Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6804734 alkalommal)

0 Felhasználó és 33 vendég van a témában

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #23550 Dátum: 2013.01.27 19:26:47 »
Haverom eladná  96-os 2 gli carináját.Nem használja,és inkább sokkal kisebbet szeretne a nejének.Liftback kivitel,szép és jó állapotban.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Carina
« Válasz #23551 Dátum: 2013.01.28 06:08:23 »
nem fórum téma de esetleg érdekel valakit egy TEKTRONIX465 típusú oszcilloszkóp? http://frmpic.sportmotor.hu/p/425/529805/2
az áráról lehet tudni valamit, ha publikus

Kiscsuka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23553 Dátum: 2013.01.28 18:14:03 »
Üdv Uraim!
Ma előjött egy apró hiba a gépen.
Reggel nem működött az index.se jobbra se balra.Elakadásjelző oké volt.
De mikor bemelegedett valamennyire az autó utána jó volt
A relé lefagyott volna)???

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23554 Dátum: 2013.01.28 18:49:36 »
Üdv!

Ezek szerint egyébként megy jól, már régen láttalak  :D

Hát igen, a tipikus Carina hibatípus  ;)
Nem a "kicseréltem a fél autót, mégsem megy" típus, ez már egészen más kategória  :otlet:

Egyébként nem tapasztaltam még ilyet, az indexkapcsolót nézném meg a kormánynál, esetleg kontaktspray-vel befújnám.

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Carina kombi csomagtérajó méret
« Válasz #23555 Dátum: 2013.01.28 19:59:07 »
Egy kis segítséget kérnék:
Akinek kombija van, meg tudná esetleg gyorsan mérni a csomagtérajó méretét?  :?:

Magyarázat a tőlegm látszólag furcsa kérdéshez:
Palaczk fórumtársunk nagyon önzetlen módon segítene elhozni nekem egy kombi csomagtérajót Pécsről (maximális köszönetem innen is),
és kellene a "raktér" kalkulációhoz.
Mondhatnátok, hogy "menjek, azt' mérjem meg az enyémen"! Csak az a gubanc, hogy jelenleg a kombim el van téve egy garázsba, ami nem ott van, ahol én vagyok. Szóval, ha valakinek van lehtősége (és persze kombi Carina-ja), hogy megmérje, kérném szépen a segítségét! Amit nagyon szépen köszönök előre is!!!
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Carina
« Válasz #23556 Dátum: 2013.01.28 20:05:52 »
A bajuszkapcsoló valóban gyanús ebben az esetben.
Egyébként van egy érdekes dolog a Carina-nál: ha az elkadásjelző kapcsolóról le van húzva a csatlakozó (esetleg rossz / kontakthibás a nyomógomb), akkor nem működik az index egyik irányba sem...
Reggel nem működött az index.se jobbra se balra.Elakadásjelző oké volt.
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23557 Dátum: 2013.01.28 20:55:03 »
A bajuszkapcsoló valóban gyanús ebben az esetben.
Egyébként van egy érdekes dolog a Carina-nál: ha az elkadásjelző kapcsolóról le van húzva a csatlakozó (esetleg rossz / kontakthibás a nyomógomb), akkor nem működik az index egyik irányba sem...
Igen a kapcsolási rajzból jól látszik a logikai kapcsolat az elakadásjelző kapcsoló és indexkapcsoló reléje között. Lényegében az elakadásjelző kapcsoló adja az összeköttetést a relé felé és visszajelzők, indexlámpák irányába. Tényleg itt kell elindulni.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Carina
« Válasz #23558 Dátum: 2013.01.28 20:56:01 »
Köszi szépen az infókat fűtésradiátor-ügyben  :yes: ... És valaki tényleg lemérhetne egy kombi ötödik ajtót  :szemez: ... Yarisba kéne beférnie  :whistling: ... Nem annyira reménytelen, mint amilyennek elsőre hangzik: ahogy méregettem ma este, egy 80x160 centis (lapos) tárgyat biztosan be tudok suvasztani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23559 Dátum: 2013.01.28 21:48:22 »
A bajuszkapcsoló valóban gyanús ebben az esetben.
Egyébként van egy érdekes dolog a Carina-nál: ha az elkadásjelző kapcsolóról le van húzva a csatlakozó (esetleg rossz / kontakthibás a nyomógomb), akkor nem működik az index egyik irányba sem...
Gondolom ugyanaz a relé működteti mind a kettőt.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina kombi csomagtérajó méret
« Válasz #23560 Dátum: 2013.01.28 21:49:40 »
Egy kis segítséget kérnék:
Akinek kombija van, meg tudná esetleg gyorsan mérni a csomagtérajó méretét?  :?:

Magyarázat a tőlegm látszólag furcsa kérdéshez:
Palaczk fórumtársunk nagyon önzetlen módon segítene elhozni nekem egy kombi csomagtérajót Pécsről (maximális köszönetem innen is),
és kellene a "raktér" kalkulációhoz.
Mondhatnátok, hogy "menjek, azt' mérjem meg az enyémen"! Csak az a gubanc, hogy jelenleg a kombim el van téve egy garázsba, ami nem ott van, ahol én vagyok. Szóval, ha valakinek van lehtősége (és persze kombi Carina-ja), hogy megmérje, kérném szépen a segítségét! Amit nagyon szépen köszönök előre is!!!
Szia Balázs!
Én leghamarabb holnapra tudom szállítani az adatokat. Ha addig más nem lép be.
Prius 2 - a mosolygós autó.

MZoli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
    • személyes oldal
Re:Carina
« Válasz #23561 Dátum: 2013.01.28 22:15:21 »
Sziasztok!

Van itt valakinek elfekvőben egy fölösleges olajbetöltő nyílás sapkája? Egy olyan amitől meg is válna...Sajnos az enyém eltünt. Olaj töltés után ott hagytam a motor tetején, és rácsuktam a motorház fedelet, és így mentem vele vagy 15km-t, mire a nagy olajszag és a reggelre alatta kisebb olajfolt miatt felnyitottam a motorháztetőt, és láss csodát...azonnal beugrott mit tettem. 4A-FE 1,6 benzines motorhoz valóra lenne szükségem, az a külső menetes csavar kell amit a belső menetes szelepfedélbe kell becsavarni.... :helpsmilie:
köszi

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23562 Dátum: 2013.01.28 23:06:11 »
Sziasztok!

Van itt valakinek elfekvőben egy fölösleges olajbetöltő nyílás sapkája? Egy olyan amitől meg is válna...Sajnos az enyém eltünt. Olaj töltés után ott hagytam a motor tetején, és rácsuktam a motorház fedelet, és így mentem vele vagy 15km-t, mire a nagy olajszag és a reggelre alatta kisebb olajfolt miatt felnyitottam a motorháztetőt, és láss csodát...azonnal beugrott mit tettem. 4A-FE 1,6 benzines motorhoz valóra lenne szükségem, az a külső menetes csavar kell amit a belső menetes szelepfedélbe kell becsavarni.... :helpsmilie:
köszi
A 710-es alkatrész.
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23563 Dátum: 2013.01.28 23:10:25 »
A 710-es alkatrész.
Azaz.  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.28 23:12:18 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23564 Dátum: 2013.01.28 23:15:02 »
 :lol: :cry:
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -