajtogatja az ember.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #25642 Dátum: 2013.05.06 21:04:11 »
A)   Menjünk Törökmezőre.
       A parkolót unom én is.

B) Valaki említett egy repteret, 2000 Ft belépővel. Abban az esetben, ha hajtani akarnánk.

Ebből a kettőből döntsünk.


 :clap:
Egyenes beszéd!!

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #25643 Dátum: 2013.05.06 21:07:22 »
Sziasztok!
Nekem mindkét helyszín megfelel,

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Carina
« Válasz #25644 Dátum: 2013.05.06 21:59:01 »
Köszönöm szépen, ez nagy segítség, akkor inkább tolatókamerában gondolkodok!
Nem fogsz vele sokat érni. Ugyanis a kasztni szélét, hogy viszonyítani tudd, széltében meddig mehetsz, nem fogod látni. A radar mindenképpen kell hozzá, ha már az autó mögé-alá akarsz látni, mert távolságra tudsz következtetni belőle, a kamera csak látni segít.

A szalagos radar, ismerve az autód iránti hozzáállásodat, gagyi és nem is olcsóbb. Irtad, hogy 10 évre tervezel az autóval. Akkor miért akarod elgagyizni? A fúrt és ízlésesen beépített radarnál nincs jobban kinéző megoldás. ;)

Amúgy, elég rendesen félreértetted, amit írtam, lp-nek egyből leesett. ::)
Ugyanis egy szóval sem írtam, de még csak nem is gondoltam ilyenre, amit írtál. Egyszerűen csak mélységesen megrázott az elgázolt gyerek története és egy 20 hónapos kisfiú apjaként nagyon is tisztában vagyok azzal, mennyire nüansznyi hiba, figyelem kiesés elég egy ilyen tragédiához. Ezért írtam le, hogy pusztán a kiemelt 2 alapszabály betartásával elkerülhető a baj. Amíg kiállunk, vagy éppen be, nem kell telefonálni, nem kell babrálni a rádión, stb.
Puszta olyan dolog, amit tuti, hogy nap, mint nap mindnyájan valahogy mégis megteszünk. Helytelenül, ahogy a példa jól mutatja.

Ezek a kis gyerekek pillanatok alatt helyet változtatnak, vagy éppen elesnek. Meggyőződésem, hogy az apa sem szándékosan gázolta el a gyereket. Ő megfeledkezett valamiről...
És ehhez hidd el, pont semennyi köze nincs annak, hogy te 20 éve, vagy én 14 éve vezetünk, mert elég egy pillanatnyi kihagyás...

Végezetül, a radar nem annak kell, aki nem tud parkolni. Egy plusz figyelmeztető forrásként segíti a sofőrt. Kötelezővé is tenném minden autóba. C:-)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re:Carina
« Válasz #25645 Dátum: 2013.05.06 22:13:43 »
Nem fogsz vele sokat érni. Ugyanis a kasztni szélét, hogy viszonyítani tudd, széltében meddig mehetsz, nem fogod látni. A radar mindenképpen kell hozzá, ha már az autó mögé-alá akarsz látni, mert távolságra tudsz következtetni belőle, a kamera csak látni segít.

A szalagos radar, ismerve az autód iránti hozzáállásodat, gagyi és nem is olcsóbb. Irtad, hogy 10 évre tervezel az autóval. Akkor miért akarod elgagyizni? A fúrt és ízlésesen beépített radarnál nincs jobban kinéző megoldás. ;)

Amúgy, elég rendesen félreértetted, amit írtam, lp-nek egyből leesett. ::)
...
Üdv!

1. Nekem pont azért kell  :yes:
2. Nekem egyáltalán nem tűnik gagyinak (nem is látszik!), az autót meg nem akarom szétfurkálni (főleg, ahogy Agyarka írja, hogy arra nem is jó, amire nekem kellene), és nem is hiányzik, hogy látszódjék, hogy van benne. A diszkrét megoldások híve vagyok, ha lehetne, akkor a kamerát is eldugnám, de az egyelőre nem fog menni, ha veszek ilyesmit.
3. A többire pont ezért nem válaszolok, mert valamiért mostanában félreértjük egymást, és ez az én hibám (is). Egy-két kivételt mégis teszek: pl. ha végiggondolod, amit írtam a témában, Te is beláthatod, hogy ha a 20 vagy akárhány éves gyakorlatomban bíznék, akkor nem agyalnék azon, hogy kellene valami megelőzésképpen; stb. Egyébként tudom, hogy egyáltalán nem vezetek jól, de a parkolással, szűk helyekre beállással (amiért ált. vannak ezek a kütyük, szerintem igenis pont ezért vannak, engem a sípolás külön idegesít, nálam az autórádió is nyaral télen-nyáron) nincs sok bajom. Ha pedig engem nem segít, nem is teszek bele ilyet azért, hogy idegesítsen, különben meg amikor kell, azt nem jelzi nekem  :wacko: Ha meg kötelező lenne, igen-igen elgondolkodnék a sípolója hidegre tételében, gyorsan meg tudnám oldani a dolgot.
Szóval inkább csak :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.06 22:40:08 írta vd1234 »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Carina
« Válasz #25646 Dátum: 2013.05.06 22:30:42 »
Régen én is agyaltam az antennás tolatóradar beépítésén, de szerencsére másként alakult. Ma már elég elterjedt, hogy ne legyen feltünő, és diszkréten beépíthető.
A távolságbecslés a tolatókamerával is megoldható, csak segédvonalas matricát kellráragasztani.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25647 Dátum: 2013.05.06 22:37:28 »
Régen én is agyaltam az antennás tolatóradar beépítésén, de szerencsére másként alakult. Ma már elég elterjedt, hogy ne legyen feltünő, és diszkréten beépíthető.
A távolságbecslés a tolatókamerával is megoldható, csak segédvonalas matricát kellráragasztani.

Hogyan alakult másképpen?

Egyébként antennás tolatókamerát is néztem, de az biztos nem lesz. (OFF nekem ne rádiózzon keresztül a gyereken előre, mint ahogy WLAN sincs nálam. Biztos fog érvelni egy-két fórumtárs ellene, de elég elektromágneses hullám zúz keresztül az emberen ahhoz, hogy ezt már önként ne küldje magára; ahogy ún. energiatakarékos izzó sincs nálam, max. LED-es, meg halogén, esetleg 1-2 hagyományos ON).
Szóval ha lesz, akkor vezetékes lesz, az eddigi infók alapján szerintem tuti  :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Carina
« Válasz #25648 Dátum: 2013.05.06 22:42:07 »
Dani, a radar, amiről írtam, egyetlen húzó kapcsolóval elnémítható. ;)

Kívánom, hogy egyszer legyen egy olyan autód, amiben gyárilag benne van egy normális radar. Többet nem kéne olyan autó, amelyikben nincs, pláne sedan. :)

Ezt a padkát nem jelzi dolgot nem is értem. Már hogyne jelezné! ???
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.06 22:44:08 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Carina
« Válasz #25649 Dátum: 2013.05.07 10:44:26 »
Hogyan alakult másképpen?
Nagyon kedvező áron vásároltam színre fújt szenzoros radart.
Ezt a padkát nem jelzi dolgot nem is értem. Már hogyne jelezné! ???
Az enyém olyan akadályt, ami simán elfért a kocsi alatt (pl.útszegélykő, K szegély, Demszky gömb ... ) nem jelzett.