Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6805886 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #24510 Dátum: 2013.03.03 20:33:29 »
nemtudtok hátsó szárnyat amibe féklámpa van? Előre is köszi.[/b][/i]
Zébalázst kérdezd! mintha most bontana egy spoileres autót, a többi alkatrészt is kérded nála

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #24511 Dátum: 2013.03.03 20:36:07 »
 :clap: :clap: Sziasztok! Újra megy a gép szerencsére gyujtaseloszto fedélre és rotorra volt csak szükség.
  Köszönöm a segítséget mindenkinek. Viszont az nem eggyértelmű hogy szegénykeverékes-e vagy sem.
 Sebaj majd kiderül valahogy. A szerelő nem is hallott még olyat hogy szegénykeverékes motor, igaz ő német "autó"párti. De ez legyen az ő baja.
 

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24512 Dátum: 2013.03.03 20:42:26 »
HALI éreklődnék, toyota carina e- be 1.6-85kw 116LE  benzinesbe olajcserénél mennyi olaj kell bele? és a 10w40 jó bele?
4 liter elég bele, még marad is pár deci. Én is 10w40-est használok, igaz 10eKm-enként cserélem. Nekem a Mobil Super 2000 X1 10W-40 motorolaj nagyon bevált, ezt nem zabálja, feltöltjük max. vonalig és cserekor még mindig a min. vonal felett van. Bezzeg a GM motorolaj 10W-40-est önthettem bele több litert pluszba egy olajcsere periódus alatt.

eladóvá vált 4 db ültetőrugó a 4 db ára 25.000-ft. ha esetleg érdekelne valakit
Na, alakul az ár. Ha nem megy el ennyiért, én 20eFt-ot adnék érte...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #24513 Dátum: 2013.03.03 20:44:01 »
Carinába is kellene utólag bevágatni
Nagyon durva az az elképzelés hogy venni egy tetőablakos Carina tetőlemezt és az eredeti tetőablakot beszerelni. Mondjuk nem az oszlopoknál elvágni az autót, csak a tetőablak körül kivágni és beilleszteni? Meg lehetne ezt normálisan szépen heggeszteni?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24514 Dátum: 2013.03.03 20:49:24 »
Nagyon durva az az elképzelés hogy venni egy tetőablakos Carina tetőlemezt és az eredeti tetőablakot beszerelni. Mondjuk nem az oszlopoknál elvágni az autót, csak a tetőablak körül kivágni és beilleszteni? Meg lehetne ezt normálisan szépen heggeszteni?
Ehhez én nem értek, majd egy kasztnis megmondja, de olcsóbb megoldás lehetne az biztos.
Ezt már sokat néztem én is:
http://racing-bazar.hu/alkatresz/kasztni/toyota_carina_e_elektromos_uveg_teto_10.000ft
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24515 Dátum: 2013.03.03 20:50:08 »
:clap: :clap: Sziasztok! Újra megy a gép szerencsére gyujtaseloszto fedélre és rotorra volt csak szükség.
  Köszönöm a segítséget mindenkinek. Viszont az nem eggyértelmű hogy szegénykeverékes-e vagy sem.
 Sebaj majd kiderül valahogy. A szerelő nem is hallott még olyat hogy szegénykeverékes motor, igaz ő német "autó"párti. De ez legyen az ő baja.
Éljen!  :clap:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #24516 Dátum: 2013.03.03 20:50:57 »
Nekem a Mobil Super 2000 X1 10W-40 motorolaj nagyon bevált,
Nem lenne érdemes összeállni és venni egy 60 l -es hordóval, Úgy 750-ben megállna litere. Én egy évben 12-16 litert elhasználok (/2 autó). Kiakasztó hogy az autószerelő ezért képes 2-2.500 pénzt felszámolni.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24517 Dátum: 2013.03.03 20:52:42 »
Zébalázst kérdezd! mintha most bontana egy spoileres autót, a többi alkatrészt is kérded nála
Így van. Itt van a hirdetése, ilyen hátsó szárnya van féklámpával:
http://racing-bazar.hu/alkatresz/kasztni/toyota_carina_e_bontott_karosszeria
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #24518 Dátum: 2013.03.03 20:56:04 »
Nekem is nagyon hiányzik, sokat gondolkodtam már rajta, hogy Carinába is kellene utólag bevágatni. Ha rászánod magad szerintem érdemes profikkal megcsináltatni a garancia miatt, de úgy meg nem annyira olcsó:
http://www.webastoszerviz.hu/sabnapteto.htm

Ez egy jó cikk a témáról:
http://www.vezess.hu/magazin/napfenyteto_utolag/15335/

Köszi :) ezeket olvasgattam, a webastos megoldás nagyon gyenge, akkor simán egy légkondit rakatok bele :) Arra gondoltam, hogy egy bontott napfénytetőt kellene beleszereltetni

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #24519 Dátum: 2013.03.03 20:59:50 »
http://racing-bazar.hu/alkatresz/kasztni/toyota_carina_e_elektromos_uveg_teto_10.000ft

+ kárpit; + lámpa a kapcsolóval; + a tetőlemez; meg némi vezeték ha nem Japán, mert az angol 3 féle vezeték-köteggel szerelte.

Néztem ezt az utólagost, de ezzel az erővel orgonasípokat is szerelhetek a tetejére, úgy szólhat. Belülről meg hmmm..., hát elég .csmány
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.03 21:10:05 írta g.peter »

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24520 Dátum: 2013.03.03 21:00:44 »
Nem lenne érdemes összeállni és venni egy 60 l -es hordóval, Úgy 750-ben megállna litere. Én egy évben 12-16 litert elhasználok (/2 autó). Kiakasztó hogy az autószerelő ezért képes 2-2.500 pénzt felszámolni.
Nekem 1500 Ft-ot számol literenként, de igazad van, 750 az ennek is a fele, de kinél lesz tárolva, meg messze vagyunk egymástól, ezért nem, vagy nehezen megoldható dolgok ezek. Egy évben én spórolnék vagy 6eFt-ot a módszereddel, de ha logisztikázni kellene, hogy mikor hol jutnék hozzá, lehet ugyan annyiba kerülne...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24521 Dátum: 2013.03.03 21:03:22 »

+ kárpit; + lámpa a kapcsolóval; + a tetőlemez; meg némi vezeték ha nem Japán, mert az angol 3 féle vezeték-köteggel szerelte.
Igen, ezért nem vettem még meg.  :D
Zé Balázs is árul, vele kell beszélni, hátha neki van tetőstül, kárpitostul, mindenestül...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #24522 Dátum: 2013.03.03 21:09:13 »
HUHÚÚÚ Köszi a válaszokat!!! Nagyon ráizgultam a témára, nyáron úgyis nagy lakatos fényezős munkálatok várnak a kicsikére és egyúttel már ezt is betetetném, nincs klímám, és nagyon nagy feelingje is van.

A féltengellyel kapcsolatban van valakinek bármi ötlete?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24523 Dátum: 2013.03.03 21:13:25 »
Köszi :) ezeket olvasgattam, a webastos megoldás nagyon gyenge, akkor simán egy légkondit rakatok bele :) Arra gondoltam, hogy egy bontott napfénytetőt kellene beleszereltetni
Én nem is a légkondi helyettesítőként szereltetném bele, hanem a hangulata miatt. Volt egyszer egy napfénytetős "Schiebedach"-s autóm és azóta mindig hiányolom. Olyat rakatnék bele ami kivehető és a csomagtartóba tehető, így szabadon lehetne az egész nyílás, ha akarnám.  ;)
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #24524 Dátum: 2013.03.03 21:19:22 »
de kinél lesz tárolva,
Megveszem, Carina találkozó nálunk , este pálinkát és olajat mérünk  :lol: [rohog]
Szerintem egy negyed hordót simán bevállalok, Ha egy környéken lakók 4-5-en összeállnak, akkor talán össze lehetne hozni. Az a baj, hogy mindenki akkor vesz olajat, amikor nagyon kell. Meg kell venni akkor amikor jó, azt nem romlik az.
Na kezdjük, Én Szentendrén lakom, bázis. Járok Pestre. van üres ablakmosós flakonom. stb
Például találkozó előtt érdemes és akkor lehet osztani.