Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791865 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

krisz978

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Carina
« Válasz #24195 Dátum: 2013.02.18 12:08:19 »
Kösz az infókat.Helyileg ózdon vagyok.Már nem száguldozom,jelenleg ezres swift van.Megbízhatóság,viszonylag kis fogyasztás tágas utas-csomatér.Jelenlegi felhoztaból mit ajánlanál?

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #24196 Dátum: 2013.02.18 12:54:16 »
Üdvözlök minden fórumozót!Most állok ép Carina vásárlás előtt.Segítségetek kérném,mire ügyeljek.1.6 vagy 2.0?Max400000ft vételárig.Jelen hasznaltauto-s kínálatból mit ajánlanátok?Előre is köszönöm!

Szia!
kamikaze gyorsan felvázolta  a lehetőségeket, ehhez nincs is mit hozzátenni.
Itt sok "professzor van" mindent megtudhatsz.
Én személyes tapasztalatból tudom, hogy egyre nagyon kell figyelni: "tökéletes de it -ott megjelent egy kis rozsda", az százezerbe kerülhet. Mindig számíts arra, hogy amikor megveszed néhány 10 ezer bele szaladhat. Kötelezően cserélendő vezérműszíj, olaj, szűrő. Egy két kotyogó futómű alkatrész nem akkora tragédia, mint egy halott motor.
Nézd meg mióta áll a kereskedésben. Ha Nagyon régen, akkor sokan nem vitték el. Mindenképpen ragaszkodj ahhoz, hogy megnézesd megbízható szemvízben. A megbízhatót kiemelem, mert az ismerős nem mindig jó, mert egy esetleges leendő autóban amit megveszel, aranybányát láthat. Csak akiben megbízol, de akkor is legyél ott a vizsgálatnál, mássz alá-bele, kérdezz, és kapjál válaszokat. Kamasz korban lévő olcsó autót nehéz venni.
Nem akartalak elriasztani. Egy biztos, ha nem egy vadbarom volt az előző tulaj, akkor egy Carinával nem járod meg.
Mellesleg a piacon csak hölgytulajos, nemdohányzó, kevés kilométerest találsz.  [rohog]
Ja! Magyarországon nincs az a kocsi amelyik órája a valós értéket mutatja.

Legyél türelmes!

Szép napot: Péter

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #24197 Dátum: 2013.02.18 13:04:26 »
Akkor szigorúan 1.6-os, nem szegénykeverékes, japán kivitelt keress, de egy megkímélt angol gyártással sem fogsz mellé!
A japánok idővel angliában is gyártatták a Carinákat, itt főleg európai alkatrészbeszállítók is közreműködtek, ami kicsivel gyengébb minőséget eredményezett, mint az eredeti verzió. Viszont biztonságosabb, 2 légzsák és megerősített karosszéria, egyéb plusz módosításokkal kárpótoltál valamelyest.
Érdemes full felszereltségűt keresni, tehát klima (utólag azért egy 100-asba benne van, ha vele veszed, semmit nem dob az áron..), 4 e-ablak, szervo, abs, 2 légzsák (utasoldali is).
Korróziót érdemes figyelni, hátsó sárvédőívek hajlamosak rothadni, de mindenhol át kell nézni!
Az angol "facelift" = ráncfelvarrott tipusokon a kocsi elején a Toyota embléma a motorhéztetőn van, a japán gyártásúakon a hűtőmaszkban. Ezt is érdemes figyelni, ugyanis ha törik az eleje, nehezebb a géptetőre visszatenni a logot, mint egy japán hűtőmaszkot tenni rá.

94-95-ös modellévben volt egy gyártási hiba, méghozzá a japán modellekben az olajlehúzó gyűrűk a dugattyún lágy anyagból készültek és idő előtt elkoptak, olyannyira, hogy nem tudták rendesen ellátni a feladatukat és elkezdte fogyasztani a motor az olajat. Ezt gyűrűcserével lehet javitani.

krisz978

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Carina
« Válasz #24198 Dátum: 2013.02.18 13:25:19 »
Néztem egy konkrét darabot,vélemény?Azonos használat mellett nem hajtva,is többet fogyaszt a kétliteres?Hasznaltauto.hu,360000ft 2.0GLI,beszéltem a tulajjal,a friss műszakit bevállalja alku gyanánt. ????Nincs túl messze,2003-as behozatal,nála négy éve van.Apró karcok,rozsda nincs.

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #24199 Dátum: 2013.02.18 15:42:04 »
Néztem egy konkrét darabot,vélemény?Azonos használat mellett nem hajtva,is többet fogyaszt a kétliteres?Hasznaltauto.hu,360000ft 2.0GLI,beszéltem a tulajjal,a friss műszakit bevállalja alku gyanánt. ????Nincs túl messze,2003-as behozatal,nála négy éve van.Apró karcok,rozsda nincs.
360000-ért nem találok hirdetést!?Belinkelnéd,vagy valami bővebb hogy meg tudjuk nézni!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24200 Dátum: 2013.02.18 16:00:32 »
360000-ért nem találok hirdetést!?Belinkelnéd,vagy valami bővebb hogy meg tudjuk nézni!
Azóta frissítette a műszakival ;)
Egyébként szépek az illesztései, rendben vannak a vonalai, ennyi látszik. A fóliázás meg jól jön, ha nincs klíma (+egyébként is).

