Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791854 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24240 Dátum: 2013.02.19 23:29:35 »
Egy kis nosztalgia Fubának: a finneknél ilyenkor még így megy a munkábajárás... :rockon: :punk:
[ Invalid YouTube link ]

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24242 Dátum: 2013.02.19 23:32:17 »
Valakinek van tapasztalata magánszemélyek közti nagyobb csomag postával/futárszolgálattal való eljuttatásával kapcsolatban? Konkrétan egy gumi garnitúrát szeretnék fogadni, de lehet hogy ez nagyon drága lenne :/
Nekem is hoztak már felnistől, dísztárcsástól korrekten 2500 volt anno, egyben eljött.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24243 Dátum: 2013.02.19 23:34:40 »
FUBA!
Remélem, te nem így vezetsz!!
Én is max. az üregi nyulak veszélyeztetésére utaltam a finn produkcióval ::)

krisz978

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Carina
« Válasz #24244 Dátum: 2013.02.20 08:36:01 »
Kedves kalapos!Lehet hogy szép auto amit ajánlottál.De:Idős,semmilyen extra,se horog,se ötajtó!Sőt még nagyon messze is van.Szóval azért az árért,nekem nem tetszik.De azért mindenkinek köszönöm az építő jellegű tanácsokat!

krisz978

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Carina
« Válasz #24245 Dátum: 2013.02.20 08:40:09 »
Kedves Roadati!Köszönöm felajánlásod,lehet hogy élni fogok vele!De a 2000ccm miatt hezitálok,valamint horog is jó lenne rá!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24246 Dátum: 2013.02.20 09:03:16 »
Kedves kalapos!Lehet hogy szép auto amit ajánlottál.De:Idős,semmilyen extra,se horog,se ötajtó!Sőt még nagyon messze is van.Szóval azért az árért,nekem nem tetszik.De azért mindenkinek köszönöm az építő jellegű tanácsokat!
Kezd körvonalazódni a kép, hogy milyen kellene, ez jó.
Én az állapotuk, megkíméltségük, a gazdai hozzáállás miatt ajánlottam kettőt, köztük ezt, ami a legutolsó évjárat, vonóhorgos, közel is van felétek, igaz, ez sem 5ajtós. A lb-ek azonban - ahogy Balázs is írta - ritkábbak, lehet, hogy messzebbre kell utazni egy valóban ígéretesebb (és itt nem a polírozottságról beszélek) példányért. Azt is tudni kell, hogy a Carinák futott számánál jóval kisebb arányban akadnak eladó példányok, akinek valóban jó állapotú van, az már egyre kevésbé válik meg tőle - hiszen a használati értéke már jóval több a kereskedelminél -, inkább használja 2., 3. kocsiként, s gyakran családi-ismerősi körben cserélnek gazdát. Tehát érdemes akár kivárni és a távolságot nem kizáró okként kezelni, elvégre egy tartós fogyasztási cikkről van szó.... :)

krisz978

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Carina
« Válasz #24247 Dátum: 2013.02.20 09:11:35 »
Kedves kalapos!Az pedig közel fél milla.Jelen piaci helyzet szerint,kicsit sok.A gázos autókról véleményt direkt nem ír senki???pl:http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_linea_sol-6552695

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #24248 Dátum: 2013.02.20 10:18:24 »


http://auto.indavideo.hu/video/Need_for_Speed_a_gruz_utakon?utm_source=flash&utm_medium=watchoninda&utm_campaign=videoplayer

Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de az ilyen emberre én nem azt mondom  h hű de ügyes meg vagány, hanem hogy dögöljön meg :/
Amit a forgalomba csinál az valami szörnyű, komolyan elgondolkoznék azon, amikor velem szembe jön, hogy nem húzódok el előle/ kicsit még rá is húzom a kormányt... csak az ilyen ***ok valószínűleg elhajtanának, nem pedig papírt töltögetnének

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24249 Dátum: 2013.02.20 10:54:19 »
Egy kis nosztalgia Fubának: a finneknél ilyenkor még így megy a munkábajárás... :rockon: :punk:
Erről van szó! Minimum így kell hóban autózni.  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #24250 Dátum: 2013.02.20 10:55:20 »
Kedves kalapos!Lehet hogy szép autó amit ajánlottál.De:Idős,semmilyen extra,se horog,se ötajtó!Sőt még nagyon messze is van.Szóval azért az árért,nekem nem tetszik.De azért mindenkinek köszönöm az építő jellegű tanácsokat!

