Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6797044 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24180 Dátum: 2013.02.16 23:01:19 »
Ma kiszedtem az ajtókból a kapcsolókat és abelső világítást is.Hát nem lett jobb...Ha a beltérit door állásba kapcsolom,állandóan ég.Szóval mintha mindig kapna testet.Mérni még nem mértem semmit.Ha a másik irányba kapcsolom,akkor is világít.Nincs ötletema csomagtér ajtó vajon rá van erre kötve?
Rá bizony! Nekem a zárnál van a kapcsoló. A motorháztetőnél biztosan tudom, hogy a riasztó miatt kapott egy plusz kapcsolót, de a csomagtér ajtónál már nem emlékszem, hogy gyárilag ilyen-e, vagy sem...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Carina
« Válasz #24181 Dátum: 2013.02.17 08:57:08 »
Írta valaki, hogy "megnézné" beszerelve is ezt a bőrözött kormányt, hogyan mutat a légzsák és a karima (majdnem Carina-t írtam  :lol: ) találkozásánál.
Kami' kérdezte, hogy mennyibe került a művelet: 13,5e volt (+1ezer felár volt a perfrált rész a küllőknél).
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.17 08:59:39 írta Zé Balázs »
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

offday

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 222
Re:Carina
« Válasz #24182 Dátum: 2013.02.17 10:47:14 »
 :eek: Nagyon komoly lett, szép munka!
üdv, offday

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24183 Dátum: 2013.02.17 15:07:02 »
Írta valaki, hogy "megnézné" beszerelve is ezt a bőrözött kormányt, hogyan mutat a légzsák és a karima (majdnem Carina-t írtam  :lol: ) találkozásánál.
Kami' kérdezte, hogy mennyibe került a művelet: 13,5e volt (+1ezer felár volt a perfrált rész a küllőknél).
Az a +1ezer felár nagyon megérte, mert nagyot dob a látványon a perforált rész.  :yes:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #24184 Dátum: 2013.02.17 15:40:15 »
Balázs beszereltem a zárat.Működik,ahogy kell.De az ajtóban levő csatlakozóból kindulva,több vezetékeset is elbirt volna.valszeg a jobb oldalról is lehetne nyitni az ajtókat.Most csak a saját oldalit nyitja.Jó ez így.viszont a motortérben nincs kapcsoló.A csomagtéri jól működik,ha benyomom.De lehet  bezáráskor nem működik rendesen? Majd be mászok a csomagtérbe,megnézem.Még mindig folyamatosan világít a belső lámpám.Csak közép állásban nem.

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #24185 Dátum: 2013.02.17 18:44:47 »
Meg van a hiba.A csomagtér világítás kapcsoló volt elhajolva.Mindig világított bent.Már minden működik.Most már tudom miért merült le a kicsi aksim 4-5 nap alatt...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Carina
« Válasz #24186 Dátum: 2013.02.17 18:59:27 »
Írta valaki, hogy "megnézné" beszerelve is ezt a bőrözött kormányt, hogyan mutat a légzsák és a karima (majdnem Carina-t írtam  :lol: ) találkozásánál.
Kami' kérdezte, hogy mennyibe került a művelet: 13,5e volt (+1ezer felár volt a perfrált rész a küllőknél).
Szép munka nagyon és árban is korrekt, de azt figyeltem meg, hogy gyárilag pont ellenkezőleg van (az Ave-n) a perforált és a sima bevonat a kormányon elhelyezve. Szándékosan választottad ilyenre?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Carina
« Válasz #24187 Dátum: 2013.02.17 19:21:16 »
Semmi szándékosság nem volt az "inverz" választásnak az Avensis-hez képest. Valójában nem is beszéltem meg a sráccal, hogy hova kerüljön a perforált bőr. Valójában korábban annyira nem is foglalkoztatott ez a kormánybőrözés dolog, hogy nem tudtam volna megmondani, hogy az Avensis-nél mi is a helyzet. De valóban úgy van, ahogy mondod!