krisz978

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Carina
« Válasz #24201 Dátum: 2013.02.18 17:02:35 »
Bocsi!Azóta felment az ára!  :lol: Frissítették a műszakival!380000ft.Valaki lát ennél jobb ajánlatot 400000-ig?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24202 Dátum: 2013.02.18 17:41:20 »
Bocsi!Azóta felment az ára!  :lol: Frissítették a műszakival!380000ft.Valaki lát ennél jobb ajánlatot 400000-ig?
Az a baj, hogy nem tudjuk, Neked mi kell: szedán nagy csomagtérrel, lb praktikus pakolhatósággal vagy kombi cuccolásra? Kamikaze és Péter jól összeszedték, amire figyelni kell. Mi nem látunk a kocsi alá; az okosban csinált műszaki még nem garancia a fogó kuplungra; azért, mert valaki nem írja le, hogy cserések a gátlók, még azok lehetnek...ezért a pénzért mindent ki lehet fogni. :hug: El kell menni, meg kell nézni.

krisz978

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Carina
« Válasz #24203 Dátum: 2013.02.18 17:48:38 »
Igazából az ötajtós tetszik igazán,de a négyajtós is szép pláne bordóban(449000ft)Gàzossal érdemes foglalkozni?Szlovák határszélen lakom.

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Carina
« Válasz #24204 Dátum: 2013.02.18 18:01:18 »
Tényleg fontos kérdés, hogy mennyire akarsz nagyobb terjedelmű cuccokat szállítani!
A sedan-nak is nagy a csomagtere; de csak literben; viszont a nagyobb kérdés, hogy mi az, ami befér a csomagtér nyílásán.

A motor típusa - véleményem szerint - majdnem mindegy. Én a 2.0 kombival is 7liter/100km alatt járok (6,8 az össz-átlagom); igaz, takarékosan vezetve; amennyire lehetséges, kerülve a rövid utakat; kb. havi 1 budpesti úttal (az is inkább hétvége). Lehet, hogy ez 1.6-ossal 6,6 lenne...

Szóval, szerintem a sorrend:
1.) adott autó állapota (az ár függvényében persze)
2.) karosszéria vátlozat (Sedan / Liftback / Wagon - ez a gyakorisági sorrend itthon)
3.) extrák: légkondi, napfénytető, ABS, légzsák (pl. a kinézett kocsiban nincsen légkondi. Természetesen meg lehet nélküle lenni, de piszok nehéz manapság eladni kocsit A/C nélkül. Utólag is beszerelhető - én is utólag szereltem bele - de anyagilag kérdéses az akció)
4.) motor (1.6 / 2.0 / 2.0diesel / 1.8 - szinten gyakorisági sorrend)
5.) angol vs. japán: ahogy böngészed a hírdetéseket; megnézed a konkrét darabokat, akkor látni fogod az elétrő dolgokat. A nem látható különbségeket meg megírjuk majd. Mindkét változatnak megvannak az erős és gyengébb pontjai, de nem kell félni, egyik sem kritikus.
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Carina
« Válasz #24205 Dátum: 2013.02.18 18:09:53 »
Azért ez a jobbkormányos, lejárt angol papíros"ici-picit" drágának tűnik 400k-ért...
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_1.6_xli-6609176
Itt tényleg jogos lenne a kérdés, hogy mennyit enged a feléből (kb. annak is a felét kellene - elég utcai harcos a külseje a gépnek)...
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

krisz978

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Carina
« Válasz #24206 Dátum: 2013.02.18 18:14:34 »
Gázos?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24207 Dátum: 2013.02.18 18:17:22 »
És hozzátenném Balázs felsorolásához, hogy az sem mindegy, hány szett (és milyen) gumi jár hozzá - ez azért alakíthatja az árakat többfelé.
De érdemes máshol is körülnézni. Ez pl. alkuval megérné a felárat is. :hmmmm:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24208 Dátum: 2013.02.18 19:00:39 »
Azért ez a jobbkormányos, lejárt angol papíros"ici-picit" drágának tűnik 400k-ért...
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_1.6_xli-6609176
Itt tényleg jogos lenne a kérdés, hogy mennyit enged a feléből (kb. annak is a felét kellene - elég utcai harcos a külseje a gépnek)...
De ha megszereznéd bontásra, stipi-stopp a hátsó spoilerre! :batman:

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #24209 Dátum: 2013.02.18 20:00:43 »
Balázs!
Mennyire nagy meló utólag beépíteni a klímát a kocsiba? Az enyém sajna eléggé alapfelszereltségű (sebaj én így is imádom) és nagyon nagyon gondolkozom azon, hogy nyáron/ősszel (akkor lesz pénzem) be kellene ruházni egy klímára. Ha ügyesebb kezű emberkék otthon is képesek a beszerelésre, az azért sok plusz a beruházás mellett (nem beképzelt vagyok hanem fater autószerelő volt :D ) csak a légkondi kényelmi funkciója mellett még annyi, meg annyi csinálni való lenne a kocsin (lakatolás).