Ez jó, tényleg megvannak az igényeid. Csak ott van hogy kéne, jó lenne. Megfogalmaztad 5 ajtó, vonóhorgos, lb. és fiatal.
Ha vonóhorog kell, minek az 5 ajtó. Ha szállítani akarsz akkor tényleg inkább utánfutót használj. Hidd el én jó néhány kocsim belsejének adtam azzal, hogy "csak most ezt beteszem", utána mikor összekarcoltam a borítást, dühöngtem.
Mellesleg szerintem nem figyelsz. Sokan leírták már, hogy a 94 előtti Japánok nagyon jók. Nekem angol van, tudod mit mondtak a bontóban: hogy hozzam be a rossz ventilátort, nézünk hozzá japánt mert az nem szokott elromlani. Mellesleg csak ki kellett takarítani. Hidd el aha kipicsázod a pénztárcádat, és veszel egy fiatalt, akkor is beleeshetsz abba a hibába, hogy fél év alatt 50-100 E rámegy valamire. Aki el akarja adni az az utolsó időben szarik költeni az autóra. a kereskedőkről meg ne is beszéljünk. Van egy használt autó kereskedő haverom, látom a taktikát.
Tehát ha nincs elég pénzed, és a közeljövőben sem számíthatsz nagy változásban ez ügyben, akkor érdemesebb egy jobb állapotú öregebb, olcsó kocsit venni, és a maradék pénzed mehet vonóhorogra, vagy egyéb kicserélendő alkatrészekre, amit itt lehet hogy olcsón megszerezhetsz.  Motor, kasztni legyen jó, a külcsín és a belbecs ráér.
Hidd el, fogsz rá költeni.
Én 250 km-re mentem autóért. Hát egy napos program volt. És ha nem tetszett volna otthagyom, mert nem az a költség, hogy elmenj. Ha jól számolom a 400 E kocsit bárhol veszed, mire megtankolod,hazaérsz és a nevedre is kerül majd 500 -ba van
Itt csak egy emberről olvastam hogy rendbe tette az autót eladás előtt ( talá kamikaze?) de Ő az apósának adta el. Apóstól Én is félnék, és még nem is láttam :lol:

Tudom nehéz okosan dönteni.

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #24251 Dátum: 2013.02.20 10:59:51 »
Ja gázos autó?
Az autód motorját benzinre tervezték. Mérnökök hosszú-hosszú éveken keresztül tökéletesítve.
Szerinted a barkács megéri.
Ha annyira jó lenne, mindenki azzal járna. Én még csak öreg autóban láttam, és ha másik kocsit vett az illető, (fiatalabbat, jobbat) abba nem rakatta bele. Vajon miért?
Ez az Én véleményem.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24252 Dátum: 2013.02.20 11:10:59 »
FUBA!
Remélem, te nem így vezetsz!!
Jó a srác, nekem tetszik.
Mi persze, hogy nem így vezetünk:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24253 Dátum: 2013.02.20 13:01:18 »
Ez jó, tényleg megvannak az igényeid. Csak ott van hogy kéne, jó lenne. Megfogalmaztad 5 ajtó, vonóhorgos, lb. és fiatal.
+gázos. :hmmmm: Peti! Ez a Te autód! :excl:Úgyis jobbat akarsz :otlet: Odaadnád 4 kilóért? :?: :?:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24254 Dátum: 2013.02.20 13:47:09 »
+gázos. :hmmmm: Peti! Ez a Te autód! :excl:Úgyis jobbat akarsz :otlet: Vajon odaadnád 4 kilóért? :?: :?:
Bocs, ez lemaradt, nem akartam félreérthető lenni.