Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796524 alkalommal)

0 Felhasználó és 34 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23430 Dátum: 2013.01.11 22:14:49 »
Akkor én a Barum gumit választanám a Marso-nál, mert az jó áron van ott is, de a Hankook viszont nem, az ott drágább, mint máshol.
Ez az esélyes, de nem tudom biztosan, hogy a Hankook behozná-e a fogyasztás miatt az árát? Meg ez utóbbi nedves úton is jobb, ezért vacillálok rajta.
Még beszélek a gumis sráccal is :hmmmm:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23431 Dátum: 2013.01.11 22:23:05 »
Ha tudtok valakitől jó állapotú váltót please szóljatok :excl:
Ennyire nagy a baj?
Vaterán ha beírod, hogy "Toyota váltó", ott nincs esetleg jó?
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/eroatviteli_alkatresz/valto/index_c1421.html?q=toyota+v%E1lt%F3&obd=2
Mert így csak szemre lehetne akár, de nem tudom, melyikben van pont ilyen  :hmmmm:

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23432 Dátum: 2013.01.11 22:37:30 »
Ennyire nagy a baj?
Vaterán ha beírod, hogy "Toyota váltó", ott nincs esetleg jó?
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/eroatviteli_alkatresz/valto/index_c1421.html?q=toyota+v%E1lt%F3&obd=2
Mert így csak szemre lehetne akár, de nem tudom, melyikben van pont ilyen  :hmmmm:

Az a gáz, hogy drága az alkatrész újonnan. 5. fokozathoz tartozó fogaskereket (ezt mindenképp) és a rá kapcsolódó részeket kellene cserélni 76ezerbe kerülne az  anyag :S Ha még beleszámoljuk a tűgörgős csapágyat az már 100 fölött lenne akkor munkadíjjal. :cry: Ha tudnék szerezni egy jó bontott váltót, akkor fele annyiból kijönnék. Majd körbeérdeklődök még, szétböngészem a netet. Hátha találok egyet, elvégre ez nem típushiba.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #23433 Dátum: 2013.01.11 22:42:19 »
Cinkelt kockakkal jatszatok  :cool2: 1.6 motorral konnyu  :yes: Deee azert partiban vagyok! 2012.01.01-09.01 kozti idoszakban 6700
km re 6.1 volt az atlag fogy. Vegleges az elmult evre meg nincs kiszamolva.

Gratula! Ez nagyon szép eredmény!!
 :clap: :clap:
Ráadásul már nem volt az igazi a termosztát sem...
Milyen utakon és stilusban vezetsz?  :hmmmm:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23434 Dátum: 2013.01.11 22:50:02 »
Az a gáz, hogy drága az alkatrész újonnan. 5. fokozathoz tartozó fogaskereket (ezt mindenképp) és a rá kapcsolódó részeket kellene cserélni 76ezerbe kerülne az  anyag :S Ha még beleszámoljuk a tűgörgős csapágyat az már 100 fölött lenne akkor munkadíjjal. :cry: Ha tudnék szerezni egy jó bontott váltót, akkor fele annyiból kijönnék. Majd körbeérdeklődök még, szétböngészem a netet. Hátha találok egyet, elvégre ez nem típushiba.
Ez világos  :yes:
Csak azt nem értem még, hogy egy fogaskerék és egy csapágy hogy okozhatja a sebességből való kiesést? Meg kell nézni azt a rajzot újra  :hmmmm:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23436 Dátum: 2013.01.11 23:28:28 »
Ez világos  :yes:
Csak azt nem értem még, hogy egy fogaskerék és egy csapágy hogy okozhatja a sebességből való kiesést? Meg kell nézni azt a rajzot újra  :hmmmm:

Elvileg a fogaskerék miatt van erre kapcsolódik a szinkrongyűrű egy agy (HUB) egy sleeve (nem tudom a magyar szakkifejezést) karmok és ezeket egyben szokták cserélni. A tűgörgős csapágy (bearing needle roller) nem feltétlen a kiváltó ok csak lehet akkor már azt is érdemes cserélni ha rossznak néz ki. A fogaskeréken vannak a kis fogacskák amikre bekapcsolódik a szinkrongyűrű meg az említett részek együtt, ha ezek a fogak megkopnak akkor lehet olyan probléma ami nálam fennáll. Majd ha frissebb állapotban leszek megpróbálom pontosabban összefoglalni miről lehet szó. Nézelődtem már a neten ez ügyben pl. az amerikai RAV4 fórumon olvastam és pont ugyanezen oknál fogva dobálta ki az 5.-et nekik is. Cserélték és jó lett. Ott típushiba volt.

