Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791855 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24315 Dátum: 2013.02.23 14:48:43 »
nem nagyon tudjuk. az önindító buzgón tekert, csak nem indult be. bevontattuk csarnokba, megnézegettük, az ac pumpa dolgozik (hangja van), benzin is megy a hengerekbe, kivettük a gyertyát (újak), szikra is van (bár elég gyenge). az akku fesz kicsit alacsony, persze azt negyed óra önindítózás meg fél óra vontatás helyzetjelzővel+vészvillogóval+ablaktörlővel nem is csodálom. próbáltuk bikakábellel másik kocsiról töltve is indítani, de úgy sem indult be. utána egész éjjel töltőn hagytam, így most reggel beindult (miután kiköhögte a benzint a hengerből). elvittem akkushoz, megnézte, akku fesz 13.1V, generátorról 14,6V szóval töltés is van, az akksi meg 2010-es banner. akkus fickó azt mondta, ő nem cserélné ezt ki, mert nem rosszak az értékek és nem régi az aksi sem. most még egy éjszakát töltöm, aztán majd kiderül. így most mindenesetre pöccre indul megint.
azért valami baja csak kell, hogy legyen. :hmmmm: pl. mostanában 1500-as fordulat körül néha berángat. lehet valami gond van a gyújtásrendszerrel?  :hmmmm:
Az én tippem az, hogy valamelyik gyertyakábel (vagy több) vagy a gyújtáselosztó egy kis nedvesség hatására áthúz így nincs megfelelő szikra a hengerekben.
Bikakábelhez a megjegyzésem, nem érnek semmit az olcsóbb (1500 Ft körül) kínai vackok amiket a legtöbb helyen lehet kapni. Én is kidobtam az ilyen bikakábelem és vettem egy 3.5m hosszúságú 25mm2 vörösrézkábeles bikakábelt egy vagyonért (7500Ft körül), na ezzel már tényleg lehet bikázni.  :yes:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

csazsu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
  • Toyota Carina E 1.6xli '92
Re:Carina
« Válasz #24316 Dátum: 2013.02.23 15:55:52 »
Lassan itt a tavasz és szeretném felpolírozni az autómat, mert a motorháztető tele van kör-körös karcokkal, meg matt foltokkal. Van polírozó gépem, de nem tudom milyen polírpasztát, vagy folyadékot érdemes használni. Aki tudja írja meg hogy kell csinálni, a legszebb eredmény eléréséhez.
Köszi,

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24317 Dátum: 2013.02.23 16:04:41 »
Üdv!
Bepi csinált tavaly egy ilyen projektet, Trotter elmentette a csináld magad topicba. Én anno 3M-es közepes és finom polírt használtam.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Carina
« Válasz #24318 Dátum: 2013.02.23 16:14:53 »
Üdv!
Bepi csinált tavaly egy ilyen projektet, Trotter elmentette a csináld magad topicba. Én anno 3M-es közepes és finom polírt használtam.
Így van, az abban leírt anyagot bátran ajánlom, mert 3M termék (Maxolen viasz-polír), ami I. osztályú termék.
Ha kérdés adódik, akkor az Autóápolás topic-ban szívesen válaszolok. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re:Carina
« Válasz #24319 Dátum: 2013.02.23 18:39:28 »
Haragszotok rám? Mintha az én hsz-emimre nem is reflektálnátok, illetve több hsz-t várnék. Leginkább ilyen a következő téma. Akku vásárlás előtt állok ismét. Az elmúlt 3 évben minden évben vennem kellett egyet...de ezt már régebben ecseteltem, most nem térnék ki rá. Tehát, szeretném tudni kinek milyen van, és hány éve üzemel? 30-ig is elmennék akár árban, csak legyen rá jó sok év garancia, s persze időtálló, megbízható. Továbbá még mindig érdekel, hogy a gyári acélfelnire mi a legkisebb szélességű gumi, ami rámegy? Volt már valakinek 175, 165-ös gumi rajta?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24320 Dátum: 2013.02.23 20:43:34 »
Haragszotok rám? Mintha az én hsz-emimre nem is reflektálnátok, illetve több hsz-t várnék. Leginkább ilyen a következő téma. Akku vásárlás előtt állok ismét. Az elmúlt 3 évben minden évben vennem kellett egyet...de ezt már régebben ecseteltem, most nem térnék ki rá. Tehát, szeretném tudni kinek milyen van, és hány éve üzemel? 30-ig is elmennék akár árban, csak legyen rá jó sok év garancia, s persze időtálló, megbízható. Továbbá még mindig érdekel, hogy a gyári acélfelnire mi a legkisebb szélességű gumi, ami rámegy? Volt már valakinek 175, 165-ös gumi rajta?
Dehogy nem reflektálunk. Pótkerekes kérdésedre is született több válasz is.
Hány darab választ szeretnél kapni a kérdésedre?  :D
Akkumulátornak ajánlom a jász plasztikot. Most vettem az asszonynak egy 55Ah-ást 12eFt-ért. 2 év garancia és olcsó és támogatod a hazai gyártóipart vele. Nekem megfelel. Öcsémnek is nagyon jó tapasztalata van vele a bömbiben 5 éve nyúzza és tekeri neki az önindítómotort akár egy percig is télen hidegben ha nem akar beindulni a kihegyezett versenymotorja, tehát bevált. Nekem kb. 4 évig tuti elmegy egy aksi, eddig volt már sok márkás is de nem rosszabb a magyar sem, én maradok is annál mert olcsóbb.
Gyári acélfelniken nekem most is 175-ös téli gumik vannak tehát ez tuti jó rá. Most nem emlékszem hány col széles a gyári acélfelni, 5" vagy 5.5"?
Ha 5" széles, akkor arra 155mm széles gumi a minimum, ha 5.5" akkor 165mm katalógus szerint.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #24321 Dátum: 2013.02.23 20:45:52 »
Továbbá még mindig érdekel, hogy a gyári acélfelnire mi a legkisebb szélességű gumi, ami rámegy? Volt már valakinek 175, 165-ös gumi rajta?
ha jól emlékszem, 175/70 R14 a gyári méret a kézikönyv szerint (azt hiszem abban olvastam), illetve volt még 185 is benne, de 165-re így konkrétan nem emlékszem. nézd meg a felni méretkódját, különösen a szélességét, abból megtudod, milyen gumi megy rá.
de én azért nem raknék rá virsligumit, nem biztonságos... (nekem egy nagytudású gumis a 185-ös gumit sem akarta egyszer felrakni, mert szerinte az kevés... [rohog])

