Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796420 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23445 Dátum: 2013.01.12 18:21:14 »
Roadati!

Még egy picit gyakorlod ezt az idézést, és jó lesz az  :)

Karádi Miklós

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Carina
« Válasz #23446 Dátum: 2013.01.12 19:06:18 »
Szia!

Köszi!
Lehet, hogy én értelek félre, de nyárigumit szeretnék venni, télit már vettem 2011-ben (Firestone Winterhawk Evo 2, de rossz méretben, 175/65 R14-et).
De ez az oldalfal-erősség érdekes, amit írsz, ezt nem tudtam, megfontolandó ezeken  a jó magyar utakon. Bár nem tudom, ilyen esetben mennyire él a garancia?  :hmmmm:
A csendesség is szempont persze...
Nem értettél félre,én vagyok figyelmetlen ezért bocsi.Most már látom,hogy polaris3 az persze,hogy nyári ráadásul én is felvettem a listámra a mikor tavaly gumit vettem.A gyenge oldalfal az igaz mert a barum az conti gyártmány, de végül én conti prémiumot vettem nyáron nem nagyon vannak gödrök járdánál vigyázok.Cserébe csendes és komfortos picit lágyabb a rugózása .Nagyon sok gumit használtam már nyáriban is ,biztos vagyok benne,hogy a barummal teljesen elégedett leszel.A hankok nem ér annyival többet szerintem.Nekem is csak azért lett conti mert éppen nem volt polaris készleten és komoly kedvezményt kaptam rá,de a barummal is jó lett volna.Dunlop SP01-el 160000km-t mentem csendes,jó vízes tulajdonságok,bezintakarékos és nagyon jó fékezhetőség egész nyáron egyszer sem müködött az ABS ez itt Pesten nem mindig sikerül.Árban jóval drágább nem éri meg az árát nekem is céges kocsin volt.

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #23447 Dátum: 2013.01.12 19:17:15 »
Roadati!

Még egy picit gyakorlod ezt az idézést, és jó lesz az  :)ja ,nem vagyok nagy guru ebben.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23448 Dátum: 2013.01.13 12:05:00 »

Az idézet Ezzel a sorral van lezárva:  [/quote]

Ez után kell beírnod a szövegedet.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #23449 Dátum: 2013.01.13 12:07:49 »
Az idézet Ezzel a sorral van lezárva: 

Ez után kell beírnod a szövegedet.
Talán most már jó lesz...

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #23450 Dátum: 2013.01.13 12:09:14 »
Talán most már jó lesz...
Köszönöm a segítséget.Milyen más autóról való könnyűfém felnit lehet még feltenni a Carinára?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23451 Dátum: 2013.01.13 14:43:42 »
Köszönöm a segítséget.Milyen más autóról való könnyűfém felnit lehet még feltenni a Carinára?
Sok ilyen van, a lényeg, hogy 5x100 legyen a körosztó és ami fontos: Toyotához 54mm a középfuratú felni kellene, ha nem Toyotát teszel fel akkor ez nagyobb lesz (talán a Subarut kivéve), emiatt tehermentesítő gyűrűt kell hozzá beszerezni!
A felni ET száma is fontos! Az ET-szám vagy másképpen besajtolási mélység jelentése: a felni függőleges felezési síkjának és kerékagyra való felfekvési síkjának milliméterben mért távolsága. Itt egy ET kalkulátor:

http://www.autogumibolt.hu/ebolt/szolgaltatas/etkalkulator/

Nem teljes lista 5x100-as felniket használó típusokról:
Audi A2 / A3 (1996-tól) / TT-Coupe
Seat Ibiza (2002-) / Toledo II / Leon
Skoda Fabia, Octavia, Roomster
Subaru Impreza / Legacy / Forester
VW Polo IV / Golf IV / Bora / New Beetle / Corrado (1991-95) / Passat (1.9TDI/2.0i-16V/2.8iVR6/2.9iVR6),Golf 3-vento 1.8i/2.0GTi/2.0-16VGTi/2.8i VR6/1.9TDI,
Rover 75 1999 től...
Renault Megane 2002 évj.
STB...
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.13 14:45:51 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23452 Dátum: 2013.01.13 15:03:17 »
Talán most már jó lesz...
Tökéletes  ;)

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #23453 Dátum: 2013.01.13 17:57:35 »
Sok ilyen van, a lényeg, hogy 5x100 legyen a körosztó és ami fontos: Toyotához 54mm a középfuratú felni kellene, ha nem Toyotát teszel fel akkor ez nagyobb lesz (talán a Subarut kivéve), emiatt tehermentesítő gyűrűt kell hozzá beszerezni!
A felni ET száma is fontos! Az ET-szám vagy másképpen besajtolási mélység jelentése: a felni függőleges felezési síkjának és kerékagyra való felfekvési síkjának milliméterben mért távolsága. Itt egy ET kalkulátor:

http://www.autogumibolt.hu/ebolt/szolgaltatas/etkalkulator/

Nem teljes lista 5x100-as felniket használó típusokról:
Audi A2 / A3 (1996-tól) / TT-Coupe
Seat Ibiza (2002-) / Toledo II / Leon
Skoda Fabia, Octavia, Roomster
Subaru Impreza / Legacy / Forester
VW Polo IV / Golf IV / Bora / New Beetle / Corrado (1991-95) / Passat (1.9TDI/2.0i-16V/2.8iVR6/2.9iVR6),Golf 3-vento 1.8i/2.0GTi/2.0-16VGTi/2.8i VR6/1.9TDI,
Rover 75 1999 től...
Renault Megane 2002 évj.
STB...
Köszönöm szépen.elég sokat tudsz Te erről-

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Carina
« Válasz #23454 Dátum: 2013.01.14 22:59:06 »
Gratula! Ez nagyon szép eredmény!!
 :clap: :clap:
Ráadásul már nem volt az igazi a termosztát sem...
Milyen utakon és stilusban vezetsz?  :hmmmm:
:D
kesve mert elb. a szamitogepem.
Szoval fokent Bp-n mozgok, a stilus pedig sokaknak idegesito. (a fek alig kopik )  :D Kiszamoltam 2012 ben 6872 km-re 6.8 a fogyasztasom, rossz termosztattal  :whistling:. Meglepodtem, hogy milyen keveset mentem. Ti mennyit mentek egy evben?
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23455 Dátum: 2013.01.15 11:17:42 »
Ti mennyit mentek egy evben?
Én 15000-20000 km közötti távot autókázok egy évben.
Carinánkba 19 év alatt ment bele a 280eKm, tehát 14737 km az eddig megtett évi átlaga.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #23456 Dátum: 2013.01.15 15:19:39 »
Ti mennyit mentek egy evben?
5-6 E km, 2012-ben bejött egy kis fuvar így lett 10  :clap: nagy örömömre!

Kiscsuka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Carina
« Válasz #23457 Dátum: 2013.01.15 16:10:00 »
Ma reggel furcsa volt a az alapjáratom nagyon alacsony és oylan lustának éreztem az autót mintha fékeződne és miután a mai nap mentme már vele vagy 10km et gondoltam odalépek neki hátha történik valami, történt is olyan 5000körül megindult minthe vtec es hondával mentem volna vagy mintha 2t crossmotorral nyitna a power szelep és onnatól jobban is ment az autó de előtte csak erőlködött, ilyennel találkozot már valaki? (én arra tippelek hogy a sok járatás miatt lehet, nem szeretek hideg motorral elindulni és szoktma járatni addig míg megmozdul a hőfok mutató, és a közlekedési körülmények se teszik lehetővé hogy lehessen száguldozni , szóval a sok alapjárat közeli fordulatszámtól esetleg valami tökéletlen égéstől való lerakódásra gyanakszom) szerintetek? a kocsit 2012 dec 20. körül vettem még semmit nem cseréltem benne a héten lesznek kicserélve a kötelező dolgok eddig sajnos nem tudtam szóval nemsokára fogom látni a gyertyáit légszűrőt stb ezek cseréjétől remélem elmúlik