http://www.rav4world.com/forums/85-4-1-faults-fixes/64188-5th-gear-popping-out-self-repair.html

Itt meg lehet a váltónkat látni belülről 5. fokozatot érintően:



Bövebben: http://www.ae92gts.com/ae92gts_trans_rb_1.html

Itt meg a kérdéses részek:

[a csatolmányt egy admin törölte]
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Karádi Miklós

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Carina
« Válasz #23437 Dátum: 2013.01.12 00:07:40 »
Ez az esélyes, de nem tudom biztosan, hogy a Hankook behozná-e a fogyasztás miatt az árát? Meg ez utóbbi nedves úton is jobb, ezért vacillálok rajta.
Még beszélek a gumis sráccal is :hmmmm:
Szia! Én azt tapasztaltam,hogy egy bizonyos szint után(ezt ez két márka tudja)nincs igazi külünbség.Valamilyen tulajdonsága kiemelkedő a másik más szempontból jobb.A barum oldalfala gyengébb,sérülékenyebb, de normálisan vezetve,járdárafelállásnál is vigyázva nem gond jó gumi.A hankook a kollégám szerint nagyon jól tapad csendes,de hamarabb kopik.Te nem mész sokat egy évben ebböl a téli km. kevesebb,télen sincs minden nap hó és jég meg víz.A takarékosabb gumi nem hozza be az árát csak hosszú távon.Használtam már dunlopot ,misit,pirellit,barumot,toyot,klébert.Normálisan vezetve midegyik biztonságos.Talán érdemes csendesebb gumit venni de ez sem döntő.Ami fontos,hogy 2012-es gyártású legyen.Ha ismered,hogy a gumid melyik tulajdosága gyengébb akkor tudod mikor kell óvatosbban menned.Ez az én véleményem és tapasztalatom ami alapján bőven jó egy középkategoriás téli gumi,én csak ha ez kettő lenne az olcsóbb és nem rosszabb barumot választanám.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23438 Dátum: 2013.01.12 07:26:55 »
Üdv!

netferry:

Köszi a linkeket! Elolvastam, de nekem egyértelműen azt írja, hogy az 5. sebesség bemenő tengelyének hátsó csapágyának kopása miatt van a sebesség kidobása. Az axiális (tengelyirányú) elmozdulás megnövekedése miatt logikus, hogy kidobja a sebességet. Ha szétszedték, akkor már lehetne látni, mennyire ártott meg ez a szinkronizálásnak, de ha az jó, akkor elvileg egy csapágycsere elég lenne. Persze ebben nincs tapasztalatom.
Szakember biztos látja, hogy mit kell cserélni, és mit nem.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23439 Dátum: 2013.01.12 07:30:33 »
Szia! Én azt tapasztaltam,hogy egy bizonyos szint után(ezt ez két márka tudja)nincs igazi külünbség.Valamilyen tulajdonsága kiemelkedő a másik más szempontból jobb.A barum oldalfala gyengébb,sérülékenyebb, de normálisan vezetve,járdárafelállásnál is vigyázva nem gond jó gumi.A hankook a kollégám szerint nagyon jól tapad csendes,de hamarabb kopik.Te nem mész sokat egy évben ebböl a téli km. kevesebb,télen sincs minden nap hó és jég meg víz.A takarékosabb gumi nem hozza be az árát csak hosszú távon.Használtam már dunlopot ,misit,pirellit,barumot,toyot,klébert.Normálisan vezetve midegyik biztonságos.Talán érdemes csendesebb gumit venni de ez sem döntő.Ami fontos,hogy 2012-es gyártású legyen.Ha ismered,hogy a gumid melyik tulajdosága gyengébb akkor tudod mikor kell óvatosbban menned.Ez az én véleményem és tapasztalatom ami alapján bőven jó egy középkategoriás téli gumi,én csak ha ez kettő lenne az olcsóbb és nem rosszabb barumot választanám.
Szia!

