Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6797065 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

csoky78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
  • 93' 2,0 gli 3sfe
Re:Carina
« Válasz #24120 Dátum: 2013.02.10 23:08:50 »
Olvasgattam mostanábana fórumot és a felnitémához hozá szeretnék szólni vagyis kérdezni 5x100 ET36 7J R16 os felnit tudnám e használni?
Igen tudod! Nekem is az van, Celica 5-küllős gyári alu.
Ki a Toyotát szereti, rossz ember nem lehet!
Minden autó Toyota akar lenni!

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24121 Dátum: 2013.02.11 13:54:13 »
Juj de szép bukócsöves hátsókerekes Carinát találtam:

 :csorog:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Carina
« Válasz #24122 Dátum: 2013.02.11 14:05:22 »
Örülök, hogy Palaczk rendben odaért (nem tudom, hogy mekkor hó van arra)!
Ezúton is elnézést kérek Tőle, amiért késtem a megbeszélt időponthoz képest! Sajnálom, Laci!
Illetőleg köszönöm szépen a segítségedet a csomagtér ajtó elhozatalában; valamint Favágó fórumtársunknak a cuccok eljuttatásában!

Mellékelve két kép, egy terjedőfélben lévő új lakberendezési stílusirányzatról  :hug:

A hó minimális felénk, az utak tiszták.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24123 Dátum: 2013.02.11 15:38:14 »
Akkor én is beszámolok a hétvégi fejlesztésről:
Bebőröztettem a kormánykereket. Eddig sosem voltam "kákattanva" erre a bőrözött kormányra, de nagyon kellemes dolog;
messze-messze túlszárnyalta a várakozásaimat!  :clap:
Beépítve pedig - értelem szerűen - még mutatósabb!
Ha valaki hasonlóban gondolkodik, nyugodt szívvel tudok ajánlatni egy Dunakeszin dolgozó srácot!
Nagyon szép! Láttam már pár utólagos kormánybőrözést, de eddig ez tetszik a legjobban.  :yes:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24124 Dátum: 2013.02.11 15:50:21 »
Olvasgattam mostanábana fórumot és a felnitémához hozá szeretnék szólni vagyis kérdezni 5x100 ET36 7J R16 os felnit tudnám e használni?
Szerintem igen. Nekem is nyáron 7" széles ET35-ös 15" átmérőjű felnik vannak fent, minden probléma nélkül, de van akinek ez már beleér a sárvédő peremébe megpakolt autónál, ezért valószínű a gumi lesz az, amin múlni fog, hogy beleér-e majd vagy sem. Milyen széles gumikat teszel rá? Ha jól emlékszem 7" széles felnikre min. 195 mm széles gumikat ajánlanak feltenni. Nekem persze 185-ös van, a múltkor a gumis már enyje-benyézett is miatta...
195mm vagy 205mm széles gumik már lehet, hogy neked is beleérnek majd, de egy kis peremezés megoldja a dolgot.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24125 Dátum: 2013.02.11 15:52:06 »
Igen tudod! Nekem is az van, Celica 5-küllős gyári alu.
Gyári 16"-os Celica felni az nem 6,5" széles? Meg mintha az ET száma is nagyobb lenne, mint 35...
Lehet, hogy nem jól emlékszem.  :hmmmm:  :?:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24126 Dátum: 2013.02.11 15:55:11 »
Egyenlőre ilyen lett....
Szép lett, kibékülnék én is egy ilyen fényezéssel.
Mennyi egy telifény a Carinára? Nekem is kellene...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #24127 Dátum: 2013.02.11 15:55:30 »
Juj de szép bukócsöves hátsókerekes Carinát találtam:

 :csorog:

Ez is nagyon gizda:



--------------------------------------
Gratulálok én is fejlesztőknek, jönne már a jóidő, nekilátok én is!  :clap:

Zébalázs! Jó lett a kormányod, mennyibe fájt? danee90 13-mat mondott az övére..

--------------------------------------

tomka1982!

Halihó!

Az első ajtókra/ba szeretnék világítást. Úgy, ami csak akkor kapcsol, ha nyílik az ajtó, mint ahogy a beltéri "plafon" lámpa is működik. Kérdés, hogy hova kell kötnöm?
Vadássz egy fix pozitivot az ajtón belül (kiveszed a slusszkulcsot, hogy biztosra menj :D) és akkor csak az ajtókapcsoló vezetékét kell behúzni, az 1 szál ajtónként!

Gratulálok a fényezéshez, nagyon szép lett, illetve a kárpit is tuti! Ezzel megadtad a végső döntést nekem is, hogy nem cserélem le a feljött műbőr miatt a kárpitot, hanem megcsináltatom én is!  :clap:
Amúgy az autó telibe lett fújva? Ez az eredeti szin? Lakkozva lett? Mennyiben állt meg?

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #24128 Dátum: 2013.02.11 16:08:56 »
Őszintén szólva, nem, nem erre készülök :)

Hanem erre:
&feature=share
Már meg van, itt van az asztalon, és nagyon de nagyon tetszik! De az sem rossz. viszont nekem nincs ilyen nyílás az ajtómon. Mivel itt van a nappaliban, le is fotóztam :) Csak hogy lássátok a kárpitot is :)
Hogy van ez?
az autó orra FL előtti, a kárpit FL utáni?
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #24129 Dátum: 2013.02.11 16:09:33 »
Balázs! Szép lett a kormány, szép minőségi munka.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Kiscsuka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Carina
« Válasz #24130 Dátum: 2013.02.11 17:12:52 »
Szerintem igen. Nekem is nyáron 7" széles ET35-ös 15" átmérőjű felnik vannak fent, minden probléma nélkül, de van akinek ez már beleér a sárvédő peremébe megpakolt autónál, ezért valószínű a gumi lesz az, amin múlni fog, hogy beleér-e majd vagy sem. Milyen széles gumikat teszel rá? Ha jól emlékszem 7" széles felnikre min. 195 mm széles gumikat ajánlanak feltenni. Nekem persze 185-ös van, a múltkor a gumis már enyje-benyézett is miatta...
195mm vagy 205mm széles gumik már lehet, hogy neked is beleérnek majd, de egy kis peremezés megoldja a dolgot.
195 ös gumit nyilván minnél keskenyebbet, viszont mennyire lehet peres mi az a határ amíg még kényelmes vagy legalábbis nem annyira kemény van valakinek tapasztalat?

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re:Carina
« Válasz #24131 Dátum: 2013.02.11 17:17:26 »
Üdv!

Kérdéseitekre a válaszaim:
Igen, telibe lett fújva, korábban már mutattam képet nektek a lecsiszolt, kimaszkolt állapotról. De a telibe a belső részek nem tartoznak bele. De nem is volt kedvem ripityára szedni... A komplett fény 150k + 30k+ festék volt. Lakkozva is lett persze.
A lakatos munkák: egy hátsó javitóiv-csere, a másik megjavítva. Robogós behorpasztotta csomagtartó oldal kikalapálása, plusz még amit a bukósisak okozott. Beszerelte a ködlámpákat, feljavította az első lőköst, üregelt, alvázvédett ahol kellett, csavarokat cserélt a műanyag takaróelemeknél, ilyen pl. motor alatti, első kerekek mögötti és mind feketére kente. A legjobban a lakatos munkájával voltam megelégedve. 90k-t kért, ebben 20k tréler és 5k autókozmetika is benne van.
Igen, ez az eredeti színe. Ami jön még: 40k-ért 8 felni autószínre fújása.
Az, hogy hibrid kicsit az autó...nem az én saram. Vásárlás után jöttek elő a dolgok, hogy vajon miért ragasztottak a fényszórók fülei, miért van behajolva a klímahűtő... s ha jól tudom, az én carinám első emblémájának a motorháztatőn lenne a helye. De mikor azt írod, hogy "FL előtti" halvány gőzöm sincs, hogy miről is beszélsz :)
Ma megjött a gyári felnihez a kupak. Vagyis 5 darab. Mákomra, a króm embléma lepattintható róla, így az is szépen és könnyen fényezhető. 1500Ft/db. Vettem 5-öt, nem bízok a gumisokban :)
Lassan neki kéne állni az elektromos résznek. Ma átnéztem 300+600 oldalas pdf-et a karbantartástól, az elektromos rajzokig mindent. Van is felsorolás az izzóknál, hogy melyik hány wattos, de ennyi. Most komolyan mindegyikből mintát kell vigyek a boltba? Az ész megáll.


Kiscsuka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Carina
« Válasz #24132 Dátum: 2013.02.11 17:20:40 »

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re:Carina
« Válasz #24133 Dátum: 2013.02.11 17:22:47 »
Jah. Az ajtókárpit... mint kiderült, utólag lett bőröztetve. Ezt leszedvén előjött az a gyönyörű gyári kárpint-minta.  [rohog]
A 4 ajtó kárpitozásáért 15k-t kértek, adtam 20-at, elégedett voltam.

A bőrös kormány miért jó? Azonkívül persze, hogy nem morzsolódik a kezed alatt az angol hitvány minőség? Én eddig szivacsos korm. védőket vettem, igaz évente egyet el is fogyasztottam. De legalább nem hideg, nem meleg. Üléshuzatot is évente cserélek kb. Karácsonyra asszonytól mindig ezt kaptam :) Rohadt hideg a bőr, nyáron meg rohadt meleg. Vagyis éget. De ülésfűtés persze nincs benne... pedig épp ma lapoztam a szervízkönyvet, és van helye a kapcsolónak...kérdés, mennyi lenne utólag ezt berakni, vagy ülést cserélni.... ezektől a fűthető huzatoktól a hajam lerakom. Egy szezon és vagy megszakad, vagy nem tom mi lesz vele, de a következő télen már nem működik.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #24134 Dátum: 2013.02.11 18:33:54 »
.. ezektől a fűthető huzatoktól a hajam lerakom. Egy szezon és vagy megszakad, vagy nem tom mi lesz vele, de a következő télen már nem működik.
Én 2500-ért vettem a bolhapiacon már 4 éve még mindig működik. De nagyon utálom és igaz, hogy emiatt keveset is  van használva. Semmilyen mérete nem stimmel. Miért is stimmelne egy univerzálisnak. Gyűrődik össze-vissza, a vezetéke útban van a sebváltónál, ki-be kell dugosgatni  hőfok miatt.
Ja. A 96-os évjárat már FL volt, nekem pár hónappal van idősebb a tiédnél és FL-es. Igen, "lecsúszott" az emblémád. Én annó a berlingómmal úgy cuppantam bele az előttem állóba lámpánál, hogy csak annyira tört, hogy a fényszórók füleit vissza kellett hegesztetni műanyagossal. A hűtő bebillent, de nem tört, hűtőmaszkot cserélni kellett. Valszeg így egy FL előtti bontottat vettek rá, meg új motorháztetőt FL előttit.
Prius 2 - a mosolygós autó.