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #24322 Dátum: 2013.02.23 21:00:48 »
ez csak nekem új?  [rohog]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Carina
« Válasz #24323 Dátum: 2013.02.23 21:40:18 »
Haragszotok rám? Mintha az én hsz-emimre nem is reflektálnátok, illetve több hsz-t várnék. Leginkább ilyen a következő téma. Akku vásárlás előtt állok ismét. Az elmúlt 3 évben minden évben vennem kellett egyet...de ezt már régebben ecseteltem, most nem térnék ki rá. Tehát, szeretném tudni kinek milyen van, és hány éve üzemel? 30-ig is elmennék akár árban, csak legyen rá jó sok év garancia, s persze időtálló, megbízható. Továbbá még mindig érdekel, hogy a gyári acélfelnire mi a legkisebb szélességű gumi, ami rámegy? Volt már valakinek 175, 165-ös gumi rajta?
175-ös egész biztosan jó a gyári felnire. Szerintem 165-ös is, de az meg minek :) ? 165-ös gumi azért már rettentően virsli lenne a Carinára.

Akksi: huszon-ezerért kapsz már sokféle márkásat is. Mi legutóbb kék Vartát vettünk az Avéba, 60 Ah-sat, valami 26 ezerért, ha jól emlékszem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Carina
« Válasz #24324 Dátum: 2013.02.23 21:41:52 »
Most nem emlékszem hány col széles a gyári acélfelni, 5" vagy 5.5"?
Ha 5" széles, akkor arra 155mm széles gumi a minimum, ha 5.5" akkor 165mm katalógus szerint.
5.5 vagy 6.0 széles szokott lenni a gyári Carina acélfelni. Nemtom, ezt mi alapján határozták meg anno - mindkét féléből láttam már jópárat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Carina
« Válasz #24325 Dátum: 2013.02.23 21:44:41 »
ha jól emlékszem, 175/70 R14 a gyári méret a kézikönyv szerint (azt hiszem abban olvastam), illetve volt még 185 is benne, de 165-re így konkrétan nem emlékszem. nézd meg a felni méretkódját, különösen a szélességét, abból megtudod, milyen gumi megy rá.
de én azért nem raknék rá virsligumit, nem biztonságos... (nekem egy nagytudású gumis a 185-ös gumit sem akarta egyszer felrakni, mert szerinte az kevés... [rohog])
175/70x14 és 185/65x14 volt a gyári méret - utóbbit sokkal gyakrabban tették rá. Illetve, asszem, a GTi-n 195/60x15 volt gyárilag.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #24326 Dátum: 2013.02.23 22:31:12 »
lefeleződött az ára (mellesleg még így is - nagyon - sok).

A váltógomb is hozzáöltözött a kormánykerékhez.

Ez a váltó gomb már túl szép is. Hozzá kell javítanod a kárpitot is.  :)
Prius 2 - a mosolygós autó.

roncsi22

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Carina
« Válasz #24327 Dátum: 2013.02.24 08:42:37 »
heló ojan ügybe kereslek titeket hogy mentem tegnap a hóba és eccer csak az autó nem akar meni  pl megyek vele és ecer csak rángat azt ha padlóig nyomom a gázt akor akar meni csak az autó ha megálók akor meg megál az autó mitől lehet ez  amiért ezt csinálhatya hogy csak padlózva akar meni néha meg rendesen megy mit csinájak rajta kérlek segicsetek

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Carina
« Válasz #24328 Dátum: 2013.02.24 09:11:11 »
huh:-):-):-)
hejjjesííírás egggyes:-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #24329 Dátum: 2013.02.24 09:14:12 »
Cserélt már valaki első hangszórót valami jobbra?Mit érdemes bele tenni,mi fér el benne?
Méregetem a fogyasztást,város és országút: most 7,2 körül jött ki.Az elviselhatőnek számít?Hol fogyaszt jobban a carina? 90-100 körül?Még nem mentem annyit,hogy értékelni tudjam.