Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6822860 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #23625 Dátum: 2013.01.31 15:28:37 »
Csak az angolok gyártottak szegénykeverékes változatot, a gyújtása viszont denso, nem bosch (szerencsére).

üdv!
'97-es fészliftes, angol XLi SB alvázzal az 107 ló nem?  :hmmmm:

----------------------------------------------------------------------

lp!
Látom nagyon ráérsz!!!  :clap:  :D

offday

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 222
Re:Carina
« Válasz #23626 Dátum: 2013.01.31 15:34:11 »
Mennyire vannak szétmenve?...
A hátsók nagyon. 4 személlyel már kínlódás, annyira beleng az úthibáktól. Üres csomagtartóval!
üdv, offday

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Carina
« Válasz #23627 Dátum: 2013.01.31 16:12:20 »
Itt egy szép példány különleges példány

TOYOTA CARINA Carina-E 1.6 XLi GARANTÁLTAN KIFOGÁSTALAN!!!!!!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_1.6_xli_garantaltan_kifogastalan-6544763

A japánok utolsó példányai közül.
Ezt érdemes lenne megfogni. Az ára horror csak, abból engednie kell, hogy komoly alternatívája legyen az újabb modelleknek.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Carina
« Válasz #23628 Dátum: 2013.01.31 16:14:39 »
Ez nem az a példány, ami eredetileg milla felett volt kirakva? :D
szerk: akkor még szerepelt benne a "szinte új" szöveg is, holott a fotókon látszik, hogy 2002-ben már 240 ezer volt benne.  :D
         

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23629 Dátum: 2013.01.31 16:40:54 »
Attól még lehet jó állapotú! Gondolom végig rendesen volt szervizelve, állapotot veszel. Amúgy igen 1 milláról indult, dehát ahhoz vissza kellett volna tekerni 300ezret és pár évet is időutaznia kellett volna :) Nem is tudom mi lehetne a reális ár érte tekintetbe véve hogy rendesen szervizelték, minden alkatrész jó állapotban van pár évig nem kell cserélni. 600ezret lehet megérne ebben az esetben.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #23630 Dátum: 2013.01.31 16:59:05 »
Ha tényleg patika 6-7 kilot megér. Gondoljunk bele, hogy csak bele kell ülni és menni, nem állandóan javitgatni...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #23631 Dátum: 2013.01.31 17:22:02 »
Csak az angolok gyártottak szegénykeverékes változatot, a gyújtása viszont denso, nem bosch (szerencsére).
Ez alapján a japók is csináltak lean burnt. Lsd. katalizátor (1760)

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23632 Dátum: 2013.01.31 17:30:25 »
Ha tényleg patika 6-7 kilot megér. Gondoljunk bele, hogy csak bele kell ülni és menni, nem állandóan javitgatni...

Jaja egyébként azt is nézni kell, hogy 2 garnitura alufelni van hozzá és fóliázva is van, kormány is átbőrözve.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #23633 Dátum: 2013.01.31 17:32:24 »
Ha tényleg patika 6-7 kilot megér. Gondoljunk bele, hogy csak bele kell ülni és menni, nem állandóan javitgatni...
Szerintem 600e-nél többet nemigen adnak érte, ha már hasonlóan korrektnek tűnő, négy légzsákos, négy évvel fiatalabb Off Ave1 is van 8 kilóért (bár ennél kétségkívül többet ér -  sérülésmentes!, bár őzzel találkozott, és légzsák nuku [rohog]). A két vadiúj gumiszett valóban nagy + :yes:
...nagyot estek a használt kocsi árak.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23634 Dátum: 2013.01.31 17:49:54 »
Jah mekkorát zuhant már az Ave1 ára is. Még 3 éve ilyenkor mikor én nézegettem az autókat 1.5 milka alatt nem volt normális kinézetű Ave1 amit érdemes lett volna megnézni. Most meg alig érnek többet mint a Carinák :D
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #23635 Dátum: 2013.01.31 18:03:27 »
Jah mekkorát zuhant már az Ave1 ára is. Még 3 éve ilyenkor mikor én nézegettem az autókat 1.5 milka alatt nem volt normális kinézetű Ave1 amit érdemes lett volna megnézni. Most meg alig érnek többet mint a Carinák :D
:yes:
Mert a lelki béke itt kezdődik!  :D
It's almost impossible to go wrong buying a Carina E. Peace of mind starts here.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #23636 Dátum: 2013.01.31 18:08:55 »
. Én ha lesz valaha keretem rá viszont nem az 1.6-os motorból indulnék ki, hanem a Celica 2.0-ás turbós motorját pakolnám be a motortérbe.
Most is van egy ilyen komplett moci hirdetve:
http://racing-bazar.hu/alkatresz/komplett_motor/toyota_celica_st185_turbo_4wd_gt4_3s_gte_komplett_motor
Fékekről nem írt semmit, pedig érdekelt volna, hogy ott mire cserélte a gyárit, mert remélem lecserélte!  :D
Hajrá Fuba! Ne aprózd el! :D Kíváncsi leszek a fékeidre. :yes:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23637 Dátum: 2013.01.31 19:00:15 »
:yes:
Mert a lelki béke itt kezdődik!  :D
It's almost impossible to go wrong buying a Carina E. Peace of mind starts here.
Jó a link, nagyon dicsérik az autót amit meg is érdemel, de ezt a vezetési élmény dolgot nem igazán értem miért kötötték össze a Toyota nevével, mert ez nem igaz, hogy nem ad jó élményt! Szerintem nagyon jó a gyári futómű hangolása, eszméletlen kanyarsebességre képes az autó és nagyon sokáig semlegesen fordul (se nem alul- se nem túlkormányzott) a nagy tempójú kanyarvételeknél, köszönhetően a független hátsó kerékfelfüggesztésnek.
Kayaba első gátlókkal még sportosabb mint a gyárival, veszek majd hátra is két újat. Egy rövidebb kormányáttétellel valószínű, hogy még drasztikusan lehetne javítani a vezethetőségen, mert az igaz, hogy túl sokat kell tekerni végállástól végállásig, de ez normál körülmények között nem probléma.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #23638 Dátum: 2013.01.31 19:06:05 »
Kollégám megvett egy hibátlan állapotban lévő japán 1.6-os fehér Carina-E-t, nem hiszitek el mennyi megtett kilométerrel: 26000 (valós)!!!
Majd megpróbálom rávenni, hogy hozza el egy találkozóra.
Na ennek az állapota és az ára lenne érdekes!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #23639 Dátum: 2013.01.31 19:11:59 »
Jó a link, nagyon dicsérik az autót amit meg is érdemel, de ezt a vezetési élmény dolgot nem igazán értem miért kötötték össze a Toyota nevével, mert ez nem igaz, hogy nem ad jó élményt! Szerintem nagyon jó a gyári futómű hangolása, eszméletlen kanyarsebességre képes az autó és nagyon sokáig semlegesen fordul (se nem alul- se nem túlkormányzott) a nagy tempójú kanyarvételeknél, köszönhetően a független hátsó kerékfelfüggesztésnek.
Kayaba első gátlókkal még sportosabb mint a gyárival, veszek majd hátra is két újat. Egy rövidebb kormányáttétellel valószínű, hogy még drasztikusan lehetne javítani a vezethetőségen, mert az igaz, hogy túl sokat kell tekerni végállástól végállásig, de ez normál körülmények között nem probléma.
Azért nem véletlen, hogy a Gti-ket 15-ös ET 39-es felnikkel szerelték, nekem az a stabilitás, amiről írsz, ezek felrakása után jött meg. A felújított első és az új hátsó gátlók pedig még rátettek egy lapáttal. Nekem is 50%-osak voltak, és óriási a különbség. :yes: