Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6581729 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #240 Dátum: 2004.04.13 13:15:45 »
Idézetet írta: "music"
Trotter! A lengéscsillapítóknak - hozzávetoleg - mennyit kell kibírniuk?
Sokat csökkent ebbol, ha az ember fekvorendorös utcában lakik?


Na erre nincsen km.garancia. Emlékeim szerint van itt, vagy az Avensis altopicban nemrég Palaczkkal kiveséztük a dolgot. Nem a fekvőrendőr nyuvasztja meg, mert arra úgyis lassan mész rá, hanem a rossz utak.

Nekem 232K volt a Carinámban és a lengéscsillapítóinak állapota a pados mérésen megfelelő minősítést kapott. Nyilván azonban nem volt olyan, mint az új.

Elhozod, aztán "megköpködjük" Palaczkkal.
Persze én nem akarok Palaczk nevében e tárgyban nyilatkozni, de gondolom, hogy nincsen ellenére. Hiszen ezért is jövünk össze. Időből kitelik.

Mindazonáltal remélem, hogy sok örömet fog szerezni a gépegység, legalább annyit, mint amit nekem szerzett annó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #241 Dátum: 2004.04.13 13:37:20 »
Idézetet írta: "NoGun"
Profy,

Ezt hogy csinálod?

Mi is elmentünk egyszer külföldre autót vásárolni, meg is vettük és ott álltunk ketten három kocsival Prágában.
 :oops:


Hehehe! :)

Szervezni tudni kell!  :D

Haveromat felrendeltem Pestiába és Ő hozza haza az egyik kocsit! :)
De fűzi a fejem hogy mi is nézzünk le Siófokra de ez már út és benzinből is sok mégha a Corollával 30 L-re megjárom is a Siófok-Nyíregyháza útvonalat!
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Hard

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Carina
« Válasz #242 Dátum: 2004.04.21 12:47:44 »
Üdv Mindenkinek!

Nemrég vettem egy Carina combit (1.6XLi '96). Az a gondom, hogy nagyobb sebességnél ha fékezek, akkor elég hülye hangot ad, és rezonál a kormány. Azóta megnéztük a dolgot, és valszeg a féktárcsát kellene kicserélni. Az elöző tulaj megvette hozzá, de én úgy látom, hogy az 1.8-asra való. A srác állítja, hogy rápróbálta, és jó rá, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy valóban jó lesz. (Nem a szavában kételkedek, mert nagyon korrekt a fickó, de biztos ami biztos.)
A kapott féktárcsa szálessége 28mm szerintem viszont az kéne hozzá ami 24.9mm széles.
Van erről valakinek tuti infója?

Előre is köszi a segítséget.
Hard

Toyota Previa 2001 és Toyota Prius gen2. 2008

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Carina
« Válasz #243 Dátum: 2004.04.21 12:55:23 »
Idézetet írta: "Hard"
Üdv Mindenkinek!

Nemrég vettem egy Carina combit (1.6XLi '96). Az a gondom, hogy nagyobb sebességnél ha fékezek, akkor elég hülye hangot ad, és rezonál a kormány. Azóta megnéztük a dolgot, és valszeg a féktárcsát kellene kicserélni. Az elöző tulaj megvette hozzá, de én úgy látom, hogy az 1.8-asra való. A srác állítja, hogy rápróbálta, és jó rá, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy valóban jó lesz. (Nem a szavában kételkedek, mert nagyon korrekt a fickó, de biztos ami biztos.)
A kapott féktárcsa szálessége 28mm szerintem viszont az kéne hozzá ami 24.9mm széles.
Van erről valakinek tuti infója?

Előre is köszi a segítséget.


Üdv

Szerintem a legegyszerűbb ha felhívsz egy márkaszervízt és felteszed ezt a konkrét kérdést. Vagy úgy hogy szerintük hány mm-es tárcsa kell? Abból kiderül hogy ért-e hozzá. Nem csak rávágja hogy a 24,9 mm a jó. Nem is kerül semmibe.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #244 Dátum: 2004.04.21 16:37:10 »
Idézetet írta: "Hard"
Üdv Mindenkinek!

Nemrég vettem egy Carina combit (1.6XLi '96). Az a gondom, hogy nagyobb sebességnél ha fékezek, akkor elég hülye hangot ad, és rezonál a kormány. Azóta megnéztük a dolgot, és valszeg a féktárcsát kellene kicserélni. Az elöző tulaj megvette hozzá, de én úgy látom, hogy az 1.8-asra való. A srác állítja, hogy rápróbálta, és jó rá, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy valóban jó lesz. (Nem a szavában kételkedek, mert nagyon korrekt a fickó, de biztos ami biztos.)
A kapott féktárcsa szálessége 28mm szerintem viszont az kéne hozzá ami 24.9mm széles.
Van erről valakinek tuti infója?

Előre is köszi a segítséget.


Igen , ez nagyon úgy hangzik , hogy "üt" a féktárcsa .