Atti: örülök, hogy meglett a hiba oka!
Végülis tök logikus - így utólag, hiszen tényleg bekapcsol az utastéri világítás is, ha csomagtartót kinyitha az ember (és ezek szerint vica-versa is).

Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Carina
« Válasz #24188 Dátum: 2013.02.17 19:46:38 »
Nem mintha bármi jelentősége lenne, csak pont ma mentünk az autóval és ránéztem.

Tényleg szép lett! ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Carina
« Válasz #24189 Dátum: 2013.02.17 20:01:47 »
Köszönöm a készítő nevében a dícséretet; nekem a kormány ki- és beszerelésen túl nem sok érdemem van benne.
Annyi tűnt még fel, hogy a gyárilag bőrözött kormányhoz képest (mint a Ti vagy a mi Avensisünkben) az utólag bőrözött kormánykerék kicsit vaskosabb.
Magyarán: a gyárilag bőrözött kormány is olyan vastag, mint a nem bőrös kormánykerék (amelyre ha kerül még egy "réteg" természetesen megvastagodik).
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re:Carina
« Válasz #24190 Dátum: 2013.02.17 20:49:20 »
 :eek: Balázs! Ez milyen Carina? Fabetét? Gyári? Kormányon azok a plusz kapcsolód gyárik? A 2 dines fejegység gyári? Vagy a másik képen, a bal szellőző alatti kapcsolósornál, a fényszórómagasság állító tekerenytű mellett mi az a kapcsoló? Nekem mé' nincs olyan??? És van mellette még valami, csak kitakarja a kormánykerék? S az mi?

No, ma egy 10 órás felújítási maratont rendeztünk faterral. Végeztünk a beltérrel. Végre... egy hiba volt, amire nem jöttünk rá, inkább megoldottuk másképp. Nekem is a beltérvilágítással volt problémám, de rejtély maradt, mi okozhatta a gondot. Viszont kárt is okoztam ma a leányzónak. A bal szellőzőrácsot kiszedvén, a bal prütyök ami beakasztja magába a műszerfalba, kitörött  :cry: . Néztem, nem tudok már vele mit csinálni, így marad. Ki nem esik a rács, de ... hát nem olyan mint volt. A középkonzol fűtési részével végül is nem is volt olyan nagy cumi, mint gondoltam. Nem tudom ki mondta, de igaza volt, arrébb volt menve egy fognyival a bal forgókapcsoló.  :clap:

Viszont egy kérdés. Létezik, hogy a tompítottról nincs visszajelzés a mű. falon? Egyrészt már rég nincs. De most az izzók cseréje után sincs. Jövőhéten készítek képeket, a következő project a motortér és annak csatlakozói, akkusarucsere gyorszárasra.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24191 Dátum: 2013.02.17 21:13:24 »
:eek: Balázs! Ez milyen Carina? Fabetét? Gyári? Kormányon azok a plusz kapcsolód gyárik? A 2 dines fejegység gyári? Vagy a másik képen, a bal szellőző alatti kapcsolósornál, a fényszórómagasság állító tekerenytű mellett mi az a kapcsoló? Nekem mé' nincs olyan??? És van mellette még valami, csak kitakarja a kormánykerék? S az mi?

