Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6787336 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Re:Mi lesz a Carina után?
« Válasz #25605 Dátum: 2013.05.05 17:54:51 »
Találkozóval kapcsolatban ahogy láttam a május 12. vasárnap 13 főnek tökéletes lenne csak helyszín még nincs meghatározva. Még van egy hetünk plusz a Google-nek hála megtudjuk nézni az adott területeket "street view" módban így könnyebben tudunk jó helyszínt választani. Vagy maradjunk a szokásos Fóti Auchan-nál?
Nekünk a szokásos helyszín tökéletesen megfelel.
mesti

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #25606 Dátum: 2013.05.05 19:42:34 »
Üdv!

Már többször feltettem a kérdést (akár még privátban is), hogy miről van szó ebben a youngtimeres ügyben pontosan?

Úgy tűnik, hogy triviális a válasz, mert senki sem méltatott még válaszra. Privátban sem.

Természetesen nem várom a válaszokat ölbe tett kézzel, kerestem én is, de a jelek szerint rajtam kívül mindenki tudja a választ.

Vagyis azt, hogy simán nem kell csinálni semmit, megy az egész autó tovább, műszaki stb., 5 vagy 10 év ide vagy oda.


Nem is értem, hogy miért vetette fel Zé Balázs ezt az egész kérdést?   :hmmmm:
Dani! Én a Te kérdésedet nem értettem. Ezért nem reagáltam.
Amit mondasz igaz, és szerintem Balázs sem a nyáron akarja eladni a Carinát. De hát meg-meg fordul az ember fejében, hogy mégis mi lesz utána. Abban Balázsnak lehet igaza, ha erre gondolt, hogy a kiszemelt "áldozattal" lehet ismerkedni, hogy ha lehetséges még egy ilyen hosszútávra tervezhető autó mellett dönthessünk. Hogy ez hány év? Pfff.

Tudod, mint a Gyaloggaloppban, mi van a nyúlon túl? :D
Prius 2 - a mosolygós autó.

roncsi22

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Carina
« Válasz #25607 Dátum: 2013.05.05 19:43:42 »
hali nemtud tok jó álapotú hátsó jobb  toronycsapágyat mert az enyém elég durván kopog meg lenne még egy ugye van bent olyan hogy gazdaságos autózás  piros zöld ha mért van az kicsit megnyomom a pedált és má pirosba ugrik? még negyedig se nyomom le az mitől lehet?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #25608 Dátum: 2013.05.05 19:45:44 »


Használ valaki jó ultrahangos tolatóradart?
Ha igen, milyet?

Jelen. A Scenic-be kijelzős négyszenzorost tettem, a Mazdába, sima csipogós van négyszenzoros.  A Scenicen vonóhorog is van, nem zavarja a radart. A Mazdába egy 8E HUF-os alap kütyü van.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #25609 Dátum: 2013.05.05 19:53:05 »
Ezt megvettem volna:

ADATLAP
Vételár:   1.300.000 Ft

Évjárat:   1999
Okmányok jellege:   Érvényes magyar okmányokkal
Műszaki vizsga érvényes:   2013/6
Futott km:   221.500 km
Kivitel:   Sedan
Állapot:   Kitűnő
Üzemanyag:   Benzin
Sebességváltó fajtája:   Automata (4 fokozatú) sebességváltó
Hengerűrtartalom:   1997 cm³
Henger-elrendezés:   Soros
Hajtás:   Első kerék
Teljesítmény:   108 kW, 147 LE
Szállítható szem. száma:   5 fő
Ajtók száma:   4
Klíma fajtája:   Digitális klíma
Szín:   Sötétkék
Saját tömeg:   1.355 kg
Össztömeg:   1.890 kg
Csomagtartó:   427 liter
Felszereltség:

5 hangszóró – ABS (blokkolásgátló) – automata (4 fokozatú) sebességváltó – állítható kormány – bőr belső – CD tár – CD-s autórádió – centrálzár – csomag rögzítő – digitális klíma – dönthető utasülések – elektromos ablak elöl – elektromos ablak hátul – elektromos tolótető – elektromos tükör – faberakás – fényszóró magasságállítás – fényszórómosó – fűthető tükör – fűthető ülés – GPS (navigáció) – hátsó fejtámlák – indításgátló (immobiliser) – ISOFIX rendszer – ködlámpa – könnyűfém felni – mélynyomó – multifunkciós kormánykerék – oldallégzsák – pótkerék – rádió – rádiós magnó – riasztó – szervokormány – tempomat – tolótető (napfénytető) – utasoldali légzsák – ülésmagasság állítás – vezetőoldali légzsák.
Egyéb információ:

Garázsban tartott – nem dohányzó – rendszeresen karbantartott.
Leírás:

Kitűnő állapot, motorikusan is, a fotók magukért beszélnek, minden gyári az autón, és minden működik. Az alufelnin kívül tartozik még hozzá 4db acélfelni, téli gumival. Ellenőrizhetően valós kilométer futás. Az audió rendszer 4.1-es BOSE, 6 lemezes gyári cd. tárral. A kipufogó gyári sport, nem hangos, kellemesen sportosan szól.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #25610 Dátum: 2013.05.05 19:55:24 »
Még egy kép:
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #25611 Dátum: 2013.05.05 19:56:06 »
Nem volt fent egy hétig sem.
Prius 2 - a mosolygós autó.

roncsi22

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Carina
« Válasz #25612 Dátum: 2013.05.05 20:02:41 »
hali nemtud tok jó álapotú hátsó jobb  toronycsapágyat mert az enyém elég durván kopog meg lenne még egy ugye van bent olyan hogy gazdaságos autózás  piros zöld ha mért van az kicsit megnyomom a pedált és má pirosba ugrik? még negyedig se nyomom le az mitől lehet?

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #25613 Dátum: 2013.05.05 20:04:08 »
hali nemtud tok jó álapotú hátsó jobb  toronycsapágyat mert az enyém elég durván kopog meg lenne még egy ugye van bent olyan hogy gazdaságos autózás  piros zöld ha mért van az kicsit megnyomom a pedált és má pirosba ugrik? még negyedig se nyomom le az mitől lehet?
Szerintem hátul nincs toronycsapágy. Csak szilent.
Prius 2 - a mosolygós autó.

roncsi22

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Carina
« Válasz #25614 Dátum: 2013.05.05 20:16:40 »
ami a spirálrugó tetején  van? és amásik kérdésemre tudtok válaszolni?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25615 Dátum: 2013.05.05 20:19:48 »
Dani! Én a Te kérdésedet nem értettem. Ezért nem reagáltam.
Amit mondasz igaz, és szerintem Balázs sem a nyáron akarja eladni a Carinát. De hát meg-meg fordul az ember fejében, hogy mégis mi lesz utána. Abban Balázsnak lehet igaza, ha erre gondolt, hogy a kiszemelt "áldozattal" lehet ismerkedni, hogy ha lehetséges még egy ilyen hosszútávra tervezhető autó mellett dönthessünk. Hogy ez hány év? Pfff.

Tudod, mint a Gyaloggaloppban, mi van a nyúlon túl? :D

Köszönöm, kissé megnyugtattál pluszban :yes:

A filmben viszont hamar megadják a kérdésre a választ  ;)


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25616 Dátum: 2013.05.05 20:29:03 »
ami a spirálrugó tetején  van? és amásik kérdésemre tudtok válaszolni?
Üdv!

Az enyém így néz ki:
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1994_TOYOTA_CARINA+E_AT190L-AEMDKW_4804.html
Szerintem is szilent az, ami a lengéscsillapító tetejénél van, és olyan, mintha toronycsapágy lenne, mivel hátul nem kell forognia az egységnek.

Arra pedig, hogy hamar kigyullad a narancs lámpa, több ok lehet. A baj az, hogy pontosan nem is tudom, mi vezérli azt, de szerintem a vákuumot nézheti a szívótorokban: ha odalépnek neki, akkor beengedi a levegőt a pillangószelep, emelkedik a nyomás, lehet, hogy a MAP szenzor jele is beleszól, nem tudom. Samaránál volt egy analóg, mutatós műszer erre a célra, ott a szívótorokból vették a vákuumot neki, ha jól tévedek.
Tehát érdemes átnézni a vákuumcsöveket (csatlakozások, sérülés, MENYÉT...), illetve a légszűrőt, tömítetlenségeket keresni, akár féktisztítóval.
Nem volt semmi jele ennek a dolognak, csak annyi, hogy hamarabb gyullad fel?
Az enyémnél például akkor gyulladt fel később, amikor beállítottam az alapelőgyújtást. Gyújtásod rendben van? Elosztóház, vezérlés stabil?

roncsi22

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Carina
« Válasz #25617 Dátum: 2013.05.05 20:36:03 »
ezt most kezte el pl direktszürőm is van bent má azon gondolkodtam hogy a labdaszondát kiszedem és kitisztitóm vagy azon is gondolkodtam hogy gyujtógyertyákat kéne kicserél  nem tudom miota lehetnek bent  mert én még nemc seréltem

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25618 Dátum: 2013.05.05 20:52:17 »
ezt most kezte el pl direktszürőm is van bent má azon gondolkodtam hogy a labdaszondát kiszedem és kitisztitóm vagy azon is gondolkodtam hogy gyujtógyertyákat kéne kicserél  nem tudom miota lehetnek bent  mert én még nemc seréltem

Egy direktszűrő "valamivel" kisebb fojtással engedi be a levegőt, mint a gyári, ezért simán el tudom képzelni, hogy ez önmagában okozhatja a narancs lámpa hamarabbi kigyulladását, lévén az egész rendszert nem direktszűrőre tervezték. Magyarul ugyanazon pillangószelep-állásnál több levegő megy be, nagyobb nyomás van a szívótoroknál, hamarabb vált a "szín".
Persze ahogy közismert, a gyújtáson rugózok állandóan, szerintem érdemes lenne átnézni a dolgokat:
gyertyák (simán csere, a bele valót bele, nekem pl. Denso K20R-U, vagy NGK BKR6EYA, jó hézaggal), elosztófedél, rotor, múltkor pl. offday írta, hogy sokat javult tőle a gép. Egy normális rotor (Jakoparts) és elosztófedél (Facet) 6-7000 Ft, egy Denso gyertyaszett kb. 2500 lehet most autótéka2000-nél, mivel 45% kedvezménnyel adják. Esetleg a gyújtókábeleket nézd meg, milyen állapotban vannak. A gyújtótrafóra a discodan-os leírás alapján esetleg érdemes rámérni multiméterrel.

Persze nem tudom, pontosan milyen géped is van, az enyémre vonatkozóan írtam a dolgokat, márkákat meg olyanokat, amik nálam is vannak és eddig hála Istennek jók.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #25619 Dátum: 2013.05.05 21:01:16 »
Köszönöm, kissé megnyugtattál pluszban :yes:

A filmben viszont hamar megadják a kérdésre a választ  ;)


Köszi a videót! :D
Prius 2 - a mosolygós autó.