Ugyanakkor egyáltalán nem biztos , hogy ki is kell cserélni . Ha még nincs nagyon elvékonyodva , jó esély van rá , hogy föl is lehet szabályozni ! Ennek az ára egy új tárcsa töredéke  :idea:

Ha mégis csere : vagy próbálkozz az említett márkaszervízes módszerrel , vagy menj be valamelyik nagyobb alkatrész-kereskedésbe (Unix , Bárdi stb) - ott is meg tudják mondani .

Egyvalamire ügyelj : akár csere lesz , akár felszabályozás , mindenképpen cseréld ki újra a fékbetéteket is !  Az ütős tárcsa által "kezelésbe vett" betétek nem szabad rákerüljenek az új/rendbehozott féktárcsákra  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Carina
« Válasz #245 Dátum: 2004.04.21 17:49:06 »
Nekem  a Sakura line-nál 6500 pénzért csinálták mindkét elsö keréken a beszabályozást. Ez valóban töredéke 2 új tárcsának, úgyhogy mindenképpen próbáld meg :!:
music     

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Carina
« Válasz #246 Dátum: 2004.04.22 21:43:35 »
Palaczk,

Ma kiszedtem a téli és egyéb cuccokat a kocsiból, mert kell a hely hétvégére, köztük az 5 literes desztvizet is ami még a folyás miatt volt odakészítve.

Gondoltam rátöltök egy kicsit.

Képzeld a vízpumpa szervíz óta nem folyik a vizem!!!

Nagy eredmény, pedig a hűtő csöpögést is jelezték. Lehet hogy nem is?
olyan jó lenne!

:)
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

vaszili

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Carina
« Válasz #247 Dátum: 2004.04.22 22:38:04 »
Sziasztok van itt valaki aki vágja a Carina árakat? 94-es 2000 diesel klima nélkül, sok extra alukerék hi-fi erőlködő sub,télikerekek vonóhorog. Ilyenek vannak benne.a motor kitűnö olajfolyás, cseppegés sehol.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Carina
« Válasz #248 Dátum: 2004.04.22 23:03:11 »
Idézetet írta: "vaszili"
Sziasztok van itt valaki aki vágja a Carina árakat? 94-es 2000 diesel klima nélkül, sok extra alukerék hi-fi erolködo sub,télikerekek vonóhorog. Ilyenek vannak benne.a motor kitunö olajfolyás, cseppegés sehol.


Jobban jársz, ha megnézed a hasznaltauto.hu Carina kínálatát, annál több infóval mi sem szolgálhatunk! Azért a km-et nem ártana tudni, persze, hogy valós arra sosincs garancia...
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #249 Dátum: 2004.04.23 07:37:50 »
vaszili:
Én 3 oldalt nézegettem folyamatosan autóvétel előtt:
1, music által ajánlott haszanaltauto.hu
2, www.autotrader.hu
3, www.mobile24.hu

Ezek segítségével 15 perc alatt képbe lehetsz az irányárakkal. Jó böngészést ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #250 Dátum: 2004.04.23 11:28:34 »
Idézetet írta: "vaszili"
Sziasztok van itt valaki aki vágja a Carina árakat? 94-es 2000 diesel klima nélkül, sok extra alukerék hi-fi erőlködő sub,télikerekek vonóhorog. Ilyenek vannak benne.a motor kitűnö olajfolyás, cseppegés sehol.


Nem világos , hogy ezt az autót megvenni akarod , vagy eladni ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #251 Dátum: 2004.04.23 16:21:31 »
Idézetet írta: "NoGun"
Palaczk,

Ma kiszedtem a téli és egyéb cuccokat a kocsiból, mert kell a hely hétvégére, köztük az 5 literes desztvizet is ami még a folyás miatt volt odakészítve.

Gondoltam rátöltök egy kicsit.

Képzeld a vízpumpa szervíz óta nem folyik a vizem!!!

Nagy eredmény, pedig a hűtő csöpögést is jelezték. Lehet hogy nem is?
olyan jó lenne!

:)


Gratula  :D  !!! Mondtam én neked , hogy nincs semmi baj a kocsiddal  8)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Carina
« Válasz #252 Dátum: 2004.04.23 21:21:32 »
Idézetet írta: "vaszili"
Sziasztok van itt valaki aki vágja a Carina árakat? 94-es 2000 diesel klima nélkül, sok extra alukerék hi-fi erolködo sub,télikerekek vonóhorog. Ilyenek vannak benne.a motor kitunö olajfolyás, cseppegés sehol.


Ha eladni akarod, akkor kétféle ár is kell: extra alukerékkel, vagy azok nélkül; mert nem mindenki komálja a könnyüfém felniket. (Persze lehet, hogy az meg se veszi)
music     

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Carina
« Válasz #253 Dátum: 2004.04.26 00:18:16 »
a trader volt nekem is a legjobb, de van még a vezess.hu és a hasznaltauto.com is.

az enyémet a hasznaltauto.hu-ról vettem ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Carina
« Válasz #254 Dátum: 2004.04.27 12:02:51 »
Mostantól már az utcán sem szükséges bemutatkoznom, a képen látható okok miatt ...
:)
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______