Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796601 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

montoya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 203
Re:Carina
« Válasz #23505 Dátum: 2013.01.21 02:21:02 »
Eddig nem olvastam, de innentől fogva fogom... :DMost még nem aktuális a vásárlás anyagi okok miatt, de majd hátha... Követtem végig a szomorú történetedet a Totalcar-on, tudod én ismertelek fel az avatarodról, meg az aláírásodban szereplő volt Carina 1.8-os Coupe-ról, majdnem egy éve (2012 talán március?) amikor ide is regisztráltál...
Csak nem azt a talán barna színű Carina 1.8-ast tudod itthoni rendszámmal amit valaki amikor kerestük a tied beírta neked a Totalcar-ra, hogy látott egy olyat itt és itt és te írtad, hogy aznap arra kanyarodsz és megnézed?

 Igen, emlékeztem a nevedre. :)

 Az, amit végülis nem találtunk meg. Pontosabban voltunk arra, amerre látták, és később meglett az is, hogy hová valósi, de az az autó tiszta. Szóval az egy mókás történet: annyit tudtunk, hogy BFX-??? rendszámmal láttak egy ilyet. Az informatikát meg nem ma kezdtem, úgyhogy erről az oldalról egy scripttel BFX-001-től 999-ig levadásztuk egy kollégámmal az összes adatot, majd ezt követően kikerestük belőle a megfelelő autót. Mivel ebben semmi törvénytelen nincs, a rendszámot le merem írni: BFX-241. Magyarorszag.hu-n ellenőrihető, máig forgalomban lévő '82-es 1.8-as Carina, és coupe. Valószínűleg a szín is hasonló.

 Később  :censored:  :censored: :censored: meglett az is, hogy hová valósi: utolsó (2011 ősz) információm szerint Jánoshalmán volt az autó, egy idős párnál. Van konkrét cím is, így megpróbáltam beszélni a tulajjal (online telefonkönyv rulezz, lehet cím alapján keresni :) ), de csak 1-2 szomszédot értem el, akiknek elmeséltem, hogy autóbuzi vagyok, és ezért kellene a telefonszám, de vagy nem tudták, vagy csak nem akarták tudni.

 Így pedig, előzetes egyeztetés nélkül nem vállaltam be egy BP-Jánoshalma utat potyára, így végül nem láttam az autót. Talán majd egyszer, ha véletlenül arra kell járnom. De eleddig nem fordult elő.
Van:
IS200 Executive
Carina Coupe 1.6 DX
Mazda 323 BF turbo 4x4
Datsun "Elnöki" Gloria Hardtop
Volt:
Corolla E11 1.6 vvti
Carina Coupe 1.8 XE

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23506 Dátum: 2013.01.21 02:38:33 »
...Az informatikát meg nem ma kezdtem, úgyhogy erről az oldalról egy scripttel BFX-001-től 999-ig levadásztuk egy kollégámmal az összes adatot, majd ezt követően kikerestük belőle a megfelelő autót...
:clap: Nem semmi... Látom volt nyomozás rendesen. Nagyon sajnálom, hogy nem lett meg. Anyámtól majdnem elloptak egy 2105-ös Ladát vagy 20 éve, szegény attól is kiborult, emlékszem én is milyen vacak érzés egy ilyen, aztán a barátom megtalálta 1.5 óra múlva 400m-rel arrébb. Odáig tologatták, mert nem indult be, ugyanis volt benne egy titokkapcsoló ami letestelte a gyújtást így nem volt szikra. Na ezen múlt a dolog mert a "mi tolvajaink"  tuti nem profik voltak. Így is vehettem zárat, kormányoszlopot, gyújtáskapcsolót, de legalább a kocsi meglett.
Visszatérve a publikus zöldkártya oldalra, megnéztem a régi autóimat és úgy tűnik, hogy sem a volt Lancia Delta HF Integrale-m, se az "N" csoportos Zsiguli versenyautóm, se a Corolla versenyautóm nem volt már 2007-ben forgalomba helyezve. Szegénykék... :cry:
A volt Opel Astrám megtaláltam, meg a Carina is megvan természetesen! Jó ez az oldal, köszi...
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.21 03:00:26 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23507 Dátum: 2013.01.21 16:53:33 »
Ajaj, mire gondoltál?  :D
Hosszú haj, hosszú comb...
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23508 Dátum: 2013.01.21 17:03:24 »
Hosszú haj, hosszú comb...
Már 13 éve összekötöttem az életem a feleségemmel  :wub: és ebbe nem zavar bele más hosszú haj meg hosszú comb...  :nono:
Az éjszakai lepkéket, rovarokat meg 200-al trancsírozom szét a kocsi orrán, néha még a festékbe is belediffundálnak... [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23509 Dátum: 2013.01.21 21:37:01 »
nem zavar bele más hosszú haj meg hosszú comb...  :nono:
Én nem mondtam, hogy más.
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23510 Dátum: 2013.01.21 22:03:00 »
Már 13 éve összekötöttem az életem a feleségemmel  :wub: és ebbe nem zavar bele más hosszú haj meg hosszú comb...  :nono:
...
Helyes  :clap: :yes: :flowers:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23511 Dátum: 2013.01.21 22:16:15 »
Én nem mondtam, hogy más.
Családra persze, hogy költ az ember, én szinte minden pénzem, de azt nem tartom káros szenvedélynek.
Carina is még azért nincs teljesen felújítva, mert a család fontosabb és most van sok extra kiadás. De, hogy még a fogyasztást is levigyem normális szintre, az már nagyon nehezemre esik. Reggel mondjuk besuhantam, de hazafelé kibírtam és viszonylag finoman vezettem, egy fehér hibrid Auris-t követtem egy ideig. Próbáltam zenét hallgatni, hogy elfoglaljam magam. Lehet kéne egy jó hifi az autóba, hátha akkor lassabban mennék.
Tudom, már írtad, hogy autóba nem lehet jó hifit tenni, a sok zaj miatt. Kibélelni tuti nem fogom zajcsökkentő bitumen lapokkal, mert pont a fürgeségét csökkenteném a súlynövekedéssel. De egy jó "közepes" audio system is megtenné, úgyis süket vagyok félig az üvöltő versenyautókban eltöltött évektől. BP-Pécs útvonal után 2 óra múlva tért vissza a hallásom,  [rohog] és a mellettem ülő barátom kezében tartott mobiltelefonon 5 nem-fogadott hívás keletkezett útközben, pedig max. hangerőre feltekerte induláskor. Mikor véletlenül meghallottam a telefont, vagy megéreztem a rezgését a karosszéria rezonanciáján túl, akkor meg a hívott fél kapott szívrohamot, hogy mi ez a háttérzaj, majd hív később... Régi szép idők, hehe...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23512 Dátum: 2013.01.21 23:04:02 »
Ha valaki gondolkodik 17-es felnikben Carinára ismét kapható olyan amikre vadászom, természetesen amikor van akkor pénzem nincs, amikor lenne akkor felni nincs. Ezeket a gyári Subaru felniket (úgy ahogy van gumistól) szerintem egy az egyben fel lehet tenni a Carinára, számításaim szerint nem érne bele sehova, elférne mindenhol, de azért próba nélkül ne vegye meg senki.

http://racing-bazar.hu/alkatresz/felni-gumi/subaru_gyari_alufelnik_gumikkal_5x100_70e_ft

Roadati! Itt a lehetőség.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.21 23:10:35 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23513 Dátum: 2013.01.21 23:28:22 »
Na engem viszont érdekel a zajcsökkentés, autópályán már nagyon hangos, elviselnék csendesebb utazást. Hatalmas összegeket viszont nem akarok rááldozni. Oriza volt ebben tapasztalt, pont erről szólt utolsó hozzászólása is, nem tudom merre jár.

...
Közben leszigeteltem a JH ajtót. Végre szinte elkészült az egész. Azért csak szinte, mert megint találtam olyan részt ahova tömhetek textillapot.
A motorháztetőre bontóból szereztem gyári zajszigetelőt ami dízelekben van. 2e -ből megúsztam.  Ragasztottam alá rezgéscsillapítót is .  (kibírta a nyarat!)   Lehet kapni olajálló anyagot amiből ki lehet szabni, ha nem sikerül bontóból szerezni. ITT láttam.
A soudaband szalag egy bitumenes alufólia. Ívekre, kerékdobokra jól rásimítható, viszont nem elég vastag. HiFis fórumokon olvastam, hogy 2-3 rétegben is ragasztják.   (Az lesz az érdekes, ha egyszer le kell szedni.)
A bitumenes-gumis lap viszont kb 2,5 mm vastag és merev. A súlya is nagyobb ezért nem rezonál a lemez, vibráció ellen használják. Ilyenekkel van a padlólemez is megerősítve, de szerintem van a hátsó ülés alatt és a csomagtér alján is.
 Zajszigetelésre a préselt textil is kiváló anyag és ráadásul könnyű is.   Sikerült az ajtókárpitra felragasztanom úgy, hogy éppen megfogja a patent és persze a csavarok. Figyelni kell, hogy a páravédő fólia meg legyen, hogy ne kapjon vizet. Remélem jó lesz, majd időnként nézegetem. 
Amit nem tudok kiszűrni az egy váltóból jövő fütyülő hang. A vicc az, hogy ez a hang annál jobban előjött, minél csendesebb a gép.  A másik vagy kerékcsapágy v. gumizaj, ami szintén fütyül. Kardomba dőlnék, ha mind a 4 csapágy szólna ezért a gumira tippelek.
Egyébként, ha most kezdeném akkor az ajtókba  ragasztanám a bitumenes rezgéscsillapítót és a kárpit mögé valami hatásos szigetelést mert ott kell megfogni a hangot.  Ezen kívül a préselt textilt mindenhova és minél többet. A soudaband szalagot első körben kihagynám. Szerintem ezekkel lehet a legtöbb eredményt elérni a legkisebb költséggel.

Ha majd szép meleg szereléses idő lesz megpróbálkozom valamelyikkel.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.21 23:30:56 írta netferry »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Karádi Miklós

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Carina
« Válasz #23514 Dátum: 2013.01.22 00:21:25 »
Na engem viszont érdekel a zajcsökkentés, autópályán már nagyon hangos, elviselnék csendesebb utazást. Hatalmas összegeket viszont nem akarok rááldozni. Oriza volt ebben tapasztalt, pont erről szólt utolsó hozzászólása is, nem tudom merre jár.

Ha majd szép meleg szereléses idő lesz megpróbálkozom valamelyikkel.
Szia! Én az alját és a hátsó dobok felett kiszigeteltem.Két és egy centis táblákat vettem és kb.10000Ft-ból megúsztam.Sokkal csendesebb lett már ennyitől is.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23515 Dátum: 2013.01.22 10:37:05 »
Hmmm... Ez a felni sem áll rosszul a Carinán:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Carina
« Válasz #23516 Dátum: 2013.01.22 10:50:14 »
Na engem viszont érdekel a zajcsökkentés, autópályán már nagyon hangos, elviselnék csendesebb utazást. Hatalmas összegeket viszont nem akarok rááldozni. Oriza volt ebben tapasztalt, pont erről szólt utolsó hozzászólása is, nem tudom merre jár.

Ha majd szép meleg szereléses idő lesz megpróbálkozom valamelyikkel.
Az Unixba lehet kapni kb 0,5 m2-es méretben bitumenes táblákat nagyjából 2500Ft-ért. Öntapadós, kifejezetten ajtókba, rezgéscsillapítóként. Saját tömege, tehát van, itt, és a Corolla Club fórumán Picipeti ezzel szigetelte ki az E12 Cori ajtaját (hifi miatt) és az elmondása szerint jó anyag, könnyű vele dolgozni és tartósnak is tűnik.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #23517 Dátum: 2013.01.22 11:01:36 »
Hmmm... Ez a felni sem áll rosszul a Carinán:


Ez brutál jó, csak egyszer kellene megvenni...  :)
Az enyémeket eladnám, mert nem annyira tetszik, de csak 15-ös... A gumikat újan vettem rá, amiatt nem akarok bukni vele.
Valami szép 15-ösöket kellene találni..  :surrender:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23518 Dátum: 2013.01.22 11:11:19 »
Ez brutál jó, csak egyszer kellene megvenni...  :)
Az enyémeket eladnám, mert nem annyira tetszik, de csak 15-ös... A gumikat újan vettem rá, amiatt nem akarok bukni vele.
Valami szép 15-ösöket kellene találni..  :surrender:
Itt van gyári Toyota 15"-os:
http://vateraauto.hu/hirdetes/5x100-15-os-gyari-toyota-alufelni-48-000ft-a-4db-IDNJC9.html#fe7bdf5eeb;r:;s:

Vagy ez, ha jobban tetszik:
http://vateraauto.hu/hirdetes/gyari-toyota-alufelni-5x100-15-IDNER5.html#fe7bdf5eeb;r:;s:
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.22 11:14:36 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #23519 Dátum: 2013.01.22 13:24:04 »
Az első 10 küllőst el is tudnám képzelni!!
Csak ugye igen messze van... Valaki nem tudna segiteni a csekkolásban, hogy érdemes-e megvenni???  :surrender:
Irtam a tagnak, majdcsak válaszol...
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.22 13:28:10 írta kamikaze »