Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6787402 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Carina
« Válasz #25590 Dátum: 2013.05.03 17:01:12 »
Még mindig jöhettek utánunk a tavaszi talira.  :tt2:
         

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25591 Dátum: 2013.05.03 17:34:15 »
Üdv!

Valaki elmondaná röviden, hogy miről van szó?
Mit kellene csinálni a kocsival ár év múlva?

 :helpsmilie:

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #25592 Dátum: 2013.05.03 19:15:38 »
Tudnátok ötleteket adni, hogy mit lehet csinálni / hogyan szerelhető az ha a kipufogó leömlőnél valahol "szivárog" a gáz? Hirtelen felindulásból megpróbáltam levenni most a hővédőt, sikertelenül ugyanis az egyik csavar meg sem mozdul.. :/ szerintem pont alatta van probléma valahol, már egy ideje fent áll ez a probléma, de most kezdett el foglalkoztatni mert eléggé fura zümmögő hang kíséri a hibát, arról nem is beszélve hogy bejuthat az utastérbe is a gáz. Ott a leömlő hegeszthető, illetve drága dolog egy csere darab? Esetleg valamilyen kipufogó tömítő anyaggal orvosolható a probléma? Egyáltalán a hővédőt rögzítő csavarokat szabad levágni? Fogalmam sincs hogy van megoldva a dolog, de ha levágom, fúrható bele másik tőcsavar?
 :helpsmilie:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25593 Dátum: 2013.05.03 19:32:43 »
Erre a részre gondolsz?

http://kepfeltoltes.hu/view/120723/K_p0409_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha igen, akkor ahogy látszik, nekem is beleszakadt 1-2 csavar. Kivett állapotban simán kifúrtam őket, és új menetet fúrtam. Ha benne van, nem olyan könnyű szerintem a dolog. Egy-két tőcsavarszerű megoldás van benne, de hegesztéssel rögzítették. Ha hegeszteni kell a csövet, szerintem ésszel lehet, hogy nagyon ne húzza el a geometriát. Jól meg kell nézni, hol a repedés.

Egyébként a leömlő alsó csatlakozásánál is van tűzkarika, elvileg lehet kapni hozzá. Amiket nekem adtak a felső tömítéskészletben, azok még megvannak valahol, mert sajnos nem volt jó a méretük. Hála Istennek a régiekkel megy rendesen.
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.03 19:38:22 írta vd1234 »

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #25594 Dátum: 2013.05.03 19:38:22 »
Köszi szépen a gyors választ!
Szerintem nem a tűzkarikánál van a probléma hanem valahol lyuk van, felső tömítésem nekem is van, ahhoz nincs csere tűzkarika, ha lyuk a probléma azt kipufogó tömítővel lehet orvosolni?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25595 Dátum: 2013.05.03 19:41:35 »
Köszi szépen a gyors választ!
Szerintem nem a tűzkarikánál van a probléma hanem valahol lyuk van, felső tömítésem nekem is van, ahhoz nincs csere tűzkarika, ha lyuk a probléma azt kipufogó tömítővel lehet orvosolni?

Felső tömítéskészletben adtak legalább 3 tűzkarikát, de sehová sem tudtam tenni, mert nálam olyan méretek nincsenek.
Lyuk eltüntetéséhez inkább a hegesztést tartom jónak, még lánggal is, tömítőanyaggal csak ideiglenesen tudnám elképzelni.
Azért gondolom, hogy jól hegeszthető, mert gyárilag is mindenhol hegesztették. Persze ott mások a lehetőségek, de attól egy próbát megér. Egyébként a kép az enyémről van, és a feliratmaradványokból azt hiszem, hogy bontott. Hegesztést is természetesen leszerelt állapotban javaslom  :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.03 20:05:56 írta vd1234 »

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #25596 Dátum: 2013.05.03 20:29:37 »
Köszi szépen!! Majd időt kerítek rá mindenképp... Egyenlőre még suli is meg meló is van :/

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25597 Dátum: 2013.05.03 21:16:27 »
Üdv!

Ilyenről hallottatok valamit?

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Carina
« Válasz #25598 Dátum: 2013.05.04 16:03:24 »
Sziasztok !

A 4- és az 5-ajtós Carinák hátsó ajtaja (nem csomagtartóra gondolok) között van valami eltérés?
A kérdés azért érdekes, mert a jobb hátsó ajtóban szorul az üveg felfelé menet, sőt nem is megy le annyira, mint a másik oldal, illetve, mint a másik Carinában. A kárpitot levéve találtunk a vezető szinen egy feliratot "CAR E LB R", szerintem bontott alkatrész.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Carina
« Válasz #25599 Dátum: 2013.05.04 20:00:32 »
Igen, van különbség: más üveg kell bele, más az egész ablakkeret forma; és valóban más az ablakemelő mechanika is.
A Liftback függőleges vezető sínje magasabb, mint a sedan/wagon párosé; valószínűleg egy utólagos furat is készítve lett az ajtó belső lemezén (a kárpit alatt), hogy beszerelhető legyen (kb. 1,5 cm az alsó vagy a felső csavar felett/alatt)
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

roncsi22

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Carina
« Válasz #25600 Dátum: 2013.05.04 20:44:19 »
hali nemtud tok jó álapotú hátsó jobb  toronycsapágyat mert az enyém elég durván kopog meg lenne még egy ugye van bent olyan hogy gazdaságos autózás  piros zöld ha mért van az kicsit megnyomom a pedált és má pirosba ugrik? még negyedig se nyomom le az mitől lehet?

offday

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 222
Re:Carina
« Válasz #25601 Dátum: 2013.05.05 08:06:08 »
Üdv!

Ilyenről hallottatok valamit?
Szia! Ez engem is nagyon érdekelne!
Mert az én kedvesem egy olyan lány, kinek hamarosan kezében lesz a friss jogosítvány...  :D

Nem tudom a sedan-nál milyen a kilátás, de a liftback annyira fent hordja az orrát fenekét, hogy csak sejteni lehet hátul a dolgokat.
Szóval jó lenne valami parkolás-segítő rendszer.

A YouTube-on találtam pár videót az "U-301 electromagnetic sensor"-ra keresve.
Látható néhány házi teszt ami elég meggyőző.
Pl.:


Előny ugye, hogy a szalag végigfut hátul - így nincs (vagyis csökken) a holttér, továbbá nem kell 4 ponton megfúrni a lökhárítót.
Mondjuk ez utóbbi engem nem érdekelne ha találnék egy jó ultrahangos szettet elérhető áron, úgy 10E-körül.
Félő azonban, hogy belefutok egy gagyi cuccba mint pl. édesapám, aki beszerelt az autójába egy ilyesmi alsó kategóriás szettet ("SPY"), na az csipog ha kell ha nem, pedig sokat mókolt az öreg vele állítgatta, hézagolta, de máig sem tökéletes.

Használ valaki jó ultrahangos tolatóradart?
Ha igen, milyet?
üdv, offday

roncsi22

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Carina
« Válasz #25602 Dátum: 2013.05.05 11:18:06 »
hali nemtud tok jó álapotú hátsó jobb  toronycsapágyat mert az enyém elég durván kopog meg lenne még egy ugye van bent olyan hogy gazdaságos autózás  piros zöld ha mért van az kicsit megnyomom a pedált és má pirosba ugrik? még negyedig se nyomom le az mitől lehet?

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Mi lesz a Carina után?
« Válasz #25603 Dátum: 2013.05.05 13:15:32 »
Ti tudjátok már, hogy milyen autótok lesz a Carina után?
Előbb-utóbb (értsd. max 5 év múlva) vagy yountimer-nek el kell konzerválni a (főként jó bőrben lévő) verdákat,
vagy egész egyszerűen másik használós autók kellenek helyettük.
Kinek mi a terve?
Ami egem illet, csakis kombi jöhet szóba. Sokáig úgy gondoltam, hogy egy Avensis II-es válthatja majd le a Carina-t,
de ezügyben kezdek kicsit elbizonytalanodni...
Kívánicsi vagyok a Ti Carina utáni elképzeléseitekre!
ez egy jó kérdés, nem tudom én sem, mit kéne. valahogy az új autóktól irtózom, inkább vennék egy jól megépített régit, mint egy modern műanyag vackot.
annyi biztos, hogy v6-ost vagy v8-ast fogok venni, de hogy mit, azt nem tudom. mondjuk eredetileg 2.6-os v6-os audi a6-ot akartam, csak épp ne volt semmi értelmes eladó. camry vagy lexus is lehetne, csak a 4 sebességes automata váltótól nem vagyok elragadtatva. esetleg honda legend vagy hasonló...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25604 Dátum: 2013.05.05 17:24:19 »
Üdv!

Már többször feltettem a kérdést (akár még privátban is), hogy miről van szó ebben a youngtimeres ügyben pontosan?

Úgy tűnik, hogy triviális a válasz, mert senki sem méltatott még válaszra. Privátban sem.

Természetesen nem várom a válaszokat ölbe tett kézzel, kerestem én is, de a jelek szerint rajtam kívül mindenki tudja a választ.

Vagyis azt, hogy simán nem kell csinálni semmit, megy az egész autó tovább, műszaki stb., 5 vagy 10 év ide vagy oda.


Nem is értem, hogy miért vetette fel Zé Balázs ezt az egész kérdést?   :hmmmm: