Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791904 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #24375 Dátum: 2013.02.24 22:37:52 »
Én értem, és tisztelem a hobbid. Sőt irigyellek ha egy szint fölött hallod a különbséget.
Igazad van arrol hogy egy kis szeletét közelítettem meg, vagy csak érintettem a szélét a dolognak. Ezzel tisztában vagyok. Minél többet olvasok róla, annál inkább rájövök, hogy egyre kevesebbet tudok róla és egyre bonyolultabbá válik számomra a dolog.
Szerintem napokat tudnál beszélni ezek szerint erről a témáról.
Én csak azt próbáltam meg, megközelíteni, hogy szegény átlag autós aki egy 14-16 éves autót pofozgat ki, mert nem tud újat venni. Holott Mr. Ford is megmondta anno: hogy a legjobb autó az új autó.
ennek a rétegnek meg lehetne fogalmazni egy minimális projektet érthető nyelven. És szerintem ez azoknak a feladata lenne, akik ehhez igazán értenek. Nem szeretem azt a "nagyképű" kijelentést: "ha nincs legalább fél millád, bele se kezdj". Hisz Ő is, Én is szeretnénk egy kicsit jobb zenét hallgatni, és lehet hogy nekünk elég már az is hogy a szerencsétlen fejegység+hangszóró szettünk nem kezd el torzítani már 50%-os terhelésen.
Tudom ez igen nehéz annak aki ezt az egészet már " vájtfülü-ként" kezeli. De olvastad a sok elégedett 16 cm koakszos véleményt. Egy Szakember számára lehet hogy borzalmas lehet még az a hangzás is, na de a gyári 'ocsó' cucchoz képest.... mennyország.
Volt valamelyik cégnek ilyen netes lecke sorozata. Be regisztráltam, gondolva majd nagyon okos leszek, mire a végére értem rájöttem, hogy semmit se mondtak el a nagy titkokból, de azóta tudom, hogy nem is lehet. Ez is egy tudomány. És egy csomó empirikus kísérletezgetés.  Egyet szűrtem le belőle,. az volt a kérdés: milyen zenét akarsz hallgatni, és akkor mi megmondjuk mit vegyél nálunk, és mi beszereljük. Értem Én, csak nincs rá pénzem. Azért szerelem Én, mert nincs rá pénzem. (esetenként lelkiismeretesebb vagyok mint a szakember).
Nehéz.. nehéz... nehéz....
Gondolom ha elállítod az ülést már mást hallhatsz. Ja, még valami. Ha ez a hobbid akkor szerintem jobb lehetsz benne mint aki ebből akar megélni. De ez minden szakmánál így van. A megélhetési munkánál nem lehet a végtelenségig csiszolni a dolgokat.
Hú! Lehetne erről napokat beszélni.

Na szép éjszakát:

Péter

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Carina
« Válasz #24376 Dátum: 2013.02.24 23:43:16 »
heló ojan ügybe kereslek titeket hogy mentem tegnap a hóba és eccer csak az autó nem akar meni  pl megyek vele és ecer csak rángat azt ha padlóig nyomom a gázt akor akar meni csak az autó ha megálók akor meg megál az autó mitől lehet ez  amiért ezt csinálhatya hogy csak padlózva akar meni néha meg rendesen megy mit csinájak rajta kérlek segicsetek
:surrender:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Carina
« Válasz #24377 Dátum: 2013.02.24 23:46:33 »
Cserélt már valaki első hangszórót valami jobbra?Mit érdemes bele tenni,mi fér el benne?
Méregetem a fogyasztást,város és országút: most 7,2 körül jött ki.Az elviselhatőnek számít?Hol fogyaszt jobban a carina? 90-100 körül?Még nem mentem annyit,hogy értékelni tudjam.
7.2-es vegyes fogyasztás (ha van benne számottevő városi rész is) teljesen korrekt  :yes:

Hogy érted, hogy hol fogyaszt jobban  :) ? Minél lassabban mész, annál jobban fogyaszt  ;) ... 90-100-nál olyan 5.5-6 litert, ahogy emlékszem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Carina
« Válasz #24378 Dátum: 2013.02.24 23:47:35 »
Már bocs, de gusztustalan a helyesírásod valóban és ahelyett, hogy osztanád akibort, inkább figyelj oda mit és hogyan írsz. Ez alapvető műveltségi probléma, inkább szégyellni való, mint hogy visszatámadásra okot adó dolog.
Ha egy-egy betűt elüt az ember, az nem nagy gond, de a te írásod egyszerűen kritikán aluli. ;)
Huh Mester, te aztán lövöd keményen  :D :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Carina
« Válasz #24379 Dátum: 2013.02.25 01:18:40 »
Én 2 Millió forint után mondtam, hogy na ebből elég.
Mármint 2 milliót pumpáltál a Carina hifijébe  :eek: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Carina
« Válasz #24380 Dátum: 2013.02.25 10:13:38 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_sedan_1.6_xli-6639373

Miért kellett rá az az über szárny és a 2db (dupla kipufogó vég?!  :ph34r: Gagyi.

Amúgy az autó nem tűnik állapotra rossznak...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #24381 Dátum: 2013.02.25 13:22:37 »
Tényleg nem akarok vagyonokat költeni a zenére.egyébként is a bal fülemre sokkal gyengébben hallok.Lehet csak ezért erőltetem a dolgot,
direkt szűrőt tett e már valaki 1.6 os motorra? Érdemes? szabad, van értelme?
Milyen tetőcsomagtartót lehet felrakni? az univerzális gondolom felejtős?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24382 Dátum: 2013.02.25 14:59:17 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_sedan_1.6_xli-6639373
Miért kellett rá az az über szárny és a 2db (dupla kipufogó vég?!  :ph34r: Gagyi.
Amúgy az autó nem tűnik állapotra rossznak...
Ezt már tavaly hirdették, de ezexerint meggondolták magukat. Itt egy összefoglaló róla - ahogy nézem, a direktszűrőt leszedte róla :hmmmm:.   
A 'Integra-Civic' hátsó szárny tényleg túlzás, ehhez már min. 4A-GE vagy inkább 4A-GZE motor dukálna (a múltkor nézett polizei dizájnos berlini) - de a sleeper fíling akkor is inkább bejövős.  :wheelchair: Szeretem a meglepetéseket (adni jobb, mint kapni). :D

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #24383 Dátum: 2013.02.25 17:46:21 »
Egy tapasztalat tegnapról - ami lehet, hogy csak nekem új...
Ki szerettem volna járatni az üzemanyagot a tankból annál a Carinanál, amit most szerelek szét.
Ráadtam a gyújtást, csak nem jön a benzin a csőből, amit lekötöttem az injektor sorról. Önindítózok, jön a nyál...
Szóval, az AC pumpa csak akkor nyomja a benzint, ha a főtengely forog (gondolom, biztonsági okokból).

Igen, így van, nem indul el az AC gyújtásráadásra néhány mp-ig, mint a legtöbb tipusnál, hanem az angolnál legalábbis a fötengely jeladó vezérli a befecskendezést, szóval fordulatjelre jön meg.


---

Cserélt már valaki első hangszórót valami jobbra?Mit érdemes bele tenni,mi fér el benne?

üdv!

Nekem elöl Mac street 13.2  Mac(13cm-es) hangszórópár van az ajtóban, de a gyárinál sokkal tisztábban szól! A gyári 13-masokat a hátsó ajtóba tettem.
Az A oszlopon van egy pár Ground Zero csipogó.
Csipogó

Terv, hogy a kis Mac hátra költözik, előre meg 16-os megy egyszer majd!  :innocent:

...
Méregetem a fogyasztást,város és országút: most 7,2 körül jött ki.Az elviselhatőnek számít?Hol fogyaszt jobban a carina? 90-100 körül?Még nem mentem annyit,hogy értékelni tudjam.

Az átlagos fogyasztás, se nem rossz se nem extrém jó.  :D
A lényeg, hogy ne legyen sok a telitalpas erőteljes kigyorsitás, megállás, mert ezek megdobják a fogyasztást...
Szépen kiegyensúlyozottan autózva 6 körülre be lehet lőni a fogyasztást.


---


Haragszotok rám? Mintha az én hsz-emimre nem is reflektálnátok, illetve több hsz-t várnék. Leginkább ilyen a következő téma. Akku vásárlás előtt állok ismét. Az elmúlt 3 évben minden évben vennem kellett egyet...de ezt már régebben ecseteltem, most nem térnék ki rá. Tehát, szeretném tudni kinek milyen van, és hány éve üzemel? 30-ig is elmennék akár árban, csak legyen rá jó sok év garancia, s persze időtálló, megbízható. Továbbá még mindig érdekel, hogy a gyári acélfelnire mi a legkisebb szélességű gumi, ami rámegy? Volt már valakinek 175, 165-ös gumi rajta?

tomka1982!!!
Én is válaszolnék! Neked!!  :D

Most márciusban lesz 7 éves a teszkós Power 44 Ah-s akksi, amit még az előző autóba vásárolt a kereskedő, de a szivemhez nőtt és átmentettem a Carinába! Rendszeresen feltöltöm havonta legalább egyszer akkutöltövel, így nem volt még inditási probléma vele!!

Gyári acélfelnin a téligumi van, ez 175/70 R14 (gyári legkisebb ajánlás), de ha nem kiélezetten vezetsz a 165 is vállalható, de csak ha extrém fogyasztást akarsz elérni  :devil:...

---


...
direkt szűrőt tett e már valaki 1.6 os motorra? Érdemes? szabad, van értelme?


üdv!

NEM, NINCS!!!  ;)
Picivel közvetlenebb lesz a gázreakció, hangosabb lesz a szívási zaj, de csak hirtelen gázadáskor hallani igazán, ez arra ösztönöz, hogy tóójjadneki = megnő a fogyasztás, a direkt szűrő a nagyobb áteresztő képessége miatt tud több levegőt beengedi a szívótérre, viszont ennek a hátulütője, hogy több szennyeződés is kerül a motorba a gyengébb szűrés miatt (kivétel talán a drága márkás direktszűrő).
Ez a por (a mennyisége használati környezet függvénye) a motorolajjal keveredve kitűnő csiszolóanyagot képez és nem tesz túl jót a motor kenésének.
Egy szó a vége, nem utcai hanem versenykörnyezetre való.
Erre majd irják páran, hogy nekik az van évek óta és semmi baja a motornak, hát egészségükre!  :hug:

ui: nem volt direktszűrőm és nem is lesz! saját vélemény és olvasmány...
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.25 18:01:37 írta kamikaze »

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #24384 Dátum: 2013.02.25 18:09:17 »
Ok,ezeket tudom,és értem.Csak taxis havernak volt és szerinte kevesebbet evett a skoda.

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #24385 Dátum: 2013.02.25 18:13:58 »
hanszóró választás nehéz lesz már tudom.hátul blauk vannak most.Voltam hifis ismerősnél,beszélgettünk.Fócusba 4 csatornás erősítő,elől mélyközép és csipogók.Hátul semmi.Csomiban 300 as láda erősítő és kondi.Nem hiányoltam a hátsó sugárzókat.Viszont keményen rezgett alattam az ülés.Tetszett ahogy szólt a cucc.Pár hangnyomás versenyt nyertek már.És mérnek is.De én csak jó hangot szertnék benn.Túl sok a lehetőség...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24386 Dátum: 2013.02.25 19:12:03 »
...
napokkal később volt olyan vagy kétszer, hogy kereszteződésben megálltam, és elinduláskor mintha egy pillanatra le akart volna fulladni, majd hirtelen megindult, rántott a kocsin rendesen.
aztán csütörtök este szépen hazamentem, semmi gond nem volt, péntek reggel mennék munkába és nem indul be a kocsi. önindító teker buzgón, de nem röffen be. próbáltam vagy 5-10 percig, szünetekkel, gázadással, anélkül, de nem indult...

szóval valami ötlet?
én gyertyakábelre gondolok, esetleg az elosztóra meg a gyújtásmodulra, esetleg még injektorra. vagy nem tudom milyen hőmérséklet-szenzor van benne, esetleg az? (a hideg-meleg állapot közti különbségből gondolom). vagy lehet az ecu-nak van valami baja?
Üdv!
Egyáltalán nem biztos, hogy egyetlen hibajelenség az ok. A gyújtás lehet az egyik, de a kiemelt jelenség utalhat egyszerűen légszomjra: elkoszolódott fojtószelep/alapjárati szelep/kokszos, nem tökéletesen záró (emiatt rossz kompresssziót okozó) kipufogószelepekre is. Én megnézném a PCV szelepet, és a rákötött vákuumcsövet is. Ha nagyobb gázra lassabban, késlekedve, de látványosan reagál, akkor a fentiek pucolása erősen ajánlott.

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re:Carina
« Válasz #24387 Dátum: 2013.02.25 19:30:33 »
 ::) Köszönöm Kamikazee a válaszod! Egyedül a pótkereken szeretném kissebbre variálni a gumit, mert kilóg a tálcából. Most szabok bele 10mm-es MDF lapot, és ahelyett, hogy alágumibakoznék 2-3 cm-t, inkább a felnin lévő gumit cserélném kisebbre. Ezért kérdeztem, nem másért. Amúgy megy az autóra 185-nél kisebb gumit biztos nem raknék. Nem nézne ki jól a swift-effektussal... Meg, ennek azért van tömege, ahhoz meg felület kell, hogy időben meg is állítsa.
Az akksi... ennél én azért jóval lustább ember vagyok. Biztos, hogy nem veszegetem ki az akksit havonta, de még 3-6-12 havonta sem. Elvárom "tőle" a 3-5 évig működést mindenféle karbantartás, gondozás nélkül. 2013 van, szerintem ennyi elvárható a mai technikától. Ez más nem zsigulis korszak, amikor még apámék javítgatták az akksikat... jó, nem is erről írsz, de még ezt is oda sorolom. Le a kalappal, hogy ennyi időt szánsz a kocsira, meg figyelmet. Én is szeretem, de ezt túlzásnak tartom. Tegnap olvastam, hogy egy új autónál, ahol még tökéletesek a testpontok meg minden más, arra biztos jó az 55Ah. Viszont egy 16 évesnél már nem annyira, és azzal csak jót teszünk, ha kicsit nagyobbat választunk, konkrétan ami befér. Azt is állította a cikk írója, ezért is van nagyobbra hagyva az akksi helye...
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.25 19:34:26 írta tomka1982 »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24388 Dátum: 2013.02.25 19:32:52 »
A  Carina e ajtója borzalmasan rezonál(vékony és nagy), ezért nem jön belőle mély hang, akkor se, ha jó minőségű a szett.
Le  kell szigetelni erre való bitumenes lappal, lapokkal(nekem csak egy réteg van(mondjuk vastag 3mm), de az ajtókárpitot is megtámogattam üvegszállal), és lehetőség szerint közel légmentesre kell zárni...
A lemezek szigetelése mellett van még egy ajánlott eljárás, ami jelentősen javíthat a mély hangokon és a tiszta hangképen: a belső lemez szilárdításához, merevítéséhez - amihez (akár közvetetten) a hangszóró csatlakozik - jó hatásfokú megoldás, ha több ponton rögzül a külső lemezhez. Ennek sok formája lehet, én nagyon egyszerűen oldottam meg, és jelentős javulást tapasztaltam. A tompa ajtócsukódás garantált. ;)
Lehet akármilyen jó a hangszóród, ha a hangláda csapnivaló. Persze soha nem lesz ideális - hisz nem erre méretezték, se az űrtartalma, se a formája nem az, de néha hihetetlen egyszerű és olcsó beavatkozások vezetnek ugrásszerű eredményhez. :yes:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24389 Dátum: 2013.02.25 19:41:41 »
...néha hihetetlen egyszerű és olcsó beavatkozások vezetnek ugrásszerű eredményhez. :yes:
Pl. Ed China, a mágus :sorcerer: :D a Wheeler Dealers legújabb (nálunk még nem futó) epizódjában egy Aston Martin  DB7-esen mutatja meg, milyen egyszerű a kocsi beázásának javítása, ha az ok az elhasználódott gumikéder (33:44-től) :hug: :lol: