Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796436 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #23460 Dátum: 2013.01.16 15:05:47 »
üdv Kiscsuka!
Menjél vele egy hosszabb utat, mit produkál ezalatt!
Utána a következő hideginditást csekkold!
Nem kell várni indulásnál, mert több a kár, mint a haszon! Beinditás után kialszik az olajvisszajelző, utána pár másodperccel lehet is indulni, lényeg, hogy óvatos gázadással, mAX 2500-3000 Rpm-el használd, mig be nem melegszik, nincs rendes fűtés!
Farkasordító hidegekben max 2-3 percet járatom, amig kiállok/ becsukom a kapukat!

Hogyan inditsunk kemény minuszokban?
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.16 15:12:54 írta kamikaze »

Kiscsuka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Carina
« Válasz #23461 Dátum: 2013.01.16 15:24:05 »
üdv Kiscsuka!
Menjél vele egy hosszabb utat, mit produkál ezalatt!
Utána a következő hideginditást csekkold!
Nem kell várni indulásnál, mert több a kár, mint a haszon! Beinditás után kialszik az olajvisszajelző, utána pár másodperccel lehet is indulni, lényeg, hogy óvatos gázadással, mAX 2500-3000 Rpm-el használd, mig be nem melegszik, nincs rendes fűtés!
Farkasordító hidegekben max 2-3 percet járatom, amig kiállok/ becsukom a kapukat!

Hogyan inditsunk kemény minuszokban?
igen az lenne a legjobb ha elindulnék és nem nagy fordulaton menni csak az a baj hogy végig emelkedőn megyek míg átérek a szomszéd kisvárosba ahol dolgozom, a hosszabb útra már énis gondoltma mert 3km re dolgozom az otthonomtól és ez a 3-3km nem éppen ideális a motornak

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #23462 Dátum: 2013.01.16 17:06:22 »
Ma reggel furcsa volt a az alapjáratom nagyon alacsony és oylan lustának éreztem az autót mintha fékeződne és miután a mai nap mentme már vele vagy 10km et gondoltam odalépek neki hátha történik valami, történt is olyan 5000körül megindult minthe vtec es hondával mentem volna vagy mintha 2t crossmotorral nyitna a power szelep és onnatól jobban is ment az autó de előtte csak erőlködött, ilyennel találkozot már valaki? (én arra tippelek hogy a sok járatás miatt lehet, nem szeretek hideg motorral elindulni és szoktma járatni addig míg megmozdul a hőfok mutató, és a közlekedési körülmények se teszik lehetővé hogy lehessen száguldozni , szóval a sok alapjárat közeli fordulatszámtól esetleg valami tökéletlen égéstől való lerakódásra gyanakszom) szerintetek? a kocsit 2012 dec 20. körül vettem még semmit nem cseréltem benne a héten lesznek kicserélve a kötelező dolgok eddig sajnos nem tudtam szóval nemsokára fogom látni a gyertyáit légszűrőt stb ezek cseréjétől remélem elmúlik
Üdv!
Nekem a lambdaszonda hibája okozott hasonló tüneteket.Nem volt hibajelzés,csak amikor rárakták a gépet derült ki,hogy lassan dolgozik.Sokat evett,magas volt a co-ja,és megvolt ez a torpanás,de talán nem volt ilyen erős,mint ahogy te leirtad.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Carina
« Válasz #23463 Dátum: 2013.01.16 17:57:15 »
Kérdés hogy reggeli milyen alapjáratról beszélünk. Hidegalapjáratnál még nem foglalkozik a szondával.

Kiscsuka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Carina
« Válasz #23464 Dátum: 2013.01.16 21:10:39 »
teletankoltam a gépet töltöttem bele injector tisztító löttyöt (nem tudom hogy jó e valamire egyáltalán) mind1 majd kiderül 100km megtétele után teletankolom újra kiváncsi vagyok a fogyasztására, napi 6km el elég lassan fog összegyűlni 100  ::)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23465 Dátum: 2013.01.16 21:28:32 »
teletankoltam a gépet töltöttem bele injector tisztító löttyöt (nem tudom hogy jó e valamire egyáltalán) mind1 majd kiderül 100km megtétele után teletankolom újra kiváncsi vagyok a fogyasztására, napi 6km el elég lassan fog összegyűlni 100  ::)
Üdv!

Ilyen használat mellett milyen motorolajjal mész?

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23466 Dátum: 2013.01.17 18:25:01 »
Üdv uraim!
Nem hagytalak itt benneteket.Minden nap olvasom a hozzászólásokat,még ha egy kicsit pang is a fórum:)
Egy kis infó.Ma tankoltam tele az autót.44 litert tudtam belepréselni.Ez 550 km megtételére volt elegendő!
Ez csakis és kizárólag városi használat.
Elégedett vagyok:)Ja és az autóm olyan mint az álom:))

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23467 Dátum: 2013.01.17 18:50:33 »
Elégedett vagyok:)Ja és az autóm olyan mint az álom:))
Ez a beszéd!  :yes:  :clap:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23468 Dátum: 2013.01.17 19:08:29 »
Üdv uraim!
Nem hagytalak itt benneteket.Minden nap olvasom a hozzászólásokat,még ha egy kicsit pang is a fórum:)
Egy kis infó.Ma tankoltam tele az autót.44 litert tudtam belepréselni.Ez 550 km megtételére volt elegendő!
Ez csakis és kizárólag városi használat.
Elégedett vagyok:)Ja és az autóm olyan mint az álom:))
Üdv!

Ez szép, nagyon örülök, hála Istennek!
Szerintem ezt pár hete még Te sem hitted volna, nem?
Jó kis gépek ezek, utalnék megint lp barátunk aláírására  :yes:

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23469 Dátum: 2013.01.17 19:44:26 »
Egyre inkább az érik bennem, hogy megadom neki az új váltóalkatrészeket, pedig toyodiy szerint több Toyota típus váltója nagyon hasonlít, 5. fokozat ráadásul teljesen megegyezik a Carina-éval. (Ave, Corolla, Celica, Carina II). Sajna Newthing eltűnt pedig neki volt váltója. Akárkitől meg nem akarok venni. Ha még egyszer szét kéne szedni mert a bontott nem vált be ugyanott vagyok  :wacko:
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23470 Dátum: 2013.01.17 20:54:42 »
Üdv!

Ez szép, nagyon örülök, hála Istennek!
Szerintem ezt pár hete még Te sem hitted volna, nem?
Jó kis gépek ezek, utalnék megint lp barátunk aláírására  :yes:
Hát!!
Legalábbis egy pillanatra kezdtem bánni....
De most már minden ok!Már csak olyan riasztót szeretnék ami kezeli az elektromos ablakot is.(olcsón-jót)
Valaki tud esetleg?

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Carina
« Válasz #23471 Dátum: 2013.01.17 22:34:45 »
Üdv uraim!
Nem hagytalak itt benneteket.Minden nap olvasom a hozzászólásokat,még ha egy kicsit pang is a fórum:)
Egy kis infó.Ma tankoltam tele az autót.44 litert tudtam belepréselni.Ez 550 km megtételére volt elegendő!
Ez csakis és kizárólag városi használat.
Elégedett vagyok:)Ja és az autóm olyan mint az álom:))
nem sok az a fogyasztas? :D
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Karádi Miklós

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Carina
« Válasz #23472 Dátum: 2013.01.17 22:38:10 »
nem sok az a fogyasztas? :D
Mennyi lenne télen az ideális fogyi? Nekem 7km-es rövid távokkal reggel és este kb.10 liter.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23473 Dátum: 2013.01.17 22:54:05 »
nem sok az a fogyasztas? :D

Teljesen jó az a fogyasztás! 8 liter városban, mi kell még?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.18 00:18:52 írta netferry »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -