Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6797364 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23940 Dátum: 2013.02.05 21:11:36 »
A hangosabb autó jobban fáraszt, ez nem vitás. De, ahogy írod, jobban is tudatosítja benned, hogy most megyünk ám, huhúúú  :D ...

Nem feltétlenül kell amúgy idétlenül bömbölő, sufni-tuningolt szörnyűségekre gondolni. Kis különbségek is sokat számítanak. Pl. egy időben felváltva vezettem a Carinánkat, és egy '97-es, ugyancsak 1.6-os Mondeót. A Mondeoban sokkal kevésbé lehetett hallani a motort. A Carinában, ugye, nagy gázzal gyorsításkor szépen morog - a Mondeoban csak halkan, semlegesen zúg. Na most, én bármire megesküdtem volna akkor, hogy a Mondeo SOKKAL rosszabbul gyorsul, mint a Carina... hát lemértem... és mi jött ki? 0-ról 100-ra nem egészen 1 mp-el volt csak lassúbb  :sorcerer: :otlet: :yes:
Emlékszem, írtad korábban, h szeretted a carinában ezt a morgó hangot.
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23941 Dátum: 2013.02.05 21:12:40 »
De honnan veszed, hogy az Avékben is ugyanaz a BOSCH befecskendező van? Ami nem jött be a Carinában, azt nem építették be az Avéba sem.  :flowers:
Az Avékba már az 1,6-os 4A-FE-ból is csak a 110LE-s (mint a későbbi 3ZZ 1,6 vvt-i!) változatot építették be.  :yes:
Amit az evidenciára írtál, gondold át mégegyszer:
Egy Priusba vajon mennyi elektromos dolog van?  :szemez: Fura, mégis a Porsche 911-től csak tized%-ra elmaradva végzett immár a 3.(?) éve (majd Palaczk javít) végzett a megbízhatósági statisztika 2. helyén...  :whistling:
Szóval, ha bármi(!) más autómárkáról beszélnénk, akkor megállná a helyét a gyanúd, de a Toyotánál nem egészen van így...
Bocs, de megint ott vagyunk, hogy olyat tulajdonítasz nekem, amit én nem írtam. Carinákról beszéltem Bosch vonatkozásban, mivel Avensis-ben nagyon nem vagyok képben, de most hogy mondod, lehet, hogy ha az Avensis is angol gyártású, akkor Bosch injektoros, és nem Denso van bennük. Aki tudja a választ, remélem leírja!
Az evidenciát nem kell átgondolni, ez így van. Ha egy autóban pl. nincs ABS, abban biztosan nem fog elromlani az ABS érzékelő :flowers:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Carina
« Válasz #23942 Dátum: 2013.02.05 21:13:57 »
Palaczk!

Öörömmel hallom, hogy az újabb autók sem rosszabbak megbízhatóság és szervíz igény terén.
Igazából a korábban hallottak alapján autóváltáson gondolkodva nem tudtam hogy is legyen tovább.
A carinának van egy vitathatatlan előnye minden itt elhangzott márka és típushoz képest. Mégpedig hogy ennyi pénzért ilyen üzembiztonságot nem lehet másban kapni. Ezért is vacilálok a váltással. Nehezemre esik többet fizetni azért az érzelmi szintű élményekért amelyet az újabb-modernebb autó nyújtana.
Ha lesz lehetőséged, próbálj ki egy AveI-et is, lehetőleg, ne egy lelakott példányt, és hasonlítsd a saját szempontjaid szerint a Carinához, hogy szerinted megéri-e azt a pár százezer Ft többletet a Carinához képest.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23943 Dátum: 2013.02.05 21:16:17 »
Van erre egy saccom, illetve, amit Palaczk is említett, az érzet biztos, hogy az Aurisban lassabb. Nem is kicsivel.
Nekem csak az E11 facelift és az Ave I facelifttel van összehasonlítási alapom. Az Ave zajszigetelése kb annyit tesz, mintha a Corival 20-30 km/h-val gyorsabban mennék érzetre. Pedig ez a két autóm 2 hét különbséggel lett gyártva, ugyanabban a hónapban!!!

Akkor szerinted egy 2007-es fejlesztés és egy 1990-91-es fejlesztés között mekkora lehet a difi? Bizony, jó nagy, és ez nagyon becsapós az autókat vezetve.  :yes:
A feleségem első önálló Avés útja után azt mondta, hogy jobb, meg minden, de nem olyan nyomatékos, nem megy úgy, mint a Cori...  :eek: :ph34r: [rohog]
Mondtam neki, hogy "szívem, valóban nem, annál jobban megy és csendesebb, mert van a motortérben mindenhol hangszigetelés és amúgy is vastagabb az autó minden irányban az E11-nél" (nekem az E11 sem volt örjöngő és fárasztóan hangos, bár ez leginkább autópályán lett volna zavaró, ahol én nem használom)...  :) ;)
Ez nálam, és szintén a feleségemmel úgy zajlott, hogy az E11-es után a carinára azt mondta, h hangosabb lomhább, nem olyan kezes.
És ugye azt már kitárgyaltuk, h a carinának nem olyan a zajszigetelése, nem annyira közvetlen és direkt a kormányzása, és ugyanakkor gyorsuláshoz kétszer akkora gázpedál lenyomás szükséges-
Prius 2 - a mosolygós autó.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Carina
« Válasz #23944 Dátum: 2013.02.05 21:19:25 »
Bocs, de megint ott vagyunk, hogy olyat tulajdonítasz nekem, amit én nem írtam. Carinákról beszéltem Bosch vonatkozásban, mivel Avensis-ben nagyon nem vagyok képben, de most hogy mondod, lehet, hogy ha az Avensis is angol gyártású, akkor Bosch injektoros, és nem Denso van bennük. Aki tudja a választ, remélem leírja!
Az evidenciát nem kell átgondolni, ez így van. Ha egy autóban pl. nincs ABS, abban biztosan nem fog elromlani az ABS érzékelő :flowers:
Pedig pont erre céloztál, amit írtam. Hiszen, az angol Carinák helyén gyártják azóta is az Avékat, tehát feltételezheted, hogy azokkal az alkatrészekkel.  :flowers: Befecskendező hibás Avéról még nem is hallottam, ami nem jelenti azt, hogy nem is volt, de visszhangja szerintem lett volna...
Az ABS-em működik, nem romlott el, csak az érzékelő ad egy fals jelet. A Priusos példám alól jól kifaroltál azért, mert a lényeg (a megbízhatóság szempontjábó) azon volt...  :whistling: :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Carina
« Válasz #23945 Dátum: 2013.02.05 21:22:25 »
Palaczk!

Öörömmel hallom, hogy az újabb autók sem rosszabbak megbízhatóság és szervíz igény terén.
Igazából a korábban hallottak alapján autóváltáson gondolkodva nem tudtam hogy is legyen tovább.
A carinának van egy vitathatatlan előnye minden itt elhangzott márka és típushoz képest. Mégpedig hogy ennyi pénzért ilyen üzembiztonságot nem lehet másban kapni. Ezért is vacilálok a váltással. Nehezemre esik többet fizetni azért az érzelmi szintű élményekért amelyet az újabb-modernebb autó nyújtana.
Abszolút skálán nézve, ha megnézünk egy 8 éves Avensist, hogy milyen eredményeket ér el ma (mondjuk a TÜV statisztikában), és ezt összevetjük azzal, hogy milyen eredményeket ért el anno egy 8 éves Carina, akkor azt az eredményt kapjuk, hogy az Avensis valamivel problémásabb.

DE! Egyrészt a különbség elég kicsi (holott az Avensis a jóval komplexebb szerkezet), másrészt relatíve, tehát a konkurrenciához képest az Avensis ugyanolyan jól szerepel, mint a maga ár- és korosztályában a Carina. Tehát ugyanúgy megáll rá az a kijelentés, hogy adott pénzért a legmagasabb szintű üzembiztonságot nyújtja.

Megértelek amúgy, mert anno mi is ugyanebben a cipőben jártunk. A Carinánk szinte hibátlanul szolgált, és bár már elmúlt 10 éves, objektíven semmi nem kényszerített arra, hogy lecseréljük. Mégis: édesapám egész egyszerűen szeretett volna, idősebb korára, kvázi a sok munkája jutalmaként, egy jobb autót. Egy még jobbat. Úgyhogy arra jutottunk, hogy OK, csere lesz. Felmerült a kérdés, hogy mire. Végül arra jutottunk, hogy ha már túladunk a hűséges öreg jószágon, akkor az előrelépés legyen NAGY. Ezért "átugrottuk" az Avensis I-est, és a II-est szemeltük ki. Nem bántuk meg, mert ez az autó már tényleg más világ - ami persze természetes is, hisz egy bő évtized választja el a két fejlesztést.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23946 Dátum: 2013.02.05 21:23:17 »
Ha lesz lehetőséged, próbálj ki egy AveI-et is, lehetőleg, ne egy lelakott példányt, és hasonlítsd a saját szempontjaid szerint a Carinához, hogy szerinted megéri-e azt a pár százezer Ft többletet a Carinához képest.  ;)
Én a vitából azt szűrtem ki, hogy mindketten megvettétek a saját vezetési stílusotoknak megfelelő autót.
A Te vezetési stílusod az elmondottak alapján jobban egyezik az enyémmel, mondhatnám sztenderdebb mint Fubáé. Nem azt mondom, néha úgy kel fel az ember, h benne az ördög....
Ami nekem dilemmát okoz egyelőre, az az AVE1-től kapható más jellegű, esetleg számomra jobb irányba mutató vezetési élmény kontra megmarad az a pénzem amit egyéb jellegű élményekre költök.
Konkrétan 80%-ban hosszú útra használom az autóm kirándulás, kiruccanás ilyesmi. Nem bírok itthon ülni. Egy váltás alsó hangon fél milla lenne. Ezt nem akarom elvenni a szórakozásomtól. Egyelőre. De húz az biztos.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Carina
« Válasz #23947 Dátum: 2013.02.05 21:26:45 »
Ha lesz lehetőséged, próbálj ki egy AveI-et is, lehetőleg, ne egy lelakott példányt, és hasonlítsd a saját szempontjaid szerint a Carinához, hogy szerinted megéri-e azt a pár százezer Ft többletet a Carinához képest.  ;)
Attól függ. Ha lenne egy jó, késői kiadású, rendesen felszerelt (értsd: két légzsák, ABS, klíma) Carinám, azt egy facelift előtti Ave I-esre nem cserélném le - mert a két autó között nincs akkora eltérés, ami megérné a másik használt autó vásárlásával járó kockázatot.

A faceliftes Ave I már feljebb teszi a mércét, de az eltérés még mindig nem nagyságrendi. Nehéz kérdés lenne ez is. De itt azért már nagyobb lenne az "igen" esélye.

Ami egyértelmű ugrás a Carinához képest, az az Ave II. Ahogy pont az előbb írtam, ezért döntöttünk mi is emellett.

Mondom ezt úgy, hogy mindhárom, pontosabban mind a négy szóban forgó autót alaposan ismerem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23948 Dátum: 2013.02.05 21:32:39 »
Pedig pont erre céloztál, amit írtam. Hiszen, az angol Carinák helyén gyártják azóta is az Avékat, tehát feltételezheted, hogy azokkal az alkatrészekkel.  :flowers: Befecskendező hibás Avéról még nem is hallottam, ami nem jelenti azt, hogy nem is volt, de visszhangja szerintem lett volna...
Az ABS-em működik, nem romlott el, csak az érzékelő ad egy fals jelet. A Priusos példám alól jól kifaroltál azért, mert a lényeg (a megbízhatóság szempontjábó) azon volt...  :whistling: :flowers:
Nézzük még egyszer. Semmi értelme annak, hogy egymás szájába adjunk szavakat. Ha ez van mégis, akkor felesleges folytatni. Amit gondolok, azt leírom. Persze lehet, hogy most arra gondolok, hogy....mindegy, ennek nincs értelme. Én le szoktam írni, nem célozgatok.
Carina befecskendező hibáról hallottál, ugye? Pont az újabbakban szokásos. Beleépítették a régebbiekből tanultakat? Lehet, csak nem jött be.
Nem faroltam ki semmi alól, felesleges beszélni arról, amiről nem volt szó. Nem elektromos dolgokra hegyeztem ki az evidenciát, lehetne mechanikára is, csak pont elektromos példát hoztam fel. Több összetevő, több hibalehetőség, ez teljesen logikus alapigazság, evidencia, ezt akárhányszor át lehet gondolni, akkor is ez van. A Priusok megbízhatóságáról pedig azokat a tulajdonosokat kellene kérdezni, pl. b.c.-t. Lehet, hogy tudna Carináról is beszélni néhány gondolat erejéig. Ahogy én néztem a Prius topicban, azért az a világ sem fenékig tejfel.
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.05 21:34:23 írta vd1234 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Carina
« Válasz #23949 Dátum: 2013.02.05 21:33:05 »
Remélem van figyelem a vitán kívül is.
A múltkor belinkelt eladó sorban lévő. általam akkor jó vételnek gondolt carinban a műszerfalon a "carina" felirat zölden világított. Ez a japókban így van, vagy egyedi volt?
Szerintem egyedi. Nem láttam még másikban. Facelift előttiekben sem (= "japó").
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23950 Dátum: 2013.02.05 21:35:01 »
... édesapám egész egyszerűen szeretett volna, idősebb korára, kvázi a sok munkája jutalmaként, egy jobb autót.
Mert megérdemeljük.
Így vagyunk ezzel mindannyian. De megmondom őszintén ugyanakkor küzdök is ellene, mert én is és sztem nagyon sok ember szenved attól, hogy egy kicsit jobbat ebből abból és az eredmény az, hogy ugyanott topogunk mint 10 éve. Bejárunk dolgozni, hazamegyünk és közben próbáljuk érezni az apró újítások okozta örömöket. TV, mosógép autó, csak a férfiak oldalát nézve. És ezek hamar fakulnak. Hisz azért kell minél hamarabb egy újabb valami.
Átlag emberként így nem tudunk összehozni egy olyan fergeteges élményt mely életre betart.
Van az a mondásom, hogy ha még nem szerettél volna valami olyat csinálni amiért akár meg is halnál, akkor még nem éltél.

Kicsit hosszúra sikerül. Szóval ebből szeretnék kimászni, de bevallom nehéz mind neveltetésem mind a környezetem miatt.
Számomra most előre mutató élménygyűjtés amiket megélek az országot járva.
Prius 2 - a mosolygós autó.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Carina
« Válasz #23951 Dátum: 2013.02.05 21:39:08 »
Nézzük még egyszer. Semmi értelme annak, hogy egymás szájába adjunk szavakat. Ha ez van mégis, akkor felesleges folytatni. Amit gondolok, azt leírom. Persze lehet, hogy most arra gondolok, hogy....mindegy, ennek nincs értelme. Én le szoktam írni, nem célozgatok.
Carina befecskendező hibáról hallottál, ugye? Pont az újabbakban szokásos. Beleépítették a régebbiekből tanultakat? Lehet, csak nem jött be.
Nem faroltam ki semmi alól, felesleges beszélni arról, amiről nem volt szó. Nem elektromos dolgokra hegyeztem ki az evidenciát, lehetne mechanikára is, csak pont elektromos példát hoztam fel. Több összetevő, több hibalehetőség, ez teljesen logikus alapigazság, evidencia, ezt akárhányszor át lehet gondolni, akkor is ez van. A Priusok megbízhatóságáról pedig azokat a tulajdonosokat kellene kérdezni, pl. b.c.-t. Lehet, hogy tudna Carináról is beszélni néhány gondolat erejéig. Ahogy én néztem a Prius topicban, azért az a világ sem fenékig tejfel.
Jó rendben, akkor én vissza is vonulok.  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #23952 Dátum: 2013.02.05 21:40:58 »
Carina E-t Ave I-re váltani szerintem nem annyira indokolt... Nincs akkora különbség a két autó között, ami vállalhatóvá tenné azt a plusz kockázatot, ami egy másik, már eleve minimum 8 éves használt autó beszerzésével jár. Ha mégis, akkor viszont legalább legyen faceliftes az az Ave I, mert annak több jó tulajdonsága van. De egy jól működő Carina E-t egy facelift előtti Ave I-re én nem cserélnék le.
Igen ezt írtad egy éve is. :)
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23953 Dátum: 2013.02.05 21:44:37 »
Szerintem egyedi. Nem láttam még másikban. Facelift előttiekben sem (= "japó").
Itt azért írtam japót mert azt gondoltam az angol facelift előtti autókban is már VDO műszer fal van. Nem tudom a VDO legyártotta a japán műszerfalat egy az egyben a FL előttiekbe?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Carina
« Válasz #23954 Dátum: 2013.02.05 21:51:08 »
De a nagy harcra visszatérve: én nem a nyomatékgörbék, gyorsulási, tömeg, zajszint és egyéb adatok végéről fognám meg a kérdést (pedig közlekedésmérönkként hajlamos lennék rá én is). Egész egyszerűen  jobban szeretem vezetni a Carina-t, mint az Avensist (pedig mindkettő van, Carinából konkrétan a 8. darabot használom), ezért nekem a Carina a jobb autó. FUBA - szintén Carina ÉS (ez itt fontos) Avensis tulajdonosként - szintén szívesebben vezeti a Carinat. Szerintem ez meggondolandó!
Pedig én is 3x annyi pénzért vettem az Avensis-t, mint amennyiért egy évvel előtte az első Carina-t vettem. Szóval, szívesebben mondanám - kimondatlanul is önigazolásként -, hogy jobb az Avensis. De (vigyázat, szubjektív vélemény) nem az.
Fura, hogy ezt mondod.

Ugyanis szerintem külön kéne tudni választani a kettőt: azt, hogy két autó közül melyiket szeretem jobban vezetni - és azt, hogy két autó közül melyik a JOBB.

Példa: én is jobban szeretem vezetni a Camrymet, mint az Avensisünket. De ettől még eszembe nem jutna azt mondani, hogy a Camry a jobb autó - hisz nem az. Messze nem az.

Ezért nem értem a részetekről sem ezt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )