Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6787356 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25575 Dátum: 2013.05.01 17:26:32 »

Üdv!


Ebben a cikkben találtam legalább egy érdekes mondatot:
"A 2000 bar (korábban 1600 volt) nyomással befecskendező, mágnesszelepes injektorokat hozzá a Bosch helyett a japán Densótól vásárolják,..."

Ezek tudnak valamit  ;)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #25576 Dátum: 2013.05.01 21:41:34 »
Apák Napjára társaimnak:

Prius 2 - a mosolygós autó.

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Mi lesz a Carina után?
« Válasz #25577 Dátum: 2013.05.01 22:55:47 »
Ti tudjátok már, hogy milyen autótok lesz a Carina után?
Előbb-utóbb (értsd. max 5 év múlva) vagy yountimer-nek el kell konzerválni a (főként jó bőrben lévő) verdákat,
vagy egész egyszerűen másik használós autók kellenek helyettük.
Kinek mi a terve?
Ami egem illet, csakis kombi jöhet szóba. Sokáig úgy gondoltam, hogy egy Avensis II-es válthatja majd le a Carina-t,
de ezügyben kezdek kicsit elbizonytalanodni...
Kívánicsi vagyok a Ti Carina utáni elképzeléseitekre!

Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #25578 Dátum: 2013.05.01 22:58:36 »
Carina után?
Egyenlőre ezen nem gondolkodom, még jópár évig ő lesz!!!  :clap:

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #25579 Dátum: 2013.05.01 23:12:39 »
Az biztos hogy Toyota.Egyenlőre ahogy kinéznek a dolgok,marad a Carina.Ha lenne lehetőségem lecserélni,akkor Celica,ha kellene a több ajtó,akkor egy fiatalabb,2.0 motoros Carina,Vagy Avensis.Ha bejön a lottó,akkor GT-86.Mindig bejöttek a sportosabb autók,és szerencsére ez nem változott 40év fölött sem!

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Mi lesz a Carina után?
« Válasz #25580 Dátum: 2013.05.01 23:24:11 »
Ti tudjátok már, hogy milyen autótok lesz a Carina után?
Előbb-utóbb (értsd. max 5 év múlva) vagy yountimer-nek el kell konzerválni a (főként jó bőrben lévő) verdákat,
vagy egész egyszerűen másik használós autók kellenek helyettük.
Kinek mi a terve?
Ami egem illet, csakis kombi jöhet szóba. Sokáig úgy gondoltam, hogy egy Avensis II-es válthatja majd le a Carina-t,
de ezügyben kezdek kicsit elbizonytalanodni...
Kívánicsi vagyok a Ti Carina utáni elképzeléseitekre!
Az enyém szegény kinézetre nincs jó bőrben, de szerkezetileg 5 év még biztosan benne van, szerintem még több is...
Két teljesen különböző út áll előttem:
1. vagy egy hátsókerekes lekönnyített agyonhúzott lóerőgyárat építek öröm-autózni, driftelni, time-attack-ezni, valami öreg olcsó alapgépből,
2. vagy ha ki bírnám nőni ezt a dolgot (kétlem), akkor egy kényelmes automata, klímás, bőrüléses nagy családi cirkáló autó lesz a következő napfénytetővel!, vagy marad az Avensis I automatánk amiből csak a bőrülés hiányzik, meg a napfénytető, az is elszalad még pár évet gondolom...
Egy régi Camry v20-ast tudnék még elképzelni magamnak, 3.0 V6 automata, bőrülés napfénytető légkondi, de ugye abból is a legfiatalabb 2001-es lehetne. Nem szeretem a 2000 után tervezett autókat, valahogy nem érzem otthon magam bennük. Van azért egy-két kivétel: Toyota GT-86-ost még el tudnék képzelni magamnak, de az majd kb. 10 év múlva válik elérhetővé számomra, meg a Nissan GT-R-t is, de azt megvenni öregen meg elég lutri lesz, tehát emiatt esik ki...Esetleg egy Nissan 370z majd egyszer...Valószínűnek tartom, hogy nekem már csak 12 évnél idősebb autóim lesznek.
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.01 23:26:04 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Mi lesz a Carina után?
« Válasz #25581 Dátum: 2013.05.02 10:03:56 »
Ti tudjátok már, hogy milyen autótok lesz a Carina után?
Előbb-utóbb (értsd. max 5 év múlva) vagy yountimer-nek el kell konzerválni a (főként jó bőrben lévő) verdákat,
vagy egész egyszerűen másik használós autók kellenek helyettük.
Kinek mi a terve?
Ami egem illet, csakis kombi jöhet szóba. Sokáig úgy gondoltam, hogy egy Avensis II-es válthatja majd le a Carina-t,
de ezügyben kezdek kicsit elbizonytalanodni...
Kívánicsi vagyok a Ti Carina utáni elképzeléseitekre!

Üdv!

Nem értem igazán, hogy mi ez az egész. Csinálni kell valamit, ha az autó 25 éves lesz?
Leírnád nekem röviden, ha megkérlek, nem vagyok képben  :helpsmilie:

Abban a hiszemben vagyok, hogy még egy 10 évig legalább tervezem használni. Hála Istennek úgy tűnik, bírja majd addig a technika  :yes:

OFF
Az új Mazda 6 kombi nagyon tetszik, főleg ha kiderül addigra, hogy mennyire megbízható, illetve meg tudom-e fizetni? Carinát is 16 éves korában tudtam megvenni...
Sajnos a fórumot olvasgatva azt szűrtem le, hogy az újabb autók, így a Toyoták is, közel sem olyan megbízhatók, mint ezek a régiek, persze tudom, hogy ezzel vitatkoznak többen - ami felesleges, mert úgyis mindenki maga dönti el, mit vesz.
Annak idején az egyetemen tanultuk a Toyota modellt, viszont a prof elmondta, hogy minőségben nem a Toyota, hanem a Mazda a legjobb japán. Ez már 2001-2002 körül volt, és ahogy nézem, sajnos most is így látom. Nem arra számítok, hogy egy 2012-es Mazda megbízhatóbb, mint egy 1994-es Toyota, hanem hogy megbízhatóbb, mint egy 2012-es Toyota. Persze ezt a hipotézist az évek során ellenőriznem kell.
ON
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.02 10:06:00 írta vd1234 »

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Mi lesz a Carina után?
« Válasz #25582 Dátum: 2013.05.02 12:01:29 »
Üdv!

Nem értem igazán, hogy mi ez az egész. Csinálni kell valamit, ha az autó 25 éves lesz?
Leírnád nekem röviden, ha megkérlek, nem vagyok képben  :helpsmilie:

Abban a hiszemben vagyok, hogy még egy 10 évig legalább tervezem használni. Hála Istennek úgy tűnik, bírja majd addig a technika  :yes:

OFF
Az új Mazda 6 kombi nagyon tetszik, főleg ha kiderül addigra, hogy mennyire megbízható, illetve meg tudom-e fizetni? Carinát is 16 éves korában tudtam megvenni...
Sajnos a fórumot olvasgatva azt szűrtem le, hogy az újabb autók, így a Toyoták is, közel sem olyan megbízhatók, mint ezek a régiek, persze tudom, hogy ezzel vitatkoznak többen - ami felesleges, mert úgyis mindenki maga dönti el, mit vesz.
Annak idején az egyetemen tanultuk a Toyota modellt, viszont a prof elmondta, hogy minőségben nem a Toyota, hanem a Mazda a legjobb japán. Ez már 2001-2002 körül volt, és ahogy nézem, sajnos most is így látom. Nem arra számítok, hogy egy 2012-es Mazda megbízhatóbb, mint egy 1994-es Toyota, hanem hogy megbízhatóbb, mint egy 2012-es Toyota. Persze ezt a hipotézist az évek során ellenőriznem kell.
ON
Hú Dani! Lehet belenyúltál. Emlékszem itt az Ave vs Carina vitára.
Engem érdekel egyébként ennek a valóság tartalma, de nehéz ezt érzelem mentesen kitárgyalni. Vagy mondjuk úgy, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze.
"Állítólag" a mai autók elektronikában nem megbízhatók annyira mint a régiek, de tán a motorjaik és a futóműveik bírják úgy.

Bennem nagyon bennem volt, hogy váltok autót pusztán csak azért, mert hajt a kíváncsiság egy másik gép felé.
Ez keresztül lett húzva egy másik pénzügyi beruházás miatt, így most marad a gép.
Szemeztem egyébként H Accorddal, Mazda 6-tal, Ave I-II-vel. De Skoda Oktáviával is. 2000-es automataváltósokkal.
De, hogy milyen gazdasági világ lesz 4-5 év múlva, azt senki nem tudja, és ez eléggé meghatározza, hogy akkor éppen mi mellett döntenék.
Egyébként szerintem sokkal szarabb lesz. A közelgő nagy válságot kendőzik, foltozgatják, ezzel halasztódik valamennyire, aminek az eredménye az lesz, hogy erőteljesebben fog beborulni. Ennek megfelelően döntöttem úgy, hogy az autó marad. Helyette napelemeket szereltetek a házamra, hogy ne kelljen villanyt fizetni.
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Mi lesz a Carina után?
« Válasz #25583 Dátum: 2013.05.02 12:19:43 »
Hú Dani! Lehet belenyúltál. Emlékszem itt az Ave vs Carina vitára.
...

Ezt is írtam ám:
"tudom, hogy ezzel vitatkoznak többen - ami felesleges, mert úgyis mindenki maga dönti el, mit vesz."
és
"Persze ezt a hipotézist az évek során ellenőriznem kell."

Én nem vitatkozom senkivel, mivel nem akarok senkit meggyőzni, és viszont, vagyis engem sem fognak meggyőzni. Ha rosszul döntök, én fizetem meg az árát, innentől kezdve ahogy írtam is, felesleges a dolog. Lehet, hogy mire cserélni kell, teljesen másképpen fogom látni a helyzetet.

... minden szentnek maga felé hajlik a keze.

 :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.02 12:30:47 írta vd1234 »

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Mi lesz a Carina után?
« Válasz #25584 Dátum: 2013.05.02 15:56:14 »
Ezt is írtam ám:
"tudom, hogy ezzel vitatkoznak többen - ami felesleges, mert úgyis mindenki maga dönti el, mit vesz."
és
"Persze ezt a hipotézist az évek során ellenőriznem kell."

Én nem vitatkozom senkivel, mivel nem akarok senkit meggyőzni, és viszont, vagyis engem sem fognak meggyőzni. Ha rosszul döntök, én fizetem meg az árát, innentől kezdve ahogy írtam is, felesleges a dolog. Lehet, hogy mire cserélni kell, teljesen másképpen fogom látni a helyzetet.

 :yes:
5-6 év nagyon sok. Addigra mindannyian másképp fogjuk gondolni, mint most. Már, hogy milyen autó legyen.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #25585 Dátum: 2013.05.02 15:58:10 »
Egyébként erről a régi autó- új autó megbízhatóságról szívesen venném a hozzászólásokat bárhol, tehát nem pont itt carina fórumon, de mondjuk a toyota fórumon, ahol vita nélkül, tapasztalati "bemutató" útján menne a dolog.
Egyébként az a véleményem, egy bizonyos év után, bármilyen jó autóról beszélünk ideje múlttá válik. Kérdés, kinek hol ez a határ.

Egy másik érdekes dolog, hogy gyártottak az 50-60-as években egy pár olyan autót pl., aminek a külleme ma is szemet gyönyörködtető.
Azt gondolom, hogy mostani autók nem esnek ebbe a kategóriába, de ezt majd az utókor fogja megmondani.
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.02 16:01:42 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #25586 Dátum: 2013.05.02 19:52:23 »
Toyota vagy más japán.
Amikor eljön az idő,hogy másik autó kell akkor megint átgondolom,hogy mire is kell? A Suzukit azért vettem mert 5 személyes futkozós autó kellett a melóhoz gyorsan olcsón. Aztàn úgy alakult hogy kicsi lett. Vagy embert viszek vagy szerszámot vagy két autóval megyünk, ezért kellett egy olyan amibe 5 fő és mêg a szerszám is befêr max utánfutó. Az első gondolatom Previa volt, hát nem olcsó, így nem lett. Végignéztem az összes kombit és kezdtem szűkíteni: Japán , Toyota , Avensis-Carina végül az ár döntött a Carina mellett.
Hát én így vettem és veszem az autót ezután is.

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #25587 Dátum: 2013.05.03 05:42:18 »
Volt egyszer egy haverom aki azt mondta amikor megjelent az A!-es hogy már legördült a futószalagról az autója. Amit majd 15 év múlva meg tud talán venni.  :lol: [rohog]

Kiscsuka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Carina
« Válasz #25588 Dátum: 2013.05.03 14:23:51 »
valaki tudja  a szervószivattyú szíjának a számát? rosszat rendeltem, visszaküldtem viszont most nemtudom megnézni hogy milyen is kéne !S O S!

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re:Mi lesz a Carina után?
« Válasz #25589 Dátum: 2013.05.03 15:49:05 »
Ti tudjátok már, hogy milyen autótok lesz a Carina után?
Előbb-utóbb (értsd. max 5 év múlva) vagy yountimer-nek el kell konzerválni a (főként jó bőrben lévő) verdákat,
vagy egész egyszerűen másik használós autók kellenek helyettük.
Kinek mi a terve?
Ami egem illet, csakis kombi jöhet szóba. Sokáig úgy gondoltam, hogy egy Avensis II-es válthatja majd le a Carina-t,
de ezügyben kezdek kicsit elbizonytalanodni...
Kívánicsi vagyok a Ti Carina utáni elképzeléseitekre!


Nekem Carina megy a garázsba mint dísz de persze startra kész állapotban :) nem azért csinálgattam óvtam, hogy egy roncstelepen kössön ki. Speciel megelégednék majd egy használt 4-5 éves corollával vagy jó állapotú kombi avensissel... de majd még kiderül mit hoz a sors :)


Találkozóval kapcsolatban ahogy láttam a május 12. vasárnap 13 főnek tökéletes lenne csak helyszín még nincs meghatározva. Még van egy hetünk plusz a Google-nek hála megtudjuk nézni az adott területeket "street view" módban így könnyebben tudunk jó helyszínt választani. Vagy maradjunk a szokásos Fóti Auchan-nál?
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.03 16:04:38 írta Danee90 »