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23458 Dátum: 2013.01.15 16:36:31 »
Ma reggel furcsa volt a az alapjáratom nagyon alacsony és oylan lustának éreztem az autót mintha fékeződne és miután a mai nap mentme már vele vagy 10km et gondoltam odalépek neki hátha történik valami, történt is olyan 5000körül megindult minthe vtec es hondával mentem volna vagy mintha 2t crossmotorral nyitna a power szelep és onnatól jobban is ment az autó de előtte csak erőlködött, ilyennel találkozot már valaki? (én arra tippelek hogy a sok járatás miatt lehet, nem szeretek hideg motorral elindulni és szoktma járatni addig míg megmozdul a hőfok mutató, és a közlekedési körülmények se teszik lehetővé hogy lehessen száguldozni , szóval a sok alapjárat közeli fordulatszámtól esetleg valami tökéletlen égéstől való lerakódásra gyanakszom) szerintetek? a kocsit 2012 dec 20. körül vettem még semmit nem cseréltem benne a héten lesznek kicserélve a kötelező dolgok eddig sajnos nem tudtam szóval nemsokára fogom látni a gyertyáit légszűrőt stb ezek cseréjétől remélem elmúlik
Tipp 1:
Nem dadog olyankor a motor? Nem háromhengerezik?
Mert ma reggel az enyém is beindítás után 1-2 perc melegítést követően elkezdett dadogni, háromhengerezni, ezt nedves, esős időben már egy ideje csinálja, tuti áthúz a gyújtáskábelem valahol és ez lehet az oka.  Aztán még 1-2 perc és abbahagyja, gondolom kiszárad a motor melegétől és rendbejön. Már írtam, hogy ki fogom cserélni a gyertyakábeleket elosztófedelestűl de még nem tettem meg. Mikor ezt csinálja na az olyan érzés mintha fékeződne (fékezi is a nem begyulladó keverékű henger a többit) és amikor helyreáll akkor meg mintha megtáltosodna.
Tipp 2:
Nem jól van beállítva (el van állítódva) az előgyújtásod és ha 10 fok helyett jóval kevesebb (mondjuk 3 fok) akkor is produkálhat hasonló tüneteket, mégpedig azt, hogy egy bizonyos fordulatszám alatt sokkal gyengébben megy...
Tipp 3:
Berohadt/beragadt a kéziféked és amikor kihúzattad akkor jött helyre...

Egyelőre ennyi ötletem van.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Kiscsuka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Carina
« Válasz #23459 Dátum: 2013.01.15 17:38:23 »
Ma reggel furcsa volt a az alapjáratom nagyon alacsony és oylan lustának éreztem az autót mintha fékeződne és miután a mai nap mentme már vele vagy 10km et gondoltam odalépek neki hátha történik valami, történt is olyan 5000körül megindult minthe vtec es hondával mentem volna vagy mintha 2t crossmotorral nyitna a power szelep és onnatól jobban is ment az autó de előtte csak erőlködött, ilyennel találkozot már valaki? (én arra tippelek hogy a sok járatás miatt lehet, nem szeretek hideg motorral elindulni és szoktma járatni addig míg megmozdul a hőfok mutató, és a közlekedési körülmények se teszik lehetővé hogy lehessen száguldozni , szóval a sok alapjárat közeli fordulatszámtól esetleg valami tökéletlen égéstől való lerakódásra gyanakszom) szerintetek? a kocsit 2012 dec 20. körül vettem még semmit nem cseréltem benne a héten lesznek kicserélve a kötelező dolgok eddig sajnos nem tudtam szóval nemsokára fogom látni a gyertyáit légszűrőt stb ezek cseréjétől remélem elmúlik

valami tökéletlen égés biztos van mert szoktam érezni benzinszagot  a kipufogógázban, hamarosan látni fogom hogy melyik hengernél lehet mert cserélem a gyertyákat is , kösz a tippet