Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6600430 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Carina
« Válasz #255 Dátum: 2004.04.27 12:17:28 »
Jól néz ki :-)

(Az autótolvaj majd tudni fogja, hogy fegyvertelen vagy :-D)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Carina
« Válasz #256 Dátum: 2004.04.27 12:36:32 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Jól néz ki :-)

(Az autótolvaj majd tudni fogja, hogy fegyvertelen vagy :-D)



Azt remélem hogy a matrica levakarástól a lopási kedve is lelohad ...
(egy része fényvisszaverő fémfólia, ezért törik ...)
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Hard

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Carina
« Válasz #257 Dátum: 2004.04.29 17:50:03 »
Üdv

Kicsit későn, de köszönöm mindenekinek a segítséget a féktárcsa ügyben. Felhívtam a szervizt, és ott azt mondták, hogy a 28mm-es kell rá. A szbályozás valszeg nem jöhet szóba, mert eléggé el van kopva. ->Csere.
A fékbetétekre nem is gondoltam, jó, hogy mondtátok, hogy cserélni kell.
Hál' Istennek minden alkatrész megvan (azokkal együtt vettem az autót), úgyhogy jövő héten viszem szervizbe.
Remélem minden rendben lesz.
Hard

Toyota Previa 2001 és Toyota Prius gen2. 2008

Hard

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Carina
« Válasz #258 Dátum: 2004.04.29 18:07:10 »
Csak érdekesség képen: nem is gondoltam, hogy két azonos típusú autó között ekkora eltérés lehet.

Csaknem két éve vettük az első Carinánkat (94'-es 1.6XLi sedan) és most sikerült megvenni a következőt (96' 1.6XLi wagon).
Érdekes mennyire eltérő a két autó karaktere. Az enyémnek (wagon) sokkal lágyabb a rugózása mint a feleségemének. A motorja viszont a réggebbinek jobban tetszik, sokkal dinamikusabb. A fogyasztása a kombinak kb. 1 literrel jobb, és a motorhang is halkabb. Az ablakemelők kapcsolói, mintha nem is egyformák lennének. A sedanban sokkal lágyabb a kezelésük, a wagonban keményen meg kell nyomni, hogy müködjenek, sokkal nagyobb erőt igényel a művelet.
Az ajtók belső kialakításáról ne is beszéljünk. A réginek a fogantyúja sokkal jobban tetszik. Nem tudom miért kellett azt megváltoztatni?!
Furcsa, hogy a belső világítás is egészen máshogy működik. A sedannál ha az autót kiriasztom már felkapcsolja a világítást és nem is oltja el addíg amig a gyújtást rá nem adom. Akkor is szépen lassan elhalványul.
Ha ráadom a gyújtást akkor kis idő múlva autómatikusan bezárja az autókat, és ha leveszem akkor kinyitja.
Ezek szerintem hasznos dolgok, mindig is tetszettek, de a wagonban nincsenek benne  :( , pedig az az újabb.
Lehet hogy ezeket a funkciókat nem is az autó vezérli, hanem esetleg a riasztó?
Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?
Hard

Toyota Previa 2001 és Toyota Prius gen2. 2008

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #259 Dátum: 2004.04.29 22:20:43 »
Idézetet írta: "Hard"
Csak érdekesség képen: nem is gondoltam, hogy két azonos típusú autó között ekkora eltérés lehet.

Csaknem két éve vettük az első Carinánkat (94'-es 1.6XLi sedan) és most sikerült megvenni a következőt (96' 1.6XLi wagon).
Érdekes mennyire eltérő a két autó karaktere. Az enyémnek (wagon) sokkal lágyabb a rugózása mint a feleségemének. A motorja viszont a réggebbinek jobban tetszik, sokkal dinamikusabb. A fogyasztása a kombinak kb. 1 literrel jobb, és a motorhang is halkabb. Az ablakemelők kapcsolói, mintha nem is egyformák lennének. A sedanban sokkal lágyabb a kezelésük, a wagonban keményen meg kell nyomni, hogy müködjenek, sokkal nagyobb erőt igényel a művelet.
Az ajtók belső kialakításáról ne is beszéljünk. A réginek a fogantyúja sokkal jobban tetszik. Nem tudom miért kellett azt megváltoztatni?!
Furcsa, hogy a belső világítás is egészen máshogy működik. A sedannál ha az autót kiriasztom már felkapcsolja a világítást és nem is oltja el addíg amig a gyújtást rá nem adom. Akkor is szépen lassan elhalványul.
Ha ráadom a gyújtást akkor kis idő múlva autómatikusan bezárja az autókat, és ha leveszem akkor kinyitja.
Ezek szerintem hasznos dolgok, mindig is tetszettek, de a wagonban nincsenek benne  :( , pedig az az újabb.
Lehet hogy ezeket a funkciókat nem is az autó vezérli, hanem esetleg a riasztó?
Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?


- Futómű : a kombinak más a futómű-"hangolása" , mint a sedannak és a liftbacknek . Emellett elképzelhető az is , hogy a kombitok lengéscsillapítói valamilyen okból jobban el vannak már használódva , mint a sedanéi - bár én inkább az előző dolgot tartom döntő oknak .

- A teljesítmény- , fogyasztás- és motorhang-különbségre alighanem az lesz a magyarázat , hogy a kombi motorja szegénykeverékes (lean-burn) , míg a sedané nem az . A szegénykeverékes 1.6-os Carinák motorja 9-17 lóerővel gyengébb (kiviteltől függően 99-107 LE) mint a nem-szegénykeverékeseké (116 LE) , emellett a váltó-áttételezésük is más . Kevesebbet fogyasztanak , viszont kevésbé is mennek . A '96-ban végrehajtott modell-felújítás során pedig a hangszigetelésen is javítottak valamicskét ; emellett eleve más egy kicsit a két motor hangja .

- Ablakemelő-kapcsolók és ajtófogantyúk : ezeket az említett felújítás keretében változtatták meg . Az ajtófogantyú megvariálását én is negatív lépésnek tartom  :(  - jobb volt a régi megoldás .

- Utastér-világítás és automatikus ajtózár : ezek szerintem nem gyári dolgok - utólag iktathatták be őket , alighanem a riasztóval összhangban .

-------------------

A kombitok szinte biztosan angol gyártású egyébként , a sedanotok meg jó eséllyel japán . Nézd meg az alvázszámot : JT-vel kezdődik a japán , és SB-vel az angol Carinák alvázszáma  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #260 Dátum: 2004.04.30 07:11:07 »
Nem elegendő csak az autók orrát összehasonlítani? Tudomásom szerint abból (is) egyértelműen meg lehet határozni az eredetét.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #261 Dátum: 2004.04.30 09:44:53 »
Idézetet írta: "squiddy"
Nem elegendő csak az autók orrát összehasonlítani? Tudomásom szerint abból (is) egyértelműen meg lehet határozni az eredetét.


Nem . Az autók orrából csak az derül ki , hogy modellfelújítás előtti vagy utáni-e az adott darab . De a gyártás helyére ebből nem lehet következtetni - főleg nem a felújítás ELŐTTIEKNÉL  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Carina
« Válasz #262 Dátum: 2004.04.30 10:35:49 »
Idézetet írta: "squiddy"
Nem elegend? csak az autók orrát összehasonlítani? Tudomásom szerint abból (is) egyértelm?en meg lehet határozni az eredetét.

Az alvázszám a perdöntö, az orrát meg bárki kicsrélheti, és akkor máris össze van zavarva a dolog.
music     

Hard

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Carina
« Válasz #263 Dátum: 2004.04.30 11:45:10 »
Köszi az infókat.

A lengéscsillapító valószínűleg jó, szerintem inkább a futómű hangolás lehet az ok. Nekem jobban tetszik a lágyabb hangolás, sokkal kényelmesebb.

A futóművel kapcsolatos a következős kérdésem is. Mindkét autónkra jellemző, hogy elég nehezen tűri az úton a hosszanti nyomvályúkat. Állandóan ki akarnak törni belőle. Más autóknál ezt nam tapasztaltam ilyen erőteljesen.
Típushiba, vagy csak a mieinknél működik így?
Hard

Toyota Previa 2001 és Toyota Prius gen2. 2008

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #264 Dátum: 2004.04.30 12:39:55 »
Ezek szerint van ráncfelvarrott japó modell is? Ezt nem tudtam.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #265 Dátum: 2004.04.30 14:27:18 »
Idézetet írta: "Hard"
Köszi az infókat.

A lengéscsillapító valószínűleg jó, szerintem inkább a futómű hangolás lehet az ok. Nekem jobban tetszik a lágyabb hangolás, sokkal kényelmesebb.

A futóművel kapcsolatos a következős kérdésem is. Mindkét autónkra jellemző, hogy elég nehezen tűri az úton a hosszanti nyomvályúkat. Állandóan ki akarnak törni belőle. Más autóknál ezt nam tapasztaltam ilyen erőteljesen.
Típushiba, vagy csak a mieinknél működik így?


Hja , a sedan&liftback Carinák rugózása komfortosnak csak némi jóindulattal nevezhető ...

Nyomvályú : nem tom , milyen autókhoz viszonyítod őket ... Nekem nem tűnt fel , hogy a Carina E kirívóan hajlamos lenne erre , pedig vagy nyolcat vezettem már életemben . Gyári méretű gumik vannak az autóitokon ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #266 Dátum: 2004.04.30 14:27:59 »
Idézetet írta: "squiddy"
Ezek szerint van ráncfelvarrott japó modell is? Ezt nem tudtam.


Nem tudom biztosan , megmondom őszintén  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Hard

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Carina
« Válasz #267 Dátum: 2004.04.30 17:10:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"



Hja , a sedan&liftback Carinák rugózása komfortosnak csak némi jóindulattal nevezhető ...

Nyomvályú : nem tom , milyen autókhoz viszonyítod őket ... Nekem nem tűnt fel , hogy a Carina E kirívóan hajlamos lenne erre , pedig vagy nyolcat vezettem már életemben . Gyári méretű gumik vannak az autóitokon ?


Az egyiken 185/65R14-es a másikon 195/55R15-ös van. Szerintem ezek gyári méretek.
Én az Opel Astrához, a Citroen Berlingóhoz, Toyota Hiace-hoz tudtam viszonyítani. Azok sokkal kevésbé érzékenyek a vályúkra.
Lehet hogy "hardver hiba"?  :D  
Szilentekre tippelek. (Így hívják a kis gumi bizgentyűket?)
Hard

Toyota Previa 2001 és Toyota Prius gen2. 2008

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #268 Dátum: 2004.04.30 17:35:05 »
Idézetet írta: "Hard"
Idézetet írta: "Palaczk"



Hja , a sedan&liftback Carinák rugózása komfortosnak csak némi jóindulattal nevezhető ...

Nyomvályú : nem tom , milyen autókhoz viszonyítod őket ... Nekem nem tűnt fel , hogy a Carina E kirívóan hajlamos lenne erre , pedig vagy nyolcat vezettem már életemben . Gyári méretű gumik vannak az autóitokon ?


Az egyiken 185/65R14-es a másikon 195/55R15-ös van. Szerintem ezek gyári méretek.
Én az Opel Astrához, a Citroen Berlingóhoz, Toyota Hiace-hoz tudtam viszonyítani. Azok sokkal kevésbé érzékenyek a vályúkra.
Lehet hogy "hardver hiba"?  :D  
Szilentekre tippelek. (Így hívják a kis gumi bizgentyűket?)


A 185/65x14 gyári méret , de a 195/55x15 nem . Már önmagában ez is fokozottabb érzékenységet eredményez a hosszanti útegyenetlenségekre .

Szerintem ez nem hiba (már amennyire így látatlanban meg lehet ítélni) , inkább tulajdonság ; ha a szilentblokkok rosszak lennének , akkor rossz úton kopogna a futómű . De ha gondolod , ellenőriztesd le egy futómű-szervízben , hogy valóban minden rendben van-e ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Carina
« Válasz #269 Dátum: 2004.04.30 20:21:48 »
Idézetet írta: "squiddy"
Ezek szerint van ráncfelvarrott japó modell is? Ezt nem tudtam.

Van.
music