Köszi!
Lehet, hogy én értelek félre, de nyárigumit szeretnék venni, télit már vettem 2011-ben (Firestone Winterhawk Evo 2, de rossz méretben, 175/65 R14-et).
De ez az oldalfal-erősség érdekes, amit írsz, ezt nem tudtam, megfontolandó ezeken  a jó magyar utakon. Bár nem tudom, ilyen esetben mennyire él a garancia?  :hmmmm:
A csendesség is szempont persze...
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.12 07:32:04 írta vd1234 »

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #23440 Dátum: 2013.01.12 08:25:31 »
Valaki kérdezte pár oldallal előbb a kipuff flexi csövet.Bocs de nem volt gép közelben a héten.Érdemes 50 mm átmérőjút venni,mert azt rátudod tolni a régire.stabilabb tartósabb lesz.100 mm hosszú elég,de annyi kell is.Ha tudsz ilyen "görgősvágót szerezni,szinte a gyári heggesztésnél kell elvágni.De azért mérni kell!!.
Hogyan tudok válaszolni az előző kérdésekre,hozzászólásokra?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23441 Dátum: 2013.01.12 09:56:19 »
Valaki kérdezte pár oldallal előbb a kipuff flexi csövet.Bocs de nem volt gép közelben a héten.Érdemes 50 mm átmérőjút venni,mert azt rátudod tolni a régire.stabilabb tartósabb lesz.100 mm hosszú elég,de annyi kell is.Ha tudsz ilyen "görgősvágót szerezni,szinte a gyári heggesztésnél kell elvágni.De azért mérni kell!!.
Hogyan tudok válaszolni az előző kérdésekre,hozzászólásokra?
Ha belépsz, akkor a hozzászólások fölött jobb oldalon van egy "Idézet" szöveg. Arra kattintva bejön a  válasz küldése, benne azzal a hozzászólással, amire válaszolni akarsz. Bele is írhatsz az idézetbe, csak az elején és végén levő quote-os dolgokat ne bántsd.

Kíváncsi vagyok, mennyire lesz tartós, mert én egyelőre nem akarom bántani a gyárit, mivel állítólag ezek a flexicsövek nem túl tartós dolgok. De valaki már linkelt be tiszta olyan "flexit", mint a gyári, szóval lehet, hogy olyat is lehet venni valahol.

offday

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 222
Re:Carina
« Válasz #23442 Dátum: 2013.01.12 13:58:28 »
...50x100-as kell!

...Érdemes 50 mm átmérőjút venni,mert azt rátudod tolni a régire.stabilabb tartósabb lesz.100 mm hosszú elég,de annyi kell is...

Köszönöm a válaszokat!
Én elsőre legalább 150-esben gondolkodtam, de ha a 100-as bevált...

Mondjuk nekem nem az a "gömb" vagy mi, hanem ilyen tűzkarikás rezgéscsillapító van benne:



Úgy gondoltam ezt benne hagyom mert az egyik fele maga a leömlő, azt nem vágnám szét.
Hátrafelé a következő - a lambda előtti - sima talpas csatlakozás helyére menne a flexicső.  :hmmmm:
üdv, offday

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #23443 Dátum: 2013.01.12 18:15:31 »
Ha belépsz, akkor a hozzászólások fölött jobb oldalon van egy "Idézet" szöveg. Arra kattintva bejön a  válasz küldése, benne azzal a hozzászólással, amire válaszolni akarsz. Bele is írhatsz az idézetbe, csak az elején és végén levő quote-os dolgokat ne bántsd.

Kíváncsi vagyok, mennyire lesz tartós, mert én egyelőre nem akarom bántani a gyárit, mivel állítólag ezek a flexicsövek nem túl tartós dolgok. De valaki már linkelt be tiszta olyan "flexit", mint a gyári, szóval lehet, hogy olyat is lehet venni valahol.

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #23444 Dátum: 2013.01.12 18:17:01 »

nem kell túl hosszú a csőből.ez kényelmesen elfér.a hosszabb,drágább is jóval.