No, ma egy 10 órás felújítási maratont rendeztünk faterral. Végeztünk a beltérrel. Végre... egy hiba volt, amire nem jöttünk rá, inkább megoldottuk másképp. Nekem is a beltérvilágítással volt problémám, de rejtély maradt, mi okozhatta a gondot. Viszont kárt is okoztam ma a leányzónak. A bal szellőzőrácsot kiszedvén, a bal prütyök ami beakasztja magába a műszerfalba, kitörött  :cry: . Néztem, nem tudok már vele mit csinálni, így marad. Ki nem esik a rács, de ... hát nem olyan mint volt. A középkonzol fűtési részével végül is nem is volt olyan nagy cumi, mint gondoltam. Nem tudom ki mondta, de igaza volt, arrébb volt menve egy fognyival a bal forgókapcsoló.  :clap:
Viszont egy kérdés. Létezik, hogy a tompítottról nincs visszajelzés a mű. falon? Egyrészt már rég nincs. De most az izzók cseréje után sincs. Jövőhéten készítek képeket, a következő project a motortér és annak csatlakozói, akkusarucsere gyorszárasra.
Zé Balázsnak van egy Avensis-e is azt mutatta összehasonlításképpen...
Igen, nincs visszajelző lámpa a tompitottnak a műszerfalon, csak a kapcsolón látod, hogy van-e helyzetjelző vagy tompított vagy egyik sem.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Carina
« Válasz #24192 Dátum: 2013.02.17 21:41:45 »
Köszönöm a készítő nevében a dícséretet; nekem a kormány ki- és beszerelésen túl nem sok érdemem van benne.
Annyi tűnt még fel, hogy a gyárilag bőrözött kormányhoz képest (mint a Ti vagy a mi Avensisünkben) az utólag bőrözött kormánykerék kicsit vaskosabb.
Magyarán: a gyárilag bőrözött kormány is olyan vastag, mint a nem bőrös kormánykerék (amelyre ha kerül még egy "réteg" természetesen megvastagodik).
Nekem spec ez a gyári bőr kormány olyan vékony hatású kicsit. A Corollának sima műanyag kormánya van, arra tettem ilyen kormányvédőt, lyukacsos, amolyan kormány anyag érzetű habosított vmit. Egy műanyag madzaggal kell körbetekerni a kormány kerületén a rögzítéshez. Nem túl vastag maga a kormányvédő, de a kormánnyal együtt kényelmesebb az én nagy lapát kezemnek, mint most az Avéjé. A Tied ránézésre is vaskosabbnak tűnik, de jobb is lesz az, hidd el. Jobb fogása van úgy a kormánynak.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

krisz978

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Carina
« Válasz #24193 Dátum: 2013.02.18 08:47:56 »
Üdvözlök minden fórumozót!Most állok ép Carina vásárlás előtt.Segítségetek kérném,mire ügyeljek.1.6 vagy 2.0?Max400000ft vételárig.Jelen hasznaltauto-s kínálatból mit ajánlanátok?Előre is köszönöm!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #24194 Dátum: 2013.02.18 11:07:23 »
üdv krisz978!
A lökettérfogatot neked kell eldönteni, de egy 1.6-os is már jól muzsikál, alul nyomatékszegény, szóval forgatni kell, hogy menjen, de felül jól teljesit!
Fogyasztásban kimagaslóan jó a 1.6 /4A-FE/ motor, de az 1.8-2.0 sem sokkal rosszabb, persze vezetési stilus a mervadó illetve elsősorban az autó műszaki állapota!
Az 1.8 nyomatékosabb talán, picivel jobban megy az 1.6-nál, így alakul a fogyasztása is. A motorkódja 7A-FE, felénk elég ritka dolog, inkább külhonban árulták.
A benzines 2.0-ás véleményem szerint már dinamikusabb, jobban lehet vele vagánykodni, ez látszódhat a fogyasztáson is. Motorkódja 3S-FE, illetve a sportvezióé /GTi/ 3S-GE.
Van még a 2.0 dizel 2C motorkóddal, szerény 54kW-os teljesitménnyel, személy szerint nem preferálnám, akkor már inkább egy 1.9 TDI Passat B4  ::) .

Vásárlásnál érdemes úgy átnézetni az autót, mintha műszakira menne, így lehet alkudni majd, illetve kiderül, érdemes-e vételre!  ;) ;)

Itt tudsz véleményeket olvasgatni, de ajánlom böngészésre ezt a topicot is, mert sok dologra fény derül!!  ;)
Sok sikert a vásárláshoz, lényeg, hogy legyen veled szerelő, aki pártatlan tud maradni, ne szeress bele az első autóba, ne sajnálj utánamenni 1-200 km-t!

Helyileg